513
  • [Jakuza]
    #42
    Hol kerul 6-8k-ba mondjuk egy FFXIII ?
    Mostmar egyre nagyobb zoldsegeket allitasz.
    Es kit erdekel, hogy magyar allampolgarok nem keresnek milliokat ?
    Mi koze ahhoz, hogy a jatek kiadok mennyiert adjak a viszonteladoknak ?
  • jocco
    #43
    .... a HDCP csak a nagyfelbotásu megtekintést tiltja le, hagyományos tv-n monitoron, DVD minőségbe minden gond nékül meg tekinthetők a BR videók.
  • shabba
    #44
    Túl olcsó nem lehet egy játék nagykerben sem. Gondolj arra valamin vissza kell hoznia a gyártónak az eszköz árát, hisz amennyiért eladják a PS-t az nem fedezi az előállítás költségeit. Ha tényleg csak 6-8ezer lenne egy játék akkor abból nem sok maradna a gyártónak hisz a játék forgalmazója és készítője is le fogja venni a részét. Ha csak mondjuk 2k-t tud lefölözni egy játékon az eszközgyártó akkor az elég kevés, még 20 játék után is csak 40k. Ez pedig közel sincs ahhoz a negatívumhoz amit egy konzolon vesztenek. Én úgy tudom 8-10 játék eladása után számolnak az eszközgyártók akkora bevétellel hogy az már behozza a konzol eladásából eredő veszteséget. És az pedig nem 20 ezernyi pénzt jelent.
  • [Jakuza]
    #45
    Erre akartam ravilagitani.
    A masik amit meg felszoktak hozni ervkent, hogy lehet cserelgetni egymas kozott a jatekokat.
    Na persze ez igaz, csakhogy a csere utan se lesz az embernek plusz szoftvere, hanem csak ugyanannyi.
    Lehet vitatkozni ezen, de en tobbet koltottem a konzoljaimra mint barmelyik szamitogepemre, pedig volt par, Atari 2600-tol a mai modern PC-ig.
    Az mas kerdes, hogy na igen ezt nem a magyar keresetekhez merten keszitettek.
    De sajnos mi itt elunk es ez van.
  • roliika
    #46
    De nézd azt is, hogy 1 jó játékból eladnak legálisan 2 millió példányt is 1 éven belül! Ha 2 ezer hasznot számolsz, akkor ez már 4 milliárd bevétel! Nem kevés pénz úgy gondolom. És ez csak 1 játék esetében!
  • Ryuuzaki
    #47
    Örülök, hogy a jól bevált kontroller tovább él, meg fejlesztették (lehet majd kardozni:) )de az a Pókemberes betűtípus az agyamra megy...
  • shabba
    #48
    Azzal totálisan nem számolsz hogy 1 játék mögött minimum 1 gép is van, de lehet több is az előbb említett cserélgetések vagy az 1x eljövendő warez miatt.

    Lehet neked soknak tűnik az a 4 milliárd forint 2 millió játék után de dollárban az csak 20 millió. És ha ezzek tartozik 2 millió konzol is, konzolonként akár csak $100 mínusszal(ami szerintem jóval több), az már önmagában 200 millió dolcsi. Az arányok nagyjából stimmelnek de több az egy játékból befolyó pénz és több az egy konzolon keletkezett gyártási veszteség is.
  • roliika
    #49
    1-2 éven belül meg fog térülni így is a gyártási költség, ők is ezzel számolnak nem? Szóval nyugodtan adhatják a boltokban 20 alatt is ezeket, úgy gondolom, hogy a nagyját nem a Sony vagy a játékfejlesztők teszik rá, hanem a multi cégek akik a felvásárlók, teszik rá a nagy hasznot és ez aprózódik így el sajnos! Példa erre a zenei CD is, szintén szabadáras. Kiadják a multiknak 2500-3000Ft-ért ők+ kiteszik a polcokra a duplájáért, triplájáért! Na jó persze 1 zenei CD előállítása jóval olcsóbb mint 1 játéké, de azért az arányok maradnak.
  • GulaSoft
    #50
    Sötét vagy mint a nagyalföld!
    Már a ps2-re is jköthető usb billentyűzet és egér, és van hozzá linux kitt is.
    Ez meg ráadásul párhuzamosan fog tudni oprendszereket futtatni (érts egyszerre).
    Simán megoldható (persze ha megoldják), hgy fut egy linux és mellette a sony oprendszerén játszol majd egy gombnyomás és máris a linuxban vagy, majd egy második gombnyomás után visszatérsz a játékhoz, mindez bootidő meg töltögetés nélkül.
  • edios
    #51
    Loool!
    PS2nél még talán igaz az a szöveg, hogy jobban megéri játékok szempontjából, mint a PC, mert egy chippelés után annyi játékot szerzel amennyit akarsz és a minőség még tűrhető, és így mindennel együtt olyan 30K-ból megvagy, de PS3 már egyáltalán nem éri meg jobban mint a PC,alapból 130-50ezer, (amiből monitor nélkül veszek egy korrekt gépet) és akkor még jönnek hozzá ezek a baszott drága játékok meg még a kiegészítők...

    Hááát mondhatom gratulálok annak aki szerint olcsóbb a PS3, üzenem neki hogy vegyen PS3at, de ne is egyet hanem többet egyszerre, mert olyan szuperül megéri, és szegény Sonynak úgyis kell némi bevétel, ha már ilyen olcsón adják, nehogy éhenhaljanak a szent cég emberei.
  • [Jakuza]
    #52
    Bemutatkoztal ?
    Az oviban mi a jeled bolondgomba ?
  • Inquisitor
    #53
    Azért engem feszélyezne, ha megvenném az "ólcsó" verziót 500 dollárért, és rájönnék, hogy a HDMI csati hiánya miatt a hajamra kenhetem a BluRay videókat ...
    Na az is igaz, hogy a Final Fantasy XIII üt, vág .. és nyomorba dönt (gy.k. ha megveszed a PS3-at) :D
  • Inquisitor
    #54
    "a PC,alapból 130-50ezer,..."
    Aham és mennek rajta fullos beállítással a FERA, Far Cry (régi!), Doom3/Quake4, meg a Ghost Recon AW?
    Ja nem?
  • Inquisitor
    #55
    ".... a HDCP csak a nagyfelbotásu megtekintést tiltja le, hagyományos tv-n monitoron, DVD minőségbe minden gond nékül meg tekinthetők a BR videók."
    De akkor mindek? A sima DVD is megtekinthető DVD felbontásban :)
  • GulaSoft
    #56
    Jakuza:Ha már annyira nem warezolsz akkor ugyan ezeket a szoftverárakat megtalálod a szütyök pc-s gameknal, is csak ott még az oprendszert is meg kell venned, és 3-4 év alatt ha az új gamékkal akarsz játszani, akkor nézz utánna mennyit költöttél a pc-dre!
    Gondold végig és majd rájössz.
    A konzolra 3 év múlva is olyan játékot írnak, amit elbír a vas, és nem olyat amit fejlesztők vasa elbír!
  • shabba
    #57
    Szerintem max álmodban fog futtatni kettő os-t 1x és hogy még játszol is. Ahhoz túl kevés benne a memória. A játékok a kevés memo erőforrás miatt úgyis a végletekig ki fogják hajtani a lehetőségeket, nem marad ott neked arra fölös memo mennyiség hogy mellette még párhuzamosan más oprendszert futass. Max akkor ha adnak hozzá addon memo bővítést, és akkor azon többletben, ami a standard gép felett van elférhet még más is, de a nélkül aligha.
  • GulaSoft
    #58
    Te mennyit költöttél az elmúlt 3 évben a pc-dre?
    Én kb 150.000-et!!
    A ps2-re meg 10.000-et mert vettem egy eyetoy kamerát játékkal!!
    Gondolkodjatok utána írjátok a hülyeségeket, hoy mennyivel olcsóbb a pc.
  • edios
    #59
    Tudod PCben az a jó, hogy megválaszthatod hogy mire akarod használni!

    Ha ezekkel akarsz játszani, akkor lehet, hogy 200at kell ráköltened.
    Példának okáért:
    AMD 3700+ - 50.000,-
    (Hozzá alaplap mittomén 20.000,-)
    GeForce 6800 GT - 75.000,-
    2Gb DDr ram - 40.000,-
    És akkor a maradék az apróságok egér, bill,táp stb..

    És akkor kész, nem kell többet költened, nem kell chippelni,nem kell játékokat venni, nem kell kiegészítőket venni, nincs baj a régiómentesítéssel, nem kell firmwarével szarozni, uolyan jó játékokkal játszhatsz gyakorlatilag.
    (Ja és azt csinálsz ezzel a géppel amit akarsz, persze a szórakozás nagyon fontos de talán ha olyan rossz passzban vagy, hogy értelmeset akarsz csinálni,akkor van rá lehetőséged.)
  • edios
    #60
    Én annál talán vmivel kevesebbet költöttem PCre,de tény hogy sokat.
    Ha figyelted, azt írtam hogy PS2 esetén még elfogadható az az állítás, hogy jobban megéri, én most PS3ról beszélek viszont.
    PS3ra majd akkor mondom azt hogy jobban megéri, amikor uúgy lehet majd chippelni, mint most PS2őt, és a nagyfelbontású tv-k már itt Mo-n is el lesznek terjedve. Ami viszont még sok idő.
  • GulaSoft
    #61
    hopsza máris 200-nál tartasz és akkor a felemlegetett monitort ki is hagytad. Ez a konfig valóban jó lesz 1-2 évig, és utána??
    Ja!!!
  • [Jakuza]
    #62
    Meg meg par dolog hianyzik.

    500Eu 20GB HDD SKU - no HDMI, no memory card, no WiFi
    600Eu 60GB HDD SKU - 1 HDMI
  • [Jakuza]
    #63
    Latszik nem jarsz velem ellentetben szoftveraruhazba, csak warezolsz.
    Elmondom neked az uj pc es konzoljatekok kozott induloarban van 6-7k kulonbseg mindig. Sot sokkal kesobb esik le a konzoljatekok ara is.
  • Capra Ibex #64
    Mielőtt elszaladna a ló (késő), a legtöbb BD-t támogató stúdió bejelentette már egy ideje, hogy nem fogják alkalmazni HDMI hiánya esetén a felbontás "lebutítását". Legalábbis egy ideig.
  • klastrom
    #65
    Akkó ezekszerint a drágább verziót érdemes csak megvenni??
  • Capra Ibex #66
    Ettől függetlenül Sonynak elég szemét húzása ez + a "lopás" Nintendótól (kontroller) és M$-től (Live). (Bár utóbbi nem zavar, az jó lesz, meg M$ is lopott már eleget :D.)
  • Tinman #67
    Picit tényleg lol volt amit mondtál:

    "...mint a PC, mert egy chippelés után annyi játékot szerzel amennyit akarsz és a minőség még tűrhető, és így mindennel együtt olyan 30K-ból megvagy"

    30k-ból még a PS2-öt sem tudod megvenni, max egy széthajtott használtat. A chippelés 20k-tól indul (ez alatt gagyi emberek, gagyit pakolnak bele).

    Egy új PS2 chippelten 60 ezerbe kerül jó esetben.
    De ha te tudsz nekem TELJESEN újat, mondjuk H2O chippel egye fene 35.000 Ft-ért akkor kettőt küldj azonnal kifizetem!
  • lmisi
    #68
    Amit eddíg leírtak a ps3-ról, vagy a sony nyilatkozott az mind csak duma marad addíg amíg boltokba kerülnek az első példányok.
    Ha nincs HDTV-d megfelelő csatlakozóval tök fölösleges blue-ray film lejátszásról beszélni ez csak légvár marketing.
    A Sony egyébként elég rossz bőrben van anyagilag, gyakorlatilag mindent 1 lapra feltéve a ps3-ra hazárdírozik.
    Ps3 bukta esetén a Sony visszacsúszik a futottak még kategóriába és sok-sok Japán és nem Japán alkalmazott fog nem önkéntes búcsút mondani a cégnek :-(
    De hát ez van, ölég sokat és gigantikusat töketlenkedtek az elmúlt 10 évben. Talán csak a ps2 volt az egyetlen húzótermékük.
    Hogy kinek és minek fog odaverni szintén a bolti eladások pillanatában fog kiderülni.
    A fizikai hatásokat számoló segédproci már nem került bele, márpedig ez tűnik az egyetlen komolyabb újdonságnak az elmúlt x évben a 3d gyorsítók megjelenése óta. Az új 8000-es sorozatú Nvidiákban már lesz.
    A sokmagos IBM proci is inkább csak papíron látszik szuperszámítógépnek. Attól hogy eltérő a felépítése még nem lesz 10x akkora a teljesítménye mint a hagyományosabb (de lassan szintén abba az irányba tartó) pc prociknál. Láttam teljesítményteszteket a SUN hasonló felépítésű 4-8 magos procijáról, sajna csak inkább kozelítette a 2 magos opteronokat alulról. Bár a paperspec alapján biztosan jól odavert az amd-nek. Kár hogy a felhasználók még mindíg az AMD-t mérték jobbnak.
    Adalékként, az Apple intel procira való átáláskor 1,4 től 2x gyorsúlás volt mérhető. Igaz 2,5x igértek, na ennyit előzetes igéretekről....
    Márpedig a régi szériás apple gépek procija képezi alapját a csoda cellnek....
    Az Ati megoldása már többet igér talán.
    Pernye sok múlhat a cellre optimalizáláson, de napjaink feszített játék fejlesztési - megjelenési tervei mellett ne várjatok csodákat ettől.
    Sőt ahogy elnézem a konzolrajongók is megbarátkozhatnak majd a fagyás esetleg akadozás gondolatával, aztán mint minden ez is el fog múlni.
  • BiroAndras
    #69
    ""a PC,alapból 130-50ezer,..."
    Aham és mennek rajta fullos beállítással a FERA, Far Cry (régi!), Doom3/Quake4, meg a Ghost Recon AW?"

    Ha monitor nélkül számolunk, akkor össze lehet hozni. Nem kell mindenből a legcsúcsabbat venni, ahhoz, hogy a legtöbb játék menjen. Gyors becslés:
    Alaplap : 10K
    Ház+táp : 10K
    Proci (A64 3200+) : 25K
    RAM (1GB) : 20K
    Vinyó : 20K
    GPU (X1600XT) : 35K
    -----------------------
    Összesen : 120K
    Áfával : 144K
  • edios
    #70
    Oksa, még nem volt PS2m,abból indultam ki, hogy láttam vadiújan 25.000ért, és mivel mindenki azt mondta hogy a chippelés olcsó, csak egy 5öst raktam hozzá.

    Szóval a lényeg: aki pc-t nem használja játékra,és semmi más erőforrásigényes cuccra, annak jelenleg PS2éri meg legjobban, ha viszont kell másra is a gép akkor a PS2 fölös, de a PS3 összehasonlítva a PCvel nagyon rossz üzlet sztem.. Azért fizetsz többszázezerrel többet, hogy szebbek legyen az árnyékok, meg részletesebbek a modellek.(Amik mellesleg nem is fognak látszódni, ha nem veszel egy szintén méregdrága TVt!)
  • moricka
    #71
    azért sántit a dolog, hogy a sony erre tenne fel mindent, nem hinném. igaz, hogy a sony ericsson nem csak sony, de pl nekik is elég jól megy, szóval van ott bevétel.
  • Capra Ibex #72
    Az a "fizikai segédhatásokat számoló segédproci" jó hogy nem került bele, ugyanis soha nem is tervezték. Az egészet szoftveres úton akarják megoldani (vagy akarták... nem tudom, gyanúsan nem említették meg egyszer sem a tegnapi konferencián).
    HDTV és csatlakozó kapcsán lásd amit írtam lejjeb, de ha valaki nem hiszi, keresek linket.

    Feszített játékfejlesztés ide vagy oda, szerintem egészen biztosan nem fogsz látni nagyon akadó vagy fagyó játékot ps3-on (legalábis first party cuccot biztos nem... eddigi tapasztalatokat nézve. És persze amíg el nem jutnak a gép határaihoz.)
    Még mindig vannak igazán nagy címek amiknek a fejlesztési ideje több év. (Nem 2.)

    De valóban, tudni majd akkor fogunk valamit ha megjelenik a boltokban.
  • Inquisitor
    #73
    75.000-ért már kapsz egy 7800GTX-et vagy egy 7900GT-t, ami nem picit jobb. Ha már minden képpen PC.

    Amúgy nézd meg a PS3-as játékokat, vagy akár az X360-as játékait. Most gondolj bele, hogy megveszed a legdrágább videókártyát (130-240.000HUF), és akkor se fogsz olyan grafikát látni vagy 1-2 évig a PC-n, csak mert nem tudják vagy nem akarják a tizmillió féle PC-re optimalizálni.

    Nagyjából mikor lecseréltem a Radeon 8500-öt 9500-ra anno, akkor jelent meg csak PC-n olyan játék, ami grafikai szinten nyújtotta azt, amit a 8500 tudott volna. :(

    Amúgy nekem PC-m van és lesz is egy darabig, csak ezek tények.
  • BiroAndras
    #74
    "A fizikai hatásokat számoló segédproci már nem került bele"

    Nem kell, van neki egy halom vektorprocija, ami kiválóan tud fizikát számolni.

    "A sokmagos IBM proci is inkább csak papíron látszik szuperszámítógépnek."

    Nem csak papíron. Persze felépítéséből adódóan nem mindenben olyan erős.

    "Attól hogy eltérő a felépítése még nem lesz 10x akkora a teljesítménye mint a hagyományosabb (de lassan szintén abba az irányba tartó) pc prociknál."

    De igen. Olvass utánna egy kicsit.

    "Láttam teljesítményteszteket a SUN hasonló felépítésű 4-8 magos procijáról"

    Annak a procinak köze nincs a cell-hez.

    "Pernye sok múlhat a cellre optimalizáláson, de napjaink feszített játék fejlesztési - megjelenési tervei mellett ne várjatok csodákat ettől."

    Azért jó a konzol, mert fix a hardver, és így van idő optimalizálni rá. PS2-re is kihoznak olyan játékokat, amik a PC-seket közelítik, pedig már elég öregecske.
  • klastrom
    #75
    Sztem eltelik ott több is mint félév a wareznél.Xbox360-on még mindig semmi pedig má féléve kinn van...
  • GulaSoft
    #76
    Már nem azért de a megjelenés után fél évvel vettem 1 év garanciával chippelve a ps2-őt!!
    Ennyit tudok várni a ps3-ra is.
  • Inquisitor
    #77
    Na amit leírtál az a GRAW-nál éppen elég a minimál konfigra (GF6600GT + 1GB ram), másrészt ilyen ólcsó házzal jók az esélyek, hogy az egész elfüstől a fenébe :)
  • Inquisitor
    #78
    Valaki, aki elvileg fejleszt(ett) a PS3-ra, azt írta, hogy az egyik Cell mag számolja a fizikát, és így kb. 2,5x gyorsabban nyomja az Ageia-t, mint a PhysX kártya. Most vagy igaz, vagy nem. De ha nem gyorsabb, és csak a töredékét kihasználják, akkor is látványos javulás az élethűség terén.
  • edios
    #79
    Sokkal barátságosabb kezdeményezés a Nintendo részéről a Wii, (relatíve) olcsón élvezhetünk egy teljesen új játékmenetet..
    Ennek már olyan szaga van, mintha lenne benne egy kis fantázia is!
  • [Jakuza]
    #80
    Na ez azert igy kozel sem helytallo.
    Egy jatek minoseget nem a grafikaja hatarozza meg.
    Olyan jatekokkal talalkoztam mar eletemben, hogy szanalmas volt, mindegyik geptipusnal, kozben meg isteni grafikaja volt.
    Meg az a plusz tulajdonsag, hogy lehet nem csak ful grafikaval jatszani az inkabb erdem, mint negativ dolog, hiszen itt nem egyfajta hardverrol beszelunk.
  • edios
    #81
    Csak most annyi a változás, hogy új TVt is kell venni, és egyáltalán nem valószínű, hogy jövő nyáron már lehet chippelni. (Ha mégis, akkor esetleg el lehet gondolkodni a vételén. Már úgyértve h ha nem vagy milliomos.)