511
  • teddybear
    #12
    Bocs, de a Szfinx oldalán levő hornyokat nem az esővíz okozta. Való igaz annak nézték először, de azóta kiderült, a talajvízből kicsapódó salétrom marta szét a kőzetet.

    Ami az egyiptomiakat illeti, hát ott is volt fajkeveredés bőséggel, idejük is volt rá elég(6-8 ezer év kb.). A fene sem tudja honnan jöttek az elsők.

    Ami a bosnyák piramist illeti, megvárom a további híreket.
  • Zedas
    #11
    Én személy szerint szurkolok nekik (nagyon dúrva hatása lenne a történelemről alkotott elképzelésekre lenne ha beigazolódna a dolog), de azért lássuk be kb. 5% esély van rá hogy tényleg emberi alkotás. Másrészt a képeken, amiket nyomatnak, a 'piramisnak' csak az a 2 oldala látszik, ami tényleg piramisra emlékeztet: a másik kettő nem igazán illeszkedik.

    Egyébként van egy kb. heti frissítésű hivatalos oldaluk is:
    Bosnian Pyramid

    Rendszeresen szoktam nézegetni, de eddig ott feltűntetett leletek érdekesek, de messze nem meggyőzőek.
  • Caprioli
    #10
    annyi minden van a szemünk előtt, amiről nem is tudjuk, h micsoda, h hihetetlen! teddybear említette a szfinxet: jó példa arra, amit írtam. azért, mert ma se tudják, h miért van néger arca (bocs, nem jut eszembe az afrikai embertípus hivatalos megnevezése). mert az van neki, nézzetek meg egy képet (azok az egyiptomiak, akik a piramisokat építteték, nem igazi afrikaiak, csak oda vándoroltak vhonnan)! és mellesleg vízvájta nyomok vannak a hátában, pedig amikor a piramisokat építették, már egy ideje nem volt gyakori dolog az eső a Szaharában. csak úgy mellesleg.
  • sonicXX
    #9
    Én se értem, miért nem mennek oda és nézik meg, vizsgálják meg. Sokkal hiteltérdemlőbbek lennének a nyilatkozataik. Mondani én is bármit tudok - meg bárki.
  • tothzozo
    #8
    Lehet, hogy nállunk is van piramis.
    Mondjuk a gellérthegy?
  • juzosch
    #7
    Normális hozzáállás: 'Igen ez érdekes, várom a fejleményeket, hogy tényleg piramist találtak-e, esetleg én is megnézem mi az'
    Balf*sz hozzáállás: 'Bárki bármit mond, ez nem igazi, hazudnak, csalnak. Hogy tárgyi bizonyítékok, fényképek, adatok? Azokat még nem láttam.'

    Sajna elég gyakori a második eset. Hogy nem is foglalkoznak a dologgal, hanem élből tagadják, idióta indokkal.
  • Duncan Idaho
    #6
    Igaz!
  • sonicXX
    #5
    Na, beindult a preszízs-háború... ez a tudományos világ legocsmányabb része. Itt mutatkozik meg ki a pénzhajhász, és ki a kutató. Az pedig, hogy ki a tudós és ki nem az, ebből a szempontból lényegtelen.
  • Duncan Idaho
    #4
    Ja igen érdekes h semmi sincs a környéken... de azért van itt valami sok kilóméteres alagúthálózat is ha nem tévedek... ami k** mélyen van ásva a sötét ókorhoz képest... Érdekes az biztos...

    Nomeg az is érdekes hogy Mindenki tagad, mindenki ordít hogy "-áááá ez ŐŐŐŐŐrült!!! illyen nem lehet-"
    Nade A régész az nem egy lusta könyvmoly hanem egy "Csak a saját szemében" hívő emberfajta...

    Akkor vajon miért nem ment oda senki segíteni mint "Szaktekintély?" Annyira sok mostanság a régészeti nagy fogás??? Érdekes...
  • Su0my
    #3
    mondom én, hogy a retek golyalyuldok b*szták már a szánkat itt régen... baze simán beülnék elrepülnék evvel a szomszédos rencerekbe megszedném magam nakvadriával én lennék a Földön a világhatalom csinálnék én rendet jólétet minimum

  • teddybear
    #2
    Azért ezek a piramisok kissé hihetelennek tűnnek. Egyiptomban a legszembetűnőbbek ugyan a piramisok, de azért akad egy-két más rom is, nem is kevés(pl. a Szfinszk). Arról nem szólva, hogy telistele a környékük mindenféle aprósággal. Cserepek, kő és fémezközök, stb. Itt még egy kőékről sincs szó.
  • teddybear
    #1
    Hát talán ásni kéne leginkább, azután majd kiderül, hogy mi van a felszín alatt.

    Akkor megmondhatjuk, hogy a pasi igazi tudós régész, vagy holdkóros, vagy csak szimpla csaló.