147
Blitz 1941 - Tank MMOG
  • Lacc
    #1
    A minap találtam rá erre az -újfent koreai- MMO-ra. Ilyet azt hiszem még nem nagyon láthattunk ebben a stílusban, maximum csak valami hasonlót.

    A lényeg, hogy 2. WW van (erre gondolom mindenki rájött), Európa, keleti front. Van ebből adódóan két oldal, a németek és az oroszok, hozzájuk lehet csatlakozni. A játékmenet pedig főleg a PvP-ről ill. a foglalgatásról szól, vagyis Európa egyet területein kell egymást ölni, miközben gyárakat, erőműveket, fegyverraktárakat, reptereket, stb. kell egymástól elhúdítani (ezeknek mind funkciójuk is van, pl. a gyár az tulképpen a spawnpont, a reptérről lehet bombázást kérni, stb.).



    Elég arcadeos a dolog, de nagyon hangulatos :) Billentyűvel WASD-vel a tankot irányítod, egérrel célzol és lősz. Van automta célzás, amit senkinek nem ajánlok mert egy rakás negatív bonust ad a sebzésre. Manuálisan annyi az egész, hogy egérrel első kattintáskor egy csúszkán kell mégegyszer kattintani, mikor a rajta levő mutató az optimális zónában van (mint a golfjátékoknál kb.), és akkor lesz a legerősebb/legpontosabb a lövés. 5 perc alatt akárki belejön.



    Egy rakás tank van mindkét oldalon, de egyszerre csak egyet irányíthatsz. Vannak a sima támadótankokon kívül lövegek is akár, aki messziről akar campelni :P Ezeket creditért lehet venni, plusz mindegyiket bizonyos lvl felett. Vannak olyanok is, amiket VP-ért, victory pointért lehet kapni, ezeket akkor kapod, ha pvp-vel ölsz meg valakit. Van persze sima xp is szintezéshez.

    A VP-ből kapod a rangokat, XP-ből a szinteket, és a kettőhöz külön skillek is tartoznak, amiből megint van jópár. Van skill olyan lövésre ami pár másodpercre megbénítja a másikat, vagy tudod javítani is magad, stb. Rangonként military skilleket lehet venni, amik általában a tank statjainak a növelésére jók - erőlsebb páncélzat, több raktér, meg egyebek. Ezeket alkatrészekkel is lehet növelni amúgy.



    A fővárosokban pedig gyalog vagy, lehet összevissza rohangálni, plusz megdumálni mi a helyzet, de igazából itt semmi érdekes nincs, csak a szerelőcsarnok, ahol tankokat lehet adni/venni/tuningolni. Innen lehet amúgy DM-szerű csatát is indítani, csak ilyet a kutya se játszik ahogy láttam, a lényeg a fronton levő területeken a pvp.

    Szerintem frankó kis játék, viszonylag eredeti, meg le tudja kötni az embert, és szerencsére elég sokan játszanak vele.

    Szedjétek le a klienst innen.

    Btw a képeken krixkrax betűk vannak mert ezek a koreai verzióból vannak :D De van angol kliens, amiben elég furcsa fordítások vannak de azért lehet érteni.
  • Tuvok #2
    Töltöm, ez aranyos .
    Kérdés : vannak szerverek, ahová csatlakozok, és ott lesz egy 'account'-om, vagy csak egy szerverre csatlakozás = egyéjszakás kaland, ez a része milyen ?
    Tehát néha játszogatok vele, és x hét múlva 'fullosan' tuningolt PZVI-m lesz, vagy minden csatlakozással 0-ról kezdek ?
  • 0Fritz0
    #3
    Tőtőm lefele. :)
  • Lacc
    #4
    Egy server van -egyenlőre legalábbis-, és ott kell karaktert generálni, csatlakozol valamelyik oldalhoz. Nyilván nem lehet egy karaktered egy serveren a németeknél és az oroszoknál is, mint bármelyik más mmo-ban. Ezt fejlesztgeted, mint egy normális rpg-ben.
  • Lacc
    #5
    Ajánlom amúgy a német oldalt, Berlinben ott szól az induló is pl. :D Engem Scythee néven találtok meg.
  • 0Fritz0
    #6
    Bármily meglepő, de én is német oldalon leszek.
  • joebacsi
    #7
    100%, egykis video konvert, és utánna prósza :)
  • Thanatos
    #8
    ez msot béta és azért ingyenes vagy ingyenes is marad? :)
  • haxoror
    #9
    Milyen váratlan fordulat!

    Lesz valaki egyáltalán a ruszki oldalon?
  • joebacsi
    #10
    az kit érdekel, estére már úgyis moszkvában leszünk :)
    amúgy végigtoltam a tutorialt, csak miután pont befejeztem elkezdett g*cizni ez a gém proteksön bizbasz (program error, vagy miaszösz), még egy restartot is rá kellett tolnom a gépre :/
  • joebacsi
    #11
    nah megint lefagyott ez a szutyok gameguard akármi, pedig összefutottam Hmuda-val, az MI tankok legnagyobb bánatára :)
  • koschwarz
    #12
    nagykirályvagy sanyiiiiii!!!!
  • Thanatos
    #13
    én meg láttalak belépni a gameba, igaz csak iylen szerverüzibe :PPP
    amugy tutort érdemes megcsinálni tutor alatt + kilőttem még kb 2 ai tnakot és már lvl3 :P
  • joebacsi
    #14
    nemtom, én is kilőttem a 3 tankot a tutorialnal, decsak a 300ikszpét kaptam meg érte...már fél órája lövöldözöm az MI tankokat ott északon, demég csak level2 :(
    (bár úgy 5-10 percenként lefagy az a game protection progi valami error miatt, és akkor már csak a restart segít :()
  • 0Fritz0
    #15
    Szvsz nem sokan, mivel az oroszoknál 2 gémerből az egyik csak tankot fog kapni, a másik meg a lőszert.
  • Zs0lt1
    #16
    hehe :DDD
  • Hmuda
    #17
    Tényleg nem rossz darab, kicsit NavyField érzést kelt, csak ez sokkal árkédosabb. Bocsi Joe, hogy nem nagyon válaszolgattam az üzidre, de épp tankbuherálással voltam elfoglalva. :-/

    Amúgy a Tutorial alatt valami olyasmit olvastam, hogy tankszerelésnél lehet álcázófestést is állítgatni. No én végignéztem mindent, de semmi hasonlót nem találtam. :-/ Pedig az egyik srác már cápafogakat is rakott a gépére.
  • Cobra.
    #18
    Ha jól értelmezem az oldalon a legújabb hírt, akkor sajnos 13-án leállítják a beta szervert
    Pedig kipróbáltam volna, de 1 hétre nincs sok értelme.
  • joebacsi
    #19
    jópofa kis játék lenne, ha nemkapnék 5-10 percenként ilyen hibaüzit:


    az a legrosszabb, hogy ezután talán még letudom lőni a progit, de ha winrestart nélkül nemindul újra...
  • 0Fritz0
    #20
    Próbáld ki tűzfal nélkül és nyugodj békében. :)
  • joebacsi
    #21
    itt valami máslesz, mert azvolt az első, hogy a szoftveres tüzfalat kilőttem, és az ofisöl faq pedig ezt írja:
    "error (115) — Game has been executed multiple times, or GameGuard is already running. Close the game and restart."

    szóval itt valami extra homoszexuális dologról van szó...:(
  • 0Fritz0
    #22
    Az lehet, hogy nem szereti ha más is fut a háttérben?

    Csak este tudom kipróbálni, mert a cégnél nem nyuxik.
  • joebacsi
    #23
    nem, minden szirszart kilőttem (még azt a norton ghostot is, aminek a shoton ott az ikonja), de akkor is előjött ezzel...
    egy más oldalon meg ezt találtam erre a hibára:
    "
    Error 115
    Failed to Update Files

    Again it's firewall. Try again and if it still fails re-install PSO and re-patch. It may be a problem with the patch server so try again later if you dont want to re-install. Make sure the patch client is using the right directory for your game client."

    szóval lehet mégis a tűzfal lesz a gond, mert routeren keresztül csubog a net...viszont sehol sincs semmi infó arról, hogy ez milyen porton akarja magát frissíteni :/
  • Tuvok #24
    Ratyik :)
    Mondjatok valamit, jó ? Sűrűn lelőnek ? Sztálingrád megvan már ??
  • bigfoot
    #25
    ha lejár az 1 hét fizetős lesz?
  • Fülüke
    #26
    keres hozzá crackot a dc-n.
  • Lacc
    #27
    Hát hogy sűrűn lelőnek-e az csak tőled függ :D Sztálingrád nemtom fejből benne van-e, de ha benne is van, valami high lvl hely lehet.

    Ja igen, azt nem mondtam, hogy sávosan el vannak osztva a területek, pl. van 1-3 lvl-ig, 3-6-ig, stb., úgyhogy a gankelés veszélye nem áll fenn.
  • Neoncsoves
    #28
    LOL EZ Kinai? :D Mert a képeket nézve kinai felirat van :P
  • 0Fritz0
    #29
    Idézet az első hozzászólásból: „Btw a képeken krixkrax betűk vannak mert ezek a koreai verzióból vannak”
  • Neoncsoves
    #30
    Bocsi csak lusta voltam elolvasniAmúgy tényleg leáll hamarosan a servere? :(
  • 0Fritz0
    #31
    Otthon nekem is routeren ficeg a cucc, majd meglássuk. :)

    Tuvok az ősratyi meg menjen vissza a biztonságos 1942 topikba!
  • joebacsi
    #32
    áhh neis mond, kidobott még 2szer ez a szar (egyszer már eltudtam olvasni az egész hibauzenetet, asszondja, hogy több példányban fut a játék...hát anyád :)), aztán felmásztam egy 2 kör aberdeenre, hogy helyre álljon a tankozós lelkibékém :)
  • Tuvok #33
    Akkor úgy értem a társakra lehet valamelyest számítani ? Ha pl . icipici Iván tankkal megyek, és szembetalálkozok 6-8 Tigrissel, akkor számíthatok rá, hogy valaki szolidaritásból velem együtt hal hősi szovjet halált ?
  • Tuvok #34
  • Lacc
    #35
    Még nem láttam olyat, hogy aki éppen lát ne segítene neked, pláne mert mindenki aki rész vesz a harcban kap xp-t is, annak függvényében hogy mennyit sebzett az ellenbe.
  • Tuvok #36
    Oks, köszi .
  • bigfoot
    #37
    na kinek milyen tankja van?
    most vettem egy t38at
  • bigfoot
    #38
    vagyis panzer38at na:)
  • Csirke4
    #39
    Töltöm :D
    Ez később fizetős lesz?
  • leveskocka
    #40
    hat lehet.de en is toltom,addig baromkodunk egyet:)