35
DVD-ről hogy tudnám leszedni a hangot?
  • balcsi70
    #35
    Sziasztok.Nem tudja valaki hogy létezik olyan progi ami a 2-csatornás hangot megcsinálná Dolby-ra? (ja és utánna visszaégetni valahogy a filmbe.Valamikor találtam egy oldalt valami ilyesmit olvastam mintha létezne ilyen progi. Köszi a választ.
  • computerguru
    #34
    Oké! Örülök neki,hogy sikerült!!!
    Szia!
  • balcsi70
    #33
    Köszönöm,de amint írtam lejjebb #28-as ban már megoldottam közben. Ezzel : kép

    De azért köszönöm. Szerintem ugyan az mint amit te írtál a 2-ik progi.
  • balcsi70
    #32
    Igen amint leírtam úgy kell megcsinálni.Ja és igen először konvertáld át avi-ba akkor be tudod majd tallózni a virtualdub-ba.(egy próbát megér) én a WinAvi Video Converter-t szoktam használni.
  • computerguru
    #31
    Próbáld meg ezekkel:
    Kingdia DVD Audio Ripper
    DVD Audio Ripper
  • Kardél
    #30
    Köszi de egyelőre nem jártam sikerrel.
    A hang leszedését a Goldwave programmal gondoltad? Mert a 4 hangsávból ez a prog egyet szedett csak le de az pont nem a magyar. Valamint a Virtualdub nem tudja betallózni a filmet. Mpeg-2-t nem tud. Vagy konvertálnok kellene aviba a filmet?
  • balcsi70
    #29
    Ilyet találtam neked:

    "Mit tegyünk ha csúszik a hang?
    A megoldást a Goldwave nevű program jelentheti. A folyamat a következő:
    Miután leszedted a filmről a hangot, a filmet betallózod a VirtualDub-ba, majd 'Edit'--'End'.
    Ekkor alul pontosan megkapod a film hosszát. pl.: Frame 137622 (1:31:44.880) [ ], de ebből neked csak a 1:31:44.880 rész kell, ezt feljegyzed vagy copy.
    Ekkor jön a GoldWave program.
    A hangodat betallózod, majd 'Effect'--'Time warp'--'Length' ide beirod vagy becopyzod a film hosszt (pl. 1:31:44.880) , OK.
    Ha a program végzett az átalakaítással, File -- Save as...
    Igy megkapod a filmmel azonos hosszúságú hangot, amit ha aztán összefűzöl vele nem fog csúszni.

    Hangsáv összefűzése a filmel:
    VirtualDubMod-ba betallózod a filmet, a 'Video' fül alatt 'Direct stream Copy', majd 'Strems' fül, ott 'Strem list' (ha van a filmen hangsáv és azt szeretnéd lecserélni, akkor az ablak alján 'Disabled') majd 'Add' itt megkeresed a hangot amit hozzá szeretnél adni, és 'Save as avi', végül elmented.
    Ezzel kész."

  • balcsi70
    #28
    Megoldottam a problématikát.Találtam megoldást.
  • Kardél
    #27
    Szisztok!
    Van egy dvd filmem és a magyar hangsáv el van csúszva 1.5 mp-el. Milyen programmal tudnám és hogyan a megfelelő helyre varázsolni a hangot úgy, hogy a menü és a többi hangsáv ne sérüljön?
    Köszi
  • balcsi70
    #26
    Sziasztok.Adott egy DVD- azon koncert.Erről csak a hangsávot lementeni mivel lehet? Köszi a segítséget.
  • computerguru
    #25
    Ahoz hogy ezt megtudd csinálni,újra kell szerkeszteni,majd kiirni az egész dvd-t. Én a Nero Vision Express 4-el szoktam szerkeszteni,pl.:videoklippeket összerakni,azoknak ugye általában más-más hangerősségűek,nos ezzel megtudom csinálni,hogy egy hangerőn szóljanak,csak a filmnél az van hogy a film egész hangsávját tudod csak beállitani,részeket nem.
    De lehet hogy van más megoldás is,kapásból ez jutott eszembe,mert én ezt használom,elég jól ismerem már a nerót,évek óta ezt használom.
  • soskajoska
    #24
    Sziasztok! A problémám az, hogy egy DVD-n nagyon halk a magyar hangsáv. Ezt szeretném kivenni, felerősíteni és visszatenni. A közepe nem gond. Az elejében és a végében azonban kérem a segítségeteket.
    THX
  • C7
    #23
    hogy lehet dvd-ről egy hangsávot kiszedni?
  • frc0032 #22
    Helló Mindenki!!
    Nekem kellene 1 olyan módszer, amivel egy dvdfilmhez hozzá lehet adni +1 hangsávot. nagyon fontos lenne. Szal úgy volt, hogy nekem ugye meg volt a south park nagyfilm 1 régi másolt dvd-n, és nem vot rajta a magyar hang, viszont a magyar felirat igen. most kiatták dvd-n, megvettem, de ennek viszont nagyon kicsi a feliratja és alig lehet látni ráadásul rossz helyen is van. szal hogyan lehet megoldani??? help plíz, nagyon kéne!!
    előre is köszi!

    üdv:
    FRC#0032
  • gothi
    #21
    koszi saitek
    kicsitt nehezen boldogultam veledea celnak magfelel.
    Koszike
  • saitek
    #20
    AudioJack
  • Tomicsek
    #19
    itt. ezek közt nincs olyan?
  • gothi
    #18
    Sziasztok!
    egy progira nenne szukegem amivel tudom regisztranli az winampal lejátszott internetradiok hangjat.Van otletetek?
  • zakika
    #17
    meg kellene probalni beexportalni a cool edit proba (adobe audition uj neven). ott lehet jaccani a filterekkel es az equalizerrel
  • rothfb
    #16
    Sziasztok!
    Nekem egy olyan gondom lenne, hogy van egy sorozatom, angol. Aláraktam virtualdubmoddal a magyar mp-as szinkront és a beszéd halk, a háttérzajok, zene, robbanások, stb, meg szétvetik a falakat. A divx-es dvd lejátszóval is ilyen, de számítógépen is. Hangos a zene, meg a háttérzajok és ezek elnyomják a beszédet. Állandóan játszani kell a távszabályzóval. Mit lehet tenni, mert így élvezhetetlen, a szomszédok is hallják a hátteret. Az mp3 egyébként sztereó. most próbálkozom egy mp3 gain nevű progival, de lehet, hogy azzal csak hangerőt lehet állítani. A dvd lejátszó állításával is próbálkoztam, van is benne rengeteg, de semmit sem értem el. Segítsetek, ha tudtok...

    rothfb
  • lpmaskmancick
    #15
    nekem van flac plug-in-em,úgyhogy dvd audio extractorral egyből flacba ripeltem le
  • Balumann
    #14
    ja akkor ok, köszi majd megpróbálom
  • GodBadka
    #13
    ac3 az olyan. Általában 5.1-es néha 2.1-es. Ha a DVD-én 5.1-es volt a hang, akkor 5.1-es lesz a ripelt ac3 is.
  • Balumann
    #12
    Olyat nem tudtok véletlen amivel sorroundba, vagy 6 csatornásan lehet kilopni a hangot? Vagy az AC3 az olyan? 5.1 -es wav fájlt is hallottam már, de ez tudja úgy kódolni?
  • zakika
    #11
    valamikor ugy csinaltam, hogy smartripperel leszedtema hangot AC3 ba vagy wavba utana meg besweetel bekonvertaltam...
  • ssolitude
    #10
    DVD Audio Extractor-al kiszeded a hangot, abból meg csinálsz flac-ot mondjuk az Easy CDDA Extractor-al.
  • mousee
    #9
    Nekem olyasmi progi kéne, amiből dvd-ről flac-ba tudok leszedni... ötlet valakinek?
  • evetke2
    #8
    www.imtoo.com/dvd-audio-ripper.html - 23k Innen letöltheted.
  • evetke2
    #7
    Én a Dvd Audio Rippert ajánlom. Nekem tökéletesen leszedte Mp3-ba.
  • arsene
    #6
    DOOM9.org >>> Downloads >>> DVD2AVI

    ez kiszedi a hangot, ráadásul AC3 formátumban, amit kedvedre konvertálhatsz bármibe.
  • McGrady
    #5
    ez jó! én is szeretném így megcsinálni, de szaggat a hang lejátszás közbe...kodek hiba?
  • gumikacsa
    #4
    THX skacok, életet mentettetek :) Mégeccer kösz.
  • Tomicsek
    #3
    http://rippuccos.dyn.hu/index.htm
  • zaki
    #2
    hátha ez segít
  • gumikacsa
    #1
    Volna egy problémám, egy koncert DVD-ről kellene leszednem a hangot MP3-ba, de ötletem sincs, hogy mivel kellene, vagy hogy egyáltalán lehet-e.