59
Andy Wajna filmje az 1956-os magyar forradalom és szabadságharcról
  • DJviolin
    #59
    Köszönjük szépen az értelmes és tartalomdús hozzászólásodat!
  • Zenszkij
    #58
    utálom andy vajnát mint a .art!
  • w77d
    #57
    sztem nagyon jó lett a vége, én például majdnem sírtam, akiben van egy csöppnyi magyarság az biztos elérzékenyül tőle! Hoy nincs vége? De! Megnyerjük az olimpiát, itthon meg kivégzik Vikit, ezzel jelképezve a magyarok helyzetét!
    ez a film egy 10es skálán 15!
  • akyyy
    #56
    sztem is jó film:)
  • Zoli007
    #55
    Nagyon jó kis film. De azért érdekelne mi igaz az egészből.
  • Lipi1980
    #54
    Tegnap este néztem meg, és (ahhoz képest, hogy magyar film) elég jóra sikeredett, érződik rajta a Andrew Vajna keze nyoma!
    Témájában (nem szeretem a háborús-forradalmas filmeket) kb 8/10, és a vége is elég érdekesen sikerült, csak úgy hirtelen vége lett, és semmi...
  • Wreck86
    #53
    hali!
    a film OST-jét vki megtalálta már torrenten?
    köszi
  • Seten
    #52

    Dvd-n most jelent meg 8-án.

  • Encore
    #51
    Ja igen a színészek (Katát kivéve, bár ő is igyekezett csak egyszerűen nincs több benne) a maximumot hozzák, mindeki remekül játszott.
  • Encore
    #50
    SPOILERES!
    Megnéztem én is filmet és egész jó volt csak sajnos voltak benne mélypontok. Az egyik ilyen Dobó Kata volt, aki tök hiteltelen volt főleg a sírós jelentben. Aztán pár kiszámítható dolog pl.: ha valaki hangosan kiabáll a tömegben és tőle csak 1 méterre állnak emberek akkor őt tuti lelövik. És amit nem értettem, hogy a végén Kata ellop egy gémkapcsot vagymit, de a filmben már nem mutatják, hogy mire kellett neki (jó sejtem, de egyszercsak vége lett a filmnek a kapocsnak meg semmi szerepe nem volt), esetleg a kivágott jelenetek között kell keresni a választ? Néha viszont vannak benne olyan jelenetek, amiktől végig futott a hideg a hátamon annyira el lett találva. Kár, hogy ilyen hullámzó lett, ennek talán a túl sok forgatókönyv író lehetett az oka. De mindeképp megnézendő anyag.
  • Attila56
    #49
    Hellosztok.DVD-n nem fog megjelenni? :(
  • Pheaper
    #48
    ma megnéztem moziba zstem ó film jól sikerült :)
  • BabBob
    #47
    na megnéztem jó film vajna néha kicsit megfeledkezik magáról és elkezdi ezt a lövöldözéses szerelmes témát de nekem tetszett a film. a vér patakokban folyt mindenfele. a szabó karcsi a végén hazajött magyarországra az olimpia után?
  • Risci
    #46
    sztem. tök jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • kenderke
    #45
    nekem nagyon nagyon bejött! amúgy én családdal néztem meg :)
  • M@TriX
    #44
    akkor szerintem pancserek mint ahogy itt is olvasható és az én tapasztalatom a következő.

    pár napja néztem meg és azt mondhatom, hogy ez FILM. Mostanában sok szemetet megnéztem, de ez ütött. Dobó Katát nehezen tudtam az elején beilleszteni, talán jobbat tett volna a filmnek ha egy névtelenebb lányt raknak bele, DE ez sem negatívumként mondom, mert utána tökéletes volt az élmény.

    alig lehet találni rá szavakat egyszerűen látni kell, és nem röhögcsélő osztálytársakkal az biztos. szerintem nagyon kemény film, de eszméletlenül el van találva. féltem, hogy elcseszik, de nem!

    az én véleményem az, hogy ebben a kategóriában nálam a top1-en van.
  • vodMarci
    #43
    Én is láttam,nagy film.
  • neevous
    #42
    Én is megnéztem. Szvsz érdemes megnézni.
  • sapkafej
    #41
    azok mindent lefikáznak. csak azokra adnak sok pontot, amit biztos nem szeretnek sokan. vagy ilyesmi.
  • HyperGames
    #40
    Én is ma láttam, ahhoz képest, hogy Magyar film nem is olyan rossz!
  • gamehunter0922
    #39
    Na láttam a filmet.Szerintem nagyon jó!Volt benne 1-2 történelmi pontatlanság de szerintem a legjobb magyar film.
  • DJviolin
    #38
    Hétfőn közli le az Index a filmről készített kritikáját.
  • I.C.ram
    #37
    ja szerintem is csak egy IS-2 nehéz tank :D
  • I.C.ram
    #36
    Sortstalanság könyv és film is életem leggyérebb kultúrális élményei közt vannak előkellő helyen...
  • sike
    #35
    csáó
    kérésem lenne, Cseh Tamás felénekelt egy számot (anno) Corvin köziek cimmel
    valaki tudna segíteni hogy holtalálom meg a neten? (nem a dalszövegre gondolok )
  • Dynamic
    #34
    A mozinet kemény 4/10-et adott a filmre.Nem csodálkozom.Ja nem, a filmet azt még nem láttam, csak ismerem a mozinetet.
  • Darkoo
    #33
    Goda Krisztina rendező és Andrew G. Vajna producer alkotása - magyar filmek között elsőként - meghívást kapott a Fehér Házba. Az Szabadság, szerelem október 29-én megrendezendő vetítésén az Egyesült Államok elnöke, George Bush is a magyar mozi nézői között lesz.


    Az 1956-os forradalmat idéző alkotás az elnöki hivatalban történő bemutatkozás előtt megkezdi nemzetközi bemutatkozását: október 11-én a Golden Globe-díj odaítélésére jogosult, Hollywoodba akkreditált újságírók tekintik meg. A filmet meghívták New Yorkba a Lincoln Center októberi filmfesztiváljára, Los Angelesbe, Bostonba, Chicagóba, Londonba, Párizsba, Moszkvába és Tel Avivba is.

    "Az elmúlt hetekben a világ legnagyobb forgalmazócégeinek képviselői jöttek Budapestre, hogy még a vágószobában megnézzék a nem végleges változatot - tájékoztatta az Indexet az InterCom sajtóreferense. - Komolyan érdeklődik a Fox, a Sony Classics, a Regency, a Focus és a Paramount Classics valamint rajtuk kívül a Weinstein Company, az a cég, amely számos független film világsikeréhez járult már hozzá. E cégek készen állnak a nemzetközi forgalmazásra, a konkrét tárgyalások a jövő héten kezdődnek."

    A Szabadság, szerelem 2006. október 23-án, rendhagyó módon hétfőn kerül a magyar mozikba - az alkotók és a forgalmazó a szokásostól eltérő premier időponttal is az ötven évvel ezelőtti események előtt kíván tisztelegni.

    Cinematrix
  • Darkoo
    #32
    Úgytudom ezt a filmet elég sok helyen szeretnék majd bemutatni.Köztük Amerikában is..A mostani budapesti események nem csinálnak majd nagy reklámot és érdeklődést szerte a világon ennek a filmnnek szerintetek?Ha majd október 23an lesz a premier,kíváncsi leszek mennyien fogják megtekinteni...
  • vodMarci
    #31
    Nekem fel keltette...de a háborús filmeket amúgy is szeretem.
  • Bandew
    #30
    ELőzetes nem jelent semmit. Annak az a lényege, hogy felkeltse az érdeklődésedet.
  • vodMarci
    #29
    Ku**a jó film lesz!Az előzetes alapján tetszik.
  • Dynamic
    #28
    A bemutató alapján ez a film még jó is lehet.Főleg, hogy ezt is Goda Krisztina rendezte, akárcsak a Csak szexet.Az sem volt rossz film.
  • Darkoo
    #27
    MEgjelent az első előzetes a filmről! Dobó Kata nagyon durván lövi benne a tankokat
    Előzetes
  • Vicacica
    #26
    az nekem is kellene!!
  • Vicacica
    #25
    szerelemm?
  • vg
    #24
    Akit érdekel, mátról egy hétig a parlament elött forgatnak. Lezárták a villamost, az egész teret, sátrakat tettek a környező utcákba, meg konyhabuszokat... Vicces. Vannak tankok, kamionok, statiszták...
  • magus
    #23
    Jezusom ez az idiota fasz fogja csinalni? es dobo katuska a hos fohosno is szerepelni fog benne?
  • Dynamic
    #22
    Elijah Wood meg vagy fél méterrel magasabb valójában, mint Frodó, akit a Gyűrűk Urában alakított, tehát a Gyűrűk Ura is szar film.
    Egek, de korlátolt vagy!
  • akyyy
    #21
    nézdmeg moziba!
    HIDEMBER
  • Láma!
    #20
    stem nem az, de ha az, az volt akkor is:D