74
  • w77d
    #74
    Szerintem a film nagy része kifejezetten unalmas volt, majdnem elaludtam! De ez lehet azért is mert a 10-órási előadásra ültem be :D
  • profchaos
    #73
    Nekem sok ponton nem tetszett a film.Egy öreg ,egy ennyire öreg vámpír mint például a főszereplőnő,Marcus atyja és az a krónikás aki több száz éve el van zárva nem használ modern eszközöket.Ezeknek a karaktereknek már a távíró is hihetetlenül bonyolult technikai vívmány,sőt a lőpor felfedezése is ilyen számukra,a rengeteg 19.századi találmány,hogy a 20.századról már ne is beszéljünk.
    (Nézzünk meg egy 80 éves öregembert napjainkban.Neki már a T.V. is nagy szó volt,nemhogy a számítógép,G.P.S.,mobiltelefon,automata fegyverek,gépjárművek stb.)
  • Zadeus
    #72
    nekem jobban teccik a 2 ő mint az 1 :P
  • Cho
    #71
    Sajnos nem láttam, csak az 1 részét.
  • soo277
    #70
    7végén láttam de nagyot ütött
  • winnie
    #69
    adaptáció, feldolgozás, ugyanaz. írott történetet dolgoznak fel, mindkettő vámpíros - vagyis emlegethetőek egy helyen.

    félreértettél, nem mentünk bele abba, hogy mi mivel ugyanaz. vannak jó könyvek és rossz könyvek. ugyanígy vannak gyenge képregények és értékesek.
  • Atisz #68
    Johnny Weismüller, a leghíresebb és a legtöbb részben játszó Tarzan...
  • Atisz #67
    Az egyik egy könyv-adaptáció, a másik pedig képregény... ha neked ez a 2 ugyanaz, hát jó.
  • direwolf
    #66
    Ha sorozatot csinálnának belőle, elnézném mondjuk a SG meg a BSG mellett szódával (még Görög Zitust is betehetnék folyamatos tagnak), de mozifilmnek kissé soványka.
  • Gauge
    #65
    + Görög Zita nem való színésznek...
  • Gauge
    #64
    Nekem is volt az a balszerencsém, hogy megnéztem. Miért balszerencse?

    1.) Szörnyű szikron - minőség (sistergett, halk volt, a hangok szerintem nem illettek a szereplőkhöz)
    2.) Az Underwold 1 misztikus hangulatát sikerült tökéletesen szétrobbantani ezzel a gagyi sztorival. + következetlenségek tömkelege (pl. 1 -ben Viktor és Marcus a vámpíröregek felváltva uralkodtak, ebben meg már Victor volt a gonoszt Marcust zsaroló vámpír)
    3.) Egy szó sem esik arról, hogy Michael az ő valamilyen leszármazottjuk... (az egész első rész mozgatórugója)
    4.) Sehol sincsenek vérfarkasok, mintha eltűntek volna... (sőt!!! az első részben szó sem esik arról, hogy a fővérfarkast kiszabadítsák....)


    Szal hegylakó 2 szidróma: az 1. rész sikerén csináltak egy folytatást, de sokkal jobb lett volna, ha nem teszik.


    Értékelés: 5/1. KIHAGYANDÓ!!!!!
  • pero
    #63
    Hát érdekes fel vetés az biztos!
  • John Wayne #62
    Ez egy tök jó film, de az első nekem jobban tetszett, sokkal érdekesebb volt. A második inkább az akcióra helyezte a hangsúlyt. Folytatás is tuti lesz, bár kíváncsi vagyok most vajon mi ellen küzdenek majd, űrlények?
  • pero
    #61
    Direwolf!

    Ez relatív,a magyarokkal semmi bajom sincsen,de a filmek azok sajnos pocsékok szerintem,és azt el kell ismerni hogy ha valaki kint dolgozik,és kint vannak sikerei,szerintem nem rossz hogy a magyar "sztárok" kint is kapnak esélyt,de ez nem azt jelenti hogy én istenítem őket ne hogy valaki félre értse,sőt nekem ki mondottan nem tetszet a filmben a magyaros vonások (egy ilyen filmbe nem illik)!
  • csuszi
    #60
    Legalabb nem jonnek ide. Es remelem fosnak a magyaroktol a nyomik:D
  • winnie
    #59
    eleve nem is színész:)
  • direwolf
    #58
    És szerinted Görög Zita jó színész?
  • pero
    #57
    Winnie!

    Én nem azt mondom hogy oda vagyok a magyar színészekért,de azt elismerem ha jó valaki,és az még nem azt jelenti hogy buzgó bennem a Magyar vér vagy igen?Nem hinném!
  • winnie
    #56
    a-listás filmben, ha úgy tetszik.

    nyilván a filmeket nem szubjektív mércével kell ez esetben mérni, hiszen valakinek ez tetszik, valakinek meg az (valaki szerint az uw a gagyi, valaki szerint a makulátlan elme - és viszont) - viszont amerikában széles körben (sok moziban) heti 3-4 filmet mutatnak be, ezeket értettem elsőosztályú alatt. ezekben meg nem sok magyar fordul elő (a videóra készült filmek más kategória)
  • Blasta
    #55
    "(ennyi) elsőosztályú hollywoodi filmben nem szerepelt nagyon magyar színész:)"

    ELSŐOSZTÁLYÚÚÚÚÚ?????????????????
    Hol? Mi? Melyik film? Ez?????? Tréfálsz ugye?
  • gal 303
    #54
    király
  • Vlaado
    #53
    Én láttam a filmet és mondhatni eléggé jól meg lett csinálva. Igaz, legalább 5x annyi művér folyt el benne, mint elődjébe és inkább ez cselekményorientáltabb lett, de akinek tetszett az előző,ez is fog. A Marscust alakító Tony Curran volt a legkeményebb, akit legutóbb a 13. harcosban játszotta a zenész vörös harcos szerepét, nekem egyetlen fájdalom, hogy a végén viszont nem sok lehetőséget hagytak a folytatásra...De legalább nem húznak le még egy bőrt róla, ami meggátolja a silány utánzatokat, amik már csak pénzről szólnak...
  • winnie
    #52
    meg a bőrnyakúakban a srác. de tény, hogy ennyit (és ennyi) elsőosztályú hollywoodi filmben nem szerepelt nagyon magyar színész:)

    ez persze valakinek szánalmas (irigykedő magyar reflex), valakit meg büszkeséggel tölt el (zubogó honfi magyar reflex) - mindenki választhat.
  • Cat #51
    lugossy béla a leghíresebb vámpír :)
  • pero
    #50
    He he azért Görög Zita nem rossz hogy egy ilyen filmben szerepel igaz kis szerep,de akkor is,meik hasonló magyar "sztár" volt nagyfilmben?Max még Dobó Kata amerikai filmben szerintem ennyi ki is fújt!
  • CsőKujts
    #49
    A találkozások szerint ostromolja Holywood-ot.
  • Skyline
    #48
    A film miensége ízlések és pofonok...De szánalmasnak tartom hogy a bemutatóban a tévében,plussz a moziplakátokon nagyban ki van hangsúlyozva Görög Zita azt az egész filmben van vagy 5 percnyi szerepe összesen (hűűű ez kb 4 perccel több mint az elsőben)..:)
  • jointeer
    #47
    gagyie, mindegyik :-@@@
  • pero
    #46
    Hali mindenkinek!

    Hát az elsöhöz képest nekem nem igazán tedszett,elléggé össze csapodt volt!ÉS azok a magyar bakik azok nagyon borzasztoak voltak számomra!Egyszer lehet hogy érdemes meg nézni,pláne ha az elsőt láta az ember,de nagy csalodás volt számomra!
  • Venom1986
    #45
    Gondolom mit képzelhetnek amerikába rólunk meg a szomszédainkról.Mégpedig azt hogy itt mindenki vámpír és vérfarkas!
  • winnie
    #44
    minkdettő feldolgozás, vagyis adaptáció film, mindkettő vámpíros - annyi a difi, hogy az interjú több bevételt hozott, több embert érdekelt.
  • Vampire Mgk
    #43
    Egy a bajom: egy helyen emlegetik őket. (penge és Interjú..)
  • Sliders
    #42
    Ez a film maxigáz volt. Azon röhögtem, hogy az elején mikor elég rendesen a falhoz nyomta a kocsival azt a dögöt (nevét nemtom) aki repülni is tudott, és persze nem halt meg semmi baja jóformán, de ugyebár a végén a helikopter rotorja egyből szétkapja :D hát ez lol.

    Annyira bonyolították, h ki -kinek az izéje, szóval nemnagyon lehetett kövteni. Görög Zita pedig hát :) a szerep nagysága alapján nem túl sokat kapott :)

    Ja a fakabátok jók voltak, shotgun-al azonnal kergették a szerencsétlent. Zsaruk kucsmáján látszott magyar címer :D

    Azt a faszit aki a főhős nő pasija volt vagy 2x kinyirták, az sem volt semmi, de persze mindig újra éleszthető. :)

    Az szánalmas volt a szinkronban mikor a csajszi mondogatott valami ilyesmit a halott faszi felett hogy: kellj már fel, kellj már fel "bazd meg" hát ez volt a leggagyibb beszólás amit el tudtak képzelni. Főleg a hanglejtés miatt.

    jahh és az a Logitech webkamcsi sem volt rossz amit a börtönnél használtak megfigyelésre. ahhoz képest h a faszit 700 éve elzárták a külvilágtől a legújabb billentyűzetes számítógépe volt :D

  • BiroAndras
    #41
    Akinek a Blade II tetszett, az engem nem fog meggyőzni az tuti.
  • Kagemusha
    #40
    Ismerős valakinek a "multiverzum" kifejezés?
    Ha így nézed, mindjárt másképp látod a filme(ke)t.
    Szvsz.
  • 5i
    #39
    A fickó a Gladiátorban mindössze 4 másodpercig látható. Ő az egyik katona, aki az elején ki akatja nyírni Maximust. Hát nem egy főszerep.
  • 5i
    #38
    "...míg az elején egy örök életet kapott, kereszttől és szentelt víztől rettegő szörnyként ábrázolták őket, addig manapság már egy vámpír lehet az emberiség megmentője (Penge) vagy fajtája szokásai ellen lázadó kívülálló (Interjú a vámpírral) is."

    Ebben én nem látok semmi rosszat. Ez egy szimpla megállapítás, melyben pont az van kiemelve, hogy mennyire sokzínű és változatos történetekben bukkanak fel vámpírok.

    És ez így is van. A kezdet kezdetén még szimpla vérszívó szörnyeteg volt. Mára az emberiség egyik fő védelmezője.
  • Blasta
    #37
    Igen, ezen a szinten tényleg tehetséges ;)
  • Blasta
    #36
    Köszi a tippet, de semmi kedvem hozzá, megvan a magam reszortja.
  • direwolf
    #35
    A megállapítás jó, csak a célközönség nem fogja megérteni :D