160
Az X-Com 3 - Apocalypse játékról, és az Ufo játékokról általában.
  • takysoft
    #160
    Mármint, h min lenne rajta?

    A Cheat Engine bármilyen szoftverhez jó.

    Hozzákapcsolódsz vele a processhez (játék.exe ... bár ebben az esetben inkább dosbox.exe :D )

    Tegyük fel van 5000 pénzed. Rákeresen a játék memóriájában arra, h 5000. (4byte, esetleg float, de az "all" mindig működik)
    Sok találat lesz.

    Visszamész a játékba, költesz picit.. marad mondjuk 4522 aranyad.
    Az előbbi találatok közül kiszűröd azokat, amiknek az értéke most 4522.
    (ha kell ismétled a lépést párszor)
    Ha megvan a cím, akkor szépen átírod a számot, és lehet akár 5 millió aranyad is :)

    Van benne egy tutorial is, az első 2-3 lépés minden játékhoz elég kb.

    Most nem azt mondom, hogy cheatelni jó, de ha ilyesmi érdekel, akkor ez tényleg egy univerzális ,megoldás :)
  • Carmang
    #159
    Nem látom, hogy az Apocalypse rajta lenne. Mindegy is, ez az Apoc'd frankó.
  • takysoft
    #158
    Cheat Engine nem megy? az kb mindenhez jó...
  • Carmang
    #157
    Tovább kutattam, és azt találtam, hogy a cheat-ek valószínűleg csak valami "debugger" verzióban működnek.
    Mindegy is, találtam egy szerkesztőt: Apoc'd.
    Régimódi, karakteres képernyőn bele lehet nyúlni a játék fájljaiba, vagy mentett játékállásokba, és átírni ami csak szem, szájnak ingere :) Be is módosítottam az egyik mentést, rendeztem a kérdéses vállalatok viszonyát velem, és az idegenekkel, illetve pótoltam az "elveszett" pénzt. Indulhat az invázió!
  • Carmang
    #156
    Hogyan lehet a cheat-et engedélyezni? Amit találtam guglival, hogy ALT mellett be kell pötyögni az ufo cheat szavakat, nálam nem működik.
    (Végjátéknál dúúrva bugba futottam: egy halom vállalat valamiért az idegenek haverja lett -pedig nem is kontrollálják az idegenek-, és amikor lelövöm az ufókat, pénzt követelnek a normális viszony helyreállításáért, kb 67k-t alkalmanként. Elég keményen megvágja a költségvetésemet -konkrétan az Annihilator gyártást-, gondoltam pótolom cheat-tel, de hát nem jön össze)
  • Tyucsev
    #155
    Kösz az infót!
    A topikot meg megyek, meglesem. :-)
  • Carmang
    #154
    Az Apocalypse nálam kb 2 óránként kilépett hibával. Feltelepítettem a legújabb elérhető DOSBox-ot, felülírtam az Apocalypse könyvtárában levő fájljait, azóta gond nélkül fut.
    Ha neked ilyen van/lesz esetleg, akkor tudd mit kell tenni :)

    A Firaxis-féle új játéknak van itt saját topikja, követem folyamatosan.
  • Tyucsev
    #153
    Én is megvettem tisztelegve a sorozatnak az egész X-Com csomagot 7,5 Euróért. Eddig csak az Enemy Unknown-t próbáltam. Win 7 alatt szaggatott kissé. Mivel a Steam verzió is DosBoxot használ, ezért csak finomhangolás kérdése a zökkenőmentes futás. Ja, ez sajna az a változat, amiben nem olyan szépek a hangok.
    A Firaxis féle kezdeményezésről olvastam, nagyon sok cikk jelent meg a Gameinformer oldalán, szemezgess. Így első hallásra szép, de még túl kevés az infó számomra.
  • Carmang
    #152
    Ja, prohardware-n olvastam előbb, hogy a Firaxis remékelni akarja az eredeti Enemy Unknow-t. Hajrá, szurkolok nekik :)
  • Carmang
    #151
    Steam-en X-Com részek marha olcsón megvásárolhatók a mai napon (amerikai időzóna szerint, tehát holnap, pénteken, 5-én este 7 óráig). Windows 2000/XP/Vista kompatibilis kiadásban. Akkor gondolom Hetes alatt is működik, holnap kipróbálom.
    Vagy valaki tolja már? :)
  • takysoft
    #150
    ha nem, akkor majd pestről feltöltöm
    holnap megyek haza
  • Carmang
    #149
    Néhány hozzászólással lejjebb Taky linkelt Dosbox alatt működő verziót mind a 3 játékból.
    Nem tudom éle-e még a link...
  • Soneji
    #148
    Sziasztok!
    Az Apocalypse-t akarnám játszani, de nem megy 32 bites windowson. dosbox-al is ugyan azt produkálja. valami tipp?

    olvasgattam a hozzászólásokat, de összefolyik a három játék.

    ami az érdekes, hogy a sima Ufo: enemy unknown simán megy - a hang nálam is fura, mint itt sokan írták.
  • lammaer
    #147
    Nem i lesz sztem. Ez nem az amiért érdemes lenne az 576-nak mozogni, plusz lehet meg se jelent DVDn.

    Steam haver, steam.
  • Fugitive
    #146
    Még mindig nincs az 576ban...
    Hogy ne mondjak olyanokat...
  • takysoft
    #145
    azt hazaviszed, berakod a meghajtóba, telepíted, patcheled.

    steamen 2 kattintás XD

    na persze én a steam verzióban is update-eltem a dosboxot, mert hangproblémák voltak, de ez mellékes XD
  • Fugitive
    #144
    Akkor erre azt mondom, hogy én megszoktam nézni az 576 oldalán,
    és ha látom, hogy van, akkor besétálok az Árkádba.
  • takysoft
    #143
    steamnél egyszerűbb? LOL
    elképzelni nem tudnék egyszerűbbet, de komolyan
  • Fugitive
    #142
    Egyszerübb módja nincs?
    Most még azt is telepíteni kell...
  • takysoft
    #141
    megvettem, köszi:)
  • gandrus
    #140
    Már miért kéne Angliába futnod? Magyarországról is megveheted Steamen keresztül, és ott még egy kicsit olcsóbb is, csak 2 € (kb. 500 Ft). Ha ennyit nem ér meg neked öt játék, és inkább warezolnál, akkor szerintem el kéne gondolkoznod a dolgokon...
  • Fugitive
    #139
    És megtudod osztani velünk?
    Ugyanis nemfutok hirtelen angliába...
    Engem igazából az első 3 érdekelne.
  • gandrus
    #138
    Ikonnal, vagy Steamből el tudod indítani, de a Dosboxot használja amúgy.
  • Carmang
    #137
    Windows-ra adaptált verzió?
  • gandrus
    #136
    A Steamen 2 €, illetve az Egyesült királyságban 2 font az X-com complete pack, ami az eredeti X-com első öt részét tartalmazza (Enemy Unknown, Terror from the Deep, Apocalypse, Interceptor, Enforcer). Ebből 3 stratégia, ha valaki nem ismerné mind. Gondoltam szólok, hátha mást is érdekel, én most vettem meg.
  • Carmang
    #135
    Nem merült fel probléma a telepítés során?
    Mert nagyon úgy tűnik, hogy ott nem sikerült valami.
  • geCCo33
    #134
    valóban

    probléma: nem lehet menteni

    megoldás: a telepítés soran nálam nem hozott létre SAVEGAME könyvtárat, ez kell pótolni
    pl c:\games\xcom3\game\xcoma\SAVEGAME

    probléma: kifagy mikor taktikai küldetésre indulsz

    megoldás: hiányzik a SCENARIO könyvtár ahová a taktikai küldetés ideiglenes file-ait helyezi el, ezt a könytárat kell létrtehozni
    pl c:\games\xcom3\game\xcoma\SCENARIO

    remelem érthetően írtam
  • lammaer
    #133
    speciel leirhatod keres nelkul is, ki tudja mikor fog a googleval vki keresni erre a problemara, es akkor egybol meg is van a megoldas :)
  • geCCo33
    #132
    megoldva
    ha valakit erdekel irjon
  • geCCo33
    #131
    egy gondom van, nem tudok menteni
  • geCCo33
    #130
    most szedem a jatekot a linkekrol, remélem jok :)
  • lammaer
    #129
    Kicsit off, de nagyon hasonló a Warhammer 40K: Chaos Gate is az xcomhoz. Ugyanúgy körökre osztott csapat alapú taktikai játék, a karakterek fejlődnek, felszerelés konfigurálható.
    Igaz, a stratégiai rész (nagytérkép, gyártás stb) az hiányzik, cserébe viszont Warhammer 40K világban megy.

    Elég régi, XP-n nem is megy, és VirtualPCn tolom éppen win98-on :) Kicsit csúnya, de nekem még élvezhető :)
  • Shiwo
    #128
    yep, az ufo:extraterrestrials a modokkal nagyon jó kis x-com érzést ad
  • Fugitive
    #127
    Én az enforcer-t ismertem negyedik résznek...
  • lammaer
    #126
    Hát:
    Van ugye az Altar cég Ufo trilogiája (aftermath, aftershock, afterlight), ami elég erősen kötődik az XComhoz. Van akinek nem tetszett a real time beütés (megállítható), nekem bejött, bár kicsit monoton volt, viszont a történetek klasszra sikerültek.

    Aztán van még az Ufo:Extraterrestials, ami kezdetben egy fano által inditott XCom remakeből nőtte ki magát teljesértékű játékká. Sok fan által fejlesztett moddal sokak szerint egész élvezhető is (én nem próbáltam, bár terveztem)
  • lammaer
    #125
    Kijött a lövöldözős is, X-Com enforcer néven.

    http://www.gamespot.com/pc/action/xcomenforcer/index.html

  • Carmang
    #124
    Úgy tudom, hogy a negyedik rész egy űrhajó szimulátor volt. Az ötödik lett volna a belsőnézetes lövöldözős, de annak leállították a fejlesztését.
  • Fugitive
    #123
    Na nem, a negyedik rész egy ...., már ha láttad.
    Egy doom másolat, csak ufo lényekkel.
    Sajnos a háromnak csak a demoját tudtam kipróbálni,
    így azt tudom mondani, hogy a második a kedvencem.
  • takysoft
    #122
    x-com ufo család többi része... mást nem nagyon..
  • Fugitive
    #121
    Tud valaki hasonló játékot, mint ez volt?