45
  • reménytelen
    #45
    Szerintem egy gép vagy akármilyen készülék soha nem lesz képes kitalálni egy ember gondolatait, a hírből is látszik, hogy csak az agy állapotát képesek érzékelni, azt, hogy konkrétan mire gondol, nem.
  • heni11
    #44
    igazad van én is
  • zachi
    #43
    na végre ha majd lehet kapni az lesz az elsö hogy megveszem
  • Peti0011
    #42
    most nem azért de ez tök jó dolog lesz
    Persze meg kellene szabni a határt
  • Fikusz Kukisz
    #41
    Nos én sem bánnám ha először a kesztyűs-szemüveges-érzékelős módszer terjedne el és ezáltal élesben kerülne tesztelésre. Mert ha belegondolok milyen érdekes lehet hogy az ember fizikailag is elfárad egy jó kis fps-taktika-harc után és a testével is szinte érzi amit csinál. Pfú, szerintem az lehet az igazi!
    A szimulátotokról nem is beszélva!
    Mellesleg ehhez a gondolatos irányításhoz már ultra-hiper szinten meg sem kell mozdulnod, most legalább a kezünkel püföljük a billennyűt meg rángatjuk az egeret.
    Hirtelen egy nagy potrohos, pocakos fehérbőrű izzat, büdös dagi gyerek jut eszembe egy félhomályos koszos szobában, a fején egy furcsa szerkezet és bámúl egy nagy képernyőt, és nem hall és nem lát már semmit a való világból.
    :-( Kiábrándító!
  • waresz99
    #40
    Valahogy átugrották az időt a srácok mert még a kesztyűs-szemüveges -érzékelős módszer sem terjedt el! Abban jobban hiszek.Ráadásul még "egészséges" is. Ott legalább kalimpálhatsz egy kicsit, mintha tényleg tennél is valamit azért hogy valakit kicsinálj :) Gondolatban már elég uncsi lehet.És ha elalszom közben? :)
  • NEOreg3
    #39
    nekem ebből csak a billentyűvilágítás kéne:P

    az emberek majd felveszik ezt a sisakot és beszopnak egy vírust OMG... a suliból való lógás teljesen új korszaka fog beköszönteni:D
  • FecaA
    #38
    Pont ilyen volt az egyik emberkénél LAN partyn... Véletlenül nem Dunaújvárosi vagy?
  • BiroAndras
    #37
    "Ha ez egyszerűen megoldható lenne, akkor a vadászpilótáknál már alkalmaznák. Szerintem lehet valami probléma a módszerrel."

    Már vagy 10 éve kísérleteznek vele. De egy ilyen technológiát nem könnyű bevezetni, nagyon sok tesztelés kell.
  • Aradebil2
    #36
    hát nemtom én játék közben elég sok mindenre szoktam még gondolni,elég izgi dolgokat művelne a gém:D
  • halgatyó
    #35
    Ha ez egyszerűen megoldható lenne, akkor a vadászpilótáknál már alkalmaznák. Szerintem lehet valami probléma a módszerrel.

    Egyfelől nagyon örülök, hogy a cikket olvashattam, másfelől viszont van némi hiányérzetem: semmit sem tudtunk meg az agyhullámok frekvenciájáról, feszültségszintjeiről... Vagy csak a fejbőr rángatódzásait érzékeli a sisak? Szóval ez így egy picit messze van még a tudománytól

    No jó, persze ha működőképes a dolog, akkor nem verik nagydobra a működési elvét... De ha nagytömegben piacra dobják, akkor úgysem lehet nagyon eltitkolni.. szóval kíváncsian várom
  • Carbine
    #34
    Hogy miért adna ki bárki 15 ruppót egy billentyűzetért??? Talán mert az egyszerűségnél többre tarom, funkcionalitást, és a sokrétű vezérelhetőséget Logitech G15
  • galocza
    #33
    gibson meg forog a sírjában - pedig meg se halt a szerencsétlen 8)
  • Dodo55
    #32
    Jaja, nekem egy Logitech MX518-as egerem van, és szerintem megérte azt a 12000 forintot.
  • fawcet
    #31
    Egérre nem hülyeség ennyit költeni, mert jobb stabilabb és hosszabb távon kénylemes. És magadat szánd hogy nem volt kezedben ilyen darab. Mert addig nemis vettem míg ki nem próbáltam.
  • Molnibalage
    #30
    Sajnos ezt nem játék céloka kéne először kifejlszteni(de sajna ebben van a pénz), hanem a mozgássérült emberkenek jelethetne igen nagy segítséget egy ilyen holmi.
  • St0RmTr00pEr
    #29
    Igy van, erre gondoltam énis. Szinte már aimbot lenne :) Bár szerintem valami reflex azert oda is kene. De szerintem hülyeség az egész
  • alibá a mezőrűl
    #28
    várom már a brutálélethű virtuálisvalóságot o.O
    mondjuk repkedni lehetne meg mátrixszerűen átélni az akrobatikus harcokat :D
    vagy MMORPG... az ilyesmi skilleket fokozatosan tanulnánk meg ^^
  • JCSR Apache
    #27
    Ha jól értem a cikket, akkor:
    Ez egy agyhullám-érzékelő;
    Szerintem semmit nem tud visszajelezni.
    Csak érzékeli mire gondolsz, aszerint irányítja a gépet.
    Ez valami olyasmi lehet mint ha gondolatal vezérelnéd az egeret és a billentyűzetet.
    Az tény hogy szerintem is fárasztó lehet, a korhatárban nem vok biztos mert végüis több belelés csak akkor lehetne ha az érzékelő is jelezne az agynak.
    Mondjuk szentem totál baromság mert azzal pl az FPS értelmét vasztené, az agy ponotsabb bármilyen aim-nál.
    Meg amúgy is...jó ez így ahogy van.
  • Tiberius B
    #26
    mé, van hatása?
  • M0rph3u5
    #25
    talán a sisakra lehet, kéne kor6ár... mint a cigire...
  • SirLord
    #24
    2010--vadászrepülö szimulácios játék----mármár annyira jo minöségü és kiforrott az eszköz hogy szinte egyéválsz a géppel, midnen gondolatodat végrehajtja, szabadon szeled az eget amerre csak gondolod, mellé a düpörgö zene, ellenség bármikor felbukkanhat, adrenalin a maxon, szeled át a felhöket, hirtelen a semmiböl megjelenik 2 ellenséges zéro, üldözöbe vesznek, egy századmásodperc és átfut az agyadon a taktika, a gép orra keresztbe felhuzodik, a manöver mint egy profin kitolgozott légigyakorlat maximálisan kivitelezve, az egyik zéro nem tud követni a másik egy ideig de egy másik trükköd után az is lemarad, egy izzadság cseppet érzel a tarkodon, üldözöbe veszed "Lö Lö Lö!!" gondolod, körmeid mélyen belevágnak a tenyeresbe mikor összeszoritod, francba észrevett, megprobál lelépni, utánairamodsz, szinte nekigörnyedsz a képernyönek, "pusztitani pusztitani!!" ujra irányitásod alá vetted a csatát, elötted repül tiszta célpont, "enyém vagy meghalsz meghalsz!"
    ---Szia fiam, mien volt ma a suli?
    durr placcs reccs "áááá" kreccs tumpf paff "JÁÁÁJ!", hörgés....

    biztos hogy jo ötlet ez?
  • mikloss
    #23
    Hát akinek annyi esze van hogy 15k-ért vesz egy szaros billentyűzetet azt csak sajnálni tudom :) Nekem tökéletesen megfelel az 1500ft-os Silver Line billentyűm az FPS-nél is...
  • szurka
    #22
    ez egy erőltetett marhaság
  • St0RmTr00pEr
    #21
    FPS-t jol lehet majd ilyennel játszani :D
  • Sanyix
    #20
    LOL hát akkor miért vettél 15ezerért billentyűzetet? van 2ezerért is.
  • FtranX
    #19
    Na ezek hasznos cuccok lesznek, ha kijönnek és valamennyire kiforrnak. pl. hogy el lehet majd felejteni az egeret.
  • BandiG
    #18
    Az ilyen hírek azok, amik általában csendben eltűnnek a sűlyesztőben...
  • Supremo
    #17
    Nekem nem tetszik az ötlet. Jó persze egy csomó dolog gyorsabb lenne, DE nem gyorsult már fel így is eléggé a világ? Az átlag ember már már alig tudja felfogni azt a rengeteg infót, ami éri őt naponta. Aztán csodálkozunk, hogy ennyi az idegbetegek és depressziósok száma, meg hogy a gyerekek már írni, meg beszélni sem tudnak, hanem csak hadarnak és dadognak.... nem lesz ennek jó vége. (pedig magam is infós vagyok)
  • xk
    #16
    Én eddig úgy hallottam, hogy ezeket művégtagok vezérléséhez fejlesztik, nem pedig játékvezérlőnek...
  • Szefmester
    #15
    ötletnek nem rossz de keményen meg kell tanulni az irányítását..
    és beszélgetni sem nagyon fogsz tudni közben az első használatok során, hiszen akkor még azzal leszel elfoglalva hogy arra menjen amerre te akarsz...
    persze várom már azt amikor billentyűzet sem kell mert csak rágondolsz a szóra és írod is lefelé...
  • Gerygrey
    #14
    Ez jó, a következő lépés a Johnny Mnemonic-ban látható megoldás, meg a Mátrixos fejcsatlakozó.
  • lammaer
    #13
    Az lesz a tuti, amikor lesz visszacsatolás azt amikor lefagy a windows, akkor hülyére sokkolja a usert... lehet majd kiabálni hogy "anya, rántsd ki a pistiből a kábelt, már füstöl!" :)
  • Carbine
    #12
    LOL!!!
    Most vettem 15ezer HUFért egy Logitech G15 Billentyűzetet, h nem sokára kidobhassam!!! És helyette ilyen hülye sityakot pakolhassak a fejemre!!! De így legalább már messziről is felismerehtőek lesznek a Monitor fejüek :)
  • fawcet
    #11
    Hah a cod2n ilyen cumóval mindenki csiternek nézi mert fejjel biztosabb a célzás mint az egérrel. :)
  • exxile
    #10
    egyertelmu hogy ez a jovo, de meg sokat kell ahhoz aludni hogy ez kiforrott technologia legyen. en igazabol az agy/gep interfesz megjeleneset varom nagyon, amivel valoban gondolati uton lehet majd iranyitani a gemeket. de szerintem addigra mar nagyon oreg leszek... :(
  • haxoror
    #9
  • sylas
    #8
    csak nehogy fordítva működjön - játék írányít téged :D
  • Cat #7
    ez csak annyiról szol, hogyha nagyon erősen koncentrálsz valamire (pl. hogy balra) akkor ez azt érzékeli. Szerintem ilyenektől egy idő után majd fejfájást lehet kapni :)
  • exatly
    #6
    Szerintem még nem megy fordítva, mert az aktivitást figyelhetik vele, viszont az irányításhoz meg kellene fejteni, hogy milyen jelek mennek az agyadban ha egy reklámot felfogsz, de ott még nem tartanak tán.Így csak elroncsolni lehetne 1-1 területet.