13
  • Riddick
    #13
    Ha nem korlátlanlann hirdetik akkor nem kell sipolni! Ha meg annak,akkor MAX vegyék vissza a sávszélességét,de ne akarjanak nagy számlákat fizetettni vele! 2006 ot IRUNK! Nemsokára MINDEN az interneten lesz elintézhető! Leszedhet az ember filmbemutatókat,játékdemókat... Minap néztem a Heroes 5 demoját! 650 mb volt! És mi van akkor ha nem egy emebr használja a netet,hanem egy 4 tagú család pl... akkor hova elég a 40 Gb?? Egyszer csak megrefolmálják ezt is.
  • asdasdasd
    #12
    Megérdemelnéd...
  • Tinman #11
    Tegyük a szívünkre a kezünket és mondjuk együtt: Hír TV-t nézünk
  • Tinman #10
    Nem fog menni ez 100%
  • vg
    #9
    Amúgy, akkor mi van, ha én mondjuk a hírtv elő adását nézem napi 10-12 órán keresztűl, és úgy értem el a 40GB-ot? Ilyenkor én már nem vagyok fair, mert használom amiért fizetek?
  • shabba
    #8
    Round up of Max products

    Itt egy kisebb lista pár ismert angol szolgáltató ADSL csomagjairól, jól látható hogy limites csomagok igen erősen dominálnak, és fair useosokból is van elég.
  • vg
    #7
    Ebben a hónapban nekem eddig 160GB a forgalmam, gondolom majd jön az T-Online bünti levele is.
  • shabba
    #6
    Angoloknál az internetcsomagok döntő többsége forgalmi limites. Pl. a BT ADSL csomagjai 2,6,20 és 40GB-osak, ezt októberben emelték 1,15,30GB-ról.

    Angoloknál a legtöbb szolgáltatónál fix limit van, de ha esetleg valamelyik mégis korlátlannak hírdeti magát az is jellemzően hordoz magában valami fair use policy jellegű korlátozást. Akár úgy hogy a csúcsidőben sebességlimitet kap az aki nagyletöltő, de este újra tölhet. Akár úgy hogy priorizálva vannak az alkalmazások és P2P letöltést próbálják lassítani. Kismillió féle sávszélesség menedzsment ismert angol ISP-knél.
  • shabba
    #5
    Honnan szednek elő ilyen régi híreket, ez még anno december elején történt, akkor voltak erről hírek angol IT oldalakon.

    Mellesleg 100GB fölötti userek kaptak csak levelet, a csomag limit pedig 40GB.

    Aki tud egy kicsi angolul annak itt a levél másolata:
    BT Retail sends out bills for excessive usage 2005 dec. 9
    BT Retail continuing to chase users over excessive usage 2006 márc.24
  • snorbi
    #4
    Elolvastad? Írja benne, hogy 40G limitet vállaltak a szerződésben.

    Szerintem a 40G havi limit egy magánszemélynek elég kell legyen, szal szerintem nem emiatt fogják keresztre feszíteni a BT-t az előfizetői...
  • asdasdasd
    #3
    A cikk szerint nem korlátlan, ezek ennek a cikknek nincs semmi hírértéke...
  • rolika
    #2
    "ilyen mennyiség megszerzéséhez naponta, minden nap igen sok időt kell ezzel az elfoglaltsággal eltölteniük"

    én is elég sokat töltögetek -bár ilyen sokat azért nem-, de nem kerül semennyi időmbe, csak egy kattintásba. a többi a letöltésvezérlő dolga, nem?

    kár, hogy arról nem szól a cikk, vajon korlátlan előfizetésről van-e szó... mert akkor még szebb az egész :)
  • Theodora
    #1
    Javaslom, terjeszzük elő mint új ISO szabvány mértékegységeként a "zeneszám"-ot és a "film"-et.
    1 zeneszám = 4MByte.
    1 film = 162 * zeneszám.
    Ezentúl a merevlemezekre is ezt kell ráírni kapacítás: 50000 zeneszám / 307 film.
    Így az embereknek nem kellene számolgatniuk, hogy mennyi letöltött "tartalom" fog ráférni.