75
A pc áram fogyasztása?
  • laci792
    #35
    Ha lenne 'hardveres fogyasztásmérő' akkor programot is írnának hozzá gyárilag szóval kizárt.
  • kisviku
    #34
    Igen nálam is kiírja,de biztos hogy kell lennie más megoldásnak is.Ha vannak szoftverek, amik a feszültséget,hőmérsékletet,hűtést stb-t kijelzik ,akkor biztos van ilyen is.De mindenesetre érdekes téma ez.Elvileg nem egy nagy etvasz ezt megállapítani, csak kérdés hogy hardveresen van-e egyáltalán kiépítve fogyasztásmérő a tápon belül vagy az alaplapon.

    Ahogyan mondtam, ez szerintem egy fontos dolog lenne.Látnánk mennyit eszik a gép, ha valamivel bővítjük, mennyire terheli le, mennyit bír még a táp stb.
  • Punker
    #33
    nekem a szünetmentes kiírja mennyit szív éppen a gép szal fölösleges :)
  • ReTeK
    #32
    egy ilyesmi szerkentyűnél -> fogy.mérő gondolom van olcsóbb is
  • Punker
    #31
    igen az én procim az Intel szerint 155W-ot tud felvenni (bár lehet többet is ha húzva van) de én még 60%-többön nem nagyon láttam.
  • starweb88
    #30
    vagyis akkor azt kapod meg amit maximum fogyaszthat a cucc
  • Punker
    #29
    a netes számolók a full fogyasztással számolnak.
  • dara
    #28
    Most akkor mérő, vagy számoló?
  • Punker
    #27
    a legtöbb mérő az alkatrész által felvehető maximummal számol!
  • kisviku
    #26
    Ez egy érdekes dolog és szerintem fontos is lenne, hogy valami mérje a fogyasztást.Nemcsak a hardverelemek miatt, hanem hogy képet kapjál arról is, mennyit fogyaszt valójában.
    Főleg itt vannak a mai nagyteljesítményű videókártyák, kíváncsi lennék, hogy terhelés alatt mennyit fogyaszt és mennyit hagy az egész rendszernek a működéshez.
    Én egyetlen módon tudom mérni, van egy szünetmentes tápom, ami kiírja az aktuális terhelését.Ez egy irodai gép, nem nagy hardverrel, ennek 134-145 watt a fogyasztása.Alapállapotbban 130 watt, munka közben 140,max 150 watt.
  • juzosch
    #25
    A végéredmény csak azt mondja meg, milyen tápot ajánlott venni. Nem az áramfelvételt. Belekalkulálja, hogy nem okos dolog egy 214W áramfogyasztású gépbe 214Wos tápot venni.
  • dara
    #24
    Elég tré egy számológép. Egyrészt hiányosak a listáji, másrészt bőven többet ad eredménynek, mint a valóság. Egy mai csúcskonfig nem fogyaszt sokkal többet 200W-nál. És ez nem számolt, hanem mért érték! Egy jó minőségű 350W-os táp egy átlagos konfighoz bőven elég, a csúcsgépekhez sem kell 400-450W-osnál több. Ez utóbbi esetben is csak akkor, ha sok HDD és ODD van a gépben.
  • Schwarz
    #23
    az én vízhűtésem nincs benne a listában
  • Schwarz
    #22
    nehogymá' egy hülye program kiírja nekem, h hány ampert vesz fel a cd olvasó még a cput se tudja mérni, hardver híján
  • keeper2
    #21
    Fogyasztás kalkulátor
    Azért megjegyezném azt is, hogy a 300W-os táp max leadó teljesítménye csak néhány típusnál lesz 300W. Nézd meg az output capacity (vagy valami hasonló néven fut) értéket a matricáján. Általában, minél márkásabb, drágább tápod van, annál jobban megközelíti a névleges (itt 300W) értéket, de attól még ez a névleges érték csak egy olyan ökörség, mint pl. a PMPO a hangfalaknál, tehát szebben néz ki, épp azért inkább azt kell ráírni...
  • bld
    #20
    a pékségek buknak a legtöbbet az energián, a kenyéren van a legkisebb haszon.. igazad van de ne offoljuk szét a topicot
  • NeoMaN
    #19
    Okosvagy. Gondolj el egy kurvanagy pékséget mondjuk, ahol elektromos kemencék vannak, amik 1000000x annyit fogyasztanak naponta mint te.
    Ezek után gondolkodj el rajta, mennyi lesz a kenyér ára...
  • Gerygrey
    #18
    Nekem 7.68 Ft jött ki egy órára. Az qva kevés, nem? Ilyen olcsó az áram? :)
    Eszem ágában nincs belekeverni a politikát, de így már nem annyira értem mire veri magát az egyik párt hogy 10 százalékkal olcsóbb lesz a villany... Wow, havi szinten spórolok vagy 200 forintot...
  • Stann
    #17
    Nem baj, legalább leszedtem mindkettőt! :)
  • Magnumrolcsi
    #16
  • NeoMaN
    #15
    Nincs, csak a proci gyárilag megadott minimum és maximum áramfelvételét/leadását mutatja.
  • stp4trick
    #14
    így emlékszem, de lehet, tévedek, akkor viszont sry, nem szándékos félrevezetés volt
  • Stann
    #13
    Épp most néztem meg a Corporate-t és Ultimate-t, de én nem találtam a teljesítményre vonatkozó adatot! Tuti van ebben ilyen?
  • Gladiator
    #12
    áramfogyasztást egybe kell írni
  • stp4trick
    #11
    Már meg nem mondom, hogy a Corporate, vagy Ultimate Editionben találkoztam egy ilyen pontjával a proginak, de most nincs is fent. Vmi olyasmi rémlik, hogy a pillanatnyit mérte tán, de most hirtelen passz.
  • Stann
    #10
    Ez engem is érdekelne, én sem találtam! Árammérőm sajna nnics, nameg na az everest Átlagteljesítményt mér sokkal egyszerűbb, bár az biztos hogy a mérővel mért adat precízebb!
  • Dodo55
    #9
    Azt hol lehet megnézni(az everesten belül)?
  • donoki
    #8
    hát az nem sok
  • laci792
    #7
    Hali!
    Én is kiváncsi voltam már egyszer erre és lemértem. 24 órás fogyasztása csak ha letöltök monitor nélkül az 2KWh ami kb 60FT. Nekem 2,66GHZ P4, a táp meg 300-as.
  • hazsoo
    #6
    hali. van itt valami használható
    link
  • stp4trick
    #5
    vagy megnézed Everestben, ott hozza a névleges áramfelvételt min-max.
  • cSuwwi
    #4
    veszel egy árammérős "konnektort" pár ezresért (ami amúgy hasznos lehet a lakásban még sok helyen), és méred vele pár napig/hétig.

    a hosszabbítón, amit nálam mér ezek vannak:
    - 2.4-es cerka, 400-as táp, 120-as és 250-es winyó, dvdíró ~100W
    - 19-es lcd ~20W
    - 350-es p2, 100W körüli táppal, egy alap konfig, tesztszerver ~50W
    - lámpa ~20W
    - adsl modem+router ~5W
    - egy rádiós óra, amiből csak az órát használom ~1W

    néha felugrik 230-ig, de általánosságban ezek 180-190W körül fogyasztanak (a p2-es gép non-stop megy)
    ~35Ft 1kWh, ahogy látom (mert ezt is számolja) ~100Ft körülire jön ki 1 napi üzemeltetés, ha minden megy. cca. 3k 1 hónapban.

    1 éjszaka az mondjuk este 8-tól reggel 6-ig, az 10 óra, az enyémhez viszonyítva kb. 100-120W-ot fogyaszthat, 60-70Ft-ra saccolnám a napit, ennek a felével számolva durván 40Ft lehet egy éjszakai járatás...
  • Dodo55
    #2
    Attól, hogy 300-as tápod van, a gép nem fog fogyasztani 300-at terheletlen állapotban. 300-nál elméletileg terhelt állapotban nem fogyaszthat többet, mert egy 300-as táp 300 wattnál nagyobb fogyasztás esetén kikapcsol vagy rosszabb esetben(a rosszabb esetek noname tápoknál fordulnak elő gyakran) leég/zárlatot okoz/felrobban/megbontja a tér-idő kontinumot/feketelyukat hoz létre/stb...
  • cicai
    #1
    Sziasztok!
    Nem találtam a keresőbe a kérdésemhez meg felelő oldalt ezért bátorkodok itt nyitni egy új téma oldalt.
    Kérdésem a következő. A számítógépemnek mennyi lehet KB az áram fogyasztása óránként.
    Tudom pontosan, nem lehet kiszámolni, de ha nem megy minden a gépben, egyszerre akkor is a 300 w-s fogyasztást kell figyelembe venni? Vagyis ha a gép mondjuk éjszaka, megy akkor ( internet) KB mi a fogyasztás, és mondjuk, nappal mikor konvertálok és írok is akkor mennyi, lehet a fogyasztás?
    A konfig: 300w táp asus, alaplap, pentium 2.4 proci+ hütő, DVD író, DVD olvasó, 120GB vinyó, 1.50 GB ram, hang kártya KB ennyi.
    Remélem érthető volt a kérdésem.
    Köszönöm a segítséget