75
A pc áram fogyasztása?
  • ChuckYeager
    #75
    Üdv!
    Problémám:a HDD időközönként felpörög (kb mint induláskor) és olyankor kattogó hangot ad ki (mint régen a floppy-k hoz hasonlóan) ilyenkor megfagy a rendszer ,van hogy újra indul,van kék halál,van hogy csak fél perc múlva tovább megy.Ilyenkor a HDD mindig szenved kattog,felpörög.
    Mi lehet a baj?a tápra gyanakszom

    Fx-6300
    M5A99X asus alaplap
    8GB Ram
    Ati7790 1GB
    CHIEFTEC 500W iArena
    WD 1TB RED 7200rpm
    + egy DVD iró/olasó

    pls help!!!
  • mester1987
    #74
    Egy nagyon hasznos blog, leírással, hogy kiszámítsd mennyit fogyaszt a PC-d.
  • Dj Faustus #73
    Itt találhatsz egy eszközt amivel kiszámíthatod, körülbelül mennyi teljesítményt vesz fel a géped.
    Hogy pontosan mennyit fogyaszt, azt meg egy fogyasztásmérő-berendezéssel (például ilyesmivel) tudnád meghatározni.
  • DUGACS
    #72
    Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy mennyi kb a gépem fogyasztása
    Proci:Amd Athlon 64 x2 dual core proci 4200+
    Vidkari:GigaByte Geforce 8600 gt ddr3 256 mb memória
    Memória:2giga kingmax
    Alaplap:GigaByte alaplap fejböl a többi adatot nem tom:S:D
    Táp:valami 420 wattos
    Vinyó:Samsung 160gb
    Valaki megírna itt vagy elküldené privibe a eredményt?:D
  • Desiderata #71
    125 watt-ot fogyaszt a gépem, 2 magos procival két winyóval + tft monitor 15 watt
  • Schwarz
    #70
    Arra vigyázz, hogy ne kösd párhzamosan a relé érintkezőit, csak egyen engedd át, mert ha kettőt párhuzamosan kötsz, és abból egyik beég a helyére, akkor átváltáskor ott csúnya dolgok fognak történni, fázis-fázis zárlat = 410V, mivel többnyire az éjszakai másik fázisról szokott menni, mint a nappali.
  • Speedy86
    #69
    u nem gondoltam, hogy ilyen különbség van. akkor kibaszom a kukába a pc-t:D a laptop ugyis jobb:D
  • davidka003
    #68
    Ha a PC fogyasztása 100%, akkor a laptopé kb 30%.
  • Speedy86
    #67
    Nekem egy konkrét összehasonlítás kellene.
    Mennyivel ehet kevesebbet a notebook havona forintban. vagy nem eszik kevesebbet?:D

    PC: Asus lap, 3200+ athlon proci, 1 giga ram, 160 vinyó, 400as táp, 6600 geforce kártya, 19" TFT

    Notebook: 2x1.8Ghz Athlon AMD, 2x1giga ram, 80HDD, ati 2400XT, 15"-os a noti.

    Tudom nem könnyű ilyet megmondani nem is fontos árakat írni elég százalékosan:D
  • atomkrumpli
    #66
    Thx.
    Vettem egy 3 váltóérintkezős (ipari) relét, 10A. Papiron 500ms de úgy néz ki eddig szépen átvált 2 gépet.
  • Schwarz
    #65
    Nem mértem le milyen gyors, kb 100-200 ms lehet a váltás, addig meg a PC tápja vígan megy a kondikról :-)
    Beégés nem volt, nagyteljesítményű relé volt, érintkezőnként asszem 10 amperrel volt terhelhető, PC meg felvett max másfelet.
  • Peetboy
    #64
    Értem,kapcsoló.
  • Dj Faustus #63
    Legyen Wiki a barátnőd, Google a barátod.
  • Peetboy
    #62
    Mi az a Relé?
  • atomkrumpli
    #61
    Köszönöm a választ.
    Érdekes hogy a pc nem veszi észre a váltást, gondolom valami jobbfajta gyors relét alkalmaztál. Mennyi ideig bírta nálad, a relé érintkezője nem égett be idővel ?
    Arra gondoltam veszek egy teljesítmény relét (16A csak elég ).
  • Solten
    #60
    sokat
  • Barny
    #59
    Az en gepem kb mennyit fogyaszthat???
  • Schwarz
    #58
    Én korábban relével oldottam meg. Azt a ki időt, amíg átkapcsolt észre sem vette a PC. Nálunk napközben is kapcsolgatták be az éjszakait, úgyhogy elég sokat ment arról a gép.
  • Peetboy
    #57
    Szerintem a tiéd olyan 3-4 ezer között fogyaszt havonta.
  • atomkrumpli
    #56
    „Abban az esetben ha a közüzemi szerződésünkbe beleíratjuk hogy pl: hűtőláda, automata mosógép, légkondi …stb , akkor ezeket a készülékeket IS legálisan üzemeltethetjük a vezérelt mérésről. Ezeket a készülékeket fixen, nem dug aljjal kell bekötni. „

    Ezek szerint lehet üzemeltetni készülékeket legálisan az éjszakai áramról ami jóval olcsóbb mint a nappali áram. Na most ha az a készülék papíron automata mosógép vagy légkondi,szauna akkor miért ne lehetne egy szünetmentes tápra kapcsolt pc is akár.

    Tud róla valaki hogy létezik-e boltban megvehető Nappali-éjszakai fogyasztói átkapcsoló vagy gányolni kell egy relés megoldást házilag ?
  • h3po4
    #55
    1 KW az elműnél 32.2 ft
  • bongo1
    #54
    Amugy kiváncsi lennék hogy az Én gépem mennyit eszik ...
    Ha napi 10orát megy monitor nélkül (letöltés)
    MSI K9N Ultra F AMD am2 5600+ 4gb ram 300sata vinyo sata Samsung DvD iró
    8800GTS 500w Coolink táp... Mennyit ehet ? Forintba ?:)

    köszi a segitséget
  • bongo1
    #53
    Hát de csak a pc-d fogyaszt ennyit :D... Nekünk 2 sörözönk van... Játékgépek , zenegép , tv , villany, Mosogatógép... stb stb ...
    Ezért rinyálnak az emberek hogy drága az áram...
  • Schwarz
    #52
    184W=0.184kW, ami azt jelenti kb, hogy ha mondjuk 50 forint egy kWh (fingom sincs mennyi amúgy) akkor a géped 9.2 forintot "fogyaszt" óránként
  • temes69
    #51
    5-6 óra naponta havi 2-3 ezer? nem sok az egy kicsit? mondjuk én úgy tudom hogy az sem mindegy hogy hol fogyasztod az áramot. értem ez alatt azt hogy pl: vidéken vagy valamilyen nagyvárosban.
    nekem napi 12-16 órát megy a gépem, és ez amikor még szegeden laktam nem jelentett olyan nagy plusz villanyszámlát.(kb 6000ft volt havonta a számla), de most egy kis faluban vagyok.
  • NeoMaN
    #50
    havi 2-3ezret ehet a gép kb, ha naponta megy 5-6 órát.
  • temes69
    #49
    szaisztok! kipróbáltam a kalkulátorokat amiket linkeltetek és 148w jött ki. (a64 3000+, 160gb, ati9600xt, pioneer dvd rom+pioneer dvdrw). kérdésem az hogy ez a 148w ez most konkrétan mit jelent? ennyit eszik meg egy óra alatt vagy mi? hogy tudnám én azt kiszámolni hogy konkrétan mennyit eszik fornitban mondjuk egy óra alatt?
    egy belinea 17" crt mennyit ehet?

    előre is köszi a segítséget!
  • dara
    #48
    Ilyen program nincs. Viszont elmész egy kicsit is komolyabb elektronikai boltba és veszel egy fogyasztásmérőt. Mint pl ez. Ez legalább a valóságot mutatja, már ami a hálózatból felvett teljesítményt illeti. Viszont maga a gép nem ennyit vesz fel a tápból, hanem kevesebbet, lévén a tápnak van egy hatásfoka, ami <1.
  • Dj Faustus #47
    "Hello! Tud-e valaki egy jó fogyastásmérő programot ajánlani?"
    Ilyen programot csak akkor lehetne ajánlani, ha lenne árammérős csatlakozóaljzatod +a számítógéphez való interfészed (vagy mindez beleépítve a tápegységbe). Az tudna adni pontos eredményeket. Az interneten található különböző kalkulátorok csak hasraütésből számolnak, a különböző diagnosztikai szoftverek (Everest, Aida) ugyancsak nem tudják megállapítani a pontos fogyasztást.
  • Eagle16
    #46
    Ha lenne 250W-os minőségi tápegység, akkor akár azzal is elmenne.De mivel nincs ezért 300W.Nem kell neki ennél több.
  • birkabout
    #45
    Hello! Tud-e valaki egy jó fogyastásmérő programot ajánlani?
  • uzsidoboz
    #44
    400-450 wattal bőven elmegy
  • rvn
    #43
    hali! Ennek akonfignak mekkora táp kellene? Asus p5gd2 delux alapla Intel p4 3,2 GHz 1mb L2 proci 1 Sata vincsi meg 2 sima 2 dvd 2*512 ram egy ATi x600 vidokari tvtuner kari
  • Schwarz
    #42
    az attól függ mit értesz készenlét alatt, készenléti módban ugye szinte semmi nem megy a ramon kívül csak néhány eszköz
  • TothLaci
    #41
    Szerintetek mennyit fogyaszthat a gépem készenlét alatt? [AMD64 3200+ 1 GB dual ram, Chieftec 410, Abit KN8]
  • dara
    #40
    Mellé rakhatod, nem ezzel van a gond. Hanem azzal, hogy egy normális 400-as táp bőségesen elég egy átlag konfighoz. A nagyobb teljesítményűektől nem lesz stabilabb a gép. Sőt ezek a nagy tápok néha annyit sem tudnak, mint egy normális 400-as.
  • izb
    #39
    Na de minek?
  • grebber
    #38
    Azt azért nem értem még mindig ebben a cikkben hogy egy bruális géphez ha 600Wattos tápot tennénk az miért gáz
  • kisviku
    #37
    Dara és Laci792:
    Okés, okés, én csak hozzászóltam, teljesen világos hogy a szoftveres sz*t sem ér ha nincs mellé valami fizikai egység.

    Én csak úgy észrevettem, hogy van egy ezzel foglalkozó topic is, ahogy böngésztem a témákat.Gondoltam, hátha tudok egy-két okosságot mondani, mert érdekes a felvetett téma.Ja, a link is felettébb jó, köszönet érte.
  • dara
    #36
    Ez úgy a közösbe. Hogy mi is a valóság. A linkelt topicba szakemberek is írnak, nekik kell hinni, nem a mindenféle számológépeknek.


    kisviku: Mindezzel van egy igen komoly probléma: a sw-es feszmérés önmagában paradox, mivel a mérőkört maga a mérendő kör táplálja. Tehát eleve nem megbízható. És a másik, hogy ezek az alaplapi "mérőkörök" egyáltalán nincsenek hitelesítve!