22
  • takitibi
    #22
    Hali!
    Ha valakit érdekel madárhatározó, az eMule-val töltse innen:
    ed2k://|file|MME-Madarak_Magyarorsz%C3%A1gon_2004.pdf|11177049|9B347E01E7FBA4CE45F690CDE6746FEE|h=ZBHGWSQK4UAPTGKW3N2YGPNTKU7HFMDR|/
  • bnfront
    #21
    Csináltam egy képet :) Analog Graf-X Címen a dongós ami szerintem zsír lett. Gondoltam megosztom veletek :) (GIMP-pel utómunkálva, Fujifilm A330)
  • gz8
    #20
    Javítottam :)
  • adik
    #19
    egy polárszűrő is jó barátod lenne. igen, mondjuk nem biztos, hogy erre a gépre kell venni tubust párezerért, hogy még további jóőár ezerért vegyél rá szűrőket. nd szűrő ezen nem sokat segített volna asszem...
  • rigidus
    #18
    Koszi. Bocsi a kepbeszurasert, mar en is eszrevettem kozben, a thumbnail-eket akartam betenni.
  • rigidus
    #17
    Na ezert valamelyik moderatorovics engemet el fog agyabugyalni. Ha erre jar valaki illetekes, cserelje ki a kepbeszurast linkre, legyszi. Koszke. (irulok-pirulok)
  • Blasta
    #16
    Távkioldó a neve
    (legközelebb méretezd át a képeidet max 1024 szélesre plz!!!)
  • adik
    #14
    igen, a 40mm természetfotózáshoz az egy kicsit karcsú (sok minden máshoz is, de ez offtopic), meg a 128MB is :((
    mi az a külső exponáló gomb?
  • rigidus
    #13
    Tenyleg. Koszi, ez jo otlet, erre majd figyelek.

    A gepet viszont mindenkeppen le akarom cserelni mert sokszor megorit. Nincs rajta kulso exponalo gomb, max 8sec expozicios idot enged, nagyon kicsi a latoszog amit be tud fogni, max 128MB kartyat kezel, es katasztrofalis a jpg tomoritese.

    Akkor vettem a fejembe, hogy lecserelem, mikor sikerult kihagynom egy napnyugtaban vizisielo hattyupart. Kb 10 mp allt volna rendelkezesre, de rafagyott az ujjam a gombra, egyszeruen keptelen voltam lenyomni.

    UI: tukrozodesekre is figyelek majd legkozelebb
  • adik
    #12
    tudom, nem a legtökéletesebb kép, hangsúlyoznám, hogy a szemszöget akartam cask vele demonstrálni
  • adik
    #11
    egy tanácsom lenne azért: alacsony állatokat érdemes guggolva, de vhogy alacsony szemszögből fényképezni

    - pl -
  • rigidus
    #10
    Ehh, ez nem viritja ki a linkeket. Bocsi
  • rigidus
    #9
    Nem nagy eresztesek a kepeim, de azert bepostolom, mivel a multkor mar igertem.
    http://my-cat-is-a.dyn-o-saur.com/album/main.php?cmd=album&var1=nature%2Fflowers/&var2=0

    http://my-cat-is-a.dyn-o-saur.com/album/main.php?cmd=album&var1=nature%2Fanimals%2Fbirds%2Fwater/&var2=0

    http://my-cat-is-a.dyn-o-saur.com/album/main.php?cmd=album&var1=nature%2Fanimals%2Fbirds%2Fair/&var2=0

    http://my-cat-is-a.dyn-o-saur.com/album/main.php?cmd=album&var1=tours%2Fcleethorpes/&var2=0

    Nagyon szep kepekre nem kell szamitani, mivel most tanulom es nem lettek meg kivalogatva ill. utomunkakkal is sokat lehetne javitani meg rajtuk, azonkivul a fenykepezogep sem egy nagy eresztes. Szal tessek ovatosan kritizalni, kulonos tekntettel az erzekeny lelkemre.
  • rigidus
    #8
    Szepek a fotok es klassz a cikk is.
  • adik
    #7
    de, most már látom a teljes nevedet :)
  • adik
    #6
    te nem vagy egy kicsit Arch is Angel előtt?
    btw annak tényleg örülök, hogy kiemelik, nem kell többszázezres cucc a jó fotókhoz. tudom digitfotó a rovat címe, de a téma azért megkívánja, hogy megemlítsem: ősrégi tükörreflexesek nagyon olcsón hozzáférhetőek és egy jó diafilmmel még mindig megizzasztják a félprofi tükörreflexeseket is. persze azzal drága a kisérletezgetés :))
  • G_ArchAngel #5
    nem hinném, én az első élményemkor Shaman barátomtól hideget-meleget kaptam a nyakamba, mert egy amatőrnél is amatőrebb módon viselkedtem - piros kabátban mentem fotózni az őszi ártérre...

    profi felszerelést pedig kiválthat a türelem és hozzáállás - manapság a 10×-15× átfogású high-end kompakt gépek korában sokan megpróbálkoznak madárfotóval, én anno a 6× átfogású Fuji 602-esemmel is készítettem "tűrhető" jégmadár fotókat (mai ismeretanyaggal a hátam mögött már nem vagyok büszke ezekre a fotókra).
    Nem kell mást tenni, csak átgondolni mit szeretnél és úgy összeállítani a felszerelésed, mégha amatőr is vagy...

    Például:
    - Panasonic FZ20
    - egyszerű állvány
    - zöld/barna/szürke/fekete nem "suhogós" ruházat
    - kényelmes bakancs
    - minimális élelmiszer és folyadék, hogy szinten tartsd magad, de a "természet ne hívjon"

    és az elején nem is kell lessátor fotóztunk mi már szénabálák közé bújva őzeket...
    Innen már csak a hétköznapinál halkabb és lassabb mozgásra kell figyelni, nem kell kapkodni és nem kell toronyiránt megközelíteni a célt - így is elmenekül nagy eséllyel...

    Én Shaman-től sokat tanultam, nem attól lesz valaki profi, ha 400/5.6L optikával várakozik a 40e forintos kanadai lessátorban, hanem ha végigkúszik az őzek/nyúlak/birkák által "elaknásított" tarlón...:)
  • Blasta
    #4
    "de az már érdekesebb, hogyan kell a napkeltével együtt köszönteni a kiskócsagot egy nádból készített leshely mélyén..."

    Szvsz az sg olvasótábora nem ezekből az emberekből tevődik össze. Elhanyagolható azoknak a fotózásért érdeklődő olvasóknak a száma, akik valaha is -még ha pontos leírást kapnak róla- leshelyről fotóznák a kiskócsagokat. Többek között azért is, mert ez a dolog már profi hozzáállást, felszerelést és elhivatottságot feltételez, nyilvánvaló, hogy a cikk nem hozzájuk szól.
  • G_ArchAngel #3
    pontosítok, van róla szó, de egy kicsit többet érdemel, mint a pókfotózás...:)

    azért nem túl nagy kihívás egy amatőrnek sem, hogy a pinceablakban lekapjon egy kis keresztest, de az már érdekesebb, hogyan kell a napkeltével együtt köszönteni a kiskócsagot egy nádból készített leshely mélyén...
  • G_ArchAngel #2
    Gondolom harmadik is lesz, mert a természetfotózás legnépszerűbb alfaja, a madárfotózás kimaradt, az egyéb állatok fotózásáról nem is beszélve...

    nincs is szebb, mint egy csónakos kirándulás a nádasban, vagy lessátor építése az erdő szélén egy őzcsapás mellett...

    és még ott van ezer más természetfotó téma: vízalatti fotó, barlangfotó...
  • BiG G
    #1
    gyorsan jött a második rész, és ebből is tanultam néhány dolgot