24
  • Rolesz
    #24
    mikó' jönnek?nálam még nem kopogtak!:)Kéne egy ilyen:)
  • dez
    #23
    Egyszer majd nézz meg egy HD-s klipet akár 1280xXXX-es bontásban (monitoron)... ;) Nekem elég lenne egy 1280x720-as [v. 1366x768-as] (jobb) LCD-TV is, csak menjen még lejjebb az ára.
  • ati2002
    #22
    Amíg nem ficeg itt a szobában egy 1080p-ready tv, addíg jó nekem a dvd5 is, szerintem vagyunk még így egypáran. Ezért írtam, hogy igazán még nincsenek kihasználva a dl lemezek sem, nemhogy már nekiálljak HD vagy BD filmeket gyújtögetni.
  • állat
    #21
    Nagyon király!!!
  • Supremo
    #20
    Nagyon helyes! Szépen jöjjenek az írók, legyenek viszonylag elérhető áron... és már veszem is! :-)
  • Tinman #19
  • dez
    #18
    LOL. Szerinted a DVD-ket (összeset) VHS-ről nyomják át? És (überLOL) a HD-s cuccokkal is így lesz? :D
  • dez
    #17
    Ilyen erővel konvertáld át sima DVD-felbontásra, az sem látszik a régi tévéken... De amúgy tévedés: egy YPbPr-en vagy RGB-n összekötött sima TV-n is látszik, hogy eredetileg is 720xXXX-es, vagy HD-s volt a kép: a DVD képén van egy kis gyári blur, ellentétben HD-ről kicsinyített képpel (próbáltam).

    Mellesleg a video-forrású, 50 fázis/mp-es anyag 25fps-re konvertálása nagyon is látszik bárhol. (Érdekes, hogy amikor játékokról van szó, kell a 100fps is, divx-nél meg mindnre elég a 25...)
  • MacrosTheBlack
    #16
    De abból is csak a reklámot, mert a többi jogvédett. :)
  • MacrosTheBlack
    #15
    De persze csak mint biztonsági másolat, ugye? :D
  • MacrosTheBlack
    #14
    Ha azt nézzük hogy a legtöbb film még a dvd felbontást se használja ki, akkor nem sok. Legtöbb kiadó azt hiszi elég a parasztnak ha átkódolják a vhs-t mpg2-re, aztán már rohan is a kasszához költeni a zsét ész nélkül.
  • wander01
    #13
    tényleg, szerintetek egy házimozi projektoron ami 1280x720-as felbontást tud mekkora lesz a különbség egy gyári dvd9 és egy BR vagy HDDVD film között? az 1280x720 a hdtv felbontás ugye?
  • Mice
    #12
    tv-nél tény és való, hogy ledöbbentem én is amikor svcd-ben a Magot levetítette nővérkém a tv-jén. szg-pes monitoron hol kockás hol mosott volt a kép, tv-n meg semmi ilyet nem láttam csak éles képet. én már nagyon várom hogy elérhető legyen a dvd utódja, mert még a mezei dvd-nél is nagyon látszik a tömörítés:((
  • Pharaoh
    #11
    A BR-t és HDDVD-t nem is ezekre hanem a HDTV-kre találták ki. Meg hogy rögzíteni lehessen a HTDV adásokat.
  • Police88
    #10
    Aztán még mellé csapok egy HDTV-t...
    persze... ha rám szakad a nemzetibank :P
  • Sanyix
    #9
    Hát igen, általában az ember nem szoba méretű kijelzőkön nézi a filmet 20 centiről nagyítóval, hogy láthassa az apró hibákat.
  • BlueGold
    #8
    Egy normál 50 v. 70 cm TV első ránézésre nem igen lehet megmondani, hogy DVD v. 2 CD-s Xvid film van a lejátszóban. Szerinten ezeken a TV-ken a HD/Blue-Ray Film sem lesz szebb. Ezért szerintem simám átlehet majd kódolni a HD/Blue lemezeket 4,5 DVD-re látható minőség romlás nélkül.
  • Sanyix
    #7
    Rossz esetben 2-re...
  • dez
    #6
    Ja mert az ugye nem számít, hogy kockásabb lesz, vagy kisebb felbontású, vagy egy videoforrású (tehát nem mozifilm), 50 fázis/mp-es interlace anyag 25fps-es lesz.
  • Pharaoh
    #5
    1080-as HD film nem igazán fér fel csak jópár DVD9-re.
  • roliika
    #4
    Azaz! :-D Épp múltkor írkáltam, milyen szép is ez! :-D 18 formátumot kell kezelnie a drágaszágnak! :-) Pistike viszi a CDRW-t a haverhoz és megmondja, hogy majd írja ki BDRW minuszosra dupla rétegűre, mert visz 6 DVD-R-t is és az is legyen rajta+ az új tékás Dupla rétegű DVD is ISO formátumban...hmm...szép jövő. :-D
  • Szefmester
    #3
    ezt eddig is lehetett tudni hogy lesz ilyen, csak azt nem hogy mikor...
  • ati2002
    #2
    Egyáltalán nem tartom sürgősnek a megjelenését, igazából a DL lemezek sincsenek kihasználva. (ha a kezembe kerül egy eredeti, dvd9-es film, már megy is át dvd5-be)
  • Apokrif
    #1
    Na ez egy jó hír így húsvétra! Ideje volt, hogy a kettő egybe forjon, mint a DVD+R és DVD-R-nél. Csak már lehetne kapni elérhető áron!