566
Használtautó
  • HotPants
    #366
    kb?havi?
  • fifi
    #365
    kurva sokba...
  • HotPants
    #364
    nem hinném hogy olyan rossz állapotú lenne.. csak azt volna jó tudni hogy mennyibe kerülne a fenttartása.
  • HotPants
    #363
    ezt kell tudni róla:

    Márka:

    Ford
    Típus:

    Explorer 4.0 V6 gáz-benzin
    Állapot: Használt

    Gyártási év: 1998

    Futott km: 170000

    Teljesítmény: 208 Le

    Üzemanyag: vegyes (benzin, gáz)

    Hengerűrtartalom: 4011

    Szín: metál kék

    Műszaki érvényesség: 2008 10

    Kivitel: Terepjáró

    További részletek: állítható kormány , automata váltó , elektromos ablak elöl , elektromos ablak hátul , elektromos tükrök , elektromosan állítható ülés , ködlámpa , könnyűfém felni , központizár , metálfény , plüsskárpit , szervókormány , színezett üveg , tempomat , vonóhorog
    hifi:

    utólag beszerelt légkondícionálás: manuális

    légzsák: 2

    riasztó: gyári
  • HotPants
    #362
    ő volna az
  • pszihopata
    #361
    Horror!-vajon miért kerül ennyibe,mert olyan fasza?
  • HotPants
    #360
    sziasztok.. én egy 98-as ford explorert találtam a neten és érdekelne is.. nah most elég olcsón adja a tulaj.. 600ezer Ft... Mennyire drága egy ilyen autó fenttartása?
  • SZilaJMaGGoT
    #359
    Helló! Bocs, lehet nem a megfelelő helyen teszem fel a kérdést, de nemtudja valaki, hogy maximum hány éves használtautót lehet külföldről behozni??
  • eatmerr
    #358
    mi a véleményetek a kocsikról? érdemes ott válogatni? (mmint a kezbolkezbe.hu-n) olyan bizonytalan vagyok...vagy mégse??:D
  • theiron
    #357
    meg a használtaknak is:-)))
  • theiron
    #356
    én nem olyan rég vettem fel, de nem találtam buktatót...pedig általában észre szoktam venni az ilyesmit. szóval most ünnepeljük az új családi bmwt, és a törlesztőrészlet sem fizethetetlen...

    THMre odafigyelni persze!!

    hajrá minden új autó vásárlónak!
  • eatmerr
    #355
    heló, olvasgattam a topikot és nézegettem ezt a hitelt... Jani vannak azon az oldalon is egész pofás hirdetés, nézd meg itt
  • jani87
    #354
    Hali Mindenkinek! Segítség kellene! Használt Golf IV 1.9 TDI-t vagy Audi A3 1.9 TDI-t vennék de amik a használtautón vannak fent megnéztem már hármat négyet de egyik sem felelt meg a leírtaknak csúnyán töröttek voltak és a felszereltség sem fedte a valóságot. Kérdésem az lenne hogy hol érdemes még nézelődni vagy ha tud valaki ilyet eladót az írjon. A segítséget előre is KÖSZÖNÖM!
  • Vlala #353
    Így igaz, használtautót csak magánszemélytől!
  • boderes
    #352
    Szerintem nyugodtan vágjatok bele! A mostani autó hitelek között ez a legkedvezőbb!
  • katakpult
    #351
    Én mostanában vettem az első autómat, ezért nagyon alaposan belevetettem magam a témába. Lány is vagyok, ezért halmozottabban fennáll az átverés lehetősége. Ahogy utána számoltam, a használtautó nepper is jócskán felszámított volna közvetítői meg egyéb díjat. Aztán kerestem ismerősömmel egy autót a használtautón, amit a Budapest Bank kézből-kézbe hitelével fizettem ki. Azért is jó volt, mert így a magánembertől vett autóra is fel tudtam venni egy kedvező hitelt.
    Én buktatót nem találtam, nyilván számolni kell a THM-mel, abban minden költség benne van!
  • kismiki
    #350
    Én is most fedeztem fel ezt a BB s hitel dolgot, engem is érdekelne, hogy tényleg ennyire jó-e!? És hogy van e valami buktatója azért!?
    Most már ketten vagyunk akik segítséget várnak ide ! :)

  • fifi
    #349
    hogyhogy milyen hitelt?
    bank, konstrukció, árfolyam, jutalék és még pár egyéb függvénye...
  • mentopes
    #348
    Sziasztok!

    Tud valaki nekem segiteni hogy használt autóra milyen hitelt vegyek fel?
    néztem ezt az uj hitelkonstrukciót a kézbőlkézbe BB-os hitelt. nincs közvetitői dij, alacsony önrésszel is lehet már kocsit venni. Valaki találkozott már másfajta, jobb konstrukcióval. Lécci adjatok tanácsot..Köszii
  • pukigabee
    #347
    sziasztok! csak szeretném felhívni a figyelmeteket a GLOBÁL AUTÓKERESKEDÉSRE. ma már nincs(talán sosem volt) becsületes kereskedő!!!
    sajnos én a jóhiszemű emberkék táborába tartozom,aki minden körülmény között próbál korrekt lenni.ezért döbbentett meg ami velem történt.
    egy napsütéses vasárnap felhívott a globál cég képviselője,hogy ők nem kérnek közvetítési díjat,de mivel kevés az autójuk,szeretnének megkérni,hogy a választék növelése miatt vigyem be az autómat,és az általam megszabott áron értékesítik.sajnos megettem,bevittem. a gond nem az,hogy engem becsapnak a vételárral(mert állítólag a vevő csak 70 e-el kevesebbet ad érte,ám legyen,mert kell a pénz,)hanem,hogy már 3.hete van átiratva más nevére az autóm,én még mindíg a pénzemet várom.
    egy kis utánjárás után kiderült,hogy az új tulaj 2 hete ül a kocsiban,használja,de én csak nyugodtan várjak,mert ők egy papírt várnak az apeh-tól.de szivességet tesznek nekem,és 4 nap múlva megelőlegezik nekem a pénzem.aranyosak.na én ezt nem vártam meg,bementem a kereskedésbe,ahol kiderült,hogy az autóm sehol,a pénzem majd jön.amikor arra tettem célzást,hogy a rendőrségen feljelentem őket,érdekes módon hirtelen meg jött az átutalás,és 15 percel késöbb kifizettek.
    csak arra szeretném mindenkinek a figyelmét felhívni,hogy ne hagyjátok magatokat becsapni.marha voltam,tudnom kellett volna,hogy ingyen senki nem tesz semmilyen szivességet. tanuljatok az én hibámból.és ezzel a kereskedéssel vigyázzatok. 23.kerületi globál.ui:egálban még így sem vagyunk.
  • pszihopata
    #346
    'Használt hybridet ugyanis nem értékesítenek"

    -ezt honnan vetted?Ha valaki egy év múlva újat akar venni,akkor miért ne adhatná el?

  • pszihopata
    #345
    Drágább kategóriában simán kicserélik.
  • Old Joshua
    #344
    Tessék, ha bejönnek a hybridek akkor már felesleges lesz tekergetni, erre gondoltam. Használt hybridet ugyanis nem értékesítenek. Legalábbis ahol már használják ezt hallani
  • johspeed
    #343
    Miből lehet észrevenni a visszatekert órájú autókat? a kormány módszer még működik, vagy már ezt is cserélik?
  • pszihopata
    #342
    Mért szerinted abban nem lehet órát tekerni?

    /néha használhatnád a 'válasz erre'-t,akkor tudnánk pontosan mire reagálsz/
  • Old Joshua
    #341
    De, egyszer biztos, majd ha bejönnek a hybridek.
  • pszihopata
    #340
    Na ja itt muszály órát tekerni,mert 200 fölött rá sem néznek és amilyen gyíkok elhiszik egy nagyobb kategóriájú td-ről is,hogy 5000-et ment évente.

    Itt aki el akar adni,az tekeri az órát ez az össznépi átverősdi szerintem ennek sosem lesz vége.
  • Old Joshua
    #339
    Azért ne rohadjon szét a kacni a valagam alatt. Használt autóm volt már, nem is volt vele sok baj, de azt család barátjától kaptam, szóval nem számít.
  • FlyHigh
    #338
    Magyarok cigányul mennek el autót venni, ez a baj, km óra csavargatás ki van kényszerítve. Festékvastagság mérésen is röhög a fél világ. A magyar szerint ami javított az már nem lehet jó, pénze az ugyan nincs, de elvárások hajaj. Idáig nekem csak sérült autóim voltak, mostani nubirámon is fújt a géptetó meg a jobbos sárvédő, szín el van találva, munka szép, kit érdekel? Simán el tudom annyiban adni mint egy nem javított autót, mivel az autó szerkezetileg nem sérült.
  • Old Joshua
    #337
    Nem, éppenséggel nem poén, de hát valakiknek érdekes a humora. Na mindegy.
  • theiron
    #336
    szar lehet nektek,de ugye nem egy új kocsival lépett le a drága?:)..najo ezzel nemviccelődünk.
    Mostmár azért naggyából vágom h mi is ez a kézbőlkézbe dolog, mármint a hitel. hasznos lehet, megnéztem a lapjukon, bár én most nemtervezek kocsit venni
  • Old Joshua
    #335
    Egy szimpla Hitel. Mivel nincs elég pénzmag kellett valami extra. Kiszámoltuk egy ottani hitelkalkulátorral, hogy mennyit kell havonta fizetni kb, ez még változhat ha más ár kategóriás verdát veszünk. De max 40k havonta. Ez még belefér, a fater meg örülhet. Amióta muter elhagyta, ez az egyetlen dolog ami feldobja őt. Hát legyen meg az akarata :D
  • theiron
    #334
    na ugye végre van valami haszna is az uniónak:D..egyébként mi is ez a kézből kézbe cucc, amit faterodnak akarsz? mert nemvágom
  • Old Joshua
    #333
    Köszi, az órás szituval én is tiszátban voltam, sőt. Sokszor a többszörös újra festés, lakkozás is megtévsztő lehet. Szép külső rohadó belső. Az a gond, hogy tényleg ez van, nem akarok senkit gyanusítani, de sok kiskereskedésben visszatekerik az órát, kikalapálják, aztán jónapot alapon tovább adják. Vagy megveszik fillérekért külföldön, mert ugye pl Bécsben egészen más a nívó, és könnyebben nyomják rá a verdákra a roncs plecsnit, amit aztán behozva hazánkba megkímélt állapotban címszóval adnak el. Most már ott tartok, hogy kötök egy kézbőlkézbe cuccot faternak, és leteszteljük, szervízben mit is tud. Unióban vagyunk, itt az ideje, hogy ki is használjuk.
  • FlyHigh
    #332
    Már csak a szűrők, olajok cseréjére horror a 40e forint, komplett nagyszervízt csináltatok ennyiböl, talán a vízpumpa nem férne bele. Dieselt csak akkor vennék, ha tudnék most normális mennyiségben szerezni gázolajat, rendes áron kell tankolni akkor inkább nem olajkályházok(1.8-2.0 benzin). Az alaktrészár meg csak ismeretségen múlik. Azt sem értem miért kizáró ok a törött Volvo, szakszerüen javított autóval nem szokott baj lenni. Km óra tekergetést meg szinte mindenhol csinálják, attol még nem szar, hogy 120e helyett 90e van az órájában. Nagyszervíz meg olyan dolog, hogy minden vásárolt használt autón meg kell csináltatni egyböl.
  • Zorba 33
    #331
    Hali! Nem akarok bele szólni, de a Volvo nagyon jó választás, még egy kicsit idősebb kivitelben is.
    Amit viszont feltétlenül meg kell nézni vásárlás előtt:
    Ha volt cserélve rajta valami akkor az gyári legyen, mert nagyon érzékeny a gagyira, és megbosszúlja magát!
    Turbó: érdemes egy végnyomást mérteni rajta mert típustól függően 150-390e.Ft/db+munkadíj.(nem márkaszarvítben!! Ott +70-110e Ft tal többre számolhatsz ilyen-plyan költségek címén!!
    Érdemes a computerét az általad (nem a kereskedő által javasolt)megjelölt szervízben leolvastatni, és az adatok alapján mindjárt egy csomó dolgot megtudsz a verdáról! Ha korrekt a kereskedő, vagy a magánszemély akkor nem fog ellenkezni, ha viszont manipulálva van a km óra, vagy a számítógép a drága kötelező szervíz miatt ( amire nagyon nagy sanszod van főleg dízel esetén)akkor mindenféle kifogással él majd.Leginkább a szervízciklust szokták úgymond kiütni a számítógépből, hogy ne világítson a lámpa, ill. ne írja ki folyton a szervíz intervallum idejét. Mivel ez egy cirka 100e Ft-os mutatvány ha márkaszervízben csináltatod, és persze ha nem kell semmit cserélni, de egy márkaszervízben ilyen nem létezik. Amúgy egy kis műhelyben 5000-rt kiütik a kódot, és kb 40e ft-ból megvan a szűrők, és olajak cseréje.
    Viszont a sz.gép ezeket az adatokat gondosan tárolja ám, és bármikor lekérdezhetőek. Még vezetett szervízkönyv esetén is érdemes kontrolálni a sz.gép adataival, aminek a leolvastatása 3e Ft. Nehéz ma jó Volvot használtan kifogni, mivel elég jó menetteljesítménnyel bírnak, és ezáltal baromira le vannak ütve, de nem lehetetlen. Néhány ár a miheztartás végett. (Nem márkaszervíz, de gyári alkatrészekkel) Teljes fékgenerál tárcsák, betétek, határolók+lap típustól függően 170- 250e.Ft Első futóműszilent garnitúra 75-110e, kipufogórendszer (kompletten szondával) 115e( a többihez ezt nem tudom! Computer 650e Ft(S80 1999), de az S széria egyik tagjába sem sokkal olcsóbb!!Automata váltó 800e-1Mill.Ft (új 0 km-es)Bontva nagyon rizikós, felújítani nehéz és 470-600e Ft-ba kerül.!! Mindezek ellenére a fentartási költsége nem több mint egy Passatnak viszont kényelemben és menetdinamikában magasan veri az összes német, és francia autót!! Biztonság, és kényelem tekintetében nincs párja a komfortja pedig lenyűgöző!! Áldozni kell rá főleg az S család tagjaira, de cserébe olyan élményben lesz részed, amit el sem tudtál eddíg képzelni!!Én is most váltok Volvóra, és alaposan utánanéztam a dolgoknak. Közel 1 hónapja keresgélek, de sajna vagy a verda nem törésmentes, vagy az óra van manipulálva, vagy csak már számomra megfizethetetlen.
  • Old Joshua
    #330
    Legrosszabb esetben Hitel mellett ráveszem a család másik felét, hogy adakozzanak. Fater megérdemli, de az az igazság, hogy nem vágja mit is akar valójában. Én még egy tankot se szivesen raknék alá, mert vígan összetöri :D
  • FlyHigh
    #329
    Volvo az jó, csak kicsit preztis autó. Kötve hiszem, hogy egy fiatal megáll 2 milla alatt!:D Öreget venni meg már abbol is rizikós, mint mindenböl.
  • Old Joshua
    #328
    Lehet a végén Volvo lesz, fater most telefonált, hogy inkább azt szeretne. pff
  • Old Joshua
    #327
    Lehet az lesz, sőt még viszek is magammal embert. Azért nem mindenhol 450% a THM :D