566
Használtautó
  • fifi
    #446
    ha 44 az forint alapú/ de erre konkrétan kérdezz rá/ és úgy érzed tutira vállalod akkor jó, de deivzát semmi esetre sem...
  • ribot
    #445
    Így van. Elváltam, és a feleségem vitte a kocsit. Tudom, hogy vehetnék egy olcsóbbat is, de úgy döntöttem inkább belevágok. Meglátjuk mi lesz. Viszont mindenképp forint alapút veszek fel, ha veszek. A deviza már nekem is túl kockázatos
  • fifi
    #444
    és annyira életbevágóan fontos neked éppen MOST 1.8 miller hitelbe belevágni?
    nem kell válaszolni, csak gondolkodj el rajta...
  • ribot
    #443
    Ennyire jó lenne a BB? És mia véleményed a kifejezetten erre specializálódott lízingcsoportokról?
  • mopsar
    #442
    nézz meg minden bankot, hogy hogyé osztják a hitelt, szerintem ha a bb bank kézbőlkézbe hitele is rosszabb ennél, akkor mindenképpen fogadd el!

    ezen van egy kalkulátor.
  • ribot
    #441
    Sziasztok. Kinéztem magamnak egy Toyota Corolla Versot, 2 millió Ft-ért. Az autó 20% befizetéssel elvihető. A tulaj azt írja, hogy mindent intéz ami a hitellel kapcsolatos. Az ajánlata 48 hónapra havi 44700 Ft (17% THM). Szerintetek ez korrekt vagy keressek magam egy bankot vagy lízingcsoportot?
  • morfologus59
    #440
    meg ha jól értelmezem akkor nincs közvetítői díj, hitelbírálati díj, meg szerződéskötési díj. ezek is súlyos tízezreket jelentenek.
  • ppmarci
    #439
    Igazad van. Az átírás, az eredetiség vizsga és egy esetleges műszaki, még egy 100ast kihúz a zsebedből. Jó ha ez már bele van kalkulálva a hitelösszegbe. És ráadásul a bank elintézi helyetted is.
  • morfologus59
    #438
    ezért sztem sokkal szigorúbb feltételek mellett fognak hitelt adni a bankok. gondolom a BB sem lesz annyira elnéző.
  • zesst
    #437
    A forint erősödése pozitívan hat a hitelekre ,remélem a héten tartja magát,és nem esik vissza! amúgy hitelnél figyeljetek a járulékos költségekre is,ne csak a havi törlesztőrészletet!
  • ppmarci
    #436
    Nincs olyan, hogy "ekkora bank". Az egyik legnagyobb amerikai és a legnagyobb német bank csődölt be a válság alatt. Azok maradtak életben, akik ésszel osztogatták a hiteleket, nem fejetlenül minden jött-mentnek.
  • RozmarGyik
    #435
    Lehet h lesz megoldás mert a kormány rendeletekkel és szabálymódosíttásokkal próbálja rávenni a bankokat, h segítsenek a devizahiteleseknek. Tehát a Devizahitel felvétel is biztonságos lesz egy kis idő után.
    Jó dolognak tartom h sok bankkal szemben a BB-nem szüntette be a devizahiteleit.
  • hastetheday
    #434
    A bankcsődök főleg amerikában vannak jelen az eut sokkal kevésbé érintette. A BB a GE Money Bank tagja és neki nem lett különösebb baja a válságban. Szóval meg lehet bízni ebben a hitelkonstrukcióban. Sztem pedig jó ötlet ez az árkalkulátor.
  • zsirol
    #433
    Hello!

    sztem a bankcsődök egy ekkora banknál nem jelentkeznek-még!
    A bp banknak felmentem az oldalára és valóban egyszerűen meg lehet oldani ezt a hitelkalkulációt. Ajánlom mindenkinek!
  • Nyulanna
    #432
    Hát ha hitelt veszel fel akkor nézz utána a banknak hogy mennyire stabil a háttere (lásd. Bank csődök). Ez Magyarországon még nem annyira veszélyes, de a külföldi bankoknál oda kell figyelni. Amúgy én a BB-ról azt halottam hogy stabbil helyzete van tehát lehet bennük bízni ilyen szempontból!
  • cybabassluck
    #431
    Hello!
    Valamikor a közeljövőben szeretnék felvenni hitelt,és az imént láttam, hogy pont a bb bank ról beszéltetek- valaki tud ajánlani valmi jót vagy erről mondani néhány szót?
    kössz
  • telyszinhab
    #430
    Pár hónapja vettem én is használtautót a lentebb említett hitellel, és eddig úgy néz ki megérte. Nagyon sok helyen érdeklődtem, és 90%-ban ezt ajánlották, az a maradék 10 meg gondolom kötődött valami másik bankhoz... Persze lehet, hogy ez a válság most felborít mindent, de nem hiszem, hogy változnak majd az "erőviszonyok", de ehhez nem értek...
  • RozmarGyik
    #429
    nem nem, a forint gyengülése miatt
  • ppmarci
    #428
    arra, hogy a forint "erősödése" miatt függesztették fel a devizahitelt
  • faubul
    #427
    Igen, utánanéztem... beépíthető a hitelbe.
  • RozmarGyik
    #426
    Mire gondolsz? A cascora?
  • ppmarci
    #425
    Ezt most komolyan mondod?
  • RozmarGyik
    #424
    A BB-nél te döntöd el, hogy legyen e benne casco, ez eléggé pozitív. Igazad van, hogy nem érné meg nekik, ezért lehet jó választás a BB hitelajánlata.
  • buger87
    #423
    ...na ugye. Pont azért függesztette fel a Volks meg az MKB a devizaalapú hiteleit, mert később már rohadtul nem érné meg nekik, amikor erősödik a forint.

    Persze nem mindegy, hogy pl. jár-e vele casco vagy egyéb kedvezmény...
  • buger87
    #422
    És CHF-ben vagy forintban kevesebb a törlesztőrészlet?:) Már bocsi hogy itt akadékoskodok
  • RozmarGyik
    #421
    A kalkulátor tényleg sokat segít, megnéztem én is, ha szeretném megvenni azt az autót amit kinéztem magamnak akkor elég jó törlesztőrészletet össze tudnék hozni.
    Lehet megfontolom és fel is veszem a hitelt.
  • milu00
    #420
    Most még olcsóbb, aztán majd jön egy kis bumm! és máris emelkedik a havi. Hidd el, tapasztalatból mondom.
  • buger87
    #419
    Nem hiszem hogy felfüggesztik a devizahiteleket... az első hullám lement, néhány bank bedobta a törölközőt, de most már javul a helyzet. Úgyhogy ha ez akadályoz a devizaalapú hitelek felvételében, akkor ne idegeskedj.

    Mellesleg a Rozmár által belinkelt oldalon is olcsóbbra jön ki a svájcifrank-alapú hitel, nézd csak meg a kalkulátoron.
  • RozmarGyik
    #418
    Igen, most a devizahitel elég nagy szerencsejáték, senki nem tudhatja, hogy most merre indul el a forint árfolyama. De aki most vesz autót és kevés a készpénze. Annak hitelt kell felvenni és nem mind1 milyen konstrukciót választ. Bár a deviza alapú eléggé csábítónak tünhet, Én mégiscsak a forint alapút választanám!
  • milu00
    #417
    Nehezedtek a feltételek, de így sem lehetetlen a hitelfelvétel. De én a helyedben semmiképp sem a deviza hitelt választanám, mert ha tovább gyengül a forint, nagyon meg fog emelkedni a törlesztőrészleted.
  • faubul
    #416
    Köszi, megnéztem... korrektnek tűnik, ezt még fizetni is tudnám. Ők még adnak devizaalapú hitelt is:) Tényleg, mi van ha ezt felfüggesztik ők is?
  • RozmarGyik
    #415
    Hello, most hallottam egy Hitelről ami szerintem megérné neked!
    Az a lényeg, h a választott autó 12 éves, vagy annál fiatalabb legyen.
    A Budapest Bank "Kézből kézbe" hitele szerintem most nagyon jó havi törlesztőrészleteket kínál.
    Ha érdekel ez a hitel akkor látogasd meg a
    www.kezbolkezbehitel.hu w
    eboldalt és itt nagyon sok információt találsz a konstrukciókról. Ha jól szétnézel az oldalon akkor találsz egy Kalkulátort is amellyel személyre szabhatod a hiteledet.

    Sok Szerencsét
  • faubul
    #414
    Sziasztok!

    Nagyjából egymillió forint értékben szeretnék használt négyajtós autót venni, ennek kb. a negyedét tudom önerőből fizetni. Valamilyen Mazdára gondoltam, de még vacillálok. Ötletek?

    Más: Érdemes most felvenni hitelt használt autóra? Inkább várjak vele, amíg lecseng ez a válságosdi? Nagyon megnehezedtek a hitelfeltételek, ahogy tudom... Szívesen várok ebben is segítséget.
  • öregember
    #413
    Peugeot 205 1.3 Rally ELADÓ vagy cserélhető
    Forgalmival rendelkező(ideiglenesen forgalomból kivonva) becsövezett 1,3 rally kompletten üléssel, övvel, poroltóval, 60-as rendszerrel, delortoval, kemény gátlókkal, hidrós kézifékkel, sportkormánnyal eladó. Kezdő rallyzóknak is kíváló. Adok hozzá 2 garnítúra lemezfelnit, és 2 garnítúra gyári speedline könnyűfém felnit (14-es, 15-ös) 1 garnitúra szélesítést.
    Az ár fix, vagy 2 tengelyes trélerre cserélhető. Ennyit megér, csak olyan érdeklődők hívjanak akik veszik a fáradságot és megnézik személyesen is!!! ár : 400 e Ft , érdeklődni iwiwen : Tengely Norbert
  • cenobite
    #412
    Köszi a válaszokat!
  • öregember
    #411
    175 e km...
  • öregember
    #410
    módosítanám....
    az a méregzöld a befutó (nálam)
  • öregember
    #409
    javaslom a 3-as golfot, én jártammajd 4 évig egy 1.9 d -vel, nagyon jó kis bringa vót
  • Paranoia
    #408
    honda civic

    Hmmm ez ha így igaz akkor eléggé beválalós
  • fifi
    #407
    alufelni, kristálylámpa, sportkipuff, valaki jampeckodott a 60lóerővel előtte... gondolom nem túl kíméletes üzemmódban...
    plussz látni az udvaron, hogy azért keményen folyik a háztáji mekkelés arrafelé...