33
  • mcganyol
    #33
    tapasztalatom szerint az fpshez nem a reflex a legfontosabb. Értem, hogy miért gondolod ezt, de az én tapasztalatom, h bármiféle csapatjátékban (értsd bármi ami nem deathmatch) a stratégia általában többet számít. Persze lehetnek óriási különbségek amikor valakinek olyan reflexe van, hogy kilövi egy mp-n belül a rá 3 különböző irányból támadó arcot és mindet fejlövéssel. de azért ez elég ritka. kis különbségeknél pedig sokkal fontosabb hogy mondjuk az ellenség hátába tudsz-e kerülni, vagy társaid fedeznek-e amíg töltesz stb...
    Egyébként az elég meleg kijelentés hogy az oblivionhoz sok ész kell :) Olyan bonyolult rejtvéyek vannak benne, amiken napokig törtem a fejem rofl.
    aki szeret számolni és töprengeni az játszon civ4-et immortalon, vagy egyszerűen sakkozzon. de ahhoz sem iq kell, csak annyi hogy szeress számolni és egy játékban a számolás&tervezés rész is szórakoztatóan hasson rád (van aki ezt unja, de nem azért mert kicsi az iq-ja).
    szerintem. :)
  • Molnibalage
    #32
    Azért nagy különbség van aközött, hogy B. csak lassab kb. körönként 2mp-vel vagy hogy fejreállasz az első kanyarban.

    Nézdmeg pl. a II.Világháborús német ászokat. A FW-190 egyértelműen jobb volt, mint a ME-109, de a nagy ászok mégsem váltottak, mert már megszokták a gépet... Hartmann végig ezt repülte.
  • pitbulllll
    #31
    ez hüleség nézzed mán meg BarCSellót mit művel a Hondával amúgy meg nem azt írta hogy ő élesbe is nyomná csak a hibákat ecsetelte. viszont hiába a jó technika ha nincs ki irányítsa
  • Molnibalage
    #30
    Nanana! Azért a tecnika is számít, de ha te lennél egy Los Angeles parancsnoka, nem igen hiszem, hogy lenyomnál a valóságban egy hivatásost...

    Ha téged beültetnek a LEGJOBB forma 1-es autóba és Alonso-t vagy Schumhert a legrosszabba, simán lenyomna az fix. Valszeg már az első kanyarban elszállnál, ha lépést akarnál tartani velük...
  • Goaulds
    #29
    Én is inkább a Silent HUnter III at részesítem előnyben! Ugyanis a II. Vháborús német tengeralttjárókból fejlődtek ki a mai darabok...anno nem volt aktiv szonárod /csak később/, nem volt akusztikus torpedód, sem ballisztikus, és még sorolhatnám. Volt egy olyan teknőd mi 150-200 méterre tudott merülni, diesel motor hajtotta őket, és viz alatt iszonyatt lassuak, és eléggé hangosak voltak!
    Na azok az idők tényleg kemények voltak...de ami most van az csak számítógép és elektronika! Semmi köze a jó " kapitányhoz" az nyer kinek modernebb tengója van s kész
  • ygius
    #28
    hmm.. mintha már játszottam volna ezzel a játtékkal úgy 2-3 éve. Naggyon furi.
  • 42nd Intruder
    #27
    Azért az Operation Flashpointban van taktika, szóval ott lehet gondolkozni, bár nem is egyszerű fps, de nem ez a lényeg... Kiváncsi vagyok, hogy ez a DW mennyiben lesz más, mint a 1-2 (?) éve kiadott DW. Lehet, hogy alapból 1.3-as patch van rajta és semmi más?
  • Sanyix
    #26
    LOL min kell gondolkozni egy sima fps-nél? Direkt agyatlan hentelésre vannak, nem gondolkodásra, nem is kell bennük gondolkodni. Max olyanokon gondolkozhatsz, aminek nincs köze a játékhoz :D
  • SoulHUN
    #25
    Igen, de ha nem gondolgodsz közben folyamatosan, cseszheted a reflexeidet...
  • Sanyix
    #24
    Egy sima fpshez, akár az AA-hoz is 1 skill kell: reflex. Ennyi.
  • SoulHUN
    #23
    Lehet, hogy az fps-ekhez kevesebb IQ-ra van szükség, mint egy ilyen stratégiai game-hez, de van sok más egyéb "skill" is amelyekkel sokkal többre mész mondjuk az AA-ban, mint ebben a játékban. Egyébként az IQ-m 142 pont (betépve 120-ra esik le...) és az oblivionnal is szépen haladok...
  • laca103
    #22
    A beszólásokból és a cikkből arra következtetek hogy ez jó játéknak igérkezik.
    Nem tartom magamat Plygonhuszárnak, a magam részéréről a teljes grafikai célszerűséget díjazom.
    (Még mostanság is leülök néha a 286os laptopom elé és játszok az ELITE - vel amit egy monumentális játéknak tartok és remélem nem vagyok vele egyedül.)

    Nem vagyok nagyon jártas a tengeralattjárós szimulátorokban de úgy éerzem ezt érdemes lesz kipróbálni.
  • kiskorúbézoltán #21
    Hmm , erre a cikkre büszke lehet a szerzője ...
  • neoG
    #20
    Hi all!
    Bocs, hogy picit Off lesz,de most fejeztem be nemtudom hányadszor a Fallout 1et.Hát grafikailag meg sem közelítti a mai "nagy" neveket, de egy valamit nagyon tud: magával ragadni.És még rengeteg ilyen játék van...Szóval lehet, hogy ez randán néz ki, de legalább a játék fóruma nem arról fog szólni, hogy kinek milyen gépen hogy megy...
  • Sanyix
    #19
    Hát nem azért fejlesztik a grafikus kártyákat, hogy neked jó legyen, hanem azért hogy lehúzzanak téged. Pl ott vannak a grafikus kártya "képességeihez" kötött dolgok, amelyek régebben nem kötődtek "képességekhez", de ha kötődnek az jó a gyártónak, mert akkor van ürügy, hogy miért vegyen a felhasználó új kártyát. Ja meg ugye vannak játékok amiket emberi gépigényre fejlesztenek, nem csak olyanok amelyeket 4400+ X2-re, meg 7900gt-re...
  • Molnibalage
    #18
    Az oblivion is azért lett olyan szép, mert a sok gerkőc nem játszana vele másképp. Ne tudd meg hány olyan játékos van aki felrakata, mert szép, de 1 óra után megunta, mert IQ nuku.
  • sylverangel
    #17
    Polygonhuszárok? Nane...

    Túlzás, a mai szinten, illik egy minimális grafikai szintet elhozni, végülis nem hiába fejlesztik a grafikai kártyákat. A játék tényleg gyenge grafikailag, ez nem jelenti, hogy nem játszanék vele szívesen, még manapság is előveszek néha egy lost vikings-et...

    De ilyet akkor is kínos kiadni a mai világban, igaz első a belbecs, de a külcsínt is illő lenne megcsinálni. Miért nem lehet egyszerre összehozni a dolgokat? (pl oblivion)
  • Molnibalage
    #16
    Örülök, hogy nem ilyen poligonhuszárok döntenek a játékfejlesztésről és kiadásról. Egy indiszkrét kérdés: Hány éves vagy? mert a hozzászólás alapján max. 16. Az ilyenek akkor se tudnának ilyennel játszani, ha karnának. ahhoz IQ is kéne, nem mint az FPS-hez...
  • hawkie22
    #15
    Hát gyerekek, én Silent Hunter III hívő vagyok, nálam annál jobb tengeralattjáró-szimulátor nem létezik. A külcsín is megfelelő volt, a belbecs úgyszintén, szóval, nagyon ott volt a szeren. Nem tudom, hogy ez milyen game, mert még nem játszottam vele, de nem hiszem, hogy váltani fogok. :D
  • osho
    #14
    Lesz-e benne iráni vízalatti rakéta ?

    : )
  • SoulHUN
    #13
    Akkor is egy kalap szar ahogy kinéz.
  • Vorpal
    #12
    Tképpen nagyon jól kiegyensúlyozott és jó játék, a 3Ds képek sem annyira gagyik, de valóban, nincs sok időd benne kivülről nézni az eseményeket.

    Most azért gondolj bele, mennyire izgalmas egy tengeralattjárót kivülről nézni. Részeg polipok, halak, wáááu

    A többi objektumot meg nem lethatod, mivel nemtudod, hogy egyáltalán ott vannak é, ez a realitás végett van igy benne - értelemes.

    Ami a gémből hiányzott, az a jó Manual. Sok infót a hőrétegekről, manőverekről külső forrásból kellett összeszedni, és a műszerek kezelése sem mindig egyértelmü videotutorialok hiányában. Ugyértem, hogy lehet effektiven használni.
  • Sanyix
    #11
    Még jó hogy nem adsz ki a kezedből semmi játékot, sztem elég a fos techdemos fps-ekből...
  • Bucser
    #10
    TUdod ez hardcore szim amikor az esetek többségében úgysem látod kívülről az eszközt. És nem a legújabb Doom.
  • SoulHUN
    #9
    De mekkora fos ahogy kinéz! Förtelmes textúrák gagyi modelleken. Ki nem adtam volna a kezemből.
  • Vorpal
    #8
    Amikor elősször kiadták is bughegyek voltak benne, ezen inkább egy jó Paccs segitett volna.
    De ugyanugy kiadni 2 év után kicsit ciki. Eladnának a srácok megint.
  • Cat #7
    Kiadják megint, jelentős változtatásokkal.
  • Razgon
    #6
    Ez ULTRALOL! Most kiadják megint? Ez kemény, mint zsidó gyereknek a palesztin óvoda.
  • Kalpy
    #5
    Lett volna néhány gondolatom a "cikk" de inkább hír szerzőjéhez, de inkább nem írom le mert örökre bannolnának...
  • Praetor
    #4
    Ha tengeralattjárós játék, akkor Silent Hunter III.
  • Seaweed
    #3
    A jelek szerint semmiben....egy jatek tobb kiado..tobb rokabor....ennek tukreben a cikk tobb mint "erdekes"
    (De majd erre teved valaki a topicbol aki jobban ismeri nalam a DW-t es megmondja pontosan)
  • Seaweed
    #2
    Ez miben kulombozik a mar regen megjelent Sonalysts fele Dangerous Waters-tol?! Aminek mar van eleg regen topicja is az SG-n.
  • Sith
    #1
    Ahogy elnézem a Sub Command alapokra pitkezik s ezek szerint nem lehet panasz semmire :) (már ha az egyéb flotta egységeket repülőket helikoptereket etc is jol megcsinálják)
    Egyébként azthiszem nagyon erősen réteg játék s ezt a réteget nem fogja zavarni a grafika