1451


  • antijuve
    #1411
    ugyanmár
  • MaSzKa
    #1410
    áruló

    :S
  • Jeff Gordon
    #1409
    egy volt BMW-s,új színekben,avagy Robert Kubica a Renaultnál:





  • MaSzKa
    #1408
    http://www.sebessegmagazin.hu/nagyvilag/topgear-bugatti-veyron-kontra-apollo-video.php
  • MaSzKa
    #1407
    ja ez még nem írtam, hogy azért a BMW az utcai autóiba bekerül a KERS

    tehát volt értelme kifejleszteni
  • MaSzKa
    #1406
    Weismann GT
    Gumpert Apollo S

    ez is német :D
  • antijuve
    #1405
    Rai is így kezdte, aztán lehet h télleg az volt neki az uccsó :D.
    Amúgy nemtom minek bejelenteni, habár nem csak a Ferrarinál szokás.Ha jól emlékszem Lujza is mondott valami hasonlót.Lelkük rajta.
  • Jeff Gordon
    #1404
    nem Schumival kapcsolatos hír:
    de ez már kezd unalmas lenni:))

    Miért van az,ha a Ferrari leigazol egy korábbi élmenőt,akkor azok rögtön bejelentik,hogy utolsó csapatuk lesz az F1-ben?
    Na majd,ha engem is leigazolnak,bejelentem én is rögtön :D
  • Jeff Gordon
    #1403
    Hát,én a McLaren-nek.
    Bár,a Mercedest is nagyon szeretem,sőt! Kedvenc német autógyártóm (na meg az Audi). Bár az új BMW-k is jók,na meg a Porsche és a VW is :D
    Na mindegy,nekünk legyen mondva,hogy olyan gondunk legyen,hogy ezen autók valamelyike között őrlődjünk :)
  • MaSzKa
    #1402
    német ő is :P
  • antijuve
    #1401
    én csak Schumi miatt :D
  • MaSzKa
    #1400
    Mercedes F1 Team-nak szurkolok mostantól, amíg nem lesz BMW itt



    ez is német

  • antijuve
    #1399
    felettébb magabiztos :D
  • Jeff Gordon
    #1398
    oké,akkor majd csak bannert cserélünk:)
    kicsit nem a csapathoz kapcsolódó hír:

    akkor minden rendben:))
  • MaSzKa
    #1397
    szerintem a BMW vissza fog térni 10éven belül az akkori F1-ban ha lesz még akkor

    BUÉK!

    szerintem maradjon minden a régiben
    max a banner legyen más
  • Jeff Gordon
    #1396
    Hoztam néhány viccesebb képregényt is (az első odavág:D)





  • antijuve
    #1395
    B-t ne.Sauber és Mercedes között semmi kapcsolat nincs.
    Szerintem maradhat ez a topic név, és a Sauberről folytatódhatna a társalgás. :S. Egy új banner majd, aztán annyi.Legalábbis én erre szavazok, aztán majd ti ketten még szavaztok :D (vagy hárman)
  • Jeff Gordon
    #1394
    jah.buék itt is.

    Amit már korábban is kérdezni akartam,hogy szerintetek mi legyen a topiccal a jövőben?

    a,folytassuk a beszélgetést Sauber csapatának topic-címével.
    b,folytassuk a beszélgetést Mercedes csapatának topic-címével.
    c,zárjuk be a topicot.
    d,maradjon minden így,nembaj,hogy már nincs BMW az F1-ben.
  • Jeff Gordon
    #1393
    Hát tényleg korrekt,ami mindenképp becsülendő,bár kicsit sajnálom a karrierjét,mert anno a F-3000ben nagyon jól ment,nagyon tehetséges volt, emlékszem Montyval jókat mentek.. Nagy pech,hogy a Mercedes úgymond faképnél hagyta,és Kimit vitte,pedig Nick még 2001-ben több pontot is szerzett a Sauberrel.
    Azért nem lehet könnyű megemészteni,hogy lassan vége a(z) (f1-es) pályafutásának,és még adódhatott volna egy ilyen lehetőség,és ismét nem őt választják,oké,Schumacher,az Schumacher,de Nick se lett volna rossz választás.

    Ezzel én is egyetértek, de la Rózsi és Fisico szerintem se lenne olyan jó választás

  • antijuve
    #1392
    Nagyon korrekt, ezért is kedvelem QuickNick-et :))

    A Saubernél sztem nagy hibát csinálnak, ha hagyják elmenni egy de la Rosa v Fisichella miatt.
  • Jeff Gordon
    #1391
    Heidfeld elismeri: Schumacher visszatérése az útjába állt

    Nick Heidfeld már majdnem leszerződött a Mercedeshez, amikor az autógyár megállapodott Michael Schumacherrel, s noha egyelőre nem tudni, hol folytatja a pályafutását, tárgyal a szóba jöhető csapatokkal.

    Nick Heidfeld nem tagadja, hogy Michael Schumacher váratlan visszatérése megfosztotta őt egy lehetőségtől, hiszen a Mercedes vele is tárgyalt, mielőtt leszerződtette a hétszeres világbajnokot.

    "Az ünnepek alatt természetesen nem tisztázódott a jövőm, azután sem, hogy Michael Schumacher döntését röviddel karácsony előtt nyilvánosságra hozták" - írta Heidfeld saját honlapján. - "Ami a Forma-1 szempontjából kétségkívül nagyszerű hír, ezért én magam is sok szerencsét kívánok Michaelnek és a Mercedesnek."

    "A döntése engem is közvetlenül érint, mivel így kevesebb szabad hely maradt jövőre. Mégsem naivitásból mondom, hogy - különösen az elmúlt hetek eseményei után - a Forma-1-ben szinte bármi megtörténhet."



    A 32 éves Heidfeld, aki 2000-ben érkezett az F-1-be, s azóta 12 dobogós helyet szerzett, de nagydíjgyőzelmet még nem aratott, akkor vesztette el az állását, amikor a BMW leállította a sportprogramját.

    A lehetséges célpontjai között most szerepel a Renault, ahová eddigi csapattársa, Robert Kubica is igazolt, ám az sem kizárt, hogy maradni fog a BMW jogutódjánál, a Saubernél, ahol pályafutásának nagy részét töltötte. Igaz, a Kamui Kobayashi melletti szabad pilótaülésre Giancarlo Fisichella és Pedro de la Rosa is pályázik, s Peter Sauber nemrég azt mondta, a választása "meglepetést" fog okozni.

    "Most előre kell tekintenünk, a hosszú távú F-1-es jövőm szempontjából a legjobb döntést hozva meg" - írta Heidfeld. - "Továbbra is keményen fogok edzeni, és tárgyalok a megfelelő emberekkel, hogy minden esélyt két kézzel meg tudjak ragadni."

    "Bízom benne, hogy a következő hetekben tehetek valamilyen konkrét bejelentést a terveimről."

    Fotó: BMW
    Forrás: a5
  • MaSzKa
    #1390


    ezt sztem linkeltem
  • antijuve
    #1389
    :DD egy szárny nem tétel :D
  • Jeff Gordon
    #1388
    Mindenki ronthat.-Nick Heidfeld
  • Jeff Gordon
    #1387
    Hát ez-az,és ami érdekes,gyorsan le is paktáltak a Merci GP-vel,régóta nézek f1-et,de ilyen hülye csapatnevet még nem hallottam:

    A Petronas a Mercedes GP névadó szponzora lesz

    A Mercedes GP még mindig nem nevezte meg Nico Rosberg 2010-es csapattársát, de a csapat így is erősödött: a németek hosszú távú szerződést kötöttek a maláj olaj- és gázipari óriással, a Petronasszal, amely a jövőben névadó szponzor lesz.

    A szerződés értelmében a Mercedes gyári Forma-1-es csapatának hivatalos neve Mercedes GP Petronas Formula One Team lesz. A maláj cég logói értelemszerűen az autón és a csapattagok ruházatán is helyet kapnak.



    A Petronas eddig is jelen volt a Forma-1-ben, hiszen hosszú éveken keresztül a Sauberrel működött együtt, akkor is, amikor a svájci istálló összeolvadt a BMW-vel. A Sauber a BMW nélkül folytatja a Forma-1-ben, és a mercedeses bejelentés azt jelenti, hogy Peter Sauber egyik legfőbb szponzorát is elveszíti. A maláj cégóriás az F1-es Maláj Nagydíjnak továbbra is főszponzora marad.

    A Petronas logóval díszített Mercedes február elsején Valenciában, a 2010-es szezon előtti első hivatalos tesztnapon debütál majd.

    Fotó: Brawn GP/a5
    Forrás: f1hírek
  • MaSzKa
    #1386
    pedig pár napja arról volt szó, hogy ki állnak a Sauber mellett
  • antijuve
    #1385
    hajajj, azért így nem lesz könnyű
  • Jeff Gordon
    #1384
    egy újabb érdekes hír,a Saubert elhagyja hosszútávú partnere:

    Nem szponzorálja tovább a Saubert a Petronas

    A BMW kivonulásával együtt eddigi főszponzora, a Petronas is hátat fordít a Saubernek - árulta el egy interjúban a maláj olajtársaság elnöke. A cég 1995-ben lett a hinwili istálló első számú támogatója, majd a Sauber által használt Ferrari-motorok is Petronas néven futottak, mielőtt a BMW 2006-ban többségi tulajdonrészt vásárolt a gárdában. "Kiváló kapcsolatot ápoltunk a Sauberrel, amely lehetővé tette, hogy kilépjünk a világpiacra a kenőanyagainkkal" - nyilatkozta a The Star című maláj lapnak Tan Sri Mohd Hassan Marican, a Petronas elnöke. - "Amikor a BMW átvette a Saubert, lehetőségünk nyílt rá, hogy egy autógyár partnereivé váljunk.



    Jövőre azonban nem lesz csapatunk, és kizárólag üzleti okokból, a kenőanyagok eladása miatt maradunk az F-1-ben." Ez egyben azt is jelenti, hogy a Petronas a maláj vállalkozók tulajdonában álló Lotus támogatója sem lesz jövőre, ugyanakkor az olajcég a Malajziai Nagydíj névadó szponzora marad. A The Star kiemeli: a Petronas 2 százalékos részesedéssel bír a kenőanyagok világpiacán, és a Fiat Group hivatalos szállítója egyben. A Sauber már a második szponzorát veszítette el a BMW kivonulása óta, az FxPro az újonc Virgin Racing támogatója lesz 2010-ben.

    fotó:Petronas
    forrás: a5
  • antijuve
    #1383
    jövőre IS?azért az elmúlt idényt nem nevezném túl érdekfeszítőnek :D
  • MaSzKa
    #1382
    érdekes lesz jövőre is az f1
  • Jeff Gordon
    #1381
    és mára hivatalossá is vált:)
  • antijuve
    #1380
    nem vagyok oda a japó pilótákért, majd meglátjuk
  • MaSzKa
    #1379
    http://f1hirek.hu/hir/Kobajasi_allitolag_mar_ala_is_irt_a_Sauberhez_200912160945
  • antijuve
    #1378
    hát úgy legyen
  • MaSzKa
    #1377
    szerintem vissza fognak térni biztosan F1-be vagy hasonlóba később
  • Jeff Gordon
    #1376
    A BMW utólag sem bánja a szakítást a Williamsszel

    Bár a Williamsszel karöltve több győzelmet arattak, mint önálló konstruktőrként, a BMW-nél sikeresebbnek ítélik azt a négy évet, amikor saját lábukon állva versenyeztek a Forma-1-ben.

    Tizenkét év szünet után a BMW 2000-ben úgy döntött, motorszállítóként ismét beszáll a Forma-1-be, és a németeknek a Williamsszel való együttműködés gyümölcseként hat szezon során tíz győzelmet is sikerült bezsebelniük a legrangosabb kategóriában.

    A világbajnoki cím hiánya, valamint a kulturális különbségek 2006-ban szakításhoz vezettek, és bár a gyári csapatként eltöltött négy idény alatt a bajorok csupán egy győzelmi trófeát kaparintottak meg, a sportprogramot vezető Mario Theissen mégis sikeresebbnek ítéli ezt az időszakot.

    "Az én szememben az eredmények ekkor egyértelműen jobbak voltak. 2005 végén, az akkori középcsapat Sauber istállót vettük át. Akkor a gárda a 8., míg a Williams az 5. helyen állt a tabellán. 2006-ban már mi ugrottunk előre az 5. helyre, míg a Williams a nyolcadikra csúszott vissza" - idézte Theissent a motorsport-total.com.

    "2007-ben mi már a 3. helyen álltunk, sőt a McLaren kizárásával a másodikon. Ekkor is egyértelműen a Williams előtt tartottunk. 2008-ban a 11 dobogóval és az újabb konstruktőri bronzzal megint világosan a Williams előtt jártunk. Ehhez jött még a kettős győzelem. 2009 viszont csalódáskeltő év volt. Az autónk nyilvánvalóan nem volt elég gyors. Ennek ellenére még így is a Williams előtt végeztünk, a döntésünk tehát helyesnek bizonyult" - tette hozzá.



    A német gyár mindazonáltal a megváltozott vállalati stratégiára hivatkozva 2009 végén búcsút intett a Forma-1-nek, és bár a Qadbakkal való megállapodás kútba esett, Theissen elégedett, hogy Peter Sauber segítségével újra biztos kezekben tudhatja a hinwili alakulatot.

    "Abból indultunk ki, hogy a Qadbak komoly érdeklődő. Végül különböző teljesítetlen vállalások miatt az adásvétel nem valósult meg. Ebbe azonban nem akarok mélyebben belemenni. Abban a pillanatban, amikor kezdett világossá válni, hogy az üzletből nem lesz semmi, döntő fontosságúvá vált az újra feltűnő Peter Sauberrel való tárgyalás."

    "Sauber úr előállt egy szerződéstervezettel, melyen ő párhuzamosan dolgozott az elmúlt időszakban. A BMW ezt a tervezetet kevesebb, mint egy óra alatt egy az egyben elfogadta. Ezzel meg is valósult az eladás" - emlékezett.

    Bár ők maguk kivonulnak a sportból, Theissen igyekezett hangsúlyozni, hogy a Forma-1 a gyártók tömeges távozása ellenére sem vesztett presztízséből.

    "Nem mondanám, hogy a Forma-1 többé már nem érdekes. Sokkal inkább a BMW vállalati filozófiája változott meg és a fókusz is másra irányul már. A motorsport ugyanakkor továbbra is része a tevékenységi körünknek."

    "Jelenlegi állapotában a Forma-1 viszont manapság hatalmas erőforrásokat igényel, és emiatt egyszerűen már nem fér bele a vállalati stratégiába. Ez volt a döntés legfőbb oka" - mondta.

    Fotó: Williams
    Forrás: a5

    Ami viszont tény,a Williams továbbra is tagja marad az F1-nek, a BMW meg nem.Egyszerűen nem értem a szavait,ha valóban fontos egy autógyártónak a motorsport,akkor az F1 meg ne lenne az? Habár azt is mondja,hogy hatalmas erőforrásokat igényel,akkor viszont a cikk címével nem értek egyet,hiszen csak motorszállítóként nyilván olcsóbb a bolt,de lehet kevésbé jövedelmező.Igaz 4 év alatt 4x legyőzték a Williamset,de valójában erre 5-10 év múlva senki nem fog emlékezni,és a "saját lábon álló" BMW csapat olyan lesz,mint egy kis fejezet,akárcsak a Jaguar.

  • MaSzKa
    #1375
    Az elemzésekhez a csapatok hanganalízist és GPS méréseket végeztek. A BMW mérései szerint a Mercedes motor áll az első helyen 755 lóerő teljesítménnyel, amelyet szorosan követ a BMW P86/9-es erőforrás, amely 751,75 lóerős. Ez fél százalékos eltérésnek felel meg. A német gyártó szerint a legjobb és a leggyengébb motor között csupán is 2,5 százalékos volt az differencia, ami 20 lóerőt tesz ki.

    Az egyénileg végzett vizsgálatok azonban nem voltak pontosak, mert csak körülbelüli értékeket kaptak attól függően, hogy melyik brigád végezte el az elemzéseket. A Ferrari vizsgálata szerint például a Mercedes csak a második helyen állt a BMW mögött. A Red Bull pedig arra a megállapításra jutott, hogy egyes motorok között 40 lóerős az eltérés. A leggyengébb felől nem volt vita, a Toyota az utolsó helyen állt mindenkinél.

    http://www.formula.hu/f1/a-mercedes-a-leggyorsabb-a-renault-a-legjobb-fogyasztasu-motor-c29922.html
  • MaSzKa
    #1374
    http://www.formula.hu/f1/a-bmw-sauber-csalas-aldozata-lett-c29832.html
  • antijuve
    #1373
    szép volt Kubica
  • MaSzKa
    #1372
    http://www.formula.hu/f1/kubica-ujabb-ajanlolevellel-segitett-a-saubernek-c29202.html