14
  • troc
    #14
    sajnos lehet más alaplap kell majd a sempronoknak és az athlonoknak.
  • Gerygrey
    #13
    Igazad van, kb egy éve kezdtem el gondolkodni gépfejlesztésen, akkor még AGP-ben gondolkodtam és S754-ben, aztán gondoltam várok egy kicsit és inkább PCI-Ere gyúrok. Aztán úgy fél éve inkább kezdtem a S939 felé hajlani... Ennek sose lesz vége :)
  • AquirLord
    #12
    "Dailytech közölt részletes listát." ha megnézitek azt az oldalt ahol a részletes lista van, akkor jobbra láttok majd 2 prototipus alaplapot. A felsőn (MSI) ha megnézitek közelről a proci helye körül a rögzítő keretből kimaradt 1 csavar :D Háááát ez még tényleg elég prototype...
  • dez
    #11
    Az s.754 és s.939 között is van egy kb. 200-as különbség a számozásban, pedig nem jelent ennyit, hogy single- vagy dual-channel memvezérlő van. 128KB/256KB L2 között is legalább 100. Itt is rá fognak szerintem számolni a DDR2 miatt.

    Azért az érdekes, hogy a számozás miatt úgy tűnik, csökkennek az árak, valójában alig nagyobb teljesítményért ugyanannyit kérnek. Azaz, alig csökkennek az árak évek óta.

    Ideje, hogy az Intel is felmutasson végre valamit... Core Solo, és főleg Core Duo jónak tűnik - feltéve, ha nem aranyáron lesz.
  • quentit
    #10
    DirectX 10-es kártyák olcsón És a DirectX 10 ugye az első DirectX ami visszafele nem lesz kompatibilis. Meg ugye még a Core Duo-k sincsennek piacon.
  • gabeei
    #9
    Sztem az elég jó, mivel ha veszel alá egy jobb nForce 4-es alapot, és mondjuk egy KingMAX 500-as RAM-ot, akkor 2,5 GHZ-en is járathatod a procit, ami nem egy rossz javulás...
  • Pharaoh
    #8
    Mi lesz 1 év múlva?
  • MacrosTheBlack
    #7
    Ha már újgeneráció, akkor érdemesebb abból is a jobb-ba befektetni, ami ugye 1 év. Ha addig kibírod, akkor várjál, ha nem, akkor akár most is vehetsz vmi olcsó s939 cuccot, aztán majd cserélsz.
  • pedrohsi
    #6
    mindenképpen érdemes, mert csak a nyárig kell várnod és az árak sem lesznek vészesek - DDR helyett DDR2, és később pakolhatod beleajó kis kétmagos, négymagos finomságokat
  • IMYke2.0.0.0
    #5
    Ha mindig vársz, akkor sosem lesz géped...
    Én is amúgy hasonló cipőben járok. Épp most jön a generációváltás minden téren, és nem tudom, érdemes-e várnom fél- vagy 1 évet még...
  • Gerygrey
    #4
    Május vége környékén tervezek összerakni egy S939-es A64 3200+ konfigot. Szerintetek érdemes várnom egy kicsit az új foglalatú változatra?
  • Pharaoh
    #3
    Szerintem meg fog, hisz teljesitmény nem változik.
  • grebber
    #2
    Valaki aki tud róla infót hogy ez az AM2-es foglalatú 3800+-os órajelbe megegyezik az S939-es 3800+-os órajelével?
  • Pharaoh
    #1
    Hogy nálunk mikor lezs arról lehet valamit tudni?