332
Autok, tapasztalatok stb
  • Vlala #52
    Kőkemény SJ.
  • [Walaki]D`Lair
    #51
  • mícs
    #50
    nana, mert tok masra gondoltam, es kozben hulyesegeket irok!
    az egyszerubb suvokraol akartam irni ezt a viszkos izet, de az kimaradt!

    amugy nem sokat lattam ezekbol offroadon.
    azt hiszem, hogy ez az a kategoria a luxus SUV, ami tud ha kell, de nem ez a fo szempont!

  • [Walaki]D`Lair
    #49
    Namost a te általad említett 3-ból egyik se viszkozáras :DDD
  • mícs
    #48
    nem szeretnek vitatkozni, de szerintem az ML,a Cayenne, Tuareg nem olyan SUV, ami jo a terepen!
    egeszen pontosan nem alapverzioban!
    az elobbi kepen egy gyari range lathato, orszaguti gumikkal! a Cayenne, az ML es a Tuareg is szar gumikkal jon, ami annyira nem jo a terepen viszont kiraly az uton! radasul az egyszerubb verziok 4x4 hajtasa sem fasza. a viszko kuplungosok pl. szarok, a kuplung 3 perc alatt leeg! az ML-bol a V8as az komoly, de szerintem a kiralymerci a G!
    a range mas kerdes, mert a kapcsolhato 4 kerek hajtas, a diffi zar a terepre termett. (emelheto hasmagassag, miegymas kulon orom)

    velemenyem szerint, a leg egyszerubb a legjobb!
    most egy wranglert nyuzok, de a kovetkezo egy hosszu patrol vagy defender lesz.
    a tul sok komputer, elekrtonika, miegymas ennyira nem halas a terepen.

    a niva kiraly! csavarhuzo es kalapacs, es kesz. egy jo kis dizellel (2.5 tdi) verhetetlen lenne!

  • mícs
    #47
    ha mar a range roverrol van szo:


    majd nem roll over lett belole :)
    (nem en voltam)
  • [Walaki]D`Lair
    #46
    Az az igénytelen :DDDD
  • Laffite
    #45
    na jó, ezt azért nem ártott hozzá tenni... én azokra a "komolytalanokra" gondoltam, amiket sokkal kevésbé sajnál az ember mert vagy már öregek, vagy már lelakottak, vagy már műszaki sincs rajtuk, de mindenképpen olcsók, szal azokra tényleg nem kell annyira vigyázni... persze akik tele vannak dellával, azok úgyis Range Roverrel indulnak terepezni, na persze én is ezt tenném a helyükben :)
  • Vlala #44
    Persze, annak építették, láttam egy-két filmet a Range strapabírásáról, azért a Land Rover mérnökei mögött nem hiába áll 50 év tapasztalata... Egyszer volt szerencsém autókiállításon, épített pályán terepezni egy Defenderrel, a sofőr a legnagyobb nyugalommal tekergette a kormányt és beszélgetett velünk, pedig hol fél méter vízben, hol 45 fokos dőlésszöggel mentünk. Az autónak egy hangosabb szava nem volt az egészhez.
  • [Walaki]D`Lair
    #43
    De attól még elég jó terepjáró egyik-másik :)
  • Vlala #42
    Pont ez az, hogy nem viszik terepre...
  • [Walaki]D`Lair
    #41
    Ne hidd azt...vannak nagyon komoly SUV-ok is...ott a Range Rover, a Disco3, a Range Sport, a Cayenne, a Merci ML, a Tuareg is még egész jó, aztán a zárható 4x4-esek, a Kia Sportage...ezekkel mind egész jól el lehet lenni terepen, csak az ember nem visz ilyeneket durva helyekre...
  • StephenKing
    #40
    Indultunk olyan versenyen ahol a fickó egy vadi új Nissan-nal indult a verseny végére tele volt horpadással meg karcolással meg gondolom jót tett a bejáratós motornak a három napos megpróbáltatás.
  • Vlala #39
    Azok pont a komoly terepjárók szvsz, a városi csillivilli "magas autók" nem nevezhetők terepjárónak.
  • mila69en
    #38
    én? soha:) arra mindíg figyelek
  • [Walaki]D`Lair
    #37
    Úgyértem hogy szabadidő-terepjáró :)
  • Krezga
    #36
    Hát mi számít komolytalannak?:)
    Egy 70ezerért vett vitara? Bár azt sem nevezném komolytalannak, ha jól meg van csinálva:)
    De a komolytalant érthetjük úgy is, hogy nem pont terepezésre való(városi 4x4 gépek), viszont azokra meg nagyon kell vigyázni:D

    már megint okoskodok...lőjjetek le...
  • Laffite
    #35
    de legalább van egy Jaguar és egy Porsche a garázsukban, így remélhetőleg nem büntetik a terepgumis sárkányokat a járdaszegélyek megmászásának megalázó mivoltával...
  • Laffite
    #34
    a komolytalan terepjárók a legjobbak!!! csak mert azokra általában nem kell vigyázni :))
  • Kikoki
    #33
    Nek mszomszédomék járnak ki szinte mindig.Ők csoportosan mennek 20 an 30 an.Egyszer kivittem nagyon fasza.(mondjuk van pénzük:Jaguar,Porsche?2 terepjáró)
  • [Walaki]D`Lair
    #32
    Hát nekem sajna még nem volt szerencsém igazi hc offroad-hoz, de 1-2 kisebb terepezésen voltam már komolyabb meg komolytalanabb terepjáróval...
  • Laffite
    #31
    ...biztos a nagy endurózásban kitaposod a védett boglárkákat, de majd zsolti a béka leszed a gépről ;)
  • Laffite
    #30
    természetesen az :D
    + olajvezetékek megcsapolása, de oda a platós barkasszal megyek, mert arra több hordó fér :)))
  • Krezga
    #29
    lehet határőr, vagy határvadász vagy vmi ilyesmi:)
  • I.C.ram
    #28
    Falopás? :D
  • StephenKing
    #27
    Egy időben indultunk versenyeken a haverral egy Suzuki Samurai-al de aztán az Ózdi versenyen buktunk egy akkorát hogy ő majdnem ott maradt nekem csak a szám vérzett egy kicsit, azóta nem mentünk versenyre. De hihetetlenül jó hangulata van föleg az éjszakai szakaszoknak az igazán próbára teszi a vezetőt és a navigátort is. A sárgyorsulás igazi közönségszórakoztató dolog, a siratófalon való fel és le jövetel pedig igazi offroados élmény.
    Ha érdekelnek majd este rakok fel képeket az otthoni gépről.
  • Krezga
    #26
    Nah végre egy jó kis topic, mi is űzzük a faterral az off-road ipart, egy jó kis samuráj készül a garázsban:)
    Nivával már én is mentem terepen, nagyon vadállat, főleg ha le van vagdosva eleje, hátulja:D, és van benne egy nagyobb motor+jó kis gumik stb.:)
  • mila69en
    #25
    vááá nivások az ellenségeim:DDD loááál:)

    bár sosem tudnak megfogni:DSA:DSA:DASD:
  • mila69en
    #24
    endurozni járok
  • fifi
    #23
    jó lenne egyet venni kijárni a telekre, meg horgászni...
  • Vlala #22
    A Niva? A tajgák királya, az egyik legkeméányebb "polgári" terepjáró. Állandó összkerék... (nagyon látszik, hogy elfogult vagyok?)
  • Laffite
    #21
    én szakmámból eredően igen (bár nem árulom el mi az), rengeteget járunk ki a sáros, felázott földekre is, igaz csak Nívával, de azért nem olyan rossz ám az az orosz 4x4 :)
  • Vlala #20
    Ha lenne hozzávaló járgány, már mennék is. Bár, lassan a pesti utakat is (mint nálunk a tarjániakat) ki lehetne nevezni triál speciálszakasznak...
    Ha így folytatjuk, 2010-ben az itinerben az "oktogonnál balra húsz, bukkan" -hoz hasonló kifejezések lesznek. :)
  • iszakos
    #19
    Én személy szerint nem,de ismeretségi körömben vannak akik járnak túrázni,néha versenyezni is.
  • iszakos
    #18
    Én személy szerint nem,de ismeretségi körömben vannak akik járnak túrázni,néha versenyezni is.
  • iszakos
    #17
    offroad portál
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    Szoktatok járni terepezni?
  • mila69en
    #15
    remélem nem:-)
  • Laffite
    #14
    az gáz, akkor ez bé lészen záródva...?
  • Laffite
    #13
    Sárba bringával otthon is belemehetsz ;)