16939
A letöltésekhez ajánlott segédprogram: JDownloader
automatán tud letölteni minden szolgáltatótól, nem kell foglalkozni azzal, hogy betelt vagy lassan jön.
A feltöltők munkáját nem kritizálni, hanem megköszönni illik!
Mediafire mappák!
Ikovacs:
Új feltöltések
BUÉK
Comedy Central
Filmek
Hofi
Humorfesztivál
Kabaréklub
Meggyűrűztek
Kabarématiné
Poén Péntek
Rádiókabaré
Rádiókabaré 2012
Showder Klub
Showder Klub 2012
Poén Péntek - Van képünk hozzá
Vegyes
Varga Ferenc József
Válogatások
Lajos9920:
Sas-kabaré
Vkaroly:
Balázs Péter kabaré
Hogy volt?!...
Telepódium
Szilveszter Anno
Poén Péntek - Retro Kabaré
SirTomax:
Archívum
  • Cziras
    #15443
    Nagyon szépen köszönjük SirTomax! :)
  • zitababa5
    #15442


    Sziasztok!
    A gyűjteményemből valahogy eltűnt 1988 szilveszteréből a "Jó kedvet Adj" c. Gálvölgyi és Körmendi Est.
    Ezt a blogomra még én töltöttem fel:
    KÉPEK a felvételről
    Megköszönném ha valakinek megvolna és megosztaná velem! Nem tudom hová tünt......sehol nem találom
    CSERÉBE BÁRMIT KÉRHET A GYŰJTEMÉNYEMBŐL!!!!
    Ugyanígy keresem JÓ minőségben Galla Miklós Tündöklése és Tündöklése c. Cool Tv-én leadott teljes sorozatot is!
    Természetesen cserébe szintén lehet kérni bármit a gyűjteményemből!!!

    Privát E-mail: [email protected]
    Utoljára szerkesztette: zitababa5, 2022.10.09. 02:50:27
  • SirTomax
    #15441
    Lakatos László, Musimbe Dávid Dennis - Békével jöttünk (vége hiányzik)
  • grekon
    #15440
    Rádiókabaré 2022.10.08. Házigazda : Szomszédnéni

    Jolika életmódot vált - Bach Szílvia
    Falugyűlés - Ihos József , Hernádi Judit , Reviczky Gábor , Kaszás Gergő , Nádas György , Vida Péter
    AradiVarga : Betelefonálós
    Lorán Barnabás : Suli - Reviczky Gábor , Vida Péter
    Orosz György - vásárlás , láb
    Galambos Éva : Spórolós - Kaszás Gergő , Reviczky Gábor
    Redenczki Marcsi - bugyi , kollagén , uszás
  • Cziras
    #15439
    Szia SirTomax! :)

    Szép estét! :)

    Én szívesen megnézném amit felvettél a végét meg majd megnézem vasárnap a tévében :)

    Köszönöm szépen és szerintem többek nevében mondhatom hogy köszönjük szépen ha felteszed.
  • MisterV #15438
    2022. 10. 08.
  • SirTomax
    #15437
    Nekem be volt programozva a felvétel 20.45-től 22.15-ig, de a végét mégsem sikerült rögzítenem. Nem tudom miért volt ez a drasztikus műsoridő változás. Vasárnap megismétlik, de akkor belecsúszik a Showder Klubba.
  • molmolmol
    #15436
    Szuper ötlet és szerintem óriási hiánypótlás .Nagy-nagy köszönet !
  • Mithrandir86
    #15435
    Ma 21:00-kor a Comedy Centralon Lakatos, Musimbe - Békével jöttünk c. önálló estet fel tudná venni valaki?
  • MisterV #15434
    Nem célom a Kabarécsütörtök szerkesztésének átvétele, épp ezért nem is csütörtökre időzítettem a következő anyagot.

    Bár előttem azt nyilatkozta valaki, hogy nem szeretne politikát hallani a kabaréban, az igazi kabaré épp a politikát figurázza ki, így én készítettem egy összeállítást, ami az aktuális témákkal foglalkozik (ugyanakkor régi-, még humoros és máig aktuális számokkal teszi ezt).
    Kis összefoglalóval kezdem az elején, majd a számok között már csak rövid összekötésekkel zavarom meg a nevetést.
    A lényeg a tematika, azaz nem összevissza számok belepakolva 1 órába, hanem az aktuális helyzethez, hírekhez, történésekhez kapcsolódó számok vannak összeválogatva és emellett témaelválasztónak villámtréfák is kerültek az összeállításba.

    Az első ilyen összeállítás a héten történt tüntetéshez kapcsolódik, azaz tüntetésről és az oktatással kapcsolatos témákról szól. A második órában pedig az elszegényedés a téma, azaz az energia-áremelés, a spórolás és az ezekhez kapcsolódó állapotok például egy kórház esetében. De van még egy téma, ami egyik órába se fért bele (és talán nem is ér sok szót), ez pedig a népszámlálás, így +12 perc és 2 jelenet fog szólni erről a témáról az összeállítás végén.

    A visszajelzéseket privát üzenetben várom, hogy van-e igény ilyen összeállításokra. (Látom a letöltőszámokat, így legalább a fele visszajelezhetne... és építő kritikát is elfogadok!) Heti megjelenéseket nem tudok vállalni, mert limitált a kabaréforrásom és az időm is.

    Annó egy kalózrádióban volt az Aradi-Varga párossal egy riportom, ai a Humoróra címet kapta... ezt használom most is.

    Humoróra 2022. 01 rész 2:12:39 / 134MB

  • Tomoo44
    #15433
    Bocsánat!
    Most látom, hogy rossz üzenetre "válaszoltam"!
    Nem 'casyke1' üzenetére akartam reflektálni, hanem 'zitababa5' soraira reagáltam!
    Öregszem...
  • Tomoo44
    #15432
    Sziasztok!
    Sajnos egyet kell értenem a szavaiddal! Döbbenetesen szomorú, amit az elmúlt 20 év művelt ezzel az országgal, ezzel a társadalommal! Ha nem lennének gyerekeim, csodálkozva figyelném, mennyire ostoba ez a nemzet! De vannak és így hihetetlen dühöt érzek az elmúlt 30 év, ÖSSZES rohadt politikusával szemben! Persze ez a mostani alja csapat, mindent és mindenkit überel. Nagyon jól írod, hogy már a humor sem tudja betölteni a szelep funkcióját. Remélem, hogy ez is hozzájárul majd egy-két politikus felfüggesztéséhez!
    A fentiek ellenére azonban azt javaslom, hogy ezt a fórumot, hagyjuk meg politikamentes övezetnek.
    Nagyon köszönöm a feltöltők munkáját, bár a tartalmak minősége valóban egyre silányabb!
    Próbáljunk meg nevetni, ennyi az egész!! :) :) :)
  • AttHunter
    #15431
    Tegnapelőtt láttam a 6SZÍN-ben a "Meg se kínáltak" című darabot. A könyvet olvastam, de amit a Keresztes Tamás és Thuróczy Szabolcs alkotott belőle, az fenomenális. Igazi monodráma műfajnak is megfelel, a "Bödőcsi" humorral ötvözve.
    Mindenkinek csak ajánlani tudom. Sírás és nevetés 80 percen át.
  • zitababa5
    #15430
    Sziasztok!
    SZERINTEM NINCS jobboldali jó humor a világon....talán csak elvétve, mutatóba! A jó humor mindíg baloldali volt és lesz! Szerinted?
    ÉS!!!! Szerinted miért van az, hogy az Újkori Hofi Bödőcs Tibor szünetel, és a másik isteni szócső néni Pottyondy Edina politikai humorban elhallgat....megfenyegette őket a TEK? Jó pénzt kínált a NER? Egyszerűen annyira egyediek voltak és annyira buborékfelhőn kívűliek, hogy üdítő volt őket látni, hallgatni! ÉN NEM ÉRTEM! Azért volt jó a rendszerváltás előtt magyarnak lenni, mert mindenki utálta a komcsikat, volt közös eszme! DE MOST! Egymás ellen fodított mindenkit mindenkivel az elmúlt 20 év....LÁSD A KABARÉ HALÁLÁT! A mai humor nem felvidít és felszabadít és kiadja a benned lévő társadalami feszültséget, hanem gúzsba kőt, humortalalanná, érzékletenné tesz ! A MAI RENDSZER GYOMORIDEGET CSINÁL, hogyha TE másképp gondolkozol, vélekedsz, humorizálsz akkor VÉGED!!!! JÖN A REJTETT NER ( NAV; POLICE; SAJTÓ ) tehát itt csak az van amit ŐK akarnak! Miközben a buborékfelhőn túl feleannyi az infláció, negyedannyi a gáz és a villany...WTF???? TI és ÉN magyar humoristákat kedvelők! Hogyan hagyhatjuk, hogy Bödőcs Tibort és EDINÁT is elhallgatassa a NER!
    Nekünk kabaré kedvelőknek NEM KELLENE MÁR VÉGRE KIKÉRNI a FIDESZ arcátlanságát? NEM KELLENE KIÁLLNUNK A RENDSZERKRITIKUS HUMORISTÁINK MELLETT????
    ÍGY AZTÁN MARAD A DIKTATÓRIKUS FÁBRY HUMOR( WTF???) HUMOR NÉLKÜL és mint a megélhetésünk, a biztonségunk, a bizalomba vetett hitünk és a humorunk nélkül meghal a magyar és ehhez 3 millió "sorstársunk" asszisztál...
    Utoljára szerkesztette: zitababa5, 2022.10.06. 01:54:53
  • casyke1 #15429
    Na a Bödőccsel tetjesítetted egy kívánságomat...KÖSZÖNÖM SZÉPEN! :)
  • altermanus #15428
    Kérésre itt vannak a Feltöltéseim.
  • MisterV #15427
    Módosítás!

    Tévesen került bele az október másodikai rész helyére egy korábbi!
    Sajnos ugyanaz a link az új fájlhoz nem használható, így itt a jó:

    Október 1-2. Az ember mindig találhat okot arra, hogy bort igyon

    Az "Egyben" linknél cserélhető volt, így mostantól már ott a jó szerepel!
  • MisterV #15426
    Nem minden kabarématinét tudok letölteni, mert hibás a rádió oldala és ott ahol csak lejátszó gombok vannak üres csúszkával, ott nincs egyáltalán audio anyag, kizárólag a "műsoroldalon" (ahol csúszkás gomb mellett csúszkás hangerőszabályzó van és nem a 8 vonalas), de nem minden adáshoz készült ilyen oldal.

    Sorrendben az ő neveikkel (csak ahol van név, azt tudtam le és feltölteni):

    Augusztus 21. Amerika messze van
    Augusztus 27. A tíz legrondább állatfaj
    Szeptember 3.
    Szeptember 4. Aranyosi Péter saját világvége elméletét tárta a nyilvánosság elé
    Szeptember 10-11. A hagyományokhoz tartozik a jó apa-fiú viszony
    Szeptember 17-18. Kőhalmi Zoltán a fontos hazai ünnepeket vette sorra
    Szeptember 24-25.
    Október 1-2. Az ember mindig találhat okot arra, hogy bort igyon

    Egyben

    A dupla részek egybe lettek fűzve 45 perces műsor formájába!
  • grekon
    #15425
    Én nem látom az aláírást mert a régi normálatlan verzión nézem a fórumot .
    Köszönöm .
  • altermanus #15424
    Sziasztok! A duma aktuál fent van a feltöltéseim között, lásd az aláírást.
    Bocsi, hogy eltűntem, de sok mindenbe belevágtunk szeptemberben, hogy nektek is tudjak feltölteni.
    Sajnos a szeptemberi adást elfelejtettem letölteni, amikor lehetőség volt rá, így egy picit várni kell rá, de meg lesz.
    Augusztusi duma aktuál videó MP3
  • Vincentcloud
    #15423
    Viszont a dumaaktuálból az augusztusi az utolsó előadás a hivatalos oldalon is.
  • MisterV #15422
    Ahogy láttam fizetős oldalon van az aktuál és a többi humorista önálló műsora is. Gondolom aki eddig előfizetett és megosztotta velünk, most inkább a villanyszámlára spórol, vagy a gázra... vagy a sokszorosába kerülő kajára. Érthető.

    Egy torrent oldalon találtam egy régebbi anyagra, hátha valaki még nem látta (ahogy én sem):

    Dumapárbaj (magyar vígjáték, 88 perc, 2014) 1,26GB MKV

    Szereplők: Hadházi László, Kiss Ádám, Eszenyi Enikő, Kamarás Iván, Jordán Adél, Kovács Lajos, Vajdai Vilmos, Gubík Ági
  • Jarinka1978
    #15421
    Én örülnék neki,köszönöm!
  • grekon
    #15420
    Duma Aktuált szivesen látnám ; hiányzik a hasonló stílus .
  • grekon
    #15419
    Rádiókabaré 2022.10.01. Házigazda : Szomszédnéni

    Móricz Tamás : 5 másodpercesek - Hernádi Judit , Reviczky Gábor , Vida Péter
    Bellus István - bulvár , kérdések
    Maksa híradó - Maksa Zoltán , Aradi Tibor , Varga Ferenc József
    Horváth Tibor : Spoiler - Kerekes József , Vida Péter
    Fábry Sándor - temetés , Anglia
  • kirol
    #15418
    Én örülök és köszönöm a feltöltött Rádiókabarét.
  • MisterV #15417
    Eltüntek a feltöltők?
    -Kabarématiné augusztusban volt utoljára feltöltve
    -Kabarécsütörtök pont 1 hónapja volt utoljára
    -Duma Aktuál augusztusi volt a legutolsó

    Nem akarom senki munkáját átvenni, de ha igény van rá és valaki megírja, hogy melyik volt az utolsó feldolgozott kabarématiné (mert itt csak "979 rész"-nek van feltüntetve (de konkrét dátum ismeretlen)), akkor az utána következőket feltöltöm... igaz, az nem lesz a nagy mediafire gyűjtemény része, csak a saját workupload tárhelyemre tudom tölteni. Bár mind ismétlés, vágott számok, így van-e értelme...


    Rádiókabaré 2022. 10. 01.
  • MisterV #15416
    A Klubrádióban beszélt 2 éve Farkasházy magáról és a kabaréról. Az idevágó részt kivagdostam, így egy 5:17 hosszú riport részlet készült a fél órás anyagból:

    Farkasházy a kabaréról 2020-ban (ID3v2-ben szerepel a műsor linkje, aki a teljes riportra lenne kíváncsi, nem csak az idevágó részre)

    Bár ő nem ebben a kontextusban, de megemlíti, hogy "aki a kisebbségen nevet, az szakmailag egy képtelenség"... én a Jolika számokat kötném ide, hiszen az pont a kisebbség "butaságának" kifigurázása. Egy pár szóval a Falugyűlésekben még vicces volt (a "rafkós" típus), de 5-10 percben (a bugyuta típus) nekem már nem az... igaz, a legtöbb szavazó onnan jön, így persze, hogy a kabaré állandó szereplőjévé kell váljanak.

    Szerintem nagyon jól megfogalmazta már akkor, ami máig érezhető a kabarészámokban.
  • grekon
    #15415
    Azt nem tudom ; Koltai Róbert , Pogány Judit erösen szerepelt benne .
  • zitababa5
    #15414
    Farkasházy baki kabaréjának mi volt a címe?
  • MisterV #15413
    Igen, a Pestikabaré webrádiót hallgatom minden nap (arra is alszom el), ott sok régi megy, ahogy a Falugyűlésben is benne hagyták a bakikat, vagy Kern-Bajor Sorozáson című számában. Kern szeretett sokszor eltérni a szövegtől, de Bajor-Gávölgyi sem tudta mindig pontosan felolvasni (Vizelet-olimpia vagy valami hasonló címe lehetett), a színészek még a bakikkal is tudtak színt vinni az egészbe, és talán nagyobb nevetés volt, mint magán az elrontott poénon. Ám azok a színészek azért javarészt humorral foglalkoztak munkásságuk során, míg mondjuk Bozó, Csőre, stb. ezt nem mondhatja el magáról, ők inkább szinkronszínészek.

    Igaz, régen nem másodpercre vágtak! Most ha csak az én idei feltöltéseimet nézem, azok másodpercre pontosan 52:41 hosszúak szignáltól az utolsó szóig, sőt az este 11-es ismétlés valamivel még rövidebb, mint a délutáni adás. (Nem hasonlítottam össze a különbséget, csak egyszer feltűnt.) Játszanak a vágásokkal és a sebességgel is (ezt videó szinkronizálásnál vettem észre, amikor csúszott). Régen az orsósmagnóval ilyet nem tudtak, felvették, összevágták, leadták. Viszont régen voltak szünetjelek is a rádióban, vagy 1-2 perces zenével töltötték ki az üres időt, tehát akkor nem voltak ennyire időhöz kötve, mint a mai digitális világban, hiszen akkor emberek dolgoztak a stúdióban, most kb. egy számítógépre rá lehet bízni a teljes adásmenetet (rádióban is dolgoztam, így tudom, hogy már 10 évvel ezelőtt is minden mp3-ról ment egy adásprogramról, még komplett rögzített műsorok is). Ennek az a hátránya, hogy ha csúszna egy felvett műsor, levágná a végét, vagy onnantól minden más is csúszna, így az 5 sípszó is (ez beállítás kérdése, inkább az elsőt alkalmazzák). De amíg régen volt olyan, hogy "14 óra 2 perc, híreket mondunk", ma csak ez lehet: "5 pitty, 14 óra, híreket mondunk". Nincs már szabadság 2 perces csúszás tekintetében sem.

    Az Extended anyagaim talán 5-10 perccel voltak hosszabbak, amelyik sokkal hosszabb volt, az kimaradt jelenetet is tartalmazott.

    A másik, ami a felvételeken fentűnt, hogy annó 3:20 volt a leghosszabb anyagom (ha jól emlékszem), tavaly már nem rögzítettem, de akkor 2:30 után már vége is volt, azaz nem 3:20-ból csináltak 2x 53 percet, hanem 2:30-ból, így kevesebb a kivágandó, jelenetek nem kerülnek át legközelebbre, amit szinte minden felvételen újra felkonferáltak (2-3db-ot). Persze a sok tologatásnak sem volt értelme, de ha úgy érezték, hogy annak ki kell maradnia a 2 részből, akkor miért nem rakták kabarématinébe például? Akkor az sem csak ismétlés lenne.

    Tehát kicsit gondolkodni kéne, megnézni a lehetőségeket, de ott mintha amatőrök dolgoznának.
    Emlékszem; az elmúlt években volt taps-hangpróba is minden adás előtt a mikrofonok beállításához, legutóbb (1 éve) már az sem, így már az sem fontos, majd alákeverik egy másik felvételből.

    De visszatérve az előadókra... pl. Jolika helyett a régi hangutánzós, énekes számaival nagyobb sikert érhetne el Bach, talán még Éles is visszajöhetne hasonló tudásával. Nem csak új előadókban lenne még jó kabaré, hanem a régiekben is, ha a régi énjüket adnák és nem a "kisebbséget", igénytelenséget. Vagy már itt is ott tartunk, mint az amcsi filmeknél, hogy vagy színesbőrű vagy kínai szereplőnek lennie kell minden filmben? Nálunk meg kisebbségnek?

    Nem tudom, de ha így megy tovább, a híres magyar humor elveszni látszik.
  • Rolf242
    #15412
    Sziasztok! :)

    Hátha tudtok segíteni: Janklovics Péter poénját keresem, amiben Stihl láncfűrészes apukát meséli és a robogós udvarlót adja elő.
    Köszönöm! :)
    Tudom, hogy ez tű a szénakazalban.
  • grekon
    #15411
    Ne feledd hogy akik Hofit, Sándor Györgyöt, "Besenyőéket", Markos-Nádast felvették , szerkesztették régi nagyágyuk és igazi ellenzékiek voltak .
    Azért voltak értékesek a felvételeid mert látszott hogy bármilyen nem oda való beszólást ( és akadt) vagy szövegtöl eltérést (vagy bakit ) gilotinnal vágtak ki (sztem a cucilista idökben nem volt ilyen Cenzné és az ura ) erösen csökkentve a ...
    Annakidején Farkasházi csinált egy csak bakikból álló kabarét vagy a kedvencem mikor Sinkovits bakizott az Édes, Ékes Apanyelvünkben . Hófehérke számomra csak a rádiókabarés az igazi , téves nézhetetlen . Markos-Nádast-Boncz is élöben , bakikkal volt a legjobb ..
    NEM LEHET heti 1 óra jó kabarét felvenni pláne ugy hogy a java nem szerepelhet benne . . Nincs "késztetés" rá .

    S ne feledd a kenyérgyári kabaré után meg kenyeret is kaptak :)
  • MisterV #15410
    Ezt a fórumot tekintve... ahogy sokminden, úgy szerintem ez is átkerült a fb-re, hiszen nem MR oldalon jelentek meg a felvételeken készült videók, vagy nem ott hirdették a márványtermi felvételeket sem, hanem mindent csak fb-n. Így elképzelhető, hogy ott vannak csoportok, ahol az innen eltűnő fórumozók tovább élik életüket.
    Mivel én nem kívánom megadni (egy már többször pénzért szivárogtató) külföldi oldalnak a személyes adataimat, így én nem is láthatom (lassan 4 éve) a fb-n folyó dolgokat, de ahogy tévék a honlapjuk helyett a fb-t használják pl. műsorok műsoridő utáni folytatására, tüntetések élő közvetítésére, vagy szavazásra, így simán el tudom képzelni, hogy a kabaré is oda költözik, mint média, mint fórum, csak ott csoportnak szokták nevezni.

    A Fábry szerintem nem 1 személyben hibás, hiszen azért a régi társaság rögzíti, szervezi a felvételeket, tehát az évtizedek óta ott dolgozóknak is lehet szava és jelezhetik, hogy ez így nem oké.

    Azt tudom, hogy a nagy Petőfi/Kossuth --> MR átalakulás idején sokan hagyták ott a kabarét, akár háttérmunkások, akár szereplők, mint pl. Gálvölgyi. És volt mélyrepülése is pl. a Muppet kabaré alkalmával és akörül, amikor zenei aláfestéseket is használtak, de sikerült kinőniük és ismét elfogadhatót gyártaniuk... egy ideig.

    De ha tényleg ennyire nem megy, hát régen ők vették fel Hofit is, Sándor Györgyöt is, "Besenyőéket" is, ami teljes adás volt, Ha ez a jelenetes dolog nem megy, miért nem próbálkoznak egy előadó egész estés műsorával? Ha régen működött, most is menne. Ha nem a régi nagy neveket, akkor ott van Bödőcs, bár politikai hovatartozása kizárja, hogy a pártállami rádióban megszólalhasson, Badár tudna 1 órát is folyamatosan beszélni, tehát "alapanyag" lenne, csak késztetés vagy pénz nincs ezt összehozni.

    De valljuk meg őszintén, hogy ezek a műsorok 99%-ban 1x hallgatósak, míg Lepsénynél még megvolt, Kőművesverseny, Taxi, Hugyos Józsi számok, Hófehérke, Reklám Sámson, stb. a mai napig megunhatatlanok. Igaz, egy ma gyártott tévé sem működik addig, mint a 80-as években gyártottak, de akkor is.
    A HetiHetes is addig volt jó, amíg fix társaság ült ott, amint váltogatták az embereket, a színvonal is leromlott.
    Itt viszont önmagától romlott le a színvonal. Lehet, hogy fiatalítani kéne? Vagy ahogy régen; vándorolni kéne és 1-1 település művházában rögzíteni az adást? Ott teltház lenne, hiszen nem kerül annyiba, mintha felutaznak BP-re és a vidékiek inkább kabaréshallgatók. Azaz nem új dolgokat kéne kitalálni, csak visszanézni, hogy milyen volt, amikor még kenyérgyárból, Apeh székházból, művelődési központból, Egerből, Balatonról hallhattunk kabarét.
    Megoldás lenne... csak él-e valaki a lehetőségekkel.
  • NB2
    #15409
    Inkább a politika tette tönkre.
  • Imremagdi
    #15408
    Elég ha csak ezt a forumot megnézed: Szépen halad a lassú halál felé a rádiókabaré.
    Fárby tönkretette az egészet.

    Attól félek, hogy innen ezt már nem lehet visszahozni.

    Csak Litkai féle társaság tudna rajta segíteni, de ők nem akarnak. És ezt érthető.
    Utoljára szerkesztette: Imremagdi, 2022.09.25. 09:30:48
  • MisterV #15407
    Felvételre járóktól kérdezném, hogy mit tudnak a felvételekről, ugyanis pár hete még láttam a jegymester oldalán a felvételeket, ám mára egyetlen egyet sem, se a jegy oldalán, de még a Thália oldalán sincs a jegy/előadás felsorolása között.
    Netán annyira kevesen voltak (hiszen a Stefánia fele se volt a Thália és amikor 1 éve legutóbb voltam, talán ha 3/4-ig volt), hogy visszatértek a Márványtermes ingyenes megoldásra?
    141 fő az adatok szerint a Télikert, az Arizóna stúdióról csak tervrajzot láttam, de ott talán 100 fő se fér aszerint. Stef ha jól emlékszem 300 körül volt és aránylag 80-100%-os teltház mindig megvolt.

    FB-m nincs, így ha ott van bármi infó, azt nem látom (régen ott hirdették a Márványos felvételeket).

    Szóval megszűnik a műsor, vagy megint csak alákeverik a stúdiófelvétel alá a tapsot, mint vírusos időkben, vagy mi történhetett?


    Nem furcsa, hogy elfogytak a nézők. A Stef elég nagy volt, szép világos, igazi színház jelleg 1e Ft-os belépővel, aztán kicsi, sötét Télikert, a büdös belvárosban, sok lépcsőzés, ritkán járó lift, így időseknek sem ideális, tavaly már 1,3e Ft-os áron, amikor nemrég néztem, ha jól láttam már 2e Ft-os jegy volt. Viszont nem feltétlenül az ár a probléma, vagy a környezet, hanem a számok színvonala. 4 évig szinte mindegyik felvételen ott voltam, de most ha évi 1-re elmegyek, már az is csoda, és ez sem az ár, hanem a színvonal miatt.

    Nekem "Jolika" az első 1-2 történetében még jópofa volt, de ennyiszer már idegesítő. Nem véletlenül nem néztem a Mónika show-t (kb. annak a színvonalával azonos), erre a kabaréban minden második alkalommal szerepel.
    Fábry mesél, nincs is ezzel baj, de a régi számai (Síbaleset, Karácsony, stb.) rendesen felépített történetek, nem kapkodás ide-oda, nem 1 számban több különböző történet. Mostanában inkább humortalan történetek vannak... azaz mesének jó, de nekem nem sikerül elmosolyodnom rajta, hiszen csak történet. Bár hallatszik nevetés, azaz valakinek biztosan humoros volt, de a többség azért csöndben volt.
    A standup brigád el van tűnve teljesen, úgy mint Litkai, Hadházi, Szőke András, stb. Pár éve nagyon nyomták Nádast, Gallát, őket se sűrűn lehet hallani. Illetve régi nagy nevek, akik még élnek (Sándor György, Nagy Bandó, Koltai-Verebes páros) ők visszahozhatnák a közönséget, hiszen mindnek saját stílusa és saját humora van. Színes kéne legyen a műsor és főleg nem a propagandát kéne nyomnia, de már 1 éve is azért fejeztem be a felvételre járást, mert 2-3 számban is ment a kormánypropaganda vagy az ellenzék pocskodiázása. A kabaré világ életében ellenzéki műfaj volt (lásd Hofi), de ha nem tudnak politizálni, inkább hagyják ki a műsorból, de ne állítsák fejre a kabaré műfaját!

    Változás kell, mert egyre kisebb termekbe kényszerül a felvétel és nem feltétlenül a jegyár miatt.
    Nincs már Humorfesztivál sem. Tévék tartanak válogatásokat, de azokról se nagyon hall az ember, vagy pl. aki nekem tetszett a talán fél éve feltöltött félőrültek műsorból, na ő sehol nem lép fel. Hívják meg őket! Új, fiatalos stílus, valami más, mint a megszokott! De ők nem... A csapat már megvan és egyre ritkul, de nem akarják bővíteni.

    Szóval visszatérve a kérdésemre... ki mit tud a felvételekről? Vannak még, vagy tényleg elfogytak a nézők?
  • grekon
    #15406
    Rádiókabaré 2022.09.24. Házigazda : Szikra László

    Maksa Zoltán - Vendégkönyv
    Aradi Tibor : Bogyóka
    Sulyok Péter - biciklitura , farag
    Maksa Zoltán : Látogatás az 51-es körzetben - Aradi Tibor , Varga Ferenc József , Maksa Zoltán
    Badár Sándor - matekozás , táppénz
  • MisterV #15405
    Rádiókabaré 2022. 09. 24.
  • Obsitosur
    #15404
    Újra összeáll az Angyalföldi Hetes