9
  • ZilogR
    #9
    Nekem valami olyasmire lenne szükségem, mint egy Zire21, csak + háttérvilágítás + memóriavédő elem(!) + memókártya(SD,MMC,CF) +soros port(!) +táblázatkezelő (ami tud grafikonokat is rajzolni) és emellett lehetne mindenféle szoftvereket rápakolni. Lenne egy jó ütés és por- és vízálló háza és vinném is le a laborba mérés-adatgyüjteni ;) Nem számítana, ha lezúgna az 5-6m-es emelvényről, vagy beleesne egy vizes medencébe...! Azért egy 10-es billentyűzet/qwerty-billentyűzet csatlakozás jól jönne még, de ne legyen egybeépítve...

    -=ZR=-
  • asysoft
    #8
    2 napig volt szerencsém egy Palm Tungsten E tulajdonosának lenni, aminek a fejhallgatókimenete elkezdett sípolni, ezért visszavittem... 1 hónap javítás után visszakértem a pénzt, s vettem egy Windowsos PDA-t. Hát nem tudom... Néha komolyan sajnálom, hogy le kellett cserélnem. Nincs konkrét bajom a Windowssal, csak a PalmOS... Sokkal egyszerűbb kezelni, egy PDA szerintem ne egy mütyűr számítógép legyen, hanem csak egy "adatbank", ahol könnyen, gyorsan hozzáférhetek az információhoz, s nem kell a legegyszerűbb beállítások miatt a menüben matatnom (pl fényerőállítás, akkumulátor kijelzés (igaz, erre van külső program, de azért...) stb)
    Azt hiszem, ha lesz pénzem, beszerzek egy Tunsten E-t:)
  • strogg
    #7
    Jók a palm gépek. Bár wineset ebből sem vennék.
    A Palm OS elég volt, tudott amit tudott, de az elég volt. Egy zire71 boldog tulaja vagyok, és igen jó kis kütyü. Nehezen válnék meg tőle.
  • ZilogR
    #6
    ...na azért a Symbian megjelenése eléggé dillema elé állított, az már igaz. Az sem tetszik, hogy ez a Gates gyerek ott bazsajog a kép baloldalán...

    -=ZR=-
  • ZilogR
    #5
    Háát... Mint oktató mondhatom, ha az egyetemisták felszerelnék magukat egy-egy ilyen eszközzel, talán nem lesnének, amikor számonkérem rajtuk a kötelezettségeiket. Én már az egyetemi éveim alatt bevásároltam efféle dolgokból és nagyon nehezen vagyok meg nélkülük... Azér' a PSION 5-ösömet kár volt eladni, holmi kijelző-kábel eltörés miatt. Ma 3000Ft-ért javítanák.

    A Palm hatalmas előnye, hogy nincs benne semmilyen mozgó alkatrész. Olyan nagyon nem tud tönkremenni. Van infrája, soros/USB madzaggal PC-hez köthető. Kezeli a vCard-okat és a vCal bejegyzéseket, így a Nokia telefonommal oda-vissza tud naptárbejegyzést és névjegykártyát cserélni. Az ősi típusok is tudnak GPRS kapcsolódni, így szintén lehet infrás mobilt modemként használva a puszta közepén levelet olvasni vagy webet bogarászni. A mono kijelzősek meg elhúzzák kb. 1 hónapig. Nekem egy ősrégi Zire-m van, azért abban eléggé combos kis Texas proci van ahhoz, hogy az asztali gépekhez szokott emberek bef...ssanak a gyönyörtől - és hitetlenkedjenek egy sort.

    A Treo sorozat végre egy értelmes lépés volt abba az irányba, hogy az emberek rájöjjenek, hogy a számítógép az nem az az asztali valami, ami elé le kell ülni. A köztudatba annak szép lassan be kell szivárognia, hogy egy asztali alkalmazásra valóban csak akkor van szükség, ha már egy tenyérgép nem bírkózik meg a feladattal. A kommunikáció ideális eszközei ezek - és az emberek döntő hányada CSAK erre a célra használja a számítógépet. Emiatt fölösleges az asztalhoz kötni magamat. Majd ha egy bonyolultabb feladatot akarok megoldani, akkor odaülök...

    -=ZR=-
  • Munch
    #4
    Kevésbé érdekel a Palm mint négy éve. :D
  • SuperCow
    #3
    nekem van már vagy 4 éve biztos. és jol megvagyok vele :)
  • DKm
    #2
    Én is megvagyok nélküle!Boldog szülinapot!
  • Nyiri
    #1
    10 eve van es en meg mindig jol megvagyok nelkule :)