72
  • Cat #1
    "az italozók kevésbé érzik az alkohol hatását"

    Bazze, én azért iszok mert érezni akarom és mert finom :) nem iszok olyat, ami nem ízlik, nem vagyok hülye... ha meg iszik az ember, akkor már induláskor számoljon azzal hogy haza is kell jutnia valahogy.
  • DanyyX
    #2
    Ha az ember csak energiaitalt iszik, akkor tényleg elöfordul, hogy bizonyos ideig jobbak lesznek bizonyos képességei. Ez leginkább a taurin miatt van, ami valamennyire serkenti ugye az agyműködést. Ezt sokat tapasztaltam, éjjel hangosításokon, bulikon, amikor még össze is kell pakolni a bulik után, vagy menni kell köv, helyszinre alvás nélkül...


    De az energiaitalok dobozára nem véletlenül írják rá, hogy ne keverjük alkohollal!
  • silentb
    #3
    "Bazze, én azért iszok mert érezni akarom és mert finom :) nem iszok olyat, ami nem ízlik, nem vagyok hülye... ha meg iszik az ember, akkor már induláskor számoljon azzal hogy haza is kell jutnia valahogy."

    Ezzel teljesen egyetértek.Ha mindenki így gondolkodna buli előtt nem lenne ennyi "discobaleset".A másik dolog meg csak azért inni mert a többiek is ezt csinálják meg ráadásúl nem is izlik hát elég nagy baromság.
  • bermuda3
    #4
    én azért iszok mert finom és jó dolog berúgni néha a barátokkal. miért akarnék akkor kijózanodni??? akinek meg kell az h hamar kijóznodjon az ne igyon. majd az idő kijózanít...
  • bppity
    #5
    én meg az energiaitalok helyett inkább a képen jobbról a második "energiabombát" próbálnám ki
  • PyRex
    #6
    "Bazze, én azért iszok mert érezni akarom"

    kezdődő alkoholizmus :))))))))
  • PyRex
    #7
    A 2 középső elég yo :))
  • Atomreaktor
    #8
    lál ezt a képet nem kellett volna ide is bedobni:))
  • Andris
    #9
    Szerintem rosszul fogalmazott a cikk egy kicsit. Nem az alkohol hatását érzik kevésbé hanem a mellékhatásokat. Nem forog a világ, nem lesznek rosszul, és olyan mintha józanok lennének, de mégis jókedvűen és részegen. Persze ez már ilyen módon jobban hasonlít a kábítószerre mint az alkoholra.
  • Vorpal
    #10
    Hát ezeket a csajokat a képen még fel kéne turbózni egy kicsit jobban,))
  • Szefmester
    #11
    minek? nem elég jók? én pl nem tiltakoznék ha a jobb oldali 2 el szeretne tölteni velem egy kellemes estét..

    Aki pedig azért iszik hogy beb*sszon annak nem kell ilyen "józanító" effekt...viszont valóban nem kéne keverni a piát a energiaitalokkal mert csak azt fogják hinni hogy tudnak vezetni... pedig járni is már csak azért tudnak mert összekapaszkodtak páran...
  • 1hengeresVmotor
    #12
    Már réges rég elmúltam 18 de menyniszer volt már úgy hogy ittam a wiski bombát aztán jól....am
  • Inquisitor
    #13
    " Persze ez már ilyen módon jobban hasonlít a kábítószerre mint az alkoholra"
    Lol. Mint ha az Alkohol önmagában nem lenne egy közepesen veszélyes drog.
  • akyyy
    #14
    kössz a tippet, holnap iszok valami engeriaitalt is pl bombát:D
  • Gerygrey
    #15
    Váze én meg eddig úgy tudtam hogy pl a pezsgő+bomba kombónak épp az a lényege hogy gyorsabban "üt" a pia. Mondjuk amikor kipróbáltam nem éreztem semmi különbséget, úgyhogy a bombát lecseréltem vodkára, úgy már ér is valamit. Ez már alkoholizmus? :)
  • Cat #16
    na igen, pont ez az a magatartás amit iszonytatóan gyülölök... annál undorítobb nincs, mint egy 15 éves kispöcs, aki EGYHAJTÁSRA megissza a fél literes sörét, hogy gyorsan berugjon. Észveszejtő és látványra is borzasztó. Izlelgesse, élvezze, közben dumáljon a haverokkal, legyen egy társasági élmény, ne pedig "odamegyek megiszon fél perc alatt aztán én vagyok a király".

    Egyébként a szénsavas italokkal minden alkohol jobban üt, mert a kis pezsgés miatt jobban a fejedbe száll (ezért nagyon veszélyes a pezsgő más röviddel keverve). Ha pedig nem izlik a sör, ott vannak az édes italok (sangria, baileys stb.) Biztos van olyan alkoholtartalmú ital, ami ízre is bejön.
  • Atomreaktor
    #17
    hát itt arról van szó igazán, hogy az energiaitaltól jobban be lehet rúgni! ez a lényege... energiaitallal keverne 1 jobban üt a pia 2 többet tudsz meginni azaz totálkár:)
    ajánlom a vodka+bang kombót!!!:)))
  • Cat #18
    "1 jobban üt a pia 2 többet tudsz meginni azaz totálkár:)"

    és ez trendi? kicsit spiccessen jobban élvezed a bulit, próbáld ki egyszer. És másoknak sem nagy élmény elvinni téged hánytatni.
  • pedrohsi
    #19
    Cat, pusztuljon a férgese! Aki nem tud dönteni saját magáról, és akinek csak mások véleménye számít,az meg is érdemli - természetes kiválasztódás megújult formában:)
  • sylas
    #20
    Háát igen az más kérdés, hogy nem befelé megy a pia hanem kifelé jön a cucc
    próbáltátok már a bulit pia nélkül(értsd alkoholos ital) vagy max 1-2bacardi breezer vagy sör
    szal próbáltátok már bulizni alkoholos ital nélkül, úgy is lehet jóót bulizni,jól érezni magad - csak jóó buli kell hozzá
    vagy max ezt a 1-2 breezer vagy sör hogy éppen érzed de nincs gond, ált. ilyenkor van az hogy még 1 még 1... :)
    ha meg sok a pia akkor nem sokra emléxel és mi értelme volt a bulinak
  • Shadow_THH
    #21
    szerintem az energia italok megnövelik az alkohol hatását, illetve jobban felpörgetnek

    bomba+vodka meg ilyenek

    én mondjuk nem szeretem
  • bundee
    #22
    en azt vettem eszre magamon, hogy pialas UTAN amikor benyomtam egy redbullt, ugy ahogy rendbejott a fejem, kepes voltam gondolkodni, beszelni, jarkalni... totalkarbol visszahozott valamennyire
  • Cat #23
    igen, a cikk pont erre az érzésre vonatkozik. Ugy _ÉRZED_, de a tesztek alapján (koordináció, reakcióidő) ugyanúgy teljesítesz, mintha az alkohol mellett nem ittál volna redbullt.
  • klastrom
    #24
    Igyon a tököm inkább tekerek egyet...
  • bundee
    #25
    najo, de ha a totalreszeg allapothoz kepest magamhoz terek (nem jozan leszek!), akkor most mirol van szo? :)
  • janos666 #26
    Egyetértek. Az energiaitalok dobozára is azért írják rá hogy ne keverd alkohollal, hogy próbáld ki. Én is imádom azt mikor minden feleshez beversz még egy bombát is. A folyadék mennyiségétől annyit hugyozol mintha söröznél és csak annyira viseli meg a gyomrod a végére mintha vízzel öblítve ittad volna a sört, de amire túl leszel a 10.-ne már kezd tiéd lenni a világ.
    Amúgy nem teljesen tartom mérvadónak ezt a tesztet mert egyéni tapasztalatokból a józanok is bepögöttnek látják az ilyen minőségű ittas embert és találgatják hogy csak szeszelt vagy szed is valamit, mert a hatás tényleg jobb hasonlít egy kábítószerre mint az alkoholra. Ezért is kell vele vigyázni és csak ritkán inni, ahogy a szesszel is csínnyán kell bánni.
  • Su0my
    #27
    Akárhány büntetőpontot kapok is érte, ez undorítóan gusztustalanul szánalmas!! Menőnek érzed magad, Nagy Kemény Füves Srác?? Mi értelme van a fűnek? Hú de vicces, miket képzelegtél és MEG-MERTED-CSINÁLNI??? Ha alkoholt iszol, mint már előttem leírták legalább a haverokkal beszéltek jókat, ott is szédülsz kicsit, de átlagos keretek közt messze nem olyan ártalmas. ÉS HANGULATA VAN!! Ezek az igazi élmények, amikor tudod barátok stb kicsit kapatosan 'csajozni'... Szerintem (és ez Catnek is szól!) nem az a szánalmas, ha valaki azért iszik, mert be akar állni(pedig nem is ízlik neki), hanem az, ha füvezik... Mondjuk legalább hamarabb meghal !!!!!!!
    (persze a fű nem is káros, sőt, ponthogy örökéletet ad, mert így tisztítja a tüdőd stb... pfuj...)
  • Dynamic
    #28
    Zárójelben megjegyzem, a legtöbb fiatal azért iszik, mert be akar állni és nem is ízlik neki:)
    Csak röhögök, amikor azt mondja, hogy szereti(!) a vodkát vagy a hp-t.Aha, persze.
  • bundee
    #29
    atlagos keretek kozott ezek a dolgok ugyanolyan karosak... ha tud vigyazni magara, es nem kattan ra, csinalja, a sajat elete
  • Lazarus
    #30
    A fűnek is van hangulata, csak nem mindig jó :)

    De fölösleges bármi pozitívat is írnom, túl elfogult vagy ahoz hogy megértsd, vagy elfogadd
  • janos666 #31
    Hogy ne ízlene neki a 10-edik pohár után. Főleg ha egy gyerek bever annyit ami már egy felnőttnek is kezdene elég lenni már a denaturált szeszt is olyan szájízzel nyelné mint a szörpöt.
  • hugi_0
    #32
    HEHE

    En immar 34 vagyok, de annakidejen en is azert ittam mert "maskep" akartam latni a vilagot.
    Nem is izlett, de a buli "szaga" sokkal jobb volt.

    A csajozas is jobban ment :-))

    Ma csak Aszu-t iszom vagy Tequilat, (esetleg Martini pezsgo)
    mindegyiket a sajat modjan.

  • Cleawer
    #33
    Én vmit azért iszom ,mert finom.Pl az előttem szóló is elmíttette az Aszút! na aaaz... amikor megkérdik hogy milyen pálinka ez akkor szagolgatom ,és megkóstolom ,öblögetem.Az tény hogy szétkaparja az orcám ,de érzem az ízét(amelyik igazi)

    Energia lötyit meg azért is lehet hozzá inni hogy a) ne legyél fáradt,többet ugrálj
    b) hajnalban haza is juss egy hosszabb nap után
  • roliika
    #34
    Jóccakát nektek! :-)
  • Ombika
    #35
    Nincs is jobb a JimBEAM + Red Bull-nal!!!
  • CsőKujts
    #36
    Úristen ez nagyon szánalmas.. Neked aztán rendesen legyalulták az agyadat a médiával barátom.
    A fű rávilágít a belső énedre, gondolom kipróbáltad és halálparát kaptál mert amit láttál attól rosszul lettél és megijedtél. Tudod akinek minden rendben van belül az nem ezt érzi a marijuanától... A fű kiszakít a mindennapi taposómalomból és elkezdesz gondolkodni. Néhányan ezért ilyednek meg tőle. Kapatósan csajozni persze nagyon jó dolog de ez inkább fiatalokra jellemző. Majd eljön az idő amikor már nem annyira fog érdekelni ez a dolog. Ha pedig ti csak kapatósan tudtok jókat beszélgetni az azt bizonyítja, hogy jónéhány gát feloldódik az alkoholtól. Ergo, nem jó társaságban vagy illetve tele vagy lelki problémákkal. Lehet nagyon jól esik amikor az alkohollal ezt leküzdöd, de másnap megint visszatér a beteg éned és legbelül szégyelni fogod magad.

    Persze mindkét dolog rendkívül ártalmas ha nem tud az ember mértéket tartani belőle. Hozzáteszem ez a füveseknél és az alkoholistáknál is kb. 90% Az alkohol azért káros mert roncsolja majdnem az összes létfontosságú belső szervedet és az agyadat. A fű pedig azért mert egész egyszerűen lusta leszel tőle és nem akarsz semmit csinálni max játszani vagy haverokkal henyélni bambulni a tévét stb.. Döntsd el te, hogy melyik a károsabb.
  • CsőKujts
    #37
    De az igazi dolog amiért a füvet elkezdték betiltani az igazából a tudattágító hatása. Így nem lehetne annyira birkaként kezelni a tömegeket mint ahogy most teszik...
  • CsőKujts
    #38
    A fűnek mindig jó hangulata van. Esetleg neked nincs. :)
  • smv
    #39
    Úgy szerintem semmi értleme nem lenne, ha egyáltalán nem ízlene, és ez érvényes a fiatalokra is.

    Nem mellesleg viszont szerintem megérthető a másképp akaro látni a világot felfogás is. Túlhajszoltak a felnőttekhez képest a diákok is, így néha rájuk is rájukjön, hogy most pihenni akarnak kicsit, kikapcsolni, és éjólesne bebaszni. Ilyenkor természetesen vedelés lesz a dologból, ámde nem feltétlenül, hiszen mi is rentgetegszer ülünk össze a haverokkal pár sör mellé dumálni egy kicsit, és ezeknek a beszélgetéseknek felejthetetlen hangulata van.
  • CsőKujts
    #40
    Tévedés, az alkohol nehéz drog. Ugyanúgy mint a kokain és a heroin.