78
Motocross Világbajnokság
  • VWfan
    #78
    Éll még Itt valaki?
  • gordon 24
    #77
    Hát igy nagyon nehéz menni vele. A Bátyámnak van egy 125 Suzuki néha azzal megyek de negyed igy sőt talán meg ugy sem. Baromi nehéz szóval ezt csecsemő korban kell elkezdeni hogy eddig juss.
  • Jeff Gordon
    #76
    sztem simán elesnék vele:D:D
    nemtom asszem 5-6évesen próbáltam ki az elsö ilyen krosszmotort,jó igaz, az jóval kisebb volt mint ez,de nagyon klassz volt:D
    szüleimet alig birtam rábeszélni:)
  • gordon 24
    #75
    Kemény!!! Köszi... Ez az igazi sport...
  • Jeff Gordon
    #74
    ezt most találtam,tök jó.érdekes,nagyon hasonlóan mennek.
  • gordon 24
    #73
    Az bizony nagyon tud a srác egy futamot átengedett Coppinsnak. A többit ő nyerte.
  • Jeff Gordon
    #72
    páratlan eredmény. azthiszem eddig 101x nyert és idén egy kivételével minden futamon nyert, hát nemsemmi...
  • gordon 24
    #71
    Hát igazából senki nem ír ide de azért beírom amit tudok.

    Everts idén megszerezte 10-dik vb cimét és ezzel befejezte motocrossos pálya futását. Nagyon sajnálom hogy igy van de megértzem őt is. Hiszen családja van 34-éves. szóval elég volt. Na mindegy ez van.
  • gordon 24
    #70
    Németh Kornél végre kiheverte a sérülését. És az utobbi két futamon már ment.

    Cz 1 futam: 14-dik lett.
    Cz 2 futam: 13-dik lett

    Belgium 1 futam: 27-dik lett.
    Belgium 2 futam: 25-dik lett.

    Ugyhogy csak igy tovább és hajrá Kornél....
  • gordon 24
    #69
  • gordon 24
    #68
    Tulajdon képpen a motocross király kategóriájában az Mx1-ben Stefan Everts szinte az összes futamot megnyerte... Ugyhogy király.. Ha az eredmények érdekelnek akkor itttkől körül nézni.
  • gordon 24
    #67
    Hát megint volt futam.. Eredmények itt::::katt


    Csak azt tudnám kinek irogatok, me én tudom.
  • gordon 24
    #66
    A helyzet változatlan, Everts tarol.


  • gordon 24
    #65
    Rég nem voltam itt!! Tehát az utobbi futamok eredménye.

    Olaszország:
    olaszok
    [MX1-es fület Raca1,Race2 fület kiválasztva Mx2 fület Race1,Race2 fület kiválasztva)
    Anglia:

    Eredmények


    Swedország:

    Eredmények:
  • gordon 24
    #64
    Tudok igen!!!
    Mondjuk neki is az a szerenvséje hogy elég fiatalon eltudta kezdeni ezt a sportot.
  • Jeff Gordon
    #63
    ez nem semmi eredmény lista. nemsok versenyzö van autó- motorsportban aki ilyen eredménnyel büszkélkedhet, de azért akad egy-kettö. Gondolom te is tudsz egy párat ;)
  • Jeff Gordon
    #62
    oks. megnézem. köszi:)
  • gordon 24
    #61
    Ma este 20:15-kor MxVb Mx3-as kategóriának a Nyáregyházi futam öszefoglalója lesz a Sport 1-en
  • gordon 24
    #60
    Hát ő!!! Nem most nyerné meg elöször:
    1990: Belgian Champion, 125cc (Suzuki)
    1991: World Champion, 125cc - winner 5 GP's; Belgian Champion, 125cc; Youngest world champion at that time (Suzuki)
    1993: Belgian Champion, 250cc (Suzuki)
    1995: World Champion, 250cc - winner 5 GP's (Kawasaki)
    1996: World Champion, 250cc - winner 5 GP's (Honda)
    1997: World Champion, 250cc - winner 9 GP's; Winner "Motocross of Nations" (Honda)
    1998: Belgian Champion, 250cc; Winner "Motocross of Nations" (Honda)
    2001: World Champion, 500cc - winner 7 GP's; First rider winning world championships on all four Japanese bikes (Yamaha)
    2002: World Champion, 500cc - winner 4 GP's (Yamaha)
    2003: World Champion, Motocross GP - winner 8 GP's; Winner "Motocross of Nations" (Yamaha)
    2004: World Champion, Motocross GP - winner 7 GP's; Winner "Motocross of Nations" (Yamaha)
    2005: World Champion, MX1 - winner 8 GP's; Belgian Champion (Yamaha)


    Idáig 9 vb címe van, és idén valszeg meg lesz a 10-dik is....

    Egyébként ő az sisak nélkül most 33-éves. A rajtszáma a születési dátuma.



  • Jeff Gordon
    #59
    de azért most nézem, volt egy kör amikor nem Ö vezetett:D, az 1., biztos megitt a rajtnál egy kávét;)
  • Jeff Gordon
    #58
    hát ezt az Everts srácot nem nagyon tudják megverni... ha idén is bajnok lesz akkor az hányadik vb elsösége lesz?:S
  • gordon 24
    #57
    Folytatás:
    11 Jun 2006 Italy Montevarchi
  • gordon 24
    #56
    Az Mx1 első futam rajtja és a podium:





    Az Mx2 első futam rajtja és a podium:






  • gordon 24
    #55
    Tegnap is volt Motocross vb: Verseny Bulgáriába volt.
    Eredmények:ITT

    (MX1-es fület Raca1,Race2 fület kiválasztva Mx2 fület Race1,Race2 fület kiválasztva)

  • gordon 24
    #54
    Az Everts veri idén is a mezőnyt csúnyán!!!! (én örülök neki)






    Mx2 győztes gépei:

  • gordon 24
    #53
    Japán Futam eredmények:

    Mx 1-Mx2-re katintva
  • gordon 24
    #52
  • gordon 24
    #51
    A győztes járművek és a pilotáik:
    MX1:


    MX2:


  • gordon 24
    #50
    Volt a hétvégén Mx1,Mx2-es futam is!! Helyszin Németország volt.

    Mx2

    Mx1

    Eredmények!!! Stefan Everts tarolt már megint!!
    Igy magabiztossan vezeti VB- pontversenyt.

    A rajt kicsit nehezen ment:




  • gordon 24
    #49
    Na itt vannak a magyar futam eredményei!!!
  • Jeff Gordon
    #48
    Czuni László:

  • Jeff Gordon
    #47
    ok.várjuk:)
  • gordon 24
    #46
    Fuuuuu!!! De kemény volt ez averseny ma volt az Mx3-as futam Nyáregyházán!!!!
    Kint voltam rajta nagyon király volt.Sajnos eredményeket még nem tudok,de amint lesz berakom.
    Egyébként indult pár magyar a vb-n. Czuni László.Déczi Balázs,Darók Adrián,Sáska Gábor. Nagyon jól mentek le a kalappal előttük.
    Képek eredmények később.
  • gordon 24
    #45
    Hát ez nehéz lenne, de talán egy terep gokartal menne.
  • Jeff Gordon
    #44
    első látásra jól néz ki:) egy Gokartal szivesen körbennék egy párszor ha betonból lenne:D (mármint a pálya:D)
  • gordon 24
    #43
    Pl a pálya kialakításáról::::




    Ezen a pályán lesz a Májusi-MX3-as Vb futam!!!!!!!!!
  • gordon 24
    #42
    A verseny egy hétvégén ugy épül fel, hogy két versenyt rendeznek egy nap, mind két verseny 35 perc+2kör hosszú. A versenyek külön vannak pontozva, és a kettő verseny eredményét összeadva jön ki a Gp győztese.

    Az "pól" pozició itt olyan szempontból számít csak hogy az a versenyző aki a legjobb időt érte el az választhat rajthelyet előszőr, a második másodszor, és így tovább.De ha valaki jól rajtól akár elsőnek is fordulhat, de azért ez álltalában persze a ""jó versenyzők"" fordúlnak be elsőnek.

    A pálya kialakítása úgy van, hogy a rajtnál a teljes mezőny egy sorban áll.
    A pályát ugy kell építeni, hogy a rajt egyenes után kb 200m-re kanyart kell csinálni, ez után a kanyar után, már a pálya sokkal keskenyebb.Tehát elég fontos a rajt!! Cél egyenes ezeken a pályákon nem igazából fontos. A Rajt egyenesen csak a rajtkór tartozkodik motor, a verseny ideje alatt arra már nem mennek.
  • gordon 24
    #41
    Én megtettem már a tesómnak, van egy 2 ütemű 125-ös Suzuki rm 125.
    Én azzal már töbszőr mentem, de én se vagyok elég bátor hozzá, én maradok a biciklinél.Azt legalább versenyszerűen tudom művelni.
  • gordon 24
    #40
    Igen ott fogok állni az első sorban..

    Én imádom őket!! Még a magyar bajnokságra is sokszor kimegyek.
  • gordon 24
    #39
    Érdekesség!! (igaz aki tudja annak nem)
    Az Mx1-es kategória a 250cm3 2ütemü, töl a 450cm3 4ütemü ig lévő motorok versenye.
    Ezért régi nevén ez a MX250-es kategória.

    Az Mx2-es kategória a 125cm3 2-ütemű, töl a 250cm3 4 ütemű ig lévő motorok versenye.
    Ezért régi nevén ez a MX125-ös kategória.

    Az Mx3-as kategória a 250-cm3 nél nagyobb kétütemű,(mondjuk ilyet már nem nagyon gyártanak), és 450cm3 nél nagyobb négyütemű mocik versenye.
    Régi nevén Mx 500-as kategória.Ezek jönnek hozzánk Májusba..