33
  • BiroAndras
    #33
    "Inkább élvezhetőbb játékok kellenének, nem olyanok amiket két hét után,felrakok a lemagasabb polcra"

    Két hét? Az már egy jó játék. A többség nálam 5 percig tart. Ami viszont igazán jó, azzal akár évekig is játszom (pl. GTA sorozat).
  • [Jakuza]
    #32
    Miert felejtsuk el ? 3 even keresztul,te es a hozzad hasonlo elvakult fanok istenitettetek.
    Most meg mar el kell felejteni ?
    Emlexem hogy odavoltatok, amikor bejelentette az intel, hogy ez a technologia milyen franko es kozel 10GHzig skalazhato. :P
  • Televan
    #31
    Hol vagyunk még attól, hogy 4 magos procikat vegyünk.Sok embernek még a 64 Bitre váltás is gondot okoz.
    Hol van az a játék ami eggyátalán kihasználná a 64 bitet.Az AEGIA is csak az idén jelenik meg.Aztán majd jön a 2.0 és 3.0,stb. verzió.Mi meg jól beszippantunk mindig, minden hülyeséget.
    Inkább élvezhetőbb játékok kellenének, nem olyanok amiket két hét után,felrakok a lemagasabb polcra, hogy nehezen érjem el.
    Ez már csak megint parasztvakítás. Vigyázz!...Kész!...Pénz...! hadművelet része.

    Még egy észrevétel. PlayStation2 -re miért tudtak(tudnak még ma is élvezhető játékot csinálni.

    Üdv. És továbbbi jó pénzköltést.
  • Tiberius B
    #30
    Én inkább úgy mondanám szorozgatnak 2-vel:2,4,8,16,32,64, 128...
  • pentium419
    #29
    mármint a 2-t
  • pentium419
    #28
    te meg eléggé tájékozatlan vagy conroe-nak kurvára nem nagy a fogyasztása FELEJTSÜK EL A NETBURST-t!!!

    Hedgehunter: négyzetre emelik.
  • BiroAndras
    #27
    Nem azt mondtam, hogy a régi cuccok is megmaradnak, hanem hogy az újak ára le fog menni. Eddig is voltak extrém drága procik, és eddig is lement az áruk. Miért pont mos változna? Még akkor is volt árcsökkenés, amikor az Intel volt az egyedüli x86 gyártó.
  • Hedgehunter #26
    Milyen lesz a kovetkezo??? Negyzetre emelik vagy csak hozzaadnak kettot....?
  • dez
    #25
    A korábbiakat nem gyártják tovább, és előbb-utóbb kiürülnek a raktárkészletek. Persze nem 1 nap alatt.
  • [Jakuza]
    #24
    Persze lopni is lehetne ingyert, de az atlag vasarlo nem tud nagyker netto aron vasarolni.
    S mire eler a vasarloig a cucc, addigra a kinti arakhoz kepest jo 15%-al minimum dragabb lesz.
    Egy szimpla egymagos P4 2600/533 kerul itthon br 27k korul. Ha hozzahasonlitom, hogy kint egy Intel 805 (2x2,66GHz) 28k, az akkor elmond mindent a hazai helyzetrol.
  • BiroAndras
    #23
    "Nem hiszem, hoyg nagyon le fogják nyomni a jelenelgi árakat. Egyszerűen eltűnnek a boltokból a mostani procik és jönnek az újak, ugyanolyan áron vagy még drágábban."

    Ezt nem tehetik meg. Nem csak a magyar piac árérzékeny. Az X2 most azért drága, mert az AMD-nek kicsi a gyártókapacitása (bár nemrég beindult az új gyár), és mert az Intel jelenleg nem versenyképes dualcore téren.
    És port ezért az Intel dualcore procik sokkal olcsóbbak is.
  • BiroAndras
    #22
    "X2 3800+ Box itthon 74-80k (sot van ahol 90k) korul kaphato boltoktol fuggoen."

    Én 4200+-t vettem ennyiért. Csak ügyeskedni kell (nettó nagyker ár :) ).
  • duke
    #21
    "Egy éven belül jönnek a négymagos Intelek"
    Fogyasztasuk biztos lesz vagy egy kilowatt.
  • Magnetic
    #20
    DDR2-re váltani AMD-nél nem más mint pénzkidobás.Az M2-vel csak vicceltem az elején.Váltani csak akkor fogok amikor már úgymond megéri. A jelenlegi 939-es alaplapok meglátásom szerint kb. még 2 évig ki tudják szolgálni a játékosokat/fejlesztőket/tervezőket.

    Csak, hogy én is irjak valamit
  • Tiberius B
    #19
    az is igaz, ezért akarnak hamarosan intelnél is továbbállni a ddr3-ra
    legjobb sztem vmi k*baszott gyors, kis késleltetésű.... memória lenne, ha egy memória minden téren kiemelkedne a többiek közül és még megfizethető is lenne, na az lenne az igazi, na meg persze az, ha a proci és az alaplapi vezérlők(?) gyorsabban tudnának kommunikálni....sok-sok lehetőség, sok-sok irány, gyondolom kutatgatják is őket, de mi ebből még nem nagyon érzékelünk semmit, de majd 2-4 év múlva! kánaán ugyan nem fog jönni, de jobban fogunk állni (remélem)
  • Viszpi
    #18
    meg mert az alap DDR2(533 az biztos talán a 667) egy rakás sz@r, nem véletlen indít az AMD 667 és 800 MHz-es támogatással
  • pentium419
    #17
    de DDR2-vel AMD nem sk gyorsulást tud felmutatni.
    amugy a prseler 65nm-en már nem melexik annyira
  • Tiberius B
    #16
    gondolom a beépített ram-vezérlő teszi, de nem vok benne bizti, nem értek hozzá
    ezek még sajna még 65 nm-esek lesznek, szerintem max. 3-4 év múlva meg elkezdenek terjedni a 40, majd 32 nm-es chipek, közben meg elérhetővé kezdenek válni egyes lézerprocik, holodiscek meg hasonlók, de jó is lesz nekünk.
  • Troppauer
    #15
    " 65 nanométeres csíkszélességű chipek fő feladata az asztali szegmens meghódítása, az AMD pillanatnyi előnyének eltüntetése lesz."

    Ezt az elonyt nem neveznem se pillanatnyinak se kicsinek :)
    Azert ne felejtsuk el, hogy az AMD meg be se mutatta a DDR2-es rendszeret, merthogy az Intel jelenlegi DDR2 rendszereit "sima" DDR-rel is gyalazza.......
  • Viszpi
    #14
    úgy, hogy vminek nincsen ellenfele és megy lefelé az ára, azért az nem semmi szerintem (2magos procik-nem nagyon adtak ki mostanában újat/jobbat/gyorsabbat), mégis 30k-t esett az ára pl az A64 3800+ X2-nek 65k körül van most, akkor köv generációs procik DDR2 AMD-nél + új generáció Intelnél(conroe és társai) bőven fogják szerintem lejjebb nyomni az árakat, kb 1 év múlva szerintem egy "belépőszintű" kétmagos proci 35-40k körül kapható lesz, addigra meg már lényegesen javulni fog a szoftvertámogatottságuk is, én kb akkorra tervezek váltást ha már elfogadható lesz árban, addig nem
  • asysoft
    #13
    Szerintem ez úgy fog kinézni, hogy lesz a single core Sempron/Celeron, az egymagos "nagy" processzorok helyén a DC A64X2/DC Intel proci veszi át, az EE/FX-ek helyét pedig a 4 magosok.
  • Magnetic
    #12
    Mert AMD párti vagyok
    Most egy a64 3200+ használok 2500Mhz-en
    Egy darabig elég lesz. Ja igen a proci 41 fokon üzemel 100%-os terhelésnél...ez az intelnél mennyi is? 70 fok ?
  • asysoft
    #11
    Nem kell feltétlen a legerősebb eszközt megvenni. Ma pl szerintem egy A64 3200+ (vagy egy hasonló P4) elég még játékra is, persze egy 3700+ sokkal gyorsabb... Ugyanígy lesz ez a DC/MC processzorokkal is: valaki egy X2-essel nyomul, valaki meg egy X4-essel:) És mire kelleni fog az 4 magos teljesítmény, az is elérhető árban lesz... Nem engedheti meg egy cég, hogy a programja ne menjen jól egy átlag PC-n, nem sokan vennék meg...
  • JZO
    #10
    Nem hiszem, hoyg nagyon le fogják nyomni a jelenelgi árakat. Egyszerűen eltűnnek a boltokból a mostani procik és jönnek az újak, ugyanolyan áron vagy még drágábban.
  • roliika
    #9
    Egy mag, két mag, négy mag, megymagy tralllallaaa... :-DD
  • Keem1
    #8
    Az addig OK, h az evolúció megvan. De minek?
    Ahogy alább olvashatjuk, bizony nem olcsó még a duálmagos sem. Bizonyára a 4 magos procik megjelenése lejjebb nyomja az egy ill. kétmagos CPU-k árát, de akkor is... A fejlődéssel nincs semmi gond, nyugati rokonaink nem is biztos hogy átkozzák ezt, viszont itt vagyunk mi, kispénzű, nagyigényű magyarok :)
    De hát mit lehet tenni... Spórolunk, és mire összegyűjtjük az X magos procira való zsetont, kidobják az X+Y magos ketyerét.
  • Zedas
    #7
    Játékra, internetre meg office-hoz neked még sokáig elég az egy mag is.

    Videotömörítés, render, metemetikai feladatok, fizikai gyorsítás a jövőben megjelenő játékokhoz: na ezekhez kellhet a több mag.
  • Mr Csé
    #6
    miért nem teszik tisztába a kinálatot hogy pl én
    játékra meg internetre tudjam hány spermamagos gépet
    vegyek :(
  • [Jakuza]
    #5
    Az a gaz, hogy csak itt vannak Magyar honban ilyen arak.
    X2 3800+ Box itthon 74-80k (sot van ahol 90k) korul kaphato boltoktol fuggoen.
    Batyameknal (CAN) boltol fuggoen 60-64k.
    Intel 930 nalunk 87-94. vagy a 820-as 55-65K.
    Naluk 930 70-73k, 820 42-44K.

    Lehet mar kapni naluk ketmagos procit Intel 805-t (2x2,66GHz) 28k-ert atszamolva.
    Na ez a vicc.
  • waterman
    #4
    én még le vagyok maradva, én sima X2est szeretnék, abból is egy 3800+ is bőven megfelelne.. de ilyen őrült árak mellett a kutyának sincs kedve beruházni. addig meg had fűtsön a thunderbird@1400..
    az mondjuk érdekes lesz, hogy a mai állapotoknál 1 év múlva még eszeveszettebb kuszaság lesz csak processzor-kínálat terén.. az egyszeri felhasználó inkább kiegyenesíti a gordiuszi csomót, mintsem hogy valóban igényeihez mérten, jól válasszon..

    #3
    vannak olyan progik amik kihasználják a több mag adta lehetőségeket, úgy hívják őket, hogy professzionális alkalmazások. jövőre még jobban állunk majd:) egy icq-kliensnek nem kell ugye több mag, viszont az oprendszereken kéne erősíteni a többmagos felhasználás terén. az nvidia video driverei pl: már most képesek több magot is "megszólítani"(ehhez mondjuk kéne a játékprogramok mélyebb elkötelezettsége is a multicore feldolgozás felé..), tömörítőprogik közül pedig a 7zip is már elég rendesen támogatja a több magot. tehát evolúció, van csak lassú..
    :):)
  • NEXUS6
    #3
    Már csak az olyan progik hiányoznak, amik ki is használják.

    De még néhány év és azok is meglesznek. Igaz addigra 128 mag lesz a divat, amiből 124-et semmire sem használnak!;)))
  • pentium419
    #2
    mér nem inkább conroe-ra gyüjtesz?
  • Magnetic
    #1
    Nagyon helyes, legalább zuhanórepülésbe kezdenek majd az árak és tudok venni egy M2-öt