135
Minden ami nissan
  • G18XM8
    #135
    Kész az autó, most már semmi baja (kopp-kopp). Ki kellett cserélni a vezérműtengely jeladót, főtengely jeladót, és az egyes gyújtótrafót is. Ez mind rossz volt. Gyanús, hogy francia elektronika van benne... Láttam is már renault feliratot az autóban, igaz az a fényszóró magasságállító, de ennyi erővel más is lehet.
  • G18XM8
    #134
    292ezer van amúgy benne, és a hibakód olvasó szerint is annyi van. Elvileg az sem volt tekergetve. Viszont rejtett hibái voltak, vannak, meg lesznek is szerintem. Csak elég kétségbeejtő, hogy fél éve van meg, 5000et mentem vele, és minden hónapban van valami baja.
  • G18XM8
    #133
    Ahogy elnézem az én autóm biztos hogy szét volt hajtva. Törve nem volt, ezt többen is megerősítették. De most úgy néz ki elektronikai baja van. Biztos a franciák csinálták benne az elektronikát. Sajnos akkor ez látszik is.
  • Skynet85
    #132
    Nekem Almeram van 11 éve és olaj meg benzin kell bele. Az évek miatt cserélni kell lassan a csomagtartó légrugóit meg egy új övfeszítő se lenne rossz, szóval csupa olyan ami nélkül bőven autó. :) valószínű sok km-el vehetted amit visszatekertek vagy rosszabb törve volt, sajnos a magyar autó nepper azt ad el amit csak eltud...
  • G18XM8
    #131
    Sikerült vennem egy komplett készletet, köztes tárcsa is van benne. Ki is cserélte a szerelő, de még mindig nem jó az autó. Hidegen tökéletesen működik, de melegen nehezen indul be, valamint leesik az alapjárat. Hibaolvasás gyújtástrafót írt ki, de annak a cseréje után is marad a hiba. Kiírta még a főtengely jeladót is, azt még megnézi a szerelő, de én már abban sem bízok, hogy megoldaná. Kezdek ott tartani, hogy eladom így ahogy van. Ráköltöm a gatyámat is és még mindig nem autó. Soha többé nem veszek Nissant az is biztos.
  • Skynet85
    #130
    Bocsi hogy csak most írok ennyire nem értek hozzá, de az biztos, hogy ne ezen spórolj!
  • G18XM8
    #129
    Közben kiderült, hogy tényleg a vezérműlánc. Meg van nyúlva. Az mennyire baj, ha a készletben nincs köztes tárcsa? Úgy jóval olcsóbb lenne.
  • G18XM8
    #128
    Az autó ismét nem indul. Most meg a főtengely jeladó a ludas. Az olaj a lyukas vezérműtengely jeladótól végigfolyt a főtengely jeladóig a vezetéken keresztül. Ki tudja mit károsított még, sőt lehet az egész kábelezést cserélni kell. Ráadásul az eladó el is mondta, hogy szerelték a motort, akkor sérülhetett meg a vezérműtengely jeladó (másképp ugyan hogy sérülhetett volna meg, törve nem volt). És jó megoldásnak találták betömni a lyukat pasztával,mint kicserélni a jeladót. Kizárt, hogy nem tudták volna a hibáit az autónak. És nem csak ez volt a rejtett hibája, a katalizátorban nem volt szűrőbetét, és ezt is biztos, hogy tudták. Csak ezzel még nem foglalkoztam, mert áron alul volt az autó. De most már ekszakadt a cérna. Soha senki ne vásároljon autót az a-z autókereskedéstől (Bp. Régi Fóti út). Persze én is idióta voltam, hogy belerohantam ebbe az autóba.
  • G18XM8
    #127
    A vezérműtengely jeladó ki lett cserélve, valamelyest javult is, de még most is nehezen indul be az autó, és kicsit erőtlenebbnek érzem, mint amilyennek kéne lennie. Viszont most már normálisabban gyorsul, de 1.6-os szint helyett, olyan 1.4-es szintűnek érzem, és néha be-be rángat gyorsításnál. Amúgy biztos, hogy a jeladó hibás volt, mert már be sem indult az autó, és csere után egyből beindult. Na meg a régi jeladón mechanikai sérülés volt, amelyet egy idióta szaki tömítővel próbált javítani. Viszont én arra gondolok, hogy most meg a vezérműtengely jeladóba csatlakozó vezeték és elektromos csatlakozó a rossz, mivel a régi jeladó telepumpálta motorolajjal.
  • Skynet85
    #126
    292 ha nem volt vezérlés cserélve akkor már necces és nem feltétlen csörög, de érdemes szervízbe vinni mert ha az tönkre megy viheti az egész blokkot.
  • G18XM8
    #125
    Ja 292ezer van benne.
  • G18XM8
    #124
    Én még nem cseréltem, és nem tudom, hogy mikor lehetett cserélve. Azt az infot kaptam, hogy ezeknél nem nagyon jellemző, hogy cserélni kell. Ha a vezérlés, akkor nem kéne csörögnie a láncnak?
  • Skynet85
    #123
    vezérlés miatt pl lehet mennyi km-van benne, mikor volt a vezérlés cserélve ?
  • G18XM8
    #122
    Üdv!

    Egy Nissan Primera p12 1.6 2003-as autóm van. Olyan gondom van vele, hogy gyorsításkor nagyon gyenge, erőtlen a motor, gyakorlatilag egy kispolszki lehagyja. Indításkor is nehezebben indul. Na meg rángat. Hibakiolvasáskor gyújtás kimaradást írt ki. Gyertyák kicserélve, de a probléma marad. Mi lehet a baj? Válaszokat előre is köszönöm.
  • SzocsA
    #121
    Néztem a NG Gyároriásait és a nissan GTR volt a téma, és azt mondták, hogy a gumit nem levegővel fújják fel, hanem héliummal! Ha jól emlékszek vissza. Ez most komoly?
  • pimpi001
    #120
    haller. tud valaki Nissan QASHQAI Magyar nyelvű elektronikus kezikonyvet?
  • Mauro
    #119
    Tudom. :)
  • Kicsizoli
    #118
    Ez hiú álom mert szerintem belpiacos modell volt...talán a Angliából, vagy a oroszoktól..
  • Skynet85
    #117
    Ezt láttam én is nem rég áh gyönyörű...
  • Mauro
    #116
    Hangal:
  • Mauro
    #115
  • SzocsA
    #114
    Nissan Laurel C35 öst, a szomszéd országokban lehet valahol találni?
    Osztrákokat nézegettem, de nem találtam még laurelt sem.
  • arturkiraly
    #113
    egy rendhagyó Juke teszt.:)) Ajánlom figyelmetekbe:
    A Csillámpóni opcionális - Nissan Juke 1,5 dCi teszt
  • Kicsizoli
    #112
    Legyen szerencséd hozzá...bár elnézve használtautós oldalakat nem igazán van ilyen tipus...USA import esetleg..hajrá..
  • sugga
    #111
    Sziasztok! Nissan Sentra B12-t keresek, ha valaki tud segíteni, neki van ilyen autója, vagy ismer olyat, akinek a tulajdonában van egy, és elképzelhetőnek tartja, hogy sikerül kikönyörögni alóla, az kérem, írjon, és a többit megbeszéljük. Köszönöm.
  • zeneimádó22
    #110
    Szeretném a figyelmetekbe ajánlani ezt a cikket.
    Akárhogy is nézzük ez azért elég nagy cumi a Nissannak.
  • Peter26
    #109
    Sziasztok! A változatosság kedvéért... én is egy GTR R34et vagy R33at keresek...
    találtam is párat angliában, de elég kevés választék... GTR csak 2 van, és 20.000 font:S 2.5ösből van több is, és sokkal olcsóbb....

    Írben is vannak skyline-ok, nem? Ír autókereskedős honlapot ismer valaki?

    Ha tud valaki segíteni, privibe írjon, pls! Thx:)
  • pommpomm
    #108
    jaj bocsi én buta a nők lapjás dumapartinkat tettem be linknek
    http://www.autostat.hu/auto-keres?task=details&cid=nissan-micra-02

    ö lenne az
    :)
    heh
  • pommpomm
    #107
    csáó!
    lenne egy kérdésem, remélem vannak köztetek hozzáértő emberek. Kinéztem magamnak egy klassz kis új autót itt: http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=76636 és csak kíváncsi lennék, hogy a feltüntetett ár reális-e?
    Láttam hasonló,de régebbi modellt, használt autók között csak nem tudom, hogy merjek-e használt autót venni.
    köszi a segítséget
  • rcstuning
    #106
    Nem tudja valaki, hogy a 2002-es Nissan Micrából hogyan lehet kiszerelni a gyári fejegységet? Köszi
  • shine111
    #105
    Nissan Micra Acenta 1.4 féláron. Évjárat: 2003 / 9, műszaki vizsga érv.: 2009/8, futott km: 80000 km, Állapot: megkímélt, üzemanyag: benzin. Multifunkciós bőrkormány, digitális klíma. Topaukció
  • miniszterke
    #104
    kb: 3-4-5milla +regg adó stb stb
  • zvaragabor
    #103
  • matyig7
    #102
    Sziasztok! Most egy Skyline GTR R34-et mennyiért lehetne megszerezni, regisztrációs adó nélkül? <<---erre énis kíváncsi vok!!!!!!!
  • szucsy89
    #101
    most vettek nagybátyámék egyet...nagyon nagy élmény vezetni az tuti...bár nem tudom, a Nissanokról nem hallottam sok jót...kinek a pap...
  • Bircsike
    #100
    Sziasztok! Most egy Skyline GTR R34-et mennyiért lehetne megszerezni, regisztrációs adó nélkül?
  • redbull0304
    #99
    szemét...
  • blackgamer
    #98
    jól megemelt, városi terepjáró?
  • mod
    #97
    Mi a véleményetek az új Nissan QASHQAI-ról?



  • redbull0304
    #96
    Az mit jelent, hogy értö??? :)