6347
banner
GM anyavállalat gyűjtőtopikja
Opel/Vauxhall/Chevrolet/Holden/Cadillac

  • nesto
    #127
    ja IFW-s, de az évjárat nem talált. Lehet hogy meglepő de '89-es évjárat, Svájcól hozatva. Nem rohad mert tisztán van tartva és meg van kímélve, de a tanknál már kezdi enni a rozsda. ABS van benne és automata váltós.
  • Pheel
    #126
    IFW-s rendszámmal lehet vagy 2000-es évjárat. Hogyhogy még nem rohad?
  • nesto
    #125
    Ezt a szépséget jómagam hajtom


  • Magnumrolcsi
    #124
    Érdemes-e ilyet venni? #52
    2.5 TD, caravan, 95-ös
  • Pheel
    #123
    Wikipediat nézegettem, az alapján mondtam. Mondjuk a kombi nem lehet szempont, mert hatchbackről beszéltél.
  • DJ BP
    #122
    kombiba? hát mehet mint a rakéta :)
  • Cypher7
    #121
    Igen először nekem is ez volt az első gondolatom, de utánna eszembe jutott, hogy a kombi változatokba viszont szerelték ezt a típusú motort.
  • Pheel
    #120
    Erősen az a gyanúm, hogy 2000-es benyással csak a GSi-t szerelték.
  • Cypher7
    #119
    Szevasztok!

    A kérdésem a következő lenne:
    1993-ban széria(nem GSI) csapott seggű F astrába építettek már 16 szelepes 2000-es 150 lovas motort? Mert most nézegetek egy ilyen autót és nem tudom eldönteni, hogy gyári, vagy épített-e az autó. Előre is köszi!

    Üdv!
  • Maco13
    #118
    ha csak bizonyos fordulatszámon jön elő, se alatta se fölötte akkor lehet lambda-szonda hiba
  • ikegami
    #117
    Opel Calibrához érdeklene, hogy mitől lehet az, hogy megállok vele, leállítom a motort, kulcs ki... és mikor indulni akarok, a kulcs elfordítására nem történik csemmi, a műszerfal világít, de nem történik semmi. Ez immobiliser brobléma? Letiltja a gyujtást? vagy a gyujtás kapcsoló a rossz?
    Nem rendszeres ez a dolog de töbször előjön...
    Volt olyan is hogy nem indult, és a slusszkulcsot jobban benyomtam és úgy forditottam el, és ugy meg elindult, de valamikor még ez sem segít.

    Nem tudom, hogy mi lehet a probléma. Akinek esetleg van ötlete az írjon.

    köszi
  • Petrolio
    #116
    szevasztok
    Kéne nekem kis segítség.
    Astra f sedan-hoz merre lehet vmi pöpecebb hátsó lámpát venni? Havernak kéne, ha lehet akkor lexus optikás márha létezik ilyesmi sedanhoz.
    kösz segítséget előre is.
  • DJ BP
    #115
    csak szegény hamar nyiszogni fog a jó magyar útjainkon, meg beázik... Ha lenne 6-7 millám ilyen célra, akkor se mernék venni kabriót, pedig feelinges biztos
  • Pheel
    #114
    Check Engine = szerelőhöz motordiagnosztikára, de mielőbb!
  • szabzol
    #113
    Sziasztok!

    Valaki meg tudná mondani, hogy mit jelent, ha a műszerfalon egy sárga motor ábra világít? Opel Corsa-ról lenne szó.

    Köszi!
  • ikegami
    #112
    ja az biztos. én sem mernék feltenni ilyet, mert rövid idő után lehet kidobni a kukába. de a calibra.atw.hu -n vannak nagyon jó képek még, érdemes megnézni. Bár egyszerű ember ilyen tuningot úgyse rak föl az autóra.
  • immovable
    #111
    marha jól néz ki, csak ide magyarországra ezeket a peres gumikat el lehet felejteni sajna
  • Raho
    #110
  • ikegami
    #109
  • Dichter
    #108
    Nekem is lenne rá lehetőségem. A keresztapám vett egyet magának, csak nem az 1.9-es dízelt, hanem az 1.6-os injektorosat.
    Csak pár dolog zavar benne. Az egyik, hogy nem Opel, hanem Vauxhall, a másik oldalon van a kormány mint amit megszoktam, és 2000km-re van :)
  • Pluskast
    #107
    Hú én kipróbáltam kb 1 hónapja az új astra kabriót 1.9-es 150 lovas dízel motorral. Valami álomszép:)
  • Dichter
    #106
    Igen, kijelzi ha kell a szervíz, de hogy milyen időközönként, azt nemtudom.
  • Dichter
    #105
    Szia, nekünk is Corsa C-nk van. Az elején (mint általában az autóknak) szerintem illik egy kicsit meghuzatni, mert később "ellustul" a gép. Persze ne csikorgó kerekekkel gyere ki a dealertől, de azthiszem érted mit mondok :) Amit szerintem kérdezz meg, hogy ebben már cserélték-e a vezérműszíjat, mert a miénket visszahívták, ugyanis szériahibás volt az összes kiadott. Mondjuk ennek már 2 éve, szal azóta tuti utánanéztek. Ami tuti csere az első nagyszervízen, azok a betétek, stabilizátor. Cca 60k-ba fog fájni. Egyébként nagyon jó autó, én imádom. Könnyű vezetni, fekszi az utat rendesen, bár a váltójával így 20e km után sem vagyok megbékülve. (nem sajátom) A fogyasztásról nem tudok sokat mondani, mert a miénk csak 1.2-es, nem is a twinport, csak a sima 16V-s 72 LE-vel. Úgyhogy gratula hozzá, szerintem sok örömöt fog szerezni.
  • Bankrupt #104
    4.5, félrenyomtam, egyébként volt már 6 is
  • immovable
    #103
    Jah még annyit hallottam, hogy a bejáratásnál figyeljek, mert itt dől el a kocsi későbbi olajfogyasztása. Erről vélemény? Állítólag a szervíz 30 ezer km-ként aktuális illetve a gép kijelzi a szükséges inspekciót ha kell.
  • immovable
    #102
    Szevasztok!

    Jövőhéten jönn meg a kocsim, Opel Corsa C 1.4 90LE Silverline 5a, könnyűfém, mindenféle extra ezüst szinben (klíma nincs mert nem bírom), ha tud vki vmilyen tanácsot adni a kocsival kapcsolatban, mire vigyázzak, mire kényes stb azt szivesen veszem. Műanyag váltókulisszáról tudok, de úgy tudom a 2005 után gyártott szériákban már fém van!
    Előre is thx!
  • dieselG
    #101
    Astra F-etek van?
    Mert az enyémben 1.6i morog (a gyorsulás topicban már meséltem róla:D) és öregurasan, már 50től ötödikben kb 90-100km/h-ig megelégszik 4-5literrel (heti 1-2x Gyöngyös-Bp nem autópályán). Kéne szereznem kölcsönbe fogyasztásmérőt..
    3,5liter az hogy sikerült? Hatodik sebesség?
  • DJ Bee18
    #100
    gondolom a nyolc liter csak 90-nél működik :))
  • DJ Bee18
    #99
    3,5 - 5,5 liter? Nem mondod komolyan...
  • Bankrupt #98
    Hát azért a mi Opel Astránkhoz képest, ami 3,5 - 5,5 litert fogyaszt, ez zabagép.
  • Fonixxx
    #97
    Hy!

    Hát olyan 10 körül eszik városban,hosszutávon elmegy 8L körül!Jó autó,nem bántam meg.Tép mint az atom.
    Multkor mentünk pestre,mondom meghuzatom mennyit megy,190-nél fékeznem kelett mert nem sorolt ki egy kocsi a sávból.Max olyan 200at megy sztem:)
  • streeter
    #96
    Hali!

    A Opel Omega C 2.6-os V6-os motorral az hátsókerekes?
    Valamint akinek van tapasztalata az írjon már pár szót az Omega C-ről. A sedan változatról. Ugyanis most készülök venni egyet.
  • Pheel
    #95
    Grat hozzá! Remélem sok örömöd telik majd benne!
  • ChevyG work
    #94
    2lityos ?

    mennyit eszik, vagy még nem mérted?
  • Fonixxx
    #93
    Hello!

    Megvettem az Opel Vectra GT-et A-s.Érdeklődnék ,hogy tud vki olyan oldalt ahol tuning dolgokat talállok hozzá.lámpa,spoiler,egyéb dekor,diszítő elemeket.kössz a választ.
  • airsuni
    #92
    opel omega yeeeah ;)
  • scania
    #91

    Bocs a méretért!
  • Dragonwilson
    #90
    Opel Astra GTC! Szuper!!!!!
  • gordon 24
    #89
    Igen ez igaz csak 25 évessen már nem müködött túl jól a Karburátora. Ezért nem igazán lehetett beállítani jól. Ha jó volt a végseb. akkor nem indult be ha beindült csörgött. Ha be is indult nem is csörgött akkor sokat fogyasztott ,110- nél meg elpusztult. Ugyhogy nem volt egyszerű.
  • scania
    #88

    OPEL ZAFIRA 1,9CDTI,120Le,6 SEBESSÉGES MANUÁLISVÁLTÓ