260
Avagy a PhysX PPU vs. Havok Engine
  • bigatti
    #260
    physx
  • bigatti
    #259
    http://www.youtube.com/watch?v=IifBnKNZhw4
  • fittyfene
    #258
    Felvásárolta a gyártót az Nvidia
  • zoolee
    #257
    No ja...
    ha ez a cucc 7600 gs el és egy 2.8 as prescottal lenyűgözött.
    Akkor mi lesz 8800gts 320 mb+ez???C2D e 6400??????
  • Inquisitor
    #256
    Nem mellékesen az Unreal motor nem csak Ageia-t támogat, hanem pont Havokot is. :)
  • [NST]Cifu
    #255
    Nem tudni. Egyenlőre nem túl sok értelme van, mert kevés játék támogatja csak, az egyetlen komolyabb név az UT2k7 és maga az Unreal Engine 3.0.

    Csakhogy egyfelől jönnek az AMD által vizionált többprocesszoros, multifunkciós rendszerek, ahol az egyik CPU simán átveheti ezt a feladatot, másfelől ott van konkurens Havok FX motor, amely a videókártyákat tudja felhasználni fizikai gyorsításra (tehát nem egy Aegia kártyát kell beraknod, hanem egy plusz (akár a régi) videókártyád szolgálhat fizikai gyorsítókártyaként.
  • blackgamer
    #254
    érdekes cucc, és ez elterjedt lesz majd egyszer?
  • Zsoltika 007
    #253
    Valóban. Nem olvastam el rendesen mert sietős volt a dolgom. De a több mag is felesleges.
  • Inquisitor
    #252
    Ööö, ilyen alaplap már van az Asus oldalán Intel 975X chipsettel. (16+16+8)
    Meg most jön ki NF6xx sorozatban is ...
    De én a "sima" PCIE 1x csatolókra gondoltam.
  • janos666 #251
    Már tervbe vannak szálldongani a több mint 2 PCI-E-es lapok a sokkártyás gépekhez. (pl. nem 3 ATI kártyát teszel be hogy egy csak fizikázzon hanem egy ilyet...)
  • Inquisitor
    #250
    Ez a hír nem többkártyás, hanem több PPU-s megoldásról szól. Mondjuk lenne 1, 2 ,4 PPU-val kártya. Persze ehhez kéne sávszéllesség is, lehet az 1x PCIE is kevés lenne ehhez? (A PCI már az egy darab PhysX/Ageia chipet SE tudja kiszolgálni ...)
  • Zsoltika 007
    #249
    Még egyetlen kártya is felesleges de már többet akarnak hát vicces. Inkább ennek a supportját kéne fejleszteni és népszerűsíteni.
  • Inquisitor
    #248
    Ageia Plans Multi PPU Cards - VR-Zone
    Ageia may be planning to allow end-users to install more than one PhysX accelerators in one system. Recently released drivers by Ageia implement a revamped version of technology called hardware scene manager (HSM) that now uses so-called compartments, which allows utilization of multiple PhysX cards in future versions. Theoretically, Ageia's future drivers should be able to split the scene into multiple three-dimensional compartments assigning a dedicated PPU for each. It is highly likely that Ageia will have to release a PCI Express version of its PPU first and only then tout multi-PPU environments.
  • Inquisitor
    #247
    Ageia PhysX Deformable Objects Demonstration (Youtube)

    Ageia PhysX cloth simulation (Youtube)

    Ageia PhysX Fluid principle (Youtube)
  • Inquisitor
    #246
    Ageia card drops to $166.74

    Ageia can use more than one card - Doubly, triple, quad your physics?
  • Inquisitor
    #245
    RealityMark is available to the public as a hefty 400MB download.

    Ha nem menne a direkt link ...
    http://www.ageia.com/physx/rm.html
  • Inquisitor
    #244
    PCI-Express Variante der PhysX Karte
    Ageia, der Spezialist für Physik-Beschleuniger aus Kalifornien, gab bekannt in kürze mit der Auslieferung der PCI Express Variante seiner PhysX Karte zu beginnen. Angesicht der Tatsache, dass bereits im Mai sowohl PCI als auch PCI-E Sample der Karte verschickt wurden, ist diese Verspätung erstaunlich. Insbesondere, da es keine Leistungsunterschiede zwischen den beiden Karten gibt und Ageia bisher noch nicht einmal im Ansatz die Bandbreite des PCI-Bus ausnutzt. Die neue Karte soll am zwölften Oktober veröffentlicht werden und dürfte bereits kurze Zeit später in den Regalen stehen.

    Ferner wurde heute die neue Ageia PhysX SDK freigegeben. Neben zusätzlichen verformbaren Objekten unterstützt die Version 2.6 Linux sowie Windows Vista 64Bit. Zugleich kündigte Ageia einen Benchmark für Physikbeschleuniger mit dem Namen Realitymark an. Dieser soll PhysX Kartenbesitzern einen Eindruck darüber vermitteln, inwiefern sich ihre Systemleistung durch den Einsatz der Karte verbessert.


    Szóval hivatalosan Október 12-től lesz PCIE változat, és lesz úja SDK Linux alá, és Vista alá is 64 bit támogatással.
  • reaper4
    #243
    mutass már 1 128mb os 7800gt-t :) (biztos én vagyok tudatlan.)
  • janos666 #242
    Véletlen sem helyettesít egy VGA-t. És ne a memória mennyiségét nézd, lehet 6x gyorsabb egy 128Mb-os Geforce 7600GT mint egy 256Mb-os Geforce FX 5600 ultra.
  • reaper4
    #241
    már bocs, de ennyi rammal és ilyen vga-val miért ilyenen gondolkodsz? csodálkoznék ha elindulna olyan játék ami ezt kihasználja ezzel a vga-val. persze lehet ,h tévedek :)
  • gergobaby
    #240
    a kérdésem az lenne:
    Hogy ez most végulis a Cpu-tól vesz el csak feladatot vagy a VGA-tól is? mert nekem most egy 64-es VGA-m van és ha ez ellátná a VGA feladatait is akkor nem vennék vga-t.
  • Inquisitor
    #239
    Elvileg CF alaplap, de ki tudja ... Csak éppen a csúcs VGA-k két foglalatosak, ezért elég nehéz beleképzelni 4-et akármelyikből is.
  • janos666 #238
    4 darab 2 GPU-s 7950GTX? Még a quad-SLI-n is alig vannak túl. :)
  • Inquisitor
    #237
    Hümm, Asus most dobott ki i975-ös Core 2 és négymagos támogatással egy lapot, amin 4xPCIE 16 van.
    http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=2&model=1341&l1=3&l2=11&l3=0
  • Inquisitor
    #236
    Ön nyert! :D
    Mondjuka kép a májusi prototípúsról van, mert közben bejelentették és gyártják a véglegest, pár napos hír volt. Árárról semmi infó. A gyártó szerint 200x gyorsabban számolja az oldalukon felsorolt A.I. tevékenységeket, mint egy CPU mag.
  • janos666 #235
    AI-t gyorsít ha már AIseek?
  • Inquisitor
    #234
    Barchoba, mit csinál vajon ez a célproci? :)
  • Inquisitor
    #233
    Itt csak arról van szó, hogy amikor az ATI bemutatta az ő megoldását, akkor sokan fikázták, de már akkor volt olyan cikk, hogy az NVidia is töri hasonlón a fejét.
    Egy hangkártyához vagy egy PhysX-hez bőven elég az 1x-es PCIE, de a amx. 4x-es biztos.
    Perzse vannak dolgok, amihez GPU-n kívűl használni lehetne ezt a 8x-os csatit, csak éppen azokat a dolgokat nem egy közepes áru desktop alaplapban szokás használni. (Azért az NForce Intel Edition alaplapok sokkal olcsóbbak egy Intel chipsetes lapnál, ami még mindíg nem szerver alaplap.)

    A megvalósítás fikázásával meg az volt a baj, hogy képtelenek voltak felfogni egyesek, három kártyára csak annak lehet szüksége, aki meg tudja fizetni és ki akarja használni egyszerre a CrossFire/SLI előnyét és a fizikát/A.I.-t számoló olcsó kártya előnyét is. De működhet ez két kártyával, vagy egy darab több GPU-s kártyával is.
  • janos666 #232
    Sokmindenre kellhet még 1x-nél gyorsabb PCI-E csatlakozó egy lapba. Vannak akik pl. PCI-E-es X-fi-t szeretnének venni, mert azon is egy P4-es közeli chip számol ahogy ezen az Agieia kártyán is és talán nem ártana nekik nagyobb sávszél oda-vissza.
    Nem cáfolom, sőtt valószinű hogy direkt az Ati féle 2+1 fizikára dobták ki ezt az alaplapot, de nem biztos. De azt se értem ezért még miért ne lehetne kiröhögni magát a megvalósítást (attól hogy van hozzá alaplap is még lehet szar az egész ahogy van)
  • Inquisitor
    #231
    Na aki röhögött az ATI féle "Három kártya a gépbe, amiből egyik fizikát számol", az röhögjön most is, mert az új NF5-ös Inteles chipset tud ám 16+16+8 PCIE csatornát kezelni 3db GPU-val biza ...




    Persze lehet tévedés, és biztos szervergépbe való alaplap miatt van (Lol) és a spéci SCSI/SAS raid kártyákhoz ;)

    http://overclockers.ru/hardnews/23264.shtml
    http://www.clubic.com/actualite-38166-trois-ports-pour-les-cartes-meres-sli-physics.html

  • Inquisitor
    #230
    Abban nem lehetett, mert én is erről a linkről néztem meg. Ezek szerint FF-ből lehet tükrözni, mert IE-ben meg Operában itthon nekem se jön be :)
  • [Jakuza]
    #229
    Bent van cacheben.
    Amugy meg " This file stolen from www.pcper.com" :P
  • Inquisitor
    #228
    Így adták a linket, a cikket nem találtam hozzá :)
    Amúgy nekem Firefoxból, ha rányomtam kép megjelenítését, azért kiteszi.
  • janos666 #227
    Ez az oldal nem enged direkt linkelést, a cikket kellett volna linkelni.
  • Inquisitor
    #226
    Mármint AGP-PCIE VGA-ra gondolok. Persze ha fordítva szereled be, akkor hátlapcsere, meg nem biztos, hogy jó oldalán lesz a hűtés ...
  • Inquisitor
    #225
    Igen. http://www.pcperspective.com/images/reviews/140/board_small.jpg
    Létezik ilyen VGA kártya is, csak nem elterjedt, mert atomdrága.
  • Inquisitor
    #224
    Akarom mondani PhysX.hu oldalon, de ha jól látom tényleg magasabb az új ára ...
  • janos666 #223
    Eygszerre mindkettő?
  • Inquisitor
    #222
    A BFG.hu oldalon 68.000 volt a dobozos, és 62.000 az OEM, legalább is forintesés elött ilyesmi árak voltak. Amúgy valaki linkelt olyan Asus PhysX képet, amin van PCI és PCIE csati is.
  • AnonyX
    #221
    Mondjuk ha 50euro lenne az ára akkor még lehet el is terjedne. De majd kiderül. Ha nagyon rágyúrnának a játékkészítők, sokan támogatnák és kihoznának belőle amit csak lehet, akkor lehet van esélye az Ageia-nak. Majd kiderül idővel.