7
  • risp
    #7
    Perelik az orvosokat is ha valami gond merül föl, perelik a googlet is ha valami nem tetszik, lehet hogy a végén mindenkinek aki tud valamit elege lesz és hagynak minket a francba vergődni.
  • GodBadka
    #6
    Nekem volt kinderstart.com az első 5-ben. Biztos hacke-elt google-em van.
  • zakika
    #5
    ha valamit kaptok ingyen es mukodik addig rendben, de nem fogtok pereskedni azert, mert mostanaba kevesebbet kaptok ingyen mint valamikor. annak aki valamit at joga van megszabni a felteteleket es azokat valtoztatni is. ez nem egy szerzodes amit valaki megszeghet
  • Mice
    #4
    én akkor is faxságnak tartom ezt a ratinges baromságot

    ez tök olyan mint amikor vmelyik nap az indexen a web2.0-ás cikk linkei között matatva eljutottam valami szintén friss zöld oldalra ahol volt egy rahedli cím és amikor elolvastam a címsorokat valahogy csúcs volt ha vagy 40%-al megegyezett a véleményem, hogy mennyire hasznos

    miért kell h más döntse el, hogy mennyire jó egy adott oldal? ha már valakik m.áron ezt akraják erőltetni legalább fut6na a 2 1más mellett e.g. kiválaszthassam, hogy mi szerint szeretném rendezni a találatokat...
  • jalsomm
    #3
    hat azert a dolog nem ilyen egyszeru, ami regen mukodott az szerintem azert nem mukodik mar olyan jol, mert a SEO-k kiismerik a google algoritmusait, korul kell csak nezni mifele iparag alakult ki az egesz korul. Linkfarmok, webspam, kommentspam, refererspam, mind mind azert,hogy kijatszak a google algoritmusait, s bekeruljenek a top10be a talalatok koze... nezz csak korul itt: Google ranking factors, az hogy a kulcsszo szerepel a domain cimben csak 1 a faktorok kozul, bar nagyon elokelo helyen van,de nem csak az szamit... amugy meg konnyen lehet,hogy trukkozott a kinderstart,s azert vagtak ki, mint legutobb a bmw a doorway oldalaival, de o legalabb bevallotta.

    szerintem egyebkent azert van mostanaban ennyi gondja a google-nak, mert tul jo volt. O lett szinte az egyetlen kereso a neten, ha piaci reszesedest vesszuk,s az emberek a google-nak optimalizalnak, mert ha a googleban jo helyen vagy, garantalt a siker.
  • Komolytalan
    #2
    Hát azért a dolog nem ilyen fekete vagy fehér. Ez amit a google csinál nem csak azokra a weboldalakra a káros akiket nem találnak meg, hanem azokra, akik információt keresnek, de azt - a google szándékos keresési eredmény korruptálása miatt - nem találják meg. A google csinált egy keresőt, amelyre igaz volt az, hogy ha beírtál egy szót, akkor első helyen olyan oldalt hozott, amely ahhoz a szóhoz leginkább kapcsolódik. Pl. ha beírtál egy cégnevet akkor tuti azt a céget hozta fel, amelyiket kerested. Ez tök jó volt, az emberek megbíztak benne, megszokták a jót.
    Mára változott a helyzet, a google ma már nem produkál annyira korrekt keresési eredményeket mint mondjuk 1 vagy 2 éve produkált. Ma a google arra hívatkozva, hogy az oldal ilyen-olyan technikai megoldásokat alkalmaz vagy sem a találati listában lejjebb vagy feljebb sorol oldalakat. Persze a valós indokot meg senkise tudja, csak sejteni lehet, hogy pénz van a háttérben (pl XY cég fizet azért, hogy az ő technológiájával készült oldalak elől legyenek). Szerintem ez a google indexing egy orbitális baromság, mert ha egy oldalon ott van "redőnyrángató gumibéklyó" keresőkifejezésre a találat, akkor ki a francot érdekel az, hogy az adott oldalon van-e rss fead, meg valid html-e, meg használ-e ajaxot, meg anyámtyúkja. A googlen kívül mást ezek a dolgok nem izgatnak. Az egyszerű felhasználót, aki információhoz szeretne jutni, biztosan nem lehet ilyen technoblablával.
    Sajna kicsit átment a google maffiózóba, ideje váltani (akár msn searchre is, bár utálom az M$-t).
  • zakika
    #1
    nem volt nekik eleg az ingyenreklam. valikenek semmi nem elg jo. akkor fizessek a reklamot. nekik talan az kellene hogyha beirja a keresett szot az azonnal az oldalukra dobja a felhasznalot