88
Segítsetek
  • Robi546
    #88
    Én csak azt szeretném kérdezni hogy a Penumbra: Black Plague vagy a Penumbra: Overture az Horror kaland játék ?? Abba vannak szörnyek nem????
  • Esrohnoil
    #87
    Neverhood-ot kipróbálnám, hallottam már róla, de eddig kimaradt vhogy, most meg már nem találom...
  • Tomato
    #86
    jah!
    majdnem kimaradt
    neverhood
  • Tomato
    #85
    Nem sok kalanddal játszottam, de azok nagyon megragadtak

    Grim Fandango (örök 1st)
    Myst sorozatok
    Safecracker
    Rent A Hero
  • Super Saiyan
    #84
    Silkroad
  • zoli_x
    #83
    hahóóóóó
  • zoli_x
    #82
    illetve lenne egy kérdésem is amit feltettem a gémfelismerős topikban is:

    Melyik az a kalandjáték (kb 4-5 éves) amiben pl egy rakparton ülő horgász npc volt és egy kb broken sword-i srácot kellett irányítani? (ez az egyik kedvcsináló kép volt).
    Egyszerűen nem ugrik be a neve, és anno nem lehetett beszerezni :(
  • zoli_x
    #81
    sőtt a broken sword 2.5 (kettőésfél) is készül!

  • Fido4life
    #80
    Valaki ismeri a Les Man 2: Lost In LA-t ? A retrogamesről letölthető.. (csak nekem nem úgy megy ahogy kéne, kéne help)
  • suno
    #79
    Broken Sword sorozat? 1-3 mind óriási, aki még nem próbálta,( ha van ilyen) és szereti a kalandot, annak kötelező. Amúgy készül a 4. rész.
  • azazel
    #78
    The Moment of Silence-t ismeritek? Nekem a syberia után talán az jön be a legjobban. Jövőben játszódik ami ritka, jó sztori, nem rövid. Nagyon jó.
  • BBird
    #77
    Bár kissé elüt a point'n'click játékoktól, de személyes nagy kedvenc: Mean Streets.
    Ezen kívül imádtam a Future Wars -t, Space Quest sorozat, Police Quest 1-2... még ide venném az Alone in the Dark első részét.

    Mai játékok közt nincs olyan, amire azt mondanám, hogy húdenagyonezaztánmárna.. de természetesen a Syberia, Still Life... remek hangulatuk volt. :-)
  • berlinboy6329
    #76
    Maiak közül mind2 ot van.Először a Syberia 2-vel játszottam,és hát.
    Fahrenheit szintén.Annak a története tetszett.
  • Timbo
    #75
    Minkettő rész isteni:)

    Kalandjátékok:)

    Sam & Max
    Monkey Island 1-2-3 (4 nem vmi nagy szám)
    Blue Force
    Day of the tentacle
    Indiana Jones összes:)
    LBA 1-2
    Grim Fandango

    Maiak:

    Syberia
    Fahrenheit(jó de vhogy nem az az igazi kalandjáték)


    A fentebb említett játékok élményt nyújtanak!!

  • Lyan Kyj
    #74
    Mai napig kedvencem a 2.rész!
  • berlinboy6329
    #73
    Little Big Advemture 1-2
  • Esrohnoil
    #72
    Arx Fatalis? Clive Barker's Undying? :)
  • Fido4life
    #71
    Dede vágom a külömbséget, mondjuk én még mindig jobban szeretem az Akicó-RPG-Kaland játékokat, csakhát nagyon kevés olyan van...
  • ThugEdge
    #70
    FAHRENHEIT
  • csgj
    #69
    hát, nekem bejön a fable féle játék, és a kalandjáték is. de sztem te még nem naon érzed a bazinagy különbséget. egyáltalán nincs köze a kalandjátéknak a fantasy harcos gamekhez... ez a topic is így kicsit kavarodott lett
  • Fido4life
    #68
    Kezdem unni a facsipesz játékokat, ráadásul a Fable-t is nagyon hamar meguntam, megmagyarázhatatlan hogy mér.. Volt nekem egy 80 Days demó, nuku harc, és az egész jó volt...
  • csgj
    #67
    áááá... neked nem ez a játék kell... bele fogsz unni. ez nem fable, vagy oblivion, ez kalandjáték, csak ugyanúgy w,a,s,d- vel kell menni benne. a kalandjátékok mai változata. dumálni kell benne sokat, de nem annyira, mint pl syberia, broken sword...stb.. csak harc miatt inkább ne játsz vele
  • Fido4life
    #66
    De akkor ugye nem olyan mint a Kotorban pl, az olyat nem csípem, hogy magától ütöget.. Az angol tudás megvan nagyából, olyan párbeszédek vannak benne, hogy én választom meg a választ ?
  • csgj
    #65
    lehet..nagyjából. de angol tudás naon javasolt. a harcolás eleve sz*r benne, csak mozogsz, és gyaksz... de ez nem rpg, vagy akciógamma, hanem KALANDJÁTÉK. nem is kellett volna igazán bele harc
    ja, bakker, most nézem, hogy ide nem is original kalandjátékokat kell írni, hanem fantasy gyakósat..hoppá..kicsit félrevezető a topic címe
  • Fido4life
    #64
    De azért érteni lehet storyt, nem ? Ja, és gombnyomásos harcrendszer van ? (pl: Fable, Bloodlines)
  • csgj
    #63
    igen, nekem nagyon bejött. de elég zavaros, ha vki nem játszik az előző részével. én pl azt el se kezdtem.
  • Fido4life
    #62
    A DreamFall yo ?
  • csgj
    #61
    Toonstruck, Syberia 1-2, Fahrenheit, Beneath a steel sky -(ez jó régi, dosos..de naon cooleráj), Broken sword 1-2-3
  • Fido4life
    #60
    Miabajod ?
  • Timbo
    #59
    quest of glory :)
  • tobias88
    #58
    annak indult, de láthatod, hogy már minden van
  • dinomano
    #57
    latom itt stiluskeveres van rendesen...ez most kalandjatekforum? Mert vannak rpg-k is szepszammal felsorolva... Ha ez csak tradicionalis kalandgém forum, akkor sztem jo kis gém volt a Real Myst (+gondolom ujak is, de csak real myst megy a configomon...) :-P
  • Esrohnoil
    #56
    Ezen vitatkozhatnánk...
  • tobias88
    #55
    obviliont még nem adták ki, és a gépigénye se nagyon barátságos:(remélem menni fog)!
  • steweee
    #54
    nagy csalódás lesz, garantálom ! inkább elder scroll 3 vagy az új oblivion
  • tobias88
    #53
    TE is idejöttél!!!
  • Fido4life
    #52
    Mért jön ide ennyi barom ? Amúgy most töltöm a Gothic 2-őt...
  • Esrohnoil
    #51
    DS-t lehet multiban nyomni, én is játszottam úgy vele.
  • tobias88
    #50
    Ja, jó a grafikája. Kalandos, de találkozhatunk szörnyekkel, mivel ottvannak a politikusok(Gyurcsorbán).
  • Goth
    #49
    Én tudok egy jó kalandjátékot, és nincsenek benne szörnyek!

    Megbeszéled néhány haveroddal, hogy elindultok világgá szerencsét próbálni.
    Egész jó játék lesz legfőképp a karakterfejlődési-és harcrendszer miatt meg az élethű szép természet miatt =)