177
  • dez
    #177
    Mármint nem csak az LG-re gondoltam, hanem úgy általában.
    (Az érdekes, hogy ez már 4x-esen írja a BD-R-t. Bár nem vagyok híve az esztelen gyorsaságnak, mert a megbízhatóság rovására megy. Itt a 4x a DVD-nél a 16x.)
  • dez
    #176
    Sajnálatos. Szerintem először még nem merték ilyen magasra árazni, aztán meggondolták magukat (főleg a Pioneer hatására). Pofátlanok. De ez csak átmeneti lehet, nem fogják túl sokan ennyiért megvenni, a reális ár ennek töredéke.

    ps. ja, az a sor ott az aláírásodban nem a definíció, hanem amit Pistike megért belőle. :)
  • [Jakuza]
    #175
    Nos egyre jobban dolni latszik a 500$-os Samsung ar.
    Az olcsosagarol hires LG is piacra dobja Juniusban az irojat.

    " Mai. 23, 2006
    Das Blaue Wunder von LG: Blu-ray-Brenner mit rekordverdächtiger Brenngeschwindigkeit von 4x

    Super Multi Blue: Das neue LG Brennertalent GBW-H10N kommt im Juni für 799,- Euro auf den Markt

    Willich, 23. Mai 2006 – LG Electronics, Marktführer bei optischen Speicherlaufwerken, bringt mit dem Modell GBW-H10N seinen ersten Blu-ray-Brenner auf den Markt. Mit Brenngeschwindigkeiten von 4x bei BD-R- und 2x bei BD-RE-Medien hebt sich das jüngste Mitglied der LG Super Multi-Familie deutlich vom Wettbewerb ab. Das neue interne Modell ist zudem voll abwärtskompatibel und somit in der Lage, auch CDs und DVDs, inklusive DVD-RAM (5x), zu brennen. p>Das innovative Laufwerkkonzept Super Multi Blue stellt sicher, dass kein Nutzer auf den gewohnten Brennkomfort verzichten muss. Der GBW-H10N kommt Mitte Juni auf den deutschen Markt. Die unverbindliche Preisempfehlung liegt bei 799,- Euro."
    LGE link
  • dez
    #174
    Hát mondom, hogy már az élő fába is belekötsz. Ha tudni akarod ennek a "rejtélynek" a "megfejtését": pár éve ASM-ben csak mikrokontrollerekkel dolgozom, így számítógépen mostanában nem programoztam ASM-ben. (PC-n meg egyátalán nem, mint írtam.)

    Ha annyira értenél hozzá, tudnád, hogy pl. az Amiga (Atari [ezt ki is felejtettem], C64, stb.) hardvere teljesen más, mint a PC-é, így engem kurvára nem érdekelnek a PC-s megszakítások.

    Mellesleg lehet interruptok használatának igénye nélkül is kódolni ASM-ben. 1-1 ASM rutinért még nem kell birtokba venni az egész gépet. (Ettől függetlenül használtam, és használok interruptokat, ha ezzel jönnél.)
  • [Jakuza]
    #173
    Fogalmazas es tereles zavarban elsz.

    1.Egy szóval nem mondtam, hogy én PC-n programoztam ASM-ben. (mult ido)

    2.És halkan megsúgom, kb. 18 éve programozok (kb. fél évvel kevesebb idő óta ASM-ben is), de ez cseppet se zavarjon." (jelen ido)

    Akarki akarmit mond ha, leir valaki olyasmit, hogy programozik 17,5 fel eve ASM-et, az valamit feltetelez.
    Peldaul azt is, hogy ert hozza.
    Raadasul tudod, aki ASMben programozik annak van Interuptokat osszesito leirasa, amiben megtudja nezni, mi mire valo.
    Mondjuk itt: http://www.ctyme.com/rbrown.htm
  • dez
    #172
    És? Mi a bajod ezzel? Vagy már a fába is belekötsz?

    Az a mondat igaz.
  • [Jakuza]
    #171
    Ja es pontosan:

    Jövő héten indulhat a PS3 tesztelése >> 44#
  • [Jakuza]
    #170
    Dez:
    PS3 teszteles topic:

    "És halkan megsúgom, kb. 18 éve programozok (kb. fél évvel kevesebb idő óta ASM-ben is), de ez cseppet se zavarjon."
  • dez
    #169
    Nahh, megnéztem a demót. Nem rossz, nem rossz.

    De:
    1. Miért is nem lehet kilépni?
    2. Valahogy nem láttam benne a nevedet.
    3. Elég nehezen hiszem el, hogy te írtad, az alapján, hogy bizonyos dolgokat milyen nehezen fogsz fel. (Vagy csak úgy teszel, hogy ne kelljen elismerni? Mindegy.) Nehezen tudom elképzelni, hogy lehet programozni elvonatkoztatási készség nélkül.
    4. De tegyük fel, te írtad. De az, hogy ezáltal feljogosítva érzed magad, hogy másokkal olyan kurva bunkó legyél, mint amilyen vagy, amiatt nem érdemled meg a dícséretet...
  • dez
    #168
    Ó, az fáj annyira, hogy azt írtam, hogy ilyen 3D-s demókkal Dunát lehet rekeszteni...? De ez nem lehúzás, hanem tény.

    Egy szóval nem mondtam, hogy én PC-n programoztam ASM-ben. Az x86-ot nem ismerem. Hanem C64-en, Amigán, és pár fajta mikrokontrollert.

    [Tudatosan tartózkodom bizonyos jelzők használatától, Jakuzára vonatkozólag.]
  • [Jakuza]
    #167
    Jo duma.
    Es te huzod le az en dijnyertes munkamat ?
    Aki egy szaros Interuptot nem ismer, amit raadasul meg a ket honap ota ASM-el foglalkozo gyerkocok ismernek ?
    Kibukott a zsakbol a valosag.
    Te kis programozo geniusz.
  • dez
    #166
    Nem volt rá szükségem.
  • dez
    #165
    Csahogy te azt a saját állításoddal ütötted ki:

    "Marpedig az 1200as gepig az elso 3 gep gyakorlatilag bovithetetlen volt, s az 500asok miatt lett annyira nepszeru anno. (csak HDD vezerlo es memoriakartya bovitesi lehetoseg)"

    És ha azzal jönnél, hogy "az 1200 idejében", az sem lenne igaz, mert már akkor is volt jópár kártya.
  • [Jakuza]
    #164
    Int19h
  • [Jakuza]
    #163
    Na ez a lol.
    Ez aztan a zsenialitas.
    Oreg nem kellett szoftverbol resetelnem, ez aztan a nem akarmi most aztan pofara estem.
    Egy szaros Int19h-t nem ismersz, pedig aztan te 15eve programozol.
    Na szevasz, te geniusz.
  • dez
    #162
    Hogy fogsz te égni... Már előre élvezem.
  • dez
    #161
    Sosem kellett szoftverből resetelnem.
  • [Jakuza]
    #160
    Na igen szerinted, hogy megmagyarazd.

    "Hat akkoriban a bovithetosege kimerult a HDD illesztobol.
    Raadasul a HDD az illeszto egyutt ketszer annyiba kerult, mint maga a gep.
    Akkor meg nem volt semmi mas bovitokartya a gephez. Mire kijottek az ertelmes kartyak, addigra mar a gep sirja megvolt asva.""

    Nos ha kizertam a lehetoseget a bovithetosegnek, akkor vajon miert is irtam, hogy mire kijottek az ertelmes bovitokartyak a gep sirja meg volt asva ? :P

    Nos ez aztan a fordulat ?
  • dez
    #159
    A következők voltak rajta:
    1db 680040 vagy 680060 proci
    1db PPC 603-as proci
  • [Jakuza]
    #158
    Mi van programozo zseni nem mukodik a kereses a Googleban, nem irjak le az interuptot a Wikipediaban ?
    Te kis zsenialis jatekprogramozo. :P
  • dez
    #157
    Később kétségbe vontad a "gyakotlati" bővíthetőséget. Ez semmissé teszi az "akkoriban"-t. Meg az is, hogy különben sem igaz, hogy kimerült abban.
  • [Jakuza]
    #156
    Ez aztan a zsenialitas, a ZX Spectrum is az. Es mi koze van a hozzaszolashoz es a mostani PCkhez ?
  • dez
    #155
    A tévedés beismerése nem terelés. Elismertem, hogy tévedtem, amikor azt írtam, hogy 88-ban még nem volt a PC-hez egér. De azt fenntartom, hogy egyátalán nem volt mindegyikhez, főleg korábban.
  • [Jakuza]
    #154
    Nos okoska ha programozo vagy elmondanad, hogy egy ASM kodban hogy lehet egyetlen Interuptal resetelni ?
    Hagy essek mar pofara.
    Eleg egy interuptot ideirnod.
  • dez
    #153
    Na ja, de a PC is személyi számítógép.
  • [Jakuza]
    #152
    Hat mi van rajta te nagyokos ? Sosmogyoro ? Esetleg valamilyen 680x0 proci ?
  • [Jakuza]
    #151
    Szerinted csempeszem.

    De ideidezem az egesz mondatot te kis genius.
    "Hat akkoriban a bovithetosege kimerult a HDD illesztobol.

    Csak hogy lassak, hogy milyen genny modon akarod kitekerni a mondanivalot, hogy igazad legyen.
  • dez
    #150
    Nekem is volt Blizzard 060+PPC kártyám. Csakhogy ez a kártya, nem a proci. Olyan proci nincs, hogy "060-as PPC".

    Ezt a programozó mivolti kétségbevonást hanyagolnám a helyedben, mert annál nagyobb pofára esés lesz később a számodra.
  • dez
    #149
    Az állításod akkor sem igaz, mert nem csak memóriabővítő és HDD bővítési lehetőség volt hozzá. És megint csak alantas módon idecsempészed az "akkor"-t.
  • [Jakuza]
    #148
    raadasul megint hazudsz:

    "1988-ban, 18 éve... PC-hez akkoriban még asszem egér sem volt"

    Tereles: (Bár már eleve úgy írtam, hogy "asszem".) Csak nem volt mindhez.

    1 mondat Sem volt.
    2 mondat Csak nem mindhez. :P LOL ember vagy te.
  • [Jakuza]
    #147
    Te butus szakmai hozzaertesed netovabbja volt ez a hozzaszolas, ugyanis szemelyi szamitogep a C64 is meg az A500 is, de azok nem a mai ertelemben vett PC-k.
  • [Jakuza]
    #146
    En nem ertek hozza lol
    Tudod mi a Cyberstorm PPC vagy a Blizzard PPC ?
    Egyaltalan tudod mi a 68040/060 es PPC604-Turbokartya ?

    Programozo ?
    Ja programoztal mar talan batchet. :P
  • dez
    #145
    Miért, a PC az nem személyi számítógép??? Personal Computer. Lehet, hogy még ezt sem tudod? És miért teszel úgy, mintha később nem ismertem volna el, hogy létezett hozzá? (Bár már eleve úgy írtam, hogy "asszem".) Csak nem volt mindhez.
  • [Jakuza]
    #144
    Te kis genius, tudod mi az hogy gyakorlatilag es akkor ?
    Nem mert 2 agytekervenyed keves a felfogokepesseged kitarulkozasahoz.
    Ellenben jol hazudsz.

    DEZ:
    "1988-ban, 18 éve... PC-hez akkoriban még asszem egér sem volt"


  • [Jakuza]
    #143
    Ja es ezt irom be:

    DEZ:
    "1988-ban, 18 éve... PC-hez akkoriban még asszem egér sem volt"

    Allitolag Jakuza ezt mondta DEZ szerint:

    "Már a '80-as évektől minden PC-hez volt egér."

    Pedig az allitas igy hangzott:
    "A szemelyi szamitogepekkel 1983 kornyeken mar majdnem mind volt eger."

    Szoval te kis technikai genius, ezt magyarazd mar meg ha te szerinted 1988ban nem letezett PChez eger (itt jokat lehet rohogni a szakmai hozzaerteseden) , akkor miert kell hazudni, hogy azt mondtam, hogy 80ban minden PChez volt eger ?

    Te aztan tudod az osszefuggeseket.


  • dez
    #142
    1. Itt csak te hazudsz és ferdítesz folyamatosan.

    Jakuza: "Marpedig az 1200as gepig az elso 3 gep gyakorlatilag bovithetetlen volt, s az 500asok miatt lett annyira nepszeru anno. (csak HDD vezerlo es memoriakartya bovitesi lehetoseg)"

    És persze ez sem igaz.

    2. Hazudsz, mert ezt írtam, csak kiforgattad: "És különben sem igaz, hogy az A500 bővíthetetlen volt. Asszem még PPC-s kártya is született hozzá! (De 040, esetleg 060-as biztos.)" - kurvára nem írtam, hogy már akkor volt ilyen. És már ott is leírtam: "A PPC-t és a 060-at csak arra írtam, hogy szerinted bővíthetetlen volt a gép. Mindenki tudja, hogy azok később jelentek meg."

    3. Egy kölni Amiga Messe-n vettem, talán volt valami akció rajta. De alapból sem volt sokkal drágább. Előkeresem majd a hírdetést, ami alapján vettem. Német Amiga Magazin.

    Akkor is programozó vagyok, ha a fejed tetejére állsz.

    68060 az létezik, csak olyan nem, hogy "060-as PPC". A PPC az egy egész más procicsalád. Ezzel is csak a fél-hozzáértésedet bizonyítottad...
  • [Jakuza]
    #141
    1. Hazudni csak te szoktal.Mert egy jellemtelen genny ember vagy.
    Kulonben nem irtam volna ezt le ha azt mondtam volna hogy bovitjetetlen.

    "Hat akkoriban a bovithetosege kimerult a HDD illesztobol.
    Raadasul a HDD az illeszto egyutt ketszer annyiba kerult, mint maga a gep.
    Akkor meg nem volt semmi mas bovitokartya a gephez. Mire kijottek az ertelmes kartyak, addigra mar a gep sirja megvolt asva."

    2.Kurvara azt mondtad, csak mar letagadod.
    3.Ismet valotlansagot allitasz de mindegy, hiszen egy 33MB-s vinyo ara mindossz 599$ volt akkoriban.
    Igaz te megvetted vezerlostul Nemetorszagban 30k-ert.
    LOL
    Szerintem Pinocchio ora a tiedhez kepest fogpiszkalo.

    A komment meg annyi te sose voltal programozo, seholsem nagy kamugep vagy, egy ertelmes programozo, nem ir felkompatinbilitasrol, nem nezi le egy ASSemblyn nyertes munkat, dehat elvegre a Mithis ennek a szar demonak vette meg a kiegeszitett enginjet.
    Te ertesz a dologhoz, csak azt sem tudod mirol van szo.
    Tenyleg nem letezik 060as Motorola proci, hiszen Motorola 68060 a szama, de te meg a kis agyaddal kiegesziteni sem tudod, a nyilvanvaloan ertheto dolgot.
    Nem is vesztegetek egy ilyen jellemtelen, hazug emberre tobb szot.
  • dez
    #140
    1.a. Hazudsz. Azt írtad: 'az első bővíthető, "otthoni"(?) Amiga az A1200 volt'... Nincs itt semmi akkoriban.
    Mellesleg már elég korán megjelent többfajta kártya az A500-hoz is. (Memóriabővítő [fast/chip], vinyó, procikártya, stb.)
    1.b. Kurvára nem azt mondtam, hogy már 90-ben (vagy inkább korábban, mivel 90-ben már 4 éves volt) volt hozzá 060-as, vagy PPC kártya. Hanem csak azt, hogy már van hozzá olyan is. (Ennyire bővíthetetlen.)
    Apropó, "060as PPC proci" - na ilyen nem is létezik! :D
    2. Nem 87-et írtam, hanem 89-90-t. És igaz. Csak nem 30 (mint te írod), hanem 35-40.
    3. Fogd már fel, hogy nem számít, hogy mi volt 93-ban, amikor ezek az árak voltak (itthon).
    4. Később elismertem, hogy lehetett hozzá (PC-hez) venni egeret, de nem igaz, hogy mindhez volt. A legtöbbhöz nem volt, főleg nem előtte.
  • [Jakuza]
    #139
    Ne csipegesd le a mondatok veget oreg.
    Igy en is tudok toled idezni.

    1. abban az idoben bovithetetlen volt.
    Igaz te akkor 90ben mar vettel hozza 060as PPC procit, igaz meg nem is gyartottak. :P
    2.Igaz az allitasod szerint te vettel Nemetorszagban 87ben vinyot az amigahoz vezerlokartyaval 30K-ert, igaz nagy kar csak a vinyo volt akkoriban 80k.
    De te aztan ugy hazudsz mint a vizfolyas es hogy ellenkezz velem ilyeneket allitottal.
    3.

    Commodore A500 29990Ft
    Rochard HD controller A500/A500+ 17900Ft
    80MB Harddisk 24990Ft vagy 120MB HDD 36990Ft
    http://pcvilag.muskatli.hu/irodalom/CoV/CoV38/cov38.html

    Te szerinted kevesebbe kerult a vinyo es vezerlo mint a gep., en azt mondtam ez nem igaz mert kozel a duplaja volt.
    Veletlenul itt egy 93as ujsag amiben a magyar arak fel vannak tuntetve alatamasztva, hogy milyen zagyvasagokat beszeltel mar akkor is.
    Az egerrel kapcsolatban meg ekkora hazugsagot az eletemben nem lattam, mondjuk jellemedbol fakadoan tuti.
    Veletlenul te irtad le hogy a 80as evekben nem letezet eger PChez.
    Meg azzal s4em voltal tisztaban, hogy az eger hogyan fejlodott a szamitastechnikaban.Te szakember.
    Csakhogy mindenki lassa mirol is van szoÉ

    DEZ:
    "1988-ban, 18 éve... PC-hez akkoriban még asszem egér sem volt"

    Erre en leirtam, a kutfejembol , Wikipedia nelkul, veled ellentetben te zseni.

    Szo szerint idezve:

    ""1963 fejlesztettek ki az elso egeret, de amugy 1970ben kezdett elterjedni a "X-Y Position Indicator For A Display System". Aztan a Xerox meg ebben az evben atvette a megoldast, majd 1973ban az Apple Lisa.
    A szemelyi szamitogepekkel 1983 kornyeken mar majdnem mind volt eger.
    Sot a pl az IBM PC Juniorjaba meg fenyceruza csatlakozasi lehetoseg is volt.""

    Tehat vessuk ossze a hazugsagoddal ?

    DEZ
    'Már a '80-as évektől minden PC-hez volt egér.'

    JAKUZA
    A szemelyi szamitogepekkel 1983 kornyeken mar majdnem mind volt eger.

    Szoval nem vagy kicsit sem jellemtelen.


  • UNREG
    #138
    A hazudozás az nagyon megy neked, de sebaj, már megszokhattuk tőled, kár, hogy te voltál az, akit kiröhögtek a szánalmas konzolgyűlöleteddel.

    Ezt írtad:

    "Ismet egy kamu Sonyektol.
    Kiderult az RSX NV47 alapu lesz a regi beigert szonoklat ellenere."

    Persze a válasszal azóta is adós vagy, hogy hol kamuzott itt a Sony.

    És ezekre a kérdésekre sem válaszoltál:

    "Mit jelent az, hogy "Not actual times. Just for illustrative purposes"?
    Az SPE RAM-ok késleltetése hogy alakul?
    Mi volt a Sony bejelentése ezzel kapcsolatban?"