61
Lightscribe meghajtok / velemenyek
  • szilvasi4
    #61
    Sziasztok!

    Van egy LG GH22LS30 tipusú DVD íróm aminek tudnia kellene a

    LightScribe írást ,de valami oknál fogva mégsem tudja. Valamikor gravíroztam is vele pár lemezt újkorában ,de egy ideje nem használtam. Mondhatnám új állapotban van még.


    A következő infót találom a control panelon

    Van valakinek valami ötlete mit lehetne tenni a funkció visszaszerzésére?

    A választ előre is köszönöm!
  • attyspocak
    #60
    Van Lightscribe lemez BD-ben is?
  • k roy96
    #59
    semmi megoldás #58?
  • k roy96
    #58
    Köszi, de ezt írja:

    "Offsite linking is not allowed for this file

    Please visit rpc1.org before attempting to download the file"
  • pxxl
    #57
    találtam egy fw-t az íródhoz. nézd meg, lehet segít, bár elvileg ez csak lemeztámogatást frissít. próba cseresznye...
  • k roy96
    #56
    #52 senki??, mert nagyon fontos lenne
  • pxxl
    #55
    nem
  • 16gaborm
    #54
    Hali
    Most vettem egy LabelFlash dvd írót!
    És sajnos szomorúan tapasztaltam hogy LabelFlash dvd elég kevés van a piacon!!
    És olyan kérdésem lenne hogy ezzel a dvd meghajtóval tudok-e LightScribe készíteni?
  • k roy96
    #53
    valaki pls #52!
  • k roy96
    #52
    Lefrissítettem a Firmware-t 1.02-re felraktam a azt ami kell ahhoz hogy elérhető legyen a lightscribe funkció, de a lightscribe control center se látja az írót meg a Nero Cover desinger se...
    Valami megoldás? Előre is köszi
  • pxxl
    #51
    google -> firmware+dvd író márka -> enter...
  • k roy96
    #50
    Nekem ez kellene, csak törölték
  • ChaosTeam
    #49
    Szerintem nagyon jó, ilyenem volt a mostani előtt, a mostani is samsung LS író... nekem tökéletesen megfelelt az is és a mostani is.
  • Justil
    #48
    na, valaki? :)
  • Justil
    #47
    sziasztok!

    http://href.hu/x/862s

    erről mi a véleményetek? most szeretnék venni 1 lightscribeos dvd írót, ráadásul ami most van az még dual layer-t sem tud, így azért is fasza lenne. De nem nagyon vagyok otthon hardverben, így nem tudom jó -e, bár a Samsungban eddig nem csalódtam, telefon, meg hdd téren.
    Azért az is jó lenne, ha megbízhatóan írna, mert jó lenne ha a vele írt audio cd-k nem akadnának a pio dj cd játszóiban. a mostani írómmal nem volt ilyen gond, de volt már olyanom ami ezen a téren gyengén muzsikált...

    szóval mit gondoltok, ez amit belinkeltem jóféle?
    előre is köszi minden segitséget!
  • Master Cheaf
    #46
    bocsesz rossz helyre írtam:D sry
  • Master Cheaf
    #45
    Hello! egy (számomra) felettébb szokatlan dologban kérnék segítséget. a pc-mben 2 winyó van mindkettő fel van osztva 2 felé, tehát 4 meghajtóm van. ezek közül amikor meg akartam nyitni az eggyiket (nem rendszert tartalmazó) adott egy hibaüzenetet amiben kb az volt h a windows nem találja a ctfmon.exe programot és felkínálta a program helyének megadásának lehetőségét. nah most én voltam akkora barom h elkezdtem keresgélni és mivel nem találtam semmit gondoltam kipróbálom mi van ha másik progit adok meg (internet explorer), az eredmény az lett h most ha duplán kattintok erre a meghajtóra azonnal megnyílik ez explorer. a meghajtót egyébként jobbklikk/megnyitással meg bírom nyitni viszont ez a dolog nagyon zavar. ja és időközben megtaláltam a filet is amit a rendszer nem talált. mit tudok tenni ilyenkor? légyszi segítsetek
  • Sajátgép
    #44
    a labelflash-ről nem is beszéltem, tehát tudom miről beszélek, a LightScribe-ról! és azt is tudom, hogy ehez külön ilyen lemezt kell használni. és van is ilyen lemezem! a probléma ezzel nem oldódott meg. még mindíg nem enged Lightscribe lemez kezelő programot feltelepülni. pedig már kétszer frissítettem azt a rohadék, firmware-t.
  • luigi62
    #43
    Aztán, ha még segithetek; Nyilván, amig nem a rajzolható felülettel teszitek az íróba a lemezt, addig men label-nek ill. Ls-nek látja őket.
  • luigi62
    #42
    Az LS és a Labelflash két különböző lemezfelület, teheát a két író más technikával irja őket.

  • luigi62
    #41
    Hello.
    Ajánlanám a SureThing CD DVD Labeler Deluxe nevű programot, egyébként a 8 feletti verziószámú NERO-kat próbáld, ha mindenáron NERO-val szeretnél írni, mármint lightscibet.

  • Sajátgép
    #40
    szia. a páromnak,van egy Hp laptopja, és az Ls-os íróval rendelkezik. na persze azon a gépen gyárilag van fent a Hp-nak a Ls-software-e, és nem kell beletenni az íróba a lemezt, akkor is Látható, h Ls-os az írója. nemrég felraktam neki egy Nero-t és az is lemez nélkül elérhetővé tette a Ls-funkciót. Én próbáltam Firmware-t frissíteni, sikerült is, újraindítottam a gépet, és semmi. És egy Ls-software-t sem enged telepíteni. szóval ezt nem értem.
  • ChaosTeam
    #39
    Nem tudom, mindenhol így van-e, de nekem Samsung-os íróm van, és a gép csak akkor észlel "Lightscribe" meghajtót, ha belerakom a LS-os lemezt "LS oldalával lefele", addig azt írja ki, hogy nem talál ls meghajtót, amint berakom máris felismeri. Nem tudom te hogy próbálod.
  • Solten
    #38
    Hi. Nero pl...
  • Sajátgép
    #37
    sziasztok! ki tudja az LG GSA-H22L DvD- íróhoz melyik lightscribe-s program, vagy driver kell? szóval ,hogy tudok vele, LS-os lemezt írni, mert pl amit találtam LightSribe, software-t az nem akar feltelepülni, vagy nem talál ilyen írót, vagy nem tudom miért. szóval mit kell csinálni, hogy tudjak LightScribe-t írni, vagy égetni, vagy mittom én??
  • ChaosTeam
    #36
    Shurething vagy surething a neve nem emlékszem pontosan, én azt használtam :)
  • geri777
    #35
    Melyik programmal lehet a legjobban tervezni ? meg égetni light scribeot ?
  • Inquisitor
    #34
    Aljas módon a nyomtatható lemezre nyomtatni lehet, égetni nem.
    Lightscribe meg csak Lightscribe lemezzel működik ...
    A Labelflash meg csak Labelflash lemezzel. Ki érti ezt?
  • Iminyó
    #33
    Nemhinném.
  • Brash
    #32
    Szóval akkor printable lemezre is lehet lightscribe íróval "égetni"? :S
  • Iminyó
    #31
    Azt hiszem EZ kell neked. Ez engedélyezi a lightscribe-ot.
  • geri777
    #30
    akkor a printtabel cd-dvd kre nem égeti rá a mintát?
  • geri777
    #29
    HEllosztok


    vettem 1 asus dvd írot
    ami light scribos nem kaptam hozzá szoftvert cask 1 nerot felrakom és amikor kiválasztom mit akkarok irni kijön hogy nem találja a szoftvert

    egy ASUS quietrack dvd irom van


    mit csináljak??
  • ChaosTeam
    #28
    Az a baj, hogy Lightsribe lemez kell. A Printable az asszem rendes nyomtatóval nyomtatható, vagy valami más eljárással, de biztos nem LightScribe.

    Lightscribe -hoz Lightscribe lemez kell.
  • rat42
    #27
    Ja és felraktamn a legújabb lightscribe drivert a lightscribe.com-ról.
    Se Nero7 CoverDesigner-el, se a lightscribe.com-ról letöltött SureThing CD Labeler LightScribe Trial 5-el nem sikerül képet égetni, csak a HP lemezre!
  • rat42
    #26
    Sziasztok! Please segítsetek.
    Van egy olyan gondom, hogy vettem 1 hónapja egy Lightscribe-os DVD-írót.
    Konkrétan Samsung SH-S182M, és most vettem hozzá 3 típusú nyersanyagot.
    - HP CD-R 52x lightscribe
    - Plextor DVD+R 16x "silver printable"
    - Ridisc DVD+R Dual-layer 2,4x "printable"
    A HP-ra sikerült írnom is, meg képet égetni, de a másik kettőre csak adatot tudok írni, képet égetni nem.

    Mi lehet a baj, ha valaki tudja az légyszi tudassa, talán más okulására is!

    Előre is Köszi!
  • Lolcsy
    #25
    Sziasztok,egy olyan problémán van mint anno Lamase-nek
    Akárhogyanis szeretném :D nem akarja meg csinalni a Light Scribe dvd re a mintát,mindig kiirja azt amit Őneki "2006. aug. 16. 13:53" hozzászolásában
    Frimwaret frissitettem de igysem jo,mi lehet a gond?
    Surething és Neroval probalkoztam,egyik sem jo,1hetes a dvd iro,LG
    Hp dvd re akarok irni LightScribe 1.2 -8*
  • DDE
    #24
    Megoldva!
    Sorry ..
  • DDE
    #23
    Hali!

    Letöltöttem és feltelepítettem a LightScibre nevü progit. (Sajnos összekevertem a LabelFlash-el.) Sehogysem tudok megszabadulni tőle.
    A legváratlanabb helyeken bukkan fel. Nincs uninstallja sem.
    Nem tudjátok, hogy hogyan lehet tőle véglegesen megszabadulni? (A regedittel már átnyálaztam a gépet, és kiszedtem mindent amit találtam, de mégiscsak felbukkan néha-néha.)
  • grebber
    #22
    Akkor lesz ez jó amikor már sokszázezer féle szint is tud használni!