3334

  • DanielT
    #691
    A soros 6 hengereseiről híres többek között, V motor 8 hengertől felfelé van náluk.
  • Reyes
    #690
    Ez biztos? Linket esetleg tudsz dobni?

    (Csak mert ha valaki vitatkozna velem, akkor biztosan tudjam állítani:))
  • DanielT
    #689
    BMW-ben nincs V6 :) Egyetlen egyben sem. Soros 6 van :)
  • DJ BP
    #688
    e30-ba mi a francnak V6?
  • DJ BP
    #687
    és a gyár tuning? :)

    Amúgy ezzel én is így vagyok
  • DanielT
    #686
    Elég agresszív, de én mindenben a gyári mellett vagyok. Nálam az autótuning kimerül a kocsi lemosásában.
  • DJ Skyline
    #685
    megtetszett nekem ez:


    kicsit fantáziálgattam vele, hogy hogyan nézhetne ki pl egy fekete kasztnival, erre jutottam:


    (direkt nem csináltam meg a jobb oldalán)
    nem tudom, szerintetek? jobb a gyári, vagy szebb a fekete verzió? mondjuk már csak egy a baj, hogy 100.000 Ft körül mozog! :D
  • malter
    #684
    "Sportcélra a 4 hengeres gyenge szirszarok (e28-e30) alkalmatlanok"
    nem zavar hogy e30 m3 is 4 hengeres?:D
  • malter
    #683
    az ökörség,elsö autom 318as volt és semmi baj nem volt vele,soros 6 a favoritom,de nem vetem meg a 4hengert sem(barátom most vett 318is-t,és meglepett milyen jo:))anno azért adtam el mert enyém még nem i-s volt és sokat zabált
  • pszihopata
    #682
    Engem kérdezel?
    Nem én írtam hanem Maszka a 652-es Hsz-ben!

    Természetesen nem értek vele egyet!
  • SpeedXHUN
    #681
    De a bajom csak ez:"4hengeres bmw-ket alapból nem szabad venni"
    mi az hogy alapból?
  • pszihopata
    #680
    Ha te mondod!

    Magyarországi viszonyokra szerintem még gyakran a 4-is sok!

    Gondolok az úthálózatra,meg az anyagi lehetőségekre például.
  • MaSzKa
    #679
    BMW 530 D Rendszám :) durva ilyen kell nekem is
  • MaSzKa
    #678
    BMW Turbok
  • MaSzKa
    #677
    <object width='320' height='273'><param name='movie' value='http://videa.hu/flvplayer.swf?v=g5R9jPEV14UzV0r8' /><embed src='http://videa.hu/flvplayer.swf?v=g5R9jPEV14UzV0r8' type='application/x-shockwave-flash' width='320' height='273' /></object>
  • MaSzKa
    #676
    tehát nem az igazi a 4henger
  • MaSzKa
    #675
    BMW-be olyan kb a 4 henger, mint Porsche-ba az orrmotor ha érted mire gondolok.

    Sportcélra a 4 hengeres gyenge szirszarok (e28-e30) alkalmatlanok
    a 6henger simábban jár és jobban bírja a gyűrődést viszont többet fogyaszt

    V8-as az meg egyszerüen sokat eszik
  • malter
    #674
    hát eléggé el vagy tájolva,az egyik legegyenletesebben járo motor a 6hengeres 4 ütemü 360fokonként ismétlődik a 4ütemű motorban
    360fok/6=60fok/henger
    és 90fok egy robbanás,azaz amig az egyik a robbanása kétharmadánál jár, és kezd gyengülni, akkor kezdődik a másikban,a 4hengeresnél meg 90fok
    ott pont vége van az egyikben, mikor kezdődik a másikban igy nincs átfedés
  • pszihopata
    #673
    Én sem értek egyet vele,ami 6 hengeresben bírja,az 4 hengeresben miért nem,sokszor minden egyezik.

    'Hogy jobb az üteme a 4 hengernek,jobb a gyújtása."

    -ezt továbbra sem értem!

    A 6 hengeres simábban jár,de nagyobb a surlódási ellenállása,ezért többet fogyaszt mint egy ugyanakkora 4 hengeres.A lóerő meg nem a hengerszámtól függ.
  • SpeedXHUN
    #672
    Hogy jobb az üteme a 4 hengernek,jobb a gyújtása.
    6 henger erősebb jobban bírja a gyűrődést,de abban nem értek 1et,hogy "4hengeres bmw-ket alapból nem szabad venni"
    4 hengeresek nagyon birják a gyűrődést neten fennt van sok 350000 km futott bmw e30 m40,m20 as motorral.
  • pszihopata
    #671
    'minden autóban a legszabályosabban a 4 henger megy,nem beszélve a befecskendezésről,porlasztókról."

    -ezt hogy érted?
  • SpeedXHUN
    #670
    Azért mondta hogy megvedd
    Ha 6 Henger akkor lehet 8 is az még jobb,de minden autóban a legszabályosabban a 4 henger megy,nem beszélve a befecskendezésről,porlasztókról.
  • MaSzKa
    #669
    nem saját tapasztalat hanem ismerős és sokat olvastam a BMW-kről
    főleg fórumokat

    akitől vettem volna az e30-at 2.0i 6henger 136LE Coupe azt mondta ha eléri az üzemi hőfokot akkor nemigen lehet megőlni
  • SpeedXHUN
    #668
    Ezt tapasztalatból mondod mert én nem vettem észre
  • MaSzKa
    #667
    abba(E30 M3 Evolution2) legalább érezni az utat

    az új az már túl kényelmes nekem

    de inkább 1 E28 vagy M1-es kéne
  • DJ BP
    #666
    420 miért nem elég? :) Már az is csak erőfittogtatás, egy e30 M3-al biztos van olyan élvezetes, sőt...
  • Sland
    #665
    Én ott voltam. Nem lehett tovább menni a baleset miatt úgyhogy kellett egy kicsit kerülni...
  • MaSzKa
    #664
    Óvatosan vezessetek!

  • MaSzKa
    #663
    A BMW -ről vétek levenni a jelet szerintem
  • MaSzKa
    #662
    a BMW e21-esnek tökmodern hátulja volt a 70-es évek végén
    e30 se bézki rosszabbul:-)

  • MaSzKa
    #661
  • MaSzKa
    #660
  • MaSzKa
    #659
  • MaSzKa
    #658
    hát biztos nem használ neki

    le van írva nekem valami.doc ba mt kell kiszedni és akkor a 7000-es szabályzás kiiktatva

    e30.hu-n szedtem le még 4éve már lehet nem lehet letölteni
  • MaSzKa
    #657
    Készül az F1 utódja a McLarennél. A hírek szerint az új modell még a közel 400 km/órás tempóra képes elődnél is gyorsabb lehet.

    A McLaren úgy döntött, a legendás és eddigi leggyorsabb saját márkajelzésű autója, az F1 helyett előrukkol egy még gyorsabbal. Az újdonság a P11 nevet fogja viselni, és ugyan kisebb motort kap elődjénél, mégis gyorsabban száguld majd.

    A háromüléses F1-et egy V12-es BMW S70 motor éltette, akár 386 kilométer/órás sebességig. Ezt a tempót kevesebb, mint 40 másodperc alatt érte el, ezzel egykoron a világ leggyorsabb szériaautója volt, habár csak 100 darab készült belőle.

    bmwpower.hu
  • pszihopata
    #656
    És utána nem érted miért szar a co-ja,miért megy szarul és eszik sokat,és indul nehezen?
    Görbe szeleppel?

  • MaSzKa
    #655
    a szabályzást ki lehet kötni e28 e30-ba házilag is
  • pszihopata
    #654
    Egy 325-ösnek az is elég volt,mikor 140-nél a haverom 4. helyett 2.-ba húzta vissza,a dugók utolérték a szelepeket.
    Sokáig nem értettem miért szabályoznak viszonylag hamar,gondolom ezért.
  • MaSzKa
    #653
    nem semmi 560LE
  • MaSzKa
    #652
    4hengeres bmw-ket alapból nem szabad venni csak 6hengerest mert az nem igen lehet megölni