3334

  • MaSzKa
    #2211
    E21 A Sikercápa

  • Zizou5
    #2210
    De ezek mind gyári adatok, ez ha büdöset fingasz, már más :)
  • Zizou5
    #2209
    523i aut: vegyes: 9.7 város: 13,8 pálya: 7,3
    520i aut: vegyes: 9,5 város: 12,8 pálya: 7,5
    520i man: vegyes: 9,1 város: 13 pálya: 6,8
    520d man: vegyes: 6,1 város: 8,1 pálya: 5

    520d automataba e39be ritka.:) Egész Németországba 1et találtam, az meg ugyanezt irja.
  • zoli800301
    #2208
    Ja 520-nál benzin is és dízel is:-)
  • zoli800301
    #2207
    Hali. Érdekelne , mennyit fogyaszt egy 2000-es 523-as aut.váltós , 520 aut, és 520 kézi váltós bömös.Nem vagyok nehéz talpú, inkább spórolósan szoktam vezetni. Ezt azért írom, mert tudom, hogy lábtól is függ, de mégis kíváncsi vagyok rá. Köszi előre is.
  • GhostRider1 #2206
  • SimaSuna #2205
    ettől szebb hangja semelyik Bimmernek nincs :)

  • [HUN]Crassus
    #2204
    Nos megint jelentkezem mint "szárnyaszegett" tulaj....
    Az egyik kollégám aki most jött vissza szabiról mondta,hogy másfél hete Erzsébeten a Vágóhíd utcai CBA-parkolójában látott egy sötét grafitszürke e30-ast és baszki FEKETE! hátsó szárny volt rajta pont mint az enyém amit ugye megfújtak! Sajnos későn eszmélt,hogy felkellett volna írnia a rendszámot,de akinek ismerős az jelezze!Szeretnék elbeszélgetni a tulajdonossal......honnan,mikor szerezte stb.
    2 kollégám is lakik a környéken most megígérték azonnal felírják a rendszámot ha meglátják /onnan már csak 1 telefon a cím/ és nekem sem nagy kitérő pár kanyart menni a környéken....hátha szerencsével járok.
    Mint látjátok engem baszottul bosszant még mindíg és hiába rendeltem már utángyártott műanyag szárnyat akkor is a végére akarok járni ki lehetett ekkora barbár és piti aki így megcsúfította a kocsimat!
    Tegnap is rámvillogott egy L-es rendszámú! cső új 7-es tulaj majd elismerően intett jelezve fasza akocsi....hetente többször kapok ilyen pozitív elsimerést érthetetlen,hogy mégis rombolnak egyesek....
  • [HUN]Crassus
    #2203
    hangszerkezet!:)

    http://www.youtube.com/watch?v=cmdoiKO0_8M&feature=fvw
  • Carl Johnsson
    #2202
    Bemutatták az új 5-ös kombit!!
    http://autopult.hu/index.php/hirek/ujdonsagok/259-minden-az-uj-bmw-5-oes-kombirol-hivatalos-videoval

    Ez pedig elég érdekes, lemértek egy új 530d-t a reptéren:
    http://autopult.hu/index.php/barpult/blog/229-vezettuenk-st-le-is-mertuek-egy-uj-bmw-530d-t-auto-pult-blog
  • Reyes
    #2201
    Az igen, jó tudni, köszi.
  • 0ppika
    #2200
    például

    Az ORFK Körözési Alosztályának hivatalos adatai alapján Magyarországon az 1995 és 2001 között eltelt hat évben 22 db Magyarországon forgalomba helyezett, EWS-sel szerelt BMW-t loptak el. Ezek mintegy felét bizonyíthatóan úgy lopták el, hogy először betöréssel, vagy más módon ellopták a gyári kulcsot. Egy autóba beugrottak, amikor az járó motorral, nyitott ajtókkal állt, egyet pedig vásárlás színlelésével lovasítottak meg. Ezeket leszámítva 9 autó maradt, amiknek eltűnési körülményeiről az ORFK-nak nem állt rendelkezésére információ.

    1995 és 2001 között pontosan 2100 BMW személygépkocsit értékesített a Wallis Motor és márkakereskedői hálózata. A 22 áldozat az összes BMW 1,05 %-a. Ha csak azokat a kocsikat nézzük, amiknek eltulajdonítási körülményeiről nincs információnk, akkor az arány 0,43%. Ha azt vesszük, hogy bizonyíthatóan hány autót tulajdonítottak el a saját kulcsa nélkül, akkor ez a szám kerek 0.
  • Reyes
    #2199
    Jah igen, ha már BMW-s topik:)

    Jó barátom, ha minden igaz, a hétvégén hozza el a 2008-as, fekete, M futóműves 530xd-jét, kíváncsi vagyok már rá nagyon. Bátyjának is ugyan ilyen van, ugyanez az évjárat, csak az teljes M technik és hófehér. Ezért is emeltem ki ezt a Pajzs dolgot, mert ha valaki, hát ő vigyáz a kocsijára, most egy V-ös Golfja van, mindig kívül-belül gyönyörűen ki volt pucolva, de a BMW-be már egy komolyabb védelmi rendszert is be akar építeni. Ha esetleg tudtok más, rablásbiztos megoldást, örülnék, ha megosztanátok.
  • Reyes
    #2198
    Nemtom, nekem csak az Európai Meteorológiai Szolgálatot, ill. egy Electrolux mosógépet dobott ki a google...

    Dobnál egy linket?:)
  • Zizou5
    #2197
    Hat lehet ferdites a storyban de ha mar az alapja igaz hogy laptoppal ilyet lehet - marpedig en laikus szenmel ugy latom hogy biztos lehet valami hasonlo modon- az is baj. De gondolom ez olyan autoknal csinaljak igy amik nekunk valoszinuleg sosem lesznek:) egyebirant tegnap vittek el egyik baratom autojat 11 keruletben forgalmas helyen immobilaiserrel kormanyzarral:s

    ehhez kapcsolatba meg csak annyit mondanek hogy ha valami rendszert kidobnak az emberisegert mindig legyartanak egy ellen dolgot hogy megvegyek majd a frissiteseket. Lehet nem eleg szepen fogalmaztam meg igy ejjel tajt. Ez marketing kemeny biznisz:)
  • 0ppika
    #2196
    Olvass utána az EWS-nek...
  • Palinko
    #2195
    igen szerintem is logikus, hogy felkészülnek egy rendszerből, és ha nem az van benne, akkor túl kockázatos és ott hagyják. de ha minden kocsiba pajzs lenne már lehet nem hagynák ott mert alapnak számítana az ismerete :D
  • Reyes
    #2194
    Pajzs rendszerrel felszerelt autót még nem loptak el. Egyet sem. A kormányzárat meg fél mp alatt leszereli neked, ne viccelj már... A gyári riasztó a felszerelt tolvajok ellen nem ér semmit, de ha a motortérbe van beszerelve a rendszer, és a motorháztető reteszel, akkor áruld már el, hogy fogja a tolvaj kinyitni gyorsan, minél kisebb, nem feltűnő sérülést okozva?

    Ez nem fizetett hirdetés, de attól még így van:)
  • DanielT
    #2193
    A szivargyújtó 12 voltos csatlakozása a kulcs az autó minden rendszeréhez? :) Ejha...
  • Zizou5
    #2192
    Semmilyen okossaggal nem lehet megfogni egy dorzsolt autolopot. Ha mar az ajtot kinyitja mar pedig az egyszeru.. Beul riaszt 30 masodpercig kb mig felhuzza a kilincset kinyitja beul es a laptopjat radugja a szivar gyujtora egy zsinorral 2 kattintas es mar a riasztotol kezdve akarmien inmobilaisert muholdkoveto rendszert kiiktat egy enterrel nbeinditja a motort. Egyeduli idoigenyes a lkormanyzar (ha tesz ra a tulaj) de az se tart sokba. Szoval ha nincs kormanyzar marpedig akik azt hiszik mennyire vagany rendszer van a kocsiba es nem tesznek fel meg mar nem is meno mert "szereltettem bele ultrakemeny pajzs 5200ast" 1 max masfel perc alatt mar padlogazzal huz el az elkoveto. Annyi ido alatt meg ha fel is kelsz(nem fogsz) meg a papucsod se veszed fel nem hogy barmit hivjal vagy barmien vadaszpuskat elovegy mar a bontjak szet:) es ez komolyan igy megy nem spekulacio es nem is kitallacio:) csak hogy tudjatok mivan irtam le ezt a szosszenetet:)
  • [HUN]Crassus
    #2191
    nah pont az nem ér 2ft-ot sem:P:)

    nekem speciel nemtudják csak trailler elvinni a kocsit olyan okosságok vannak benne:P,de látod a spoiler lelopására nemvoltam felkészülve/és nem is lehet/:(
  • Palinko
    #2190
    nem tudom láttam már olyan riasztót hogy attól bekapcsolt ha ráesett egy szilva :D
  • Reyes
    #2189
    Milyen komolyabb riasztó van erre? A Pajzs védelem is a motort állítja csak le, úgy, hogy nem tudsz a motorhoz hozzáférni (reteszeli a motorháztetőt), de az sem segít azon, ha lefeszegetik a hátsó szárnyat.

    Komolyan kérdeztem:)
  • [HUN]Crassus
    #2188
    ez tényleg kissé bugyuta volt! no offense
  • [HUN]Crassus
    #2187
    :)
  • DanielT
    #2186
    Vannak még ilyen hasznos tanácsaid? Engem érdekelnének.
  • MaSzKa
    #2185
    ha előbb raksz bele riasztófélét akkor lehet ez megúszható lett volna
  • [HUN]Crassus
    #2184
    Ide is beszúrom amit a BMW fórumra írtam:

    Bizonyára emlékzetek páran erre:

    "Szevasztok!

    Szörnyű dolog történt velem tegnapm este komolyan mondom szinte sírok!!!
    Este alszom viszonylag korán lefeküdtem,mert 6-ra mentem volna dolgozni.HAllom csöngetnek ,azthittem álmodom,de csak nyomja valaki a csengőt...felkapok egy gatyát kimegyek 2 rendőr áll az ajtóban és mondják enyém-e a xyz rendszámű BMW....mondom igen mi a baj?
    Valaki a szomszéd házból kihívta őket,hogy egy ember odament és lefeszítette az Mtech2 hátsó szárnyamat és elfutott vele!Nem voltak messze a rendőrök mentek 3-4 kört a lakótelepen,de mondanom se kell nemtalálták meg sajnos.......nagyon rendes rendőrök voltak amúgy 2 csaj/meg egy fickó......
    a spoilert egyszerűen kitépték a csomagtartóról........1000% ra veszem,hogy egy másik BMW tulaj volt vagy valami ismerőse,mert nem hiszem el,hogy ez egy qrvára gyakori dolog lenne amit simán ellehet adni! Biztos valakinek a saját vagy a haverja kocsijára kellett!
    SZétbaszott az ideg és szétbasz most is,hogy lehet valaki ekkora féreg.....ott állt a kocsi gyönyörűen lemosva tegnap 18 éves gép hibátlan full gyári mtech 2 állapotban lámpák kivételével/ledes meg kristály hátul amit én cseréltem/
    Köszönnek,újúkkal jelzik más BMW-sek,sőt más autósok,gyalogosok/megálló mellett álltam lámpánál jött oda gyalogos gratulálni/ úton útfélen milyen szép a kocsi! Hogyan létezik ekkora köcsög szemétláda,hogy ilyen paraszt módon ellop valamit??
    Totálisan kész vagyok semmit nem aludtam tegnapról mára........
    Néztem a neten 15-20 ezer forintért minden 2. tunningos cég csinál ilyen szárnyat MIÉRT MIÉRT ÉS MIÉRT kellett ilyen módon lerongálni azt a szép kocsit??
    Ui:nem állok senki helyére nem kötözködöm egyszóval senkivel nincs konfliktus,hogy bosszúból visszarongáljanak....nagyon szarul esik ami történt!

    bocs,hogy leírtam ide,de muszáj beszélnem róla........"



    Szóval kicsit utánna szaglásztattam és egy X. kerületi bűnbanda nyúlta le a cuccot akik használt alkatrészként értékesítették az én és más autókról a lakótelepeken lelopott cuccot!
    Ez a banda pár napja lebukott és a X. kerületi kapitányságon várják a további fejleményeket!
    Sajnos az én szárnyam nemvolt már náluk valakinek eladták.....
    Ha esetleg itt van valaki akinek ismerőse vett a hetekben ilyen mtech szárnyat és van benne még jóérzés az kersessen meg!
    Holnap megyek a XVII. kerületi rendőrségre és megkérdezem a rendőröket visszalehet-e szedni pénzt a tolvajoktól......

    Amúgy most elég komolyan be lett védve a kocsim úgyhogy remélem a jövőben nem fogják szétlopni!

    Remélem ti nem jártok így mint én!
  • MaRee
    #2183
    Menjünk alkatrészt lopni
  • MaSzKa
    #2182
    BMW temető
  • MaSzKa
    #2181
    Részecskegyorsító.
    Az M TwinPower Turbo motor a BMW X5 M-ben.

    Világpremier: amint Ön beindítja a rendkívül hatékony EU5 erőforrást, világossá válik, hogy az első, 555 lóerős M TwinPower Turbo motor nemcsak papíron meggyőző. 126 lóerős literteljesítménye új mércét állít, míg szabadalmaztatott egyesített kipufogó-leömlő csöve és két Twin Scroll turbófeltöltője maximális erőleadást, valamint optimális gázáramlást biztosít. Emiatt az M TwinPower Turbo egység turbófeltöltője gyorsabban pörög fel, mint bármely más motoré. Mivel a 680 Nm-es nyomaték különösen nagy fordulatszám-tartományban, 1500-tól 5650-es percenkénti fordulatszámig állandó marad, ez egy ámulatba ejtően ütőképes erőforrás.






    amúgy ahogy elnézem az új HD új BMW 5-ös képeket

    TwinPowerTurbo motor van némelyikben

    BMW TwinPower Turbo V8 engine
    in the BMW 550i.

    Ability: with the eight-cylinder petrol engine in the BMW 550i you can exploit 300 kW (407 hp) or simply enjoy an impressive 600 Nm as of 1,750 rpm. So what is the secret of the effortless short bursts?

    It is the turbochargers in the V between the cylinders. The special, compact design shortens exhaust paths to provide direct responsiveness. The 5.0 seconds in which the BMW 550i accelerates from 0 to 100 km/h are as impressive as the engine's ability to turn any touch of the accelerator into immediate acceleration at any time.

    When it comes to utilising energy efficiently, the BMW 5 Series Sedan holds the key: precision. With each combustion process, the piezo injectors pump fuel into the combustion chambers at 200 bar with 400 Nm of pure power being delivered to the crankshaft. It's incredible how so little fuel can manifest itself into so much power.

    Now you can accelerate at any time and never have to worry about high levels of fuel consumption.

    http://www.bmw.com/com/en/newvehicles/5series/sedan/2010/showroom/engines/8_cylinder_petrol_engine.html
  • dsg
    #2180
    Nehez Magyarorszagon BMW tulajnak lenni. Miota itthon vagyok engem is tobb alkalommal ert kellemetlen meglepetes a 3-asom miatt. Az elmeny amit ad es a pozitiv visszajelzesek miatt tartom meg. Remelem hasonlokepp gondolod es tulteszed magad rajt.
  • chicco
    #2179
    oszinte reszvetem.Ha ez vigasztal nekem detto hasonlo tortent Angliaban.Feka gyerek volt .Elkaptuk de ott o nem aludt este inkabb sirt.
  • MaSzKa
    #2178
    A BMW 1934-ben készítette el az R7-es elnevezésű motorkerékpárt. Sokan a valaha gyártott legszebb motornak tartják ezt a gépet,
  • MaSzKa
    #2177
    bmw Karosserie Baur kabriók

  • DanielT
    #2176
    Nem semmi élmény lehet :D
  • pajti
    #2175

  • norbi56
    #2174
    Hát ez se mai darab:D
  • MaSzKa
    #2173
    http://www.carstyling.ru/cars.1993_Sbarro_Isatis.html
  • MaSzKa
    #2172
    elméletileg BMW Isatis Concept Car