572
  • Palinko
    #532
    az van igen, hogy nekiállnak "megcsinálni" aztán persze valami nem úgy jön ki, aztán te azt veszed meg és lehet szidni a vasat, hogy milyen rossz.
  • Adaaam
    #531
    TS, boxerrel sincs sok gond, csak ahhoz kevesen értenek, van olyan szerelő aki inkább hozzá se kezd, de ez még mindig jobb mint az aki még soha nem látott olyat és nekiáll szerelni.
  • Palinko
    #530
    pedig a 146 egy kerülő modellnek emlegetik az emberek. de gondolom a boxermotor miatt :) neked TS vagy boxer?
  • Adaaam
    #529
    Lentebb az #513 is vonatkozik ezekre. Annyi hogy olasz autóknál fokozottan igaz hogy állapotot veszel. Akik egy lerúgott autót vesznek azok persze hogy azt fogják hangoztatni hogy az olasz fos. Jobban igénylik a törődést mint pl. egy honda, ez nem fog elmenni olajcsere nélkül 50k km-t. Vásárlásnál körültekintőnek kell lenni, ezek a gépek igénylik a törődést, de élményben többszörösen visszaadják. Nekem is csak kopó alkatrészeket kellett cserélnem a 146-osomban. Alkatrész valamennyivel drágább mint pl. egy suzukihoz, de nem hiszem hogy pl. vw alkatrészek olcsóbban kijönnének. Ha jobban érdekelnek árak, itt utána tudsz nézni.
  • gstup
    #528
    Mondd meg az ismerősödnek hogy tudatlan!Még a legmegbízhatóbb autókkal is sok baj van ha olyan volt az előző gazdája amilyen.Ki lehet fogni jó állapotut,de általában igénytelenek voltak a korábbi tulajok.Ha teheted alfaamorés vagy alfa fan tulajtól vegyél.Nekem 56-om van 1.6-os ts motorral.235ekm van benne és csak a kopó alkatrészeket kell cserélnem,semmi mást.Alkatrészekből vannak olcsóbbak is nem rossz minőségűek.Ts-es motorok nem rosszak,de kell a jó alkatrész hozzá(selenia olaj,habár majd biztos lehurrognak hogy minek selenia,én azt veszem hozzá..ennyi).Döntsd el mennyire kell erős autó.Nekem bőven elég az 1.6 két utassal,ritkán 4-5-el,de persze a 120 ló nem fogja repíteni az 5 embert.
  • JaSoN HuNTeR #527
    Megéri vásárolni Alfa Romeo-t?
    156 vagy 147 érdekelne.
    Érdekelne az is hogy ezek mennyire szerviz igényesek [Drága az alkatrész?]
    Melyik motor érdemes őket megvásárolni?

    Nekem eddig pár ismerősöm azt mondta hogy "ne vegyek Alfát mert sok a baj vele".
  • pszihopata
    #526
    a szelepfedél alatt egyértelműen kiderül hogy szét kell-e szedni,ha minden rendben van csak az szedi szét aki biztos munkát és bevételt akar magának
    utólag úgyis belemagyarázhat bármit,és mahinálhat idegen alkatrészekkel is

    korrekt szerelő mielőtt szétszedi,megmutatja hogy mi a gond-pl.ha egy szelep lentmaradt az egyértelműen bizonyítja hogy elgörbült

    ismétlem- ehhez nem kell szétszedni,elég levenni a szelepfedelet ami 5 perc!


  • janshy91
    #525
    akkor mit tegyek? ha szét szedik láthatom én is hogy szét van verve nem? köszi
  • pszihopata
    #524
    itt már te jól nem járhatsz
  • pszihopata
    #523
    ismerem az ilyet:)
  • janshy91
    #522
    szerelő azt mondta, hogy kizárt az hogynem kaptak a szeplepek. holnapra szétszedik és kiderül...
  • pszihopata
    #521
    ha jók a hézagok akkor nem vert össze

    egy sem hiányozhat,és egy sem lehet feltűnően nagy
  • janshy91
    #520
    te hol laksz? ha minden igaz holnap kulcsra viszem a team velocehez. ök is telefonon azt mondták h szét kell szedni hogy lássák. és akkor elég a hézagokat ellenőrizni? mert ha azok nincsenek rendbe akkor kaptak a szelepek? és ha így van akkor hf. felújítás + új vezérlés és mehet vissza?
  • pszihopata
    #519
    ha összevert akkor igazából már mindegy

    le kell venni a szelepfedeleket,aztán át kell nézni hogy meg vannak-e a szelephézagok

    ha igen akkor megúszta,ha nincsenek akkor kukába az összes szeleppel de szétverhette a szelepvezetőt is

    ha alapjáraton történt akkor a dugó simán kibírja
  • janshy91
    #518
    de ha véletlen gubanc van a dugók és a szelepek között akkor még nagyobb baj keletkezik nem?
  • pszihopata
    #517
    egyszerű,rá kell tenni egy új szíjat aztán kiderül
  • janshy91
    #516
    üdv! nemrég vettemm 1 alfa 156-os 2.5 v6 mocival. vásárlás után 3 nappal alapjáraton álló helyzetben alszakadt a vezérműszíj! egyszerüen csak leállt, azt hittem lefuladt ezért ráindítottam (talán ezzel még nagyobb lett a baj) szerintetek valószínű h elgörbültek a szelepek? mennyire lehet költséges az ilyen javítás? köszi
  • petya001
    #515
    Világos!
    Mindenképpen úgy tervezem,hogy szemügyre veszem a kiszemelt verdát helyszínen aztán pedig elviszem márka szervízbe, hogy nézzék át. Annyira nem vagyok tisztában ennek a költségeivel, hogy mennyibe kerül egy ilyen " átnézés" az átírást olyan 60-75 re saccolnám
  • Palinko
    #514
    Ilyen kérdésre neten keresztül nem lehet normális választ adni. Szerintem lehet ilyen áron jó kocsit venni, de helyszíni felméréseden sok minden múlik, persze ha akarnak így is átvágnak ha akarnak. Javaslom egy fiat-lancia-alfa szervíz meglátogatását a vásárlás előtt, ők már több ilyen gépet láttak minden bizonnyal értenek is hozzá.

    Futóműre, elektromos eszközökre figyelj.

    Itt még érdemes szétnézni:
    link
  • Adaaam
    #513
    Ennyiért nehéz jó állapotút találni. Az átírás költségeire, és az első kötelező szervizre mint minden használtautó vásárlásnál (vezérműszíj, görgők, vízpumpa csere - ha csak nem adnak valamilyen garanciát hogy ezek nemrég voltak cserélve) még számolj rá 150 ezret. Én is inkább az alfa vásárlását javaslom, sokkal exkluzívabb egy ilyet vezetni, és a márkatársak is rendesek. Ha tényleg alfát veszel, akkor feltétlenül csatlakozz az Alfa Amore-hez. Nekem egy 146-osom van, és eddig ha kérdeztem valamit, mindig próbáltak segíteni.
  • petya001
    #512
    Sziasztok!

    Kocsi vásárlás előtt állok. Márciusban megyek szétnézni a piacon már megnéztem sok autot a magam kritériumainak ( 3ajtós max 2001es ) és olyan 900-950 ért szeretnék vásárolni valamit 4 kerekűt és láttam az Alfának ezt a 147 es kocsiját. Azért a hasznaltauto-n vannak fent szépek belőle de szerintetek ennyiért lehet kapni olyat ami normálisan üzemel és nincs kihajtva a szar is belőle ?

    Amúgy a másik kiszemelt kocsi az a fiat stilo 3 ajtósba de azért az Alfa véleményem szerint komolyabb kocsi.
  • maanszon
    #511
    Sziasztok! Akartok kocsit tuningolni? Nagyon jó játék!! :)Kattints ide :)
  • Crumeron
    #510
    Már nem kell sikerült megcsinálni még a dísz a széléről hiányzik
  • Crumeron
    #509
    Hellosztok!

    Valaki nem tudna nekem segíteni?
    Ennek az emblémának a méretei kellenénk, szóval a kígyó és a kereszt méretei, meg a felirat nagysága, ja és körben a kis dísznek a mérete is kellene.

    Előre is köszi a segítséget!
  • huto89
    #508
    sziasztok nekem egy 2001,120 lovas,alfa romeo 147 van.És tönkre ment a váltom az a kérdésem hogy a ugyan ennek a szériának csak a 105 lovasnak a váltója rá megy a 120 lovasra?különbözik tőle?
  • Adaaam
    #507
    Nekem nem ilyen típusú alfám van, de azt elmondhatom hogy ennyiért elég kockázatos venni egyet, de ha alaposan megnézed és tényleg rendben van akkor ki lehet fogni akár ennyiért is egy jót. Persze vásárlás után az alap cserélni való dolgok bele fognak kerülni még 100 ezerbe, legalábbis én nem szeretek kockáztatni használtautó vásárlásakor. Ki tudja hogy mikor volt olajcsere, cserélve a vezérműszíj és a hozzátartozó dolgok.
  • Cor7ez
    #506
    Üdv all.


    ALFA ROMEO 156 1.6 16V T.S tulajdonosok , hogy jellemeznék ezt a tipust ?
    650 000 ért milyen állapotúra számíthatok ?
  • Palinko
    #505
    cikk
  • gstup
    #504
    Szia!Nézz fel az alfaamore.hu oldara.Jó ha regisztrált is vagy,de szerintem az alba autónál biztos segítenek!Egy a gáz,hogy Szfehérváriak....
  • Doc Hooliday
    #503
    Sziasztok Alfás barátaim! :-) ...kéne egy kis segítség! Turbócsövet keresek a 147-esemhez. 1.9JTD. 2001-es évjárat
    Ha valaki tudna segíteni az nagyon jó lenne! Vagy az is nagy segítség lenne ha valaki miskolc környékén tudna valami bontót ahol utána nézhetnék.
  • Csisszancs
    #502
    Szép darab. Az erősebbik diesel?
  • Csisszancs
    #501
    Aranyos lesz a milano.
  • Magnumrolcsi
    #500




  • Vlala #499
    Köszi!
  • Adaaam
    #498
    Nem tudom hogy lehet-e javítani, de bontottan biztos lehet szerezni, szerintem kb. 10 ezer lehet egy ilyen, újonnan elég húzós, 25 ezer.
  • Vlala #497
    Nekem is lenne egy rövid kérdésem.

    146-os 1.4 TS-re olajteknő kb. mennyibe kerülne? Vagy lehet ilyesmit javítani? Letört belőle egy darab, de megvan a hiányzó rész is.
    (éljen sokáig a közútkezelő!)
  • Adaaam
    #496
    ha ilyen hangot ad indítás után akkor általában a vezérlésmódosítóval lehet probléma, az olajfogyasztást nem tudom
  • Csisszancs
    #495
    Üdv!

    Két kérdésem lenne 147 1.6 TS (120Le)-sel kapcsolatban. Egy 90e km-es példányt (óra szerint) hajtok (ésszel -már amennyire ilyen hang mellett lehet-). Az érdekelne, hogy a többi tulajdonosnál mennyi olajat papizik be 1000km-en? És mitől lehet az, hogy ha elindítom kb 2mp-ig olyan hangja van, mint egy '78-as zsigának, utána viszont beáll a szokásos kellemes frekvenciára?
    Előre is thx!
  • Steve84
    #494
    www.alfaromeo.oldal.biz
  • Taranov
    #493
    Na akkor sok sikert hozzá.