572
  • Taranov
    #282
    Gyönyöru gép!

    Én az utóbbi időben rendkívül sokat gondolkoztam rajta, hogy tetszik-e a Brera, a Brera vagy a Spider tetszik-e jobban.
    Végül arra jutottam, hogy ez a Brera/Spider nagyon különleges a formatervét tekintve, belülről szintén állatul néz ki, de nálam a 156-ost, a GTV-t és a GT-t nem tudta még felülmúlni. Majd idővel megtetszik :-)

    Mit gondoltok?
  • kemszi2
    #283
    a brera-nak a hátsó részét nem szoktam még meg...
  • Taranov
    #284
    Nekem az Alfa GT a gyengém, előlről, hátulról, oldalról, fentről, lentről, belülről... :-)

  • Taranov
    #285
  • Taranov
    #286
    Ez a kép még mindig nagyon üt.
  • zimzumm
    #287
    hát ja a lényeg, hogy nem aprózzák el dzsovanniék
    tudják mi az a dizájn, nem csupa buzi pohártartó, meg mintás kárpit, hanem diszkréten sportos ez sztem külsőre, és belsőre egyaránt igaz az Alfákra mindenképp! (kivétel a Brera segge):):9

  • Harly18
    #288
    Tudom, hogy itt nagyon sok alfa romeo rajongó van, de remélem reális választ tudtok adni nekem. A 147-es tényleg olyan rossz autó? A totalcaros népítéletek között valaki vagy azt írja, hogy nagyon borzalmas és minden meghibásodik rajta, másnak meg tökéletesen működik. Középút nem igazán van. Vagy a használtakkal kell negyon vigyázni?
  • zimzumm
    #289
    Sztem ez az egész nagy Alfaszapulás egy baromság! Régebben lehet hogy voltak bajok az alfákkal, de nem lehet általánosítani!Általában csak az mond róluk risszat akinek mé sohasem volt! Az alfa sok titka közül talán az egyik legfontosabb, hogy mindig csak is a gyári selénia olajat kapja! Használtnál, megha tudsz olyat vegyél amelyikben kevés a kilóméter, nézni kell mindig az olaj szintet meg a vízszintet, és nem lesz vele baj! Se a 147-essel, se semmivel! Nyilván előfordulhatnak bajok, de az mindnen autónál!
    Az meg hogy mik a népítéletek, nyilván ha egy autót egész életében hajtanak, akkor öregkorára szar lesz!
  • Taranov
    #290
    Hát én márciusban vettem egy 2004-eset 30 ezer kilométerrel.
    Azóta több mint 41 ezer van benne, és semmi hibája nincs.
    Nem akarom kijelenteni kerek-perec, hogy egyszeruen előítéletesek az emberek az olasz autókkal szemben, de azért az több mint gyanús, hogy Olaszországban annyian használják, Európában annyian használják, Magyarországon relatíve sokan meg vannak elégedve vele, mégis olyan rossz a visszhangja.
  • Taranov
    #291
    A hozzászólásoddal kapcsolatban eszembejutott 3 gondolat.

    1. Olvastam az Autó2-ben egy használtautó körképben 1-2 éve, hogy az olasz autók a 90-es évek elejéig voltak gyengék a rozsdásodási problémák miatt. Azóta ebben az újságban, amit én 11 éves tapasztalat alapján a legobjektívebbnek tartok a piacon, egy rossz szót nem szóltak az olasz autókról.
    2. A márkaszervizben egy 100-150 ezer forintos alkatrészt 60 ezer km-nél akarank cserélni, mert a Fiat Magyarország "ezt a döntést hozta". Olaszországban ezt 120 ezer km-nél cserélik. Ez vajon miért van? Én arra gyanakszom, hogy egyszeruen le akarják húzni az embereket.
    3. Az autószerelőm, akihez a márkaszervizből való kiábrándulásom óta hordom az autót, a jó olaj hiányával és a rossz útminőséggel magyarázza a hibákat. Előbbin nem nehéz segíteni, utóbbihez pedig hozzá kell szokni sajnos. Az én gépemben egyébként jó minőségu Liqui Moly olaj van, nem Selénia, de bízom benne, hogy ez is jó lesz.
  • Kit--Kat
    #292
    Pedig a Selénia az igazi;)
  • petee
    #293
    hát igen,itthon nagyon hódít a jürgenmobil-divat,öregeknél-fiataloknál egyaránt már ősidők óta.Nagyon istenítik a szutyok VW-t (különösképp az Audit) meg az Opelt.Én amit jó német márkának tartok az a BMW,Mercedes és a Porsche. Lehet köpködni!:)))
  • petee
    #294
    vigyázz az olajjal,hisz épp te is mondtad,Selenia KELL!Főleg nekem,boxer mociba,állítólag spéci olaj való bele.Mielőtt ezt megtudtam, egyszer megszívtam a Valvoline-nal,utána jött egy kis motorgenerál:(
  • Kit--Kat
    #295
    Neked milyened van?
  • petee
    #296
    145!
  • Taranov
    #297
    Nekem a BMW stílusa és imázsa (hangsúlyozom, csak Mo-n!) nagggyon nem tetszik.
    Az Opellel, VW-nel, Mercedesszel, Audival nincs bajom, csak nem tartom őket olyan stílusosnak, mint egy Alfát.
  • Taranov
    #298
    A németmánia egyébként tényleg egy furcsa dolog, hiszen ha már mindenképp a minőséget emlegetjük, talán jobb lenne a japánokat felhozni példaként.

    Arra gondolok egyébként (és nem akarok vele senkit megsérteni), hogy a magyarok a nyugat-európai népek közül leginkább a németekre akarnak hasonlítani, kicsit szürkék, unalmasak. A probléma csak ott van, hogy a németeknél megvan az a rend/precizitás, ami itt nincs.
  • Kit--Kat
    #299
    A REND és tisztaság ami itt nem megy, köszönhetően a pl. a kopasz bömösösök barátainknak is akik mindenkit leszarnak.
  • AlfaRomeo
    #300
    Üdv Mindenkinek!

    Az utóbbi héten nam nagyon volt időm gép elé ülni így lemaradtam a topic ujraindulásáról.
    Én sem értem h mit szeret a nép a német autókban és miért akkora fanok. Nekem lassan 4 éve csak alfám van és soha semmi problémám nem volt még velük. ( 164 2.0TS, 164 3.0V6 és múlthét szerda óta egy 155 2.5 V6 :)))) )
    Mondjuk azt hozzá kell tennem h gondos gazdijuk vagyok és figyelek rájuk ápolom őket! Apám opel szerelő, és mindig azzal nyaggat h miért nem veszek jó opelt... Én ezen mindig csak röhögök :D Persze mikor visznek hozzá egy jó állapotú astrát és mindent cserélni kell rajta akkor az opel egy nagy szar :) Hát én ezzel a véleményével értek egyet :)

    Az olasz autók a legstílusosabbak (szerintem), és persze extrák terén sem épp a fapadosak közé tartozik. Kevés olyan 91es autó van, amiben minda 4 ülés elektromos, és fűthető (és persze bőr).

    A 147essel nincs semmi baj szerintem, ugyanugy ahogy a többi típussal sem, persze ha jó kezekből veszio az ember. Az 1.6 Twin Sparkok azok amikkel vigyázni kell, mert sok 1.6os van olyan kezekben aki nem vigyázott rá és ez sok probléma forrása lehet! Szóval ha alfát akarsz venni, nézd meg a gazdáját és látni fogod h milyen az autó is!
  • AlfaRomeo
    #301
    Nincs valakinek eladó felnije? 15-17" 4x98 vagy 4x100as osztókörrel?
  • Taranov
    #302
    Én is keresek 17"-os felnit, de azt írtják többen az Alfa Amore-n, hogy nagyon ráz vele az autó. Most 15"-os van, ami kinézetét tekintve nagyon szép, csak a mérete kicsi, de komfort szempontjából abszolút megfelel.
  • DJ BP
    #303
    16"-os az aranyközépút :) (mondom ezt én, aki szintén elcsábultam a 17"-esre :D)
  • Taranov
    #304
    Igen, a Golfon nem kényelmetlen a 16-os, de mégiscsak kisebb a 17-esnél. De nagy dilemma ez :D
  • AlfaRomeo
    #305
    Szóval azt mondjátok, h 16os lenne a legjobb választás?
    Mondjuk a 164esemen volt 17es sok bajom nem volt vele, azon kívül h valami iszonyat méretű kráter miatt 2 gui szálszakadt lett
  • Taranov
    #306
    Hát a 16-os biztos nem ráz, és jóval nagyobbnak tunik a 15-ösnél, de még mindig nem olyan vadállat.
  • petee
    #307
    Nekem is 16-os van,de a 14-es téli gummákhoz képest,keményebb jóval.Ennyi még belefér,de ha le is ültetném a verdát,pedig van ültető rugóm,na az már ráz!:)De nem teszem bele,annyit nem ér meg.sztem.
  • DJ BP
    #308
    enyémen 17"-es nyári van, szarabb úton ráz-ráz, de mondjuk egy 15" 307-es csoda is ugyanúgy dobál :), jó úton viszont nagyon stabil a kanyarokban (Focus II futóművel főleg :).
    Szóval kicsit jobban üt, de nem olyan vészes, mondjuk vidéki vagyok, Pesten 1x-2x voltam vele eddig :)
  • zimzumm
    #309
    Én októberben jutottam hozzá egy 166-oshoz! Két ezres TS! Nagyon puszi gép! 6000 km erőltetett menet, és semmi baja! Most gonolkozom hog yváltok a 3.0 V6 ra! Mostantól csak is Alfa!!!!!!!
  • zimzumm
    #310
    Eccerűen megváltoztatja az ember életét egy jó alfa! De kajakra! Akárki ült be mellém aóta, mindenki belezúgott! Na jó ezt nem dicsekvésből mondom, ne vegyétek annak, csak nem győzöm elégszer a márkát ajnározni!:):)
  • DJ BP
    #311
    győzi a pénztárcád a 3.0V6-ot?? :DD
  • Kit--Kat
    #312
  • petee
    #313
    itt a feeling a lényeg.:) volt szerencsém egy 3.0 v6 GTV-re egyik cartárs jóvoltából,hát gyerekek,ez mindent visz.iszonyatosan megy,de ezt elmondani lehetetlen,érezni kell.utána átültem a kis boximba,hát fura volt,hogy nem gyorsult úgy.
  • petee
    #314
    nálam nem midenki zúgott bele,pedig a boxer sokat dob az élvezeten,de midenki aki mellettem ült min. dícsérte, hogy ez milyen kúúúl:)
  • petee
    #315
    és a nyomvályúkba úgy visz a széles gumi,mintha sínen mennél,nem?ismerős!:)
  • Taranov
    #316
    Az enyémet nem szerették annyira, de ennek két oka van: egyrészt olyan nők voltak, akiket nem érdekelt, másrészt olyan srácok voltak, akiket elfogott a német-japánautós irigység :-)
  • AlfaRomeo
    #317
    Hát az én kis Rómeómat (155 2.5 V6) mindenki dícséri! Teljesen odáig van érte mindenki, beleértve engem is ! Aki eddig látta mindenki megdícsérte, sőt már 3an meg is akarták venni alólam, de nem adtam
  • AlfaRomeo
    #318
    Megint nagy itt a csend...
  • petee
    #319
    Örülök,hogy nálad ennyire bavált a verda,ugye alfaamore tag vagy?
  • zimzumm
    #320
    hála istennek bírja, meg amugy sem egy nagy különbség
    havi 7 rugó kb, de az álvezet amit érte kapsz! az ilyen autókat csak addig bánod, míg meg nem veszed:D:d már ha értitek mire gondolok!
    Rengeteg autót végignéztem mielőtt választottam, de uccsó körre már csak az alfa maradt, meg egy elég szép 3.0 V6 Peugeot 406, de már mikor néztem a Peugeotot, már akkor tudtam hogy Alfa az én álmom, és az a leh pemgébb gép!
  • DJ BP
    #321
    ja, ha nem közlekedsz túl sokat :)