572
  • Taranov
    #362
    Hát 2010 messze van még, 2012 meg méginkább.
    Azért annyira nem lehet rossz a sima automata sem, végülis a BMW, Mercedes, Audi, Jaguar stb. ezeket rakja évtizedek óta a drágább modellekbe.
  • wardogzombie
    #363
    ahoj
  • Taranov
    #364
    hi
  • wardogzombie
    #365
    sziasztok uj vagyok itt.lenne egy kérdésem föleg 166os tulajoknak.tervezem hogy beszerzek egy 2.4jtd-t 166ost,láttam hogy a középkonzolon mindegyiknek van gyári fejegysége ezt ki lehet e cserélni szabványméretüre?anélkül hogy bármi más fontos cuccot ki kéne vele dobni valami cserélhetö konzolra vagy ilyesmire gondolok
  • gstup
    #366
    Szia!

    Nekem 156-om van,de nézz el az alfaamore.hu oldalra hátha segit.Ha nem tudsz irni a fórumba irj nekem és kérdezek!

    Üdv

    ui.:Cuore Sportivo!
  • wardogzombie
    #367
    jah és örülnék ha valaki eligazitana mire ügyeljek a vásárláskor.mellékelem a kicsikét:ő lenne az
  • JohnnySmith
    #368
    Szép!!
    szvsz sok az a 153E km egy Alfában :( remélhetőleg karbantartották.

    Ettől függetlenűl csak csatlakozni tudok egy igazi:

    Cuore Sportivo
  • gstup
    #369
    Hát igy képről nem sok kivetni valót találtam!:)De nézesd meg a futóművet és hogy a kopó alkatrészek (motorban)mikor lettek cserélve.Egyenlőre ennyi,ha tudsz köss olyan szerződést(én is igy csináltam)hogy 8 napon belül vlmilyen rejtett hibát talász álják a cehhet!Ez alatt nézesd meg egy igazi alfa dokival!

    Üdv
  • gstup
    #370
    Ja,mellesleg én 175e km-rel vettem az 56-om és azt mondta a szerelőm hogy ilyen jó állapotú alfa futóművet nem látott még(nem pesten használták,hanem Székesfehérváron).Úgy hogy szereintem nem olyan sok az a 153ekm.:)
  • wardogzombie
    #371
    nézegettem én már annyit 156 166 de 100000km alatti csak külföldröl behozott van aminek a papirjai után még ugrálhatok.először a 156os tetszett meg de miután volt alkalmam ülni egyben a majdnem 2 méteremmel gyorsan lemondtam róla mert épp surolta a hajam a kárpitot. igy jutottam a 166hoz.mindenképp alfa kell ezért a legnagyobbat választom.
  • Taranov
    #372
    Karbantartás kérdése szerintem is, azért az Alfát sem úgy tervezik, hogy 150 ezer kilométer után ki kelljen selejtezni. Csak hát az állapota a kérdéses.
  • wardogzombie
    #373
    én se ujra számitok egy a lényeg legyen megbizható volt má olasz kocsim jo volt pedig öreg volt csak oda kellett rá figyelni mint egy családtagra
  • wardogzombie
    #374
    azt tartom érdekesnek,hogy sokan irják a totalcar oldalon lévő népitélet rovatba a hibalistát nemcsak Alfárol más tipusrol is és sajnos észrevettem már csak szakmámbol adodoan is higy a hibalista az egyes emberek 80-85%ban helytelen használatból adodhat.pl itt van egy tipust nem mondok,motorcsere 16ezer kilóméternél.no ezt meg hogy csinálta?de számos röhejes dologrol irnak még ott
  • Taranov
    #375
    Így van. Az enyémben még csak 55 ezer km van, de remélem, hogy gond nélkül fog menni 100-zal később is, mert még nem tervezem lecserélni :)
  • Taranov
    #376
    Én megkockáztatom, hogy nem írnak igazat vagy nagyon nem tudják kezelni az autót.
  • Taranov
    #377
    A másik, hogy minden tömeggyártású modellnél vannak selejtes példányok, de az nem lehet, hogy mióta van autó a családunkban, 97 óta, soha nem volt semmilyen hiba egyik autónknál sem, a népítéletek között meg olyan ritka a hibamentes autó, mint a fehér holló.
    Esetleg még azt is el tudom képzelni, hogy nem tudják, milyen autót vesznek, és így teljesen mást kapnak, mint amit várnak.
  • wardogzombie
    #378
    jah ez igy van.olyat is láttam hogy a madár kétszer irta le ugyanazt a hibát kínjában.ez meg elég nagy faszság ha hazudik igy átverve a másik embert
  • gstup
    #379
    Az alfának szive van,gondozni kell,a legtöbb ember a kormányon kivűl nem ismer semmit az autójában.Az Alfás!!!Az tudja az autója történetét,ismeri az autó hibáit(vannak,de melyiknek nincsen),gondozza,nevelgeti :) akár egy gyereket.ÉS lám nekem eddig csak egy öninditó csere volt kopp-kopp-kopp.:) És már 182e km-van benne,de nagyon húz még mindig.(persze raktam bele platina gyertyát stb.,meghálálja)
  • gstup
    #380
    Szia!

    Erre a kérdésedre ezt a választ kaptam:I.C.S -névre hallgat az a központi egység (agy)... Túl sok feladatott lát el ami miatt nélkülözhetelen... Clíma,Tel,Navi, Audio....stb Nem helyettesíthető vagy kiszedhető, de hidd el jó dolog...
  • gstup
    #381
    És még egy infó:"a futómű nagyon fontos(mint minden alfánál),lengőkarok,szilentek stb.!akkor a vezérlést sem árt átnézni mert a 2.4-es motor tipushibája a főtengely ékszítárcsa,nem nagyon bírja a gyűrődést!ja és még a zárszerkezet szokott vacakolni"
  • wardogzombie
    #382
    nagyon szépen köszönöm a segitséget rendes vagy.sajnálattal hallom a hifis dolgot elhiszem hogy jó de egy minőségi hifit azért nem ártott volna beleilleszteni a gépbe.(bangandoluffsen,mark lewinson,stbstb)De azért köcce.
  • gstup
    #383
    Nincs mit,ez természetes az alfások között és ha lesz egy Alfád,akkor csak arra kérlek,ha látsz egy cartársat,akkor refizz neki vagy vészvillogóz!És akkor tudjuk hogy a szived az amorés!:)
  • Taranov
    #384
    Hát sajnos nekem nem sokan integetnek vissza, csak elvétve egy-két alfás, de azok is mind 20-30 év körüli férfiak.
  • pszihopata
    #385
    Ja megköszöni,és megnézi be van-e kötve,mert azt hiszi hogy zsaruk vannak.:)
  • DJ BP
    #386
    Alfások biztos mind bekötik magukat [nyal] :))
  • pszihopata
    #387
    'szakmámbol adodoan is higy a hibalista az egyes emberek 80-85%ban helytelen használatból adodhat.pl itt van egy tipust nem mondok,motorcsere 16ezer kilóméternél.no ezt meg hogy csinálta?de számos röhejes dologrol irnak még ott "

    16000-nél motorcsere helytelen használat miatt?Szakmádból adodóan akkor ezt elmagyarázhatnád,mert nem tudom elképzelni mire célzol!

    Hogy jött ki neked a 80-85% helytelen használat?Statisztikát készítettél?Mi nálad a helytelen használat?
  • DJ BP
    #388
    mellesleg elvileg motorokat úgy tervezik, hogy bármit csinálsz vele ne essen szét... ehhez képest 18000 km semmi

    Nem ez a tipikus esete annak, hogy bármit mondanak, azért is le vannak sz*rva? :D
  • DJ BP
    #389
    ,,ismeri az autó hibáit(vannak,de melyiknek nincsen)"

    igen, van olyan :D
  • wardogzombie
    #390
    ez csak természetes.talira is mennék mindenképp
  • pszihopata
    #391
    Nem áll velem szóba!

    /szomorúan néz maga elé/
  • Taranov
    #392
    Nem vagy alfás :)
  • wardogzombie
    #393
    nyilván ha veszel egy autót mondjuk gazdag vagy és egy nullkilométereset nem fogod a szalontól hazáig rugatni nem fogsz mindennap gyorsulási versenyre járni hanem vigyázol rá bejáratod stbstb figyelsz az autóra figyeled hogyan reagál egyes dolgokra próbálod kiszürni ha vmilyen rendellenes dolgot tapasztalsz nem mondom hogy a tag aki irta ezt csinálta mármint hogy ölte az autót de elképzelhetetlennek tartok egy ilyen verdánál,ami ekkora multra tekint vissza ilyen hanyag szerelést,vagy tipushibát.mondjuk azt nem irta milyen ok miatt kellett kidobni a blokkot de nyilván hütés/kenés gondja lehetett mivel ez tud a legnagyobb galibát okozni.statisztikát nem készitettem csak nagy átlagba amilyen hozzászólásokat néztem 10ből 8nál ilyesmi gondok voltak.ergo 80% körülbelül.
  • wardogzombie
    #394
    az elözö autómat nem titok Fiat egy szakácstól vettem.kb az autó árának kétszeresét költötte a motorra mert megszorult. mikor eladta nekem szinte minden ki volt rajta cserélve ujra.azt mondta nem vette észre hogy világított az olajnyomásvisszajelző.ezekután ne csodálkozzon senki ha ilyet hall hogy fiatal autónál blokkcsere.
  • pszihopata
    #395

    'nyilván hütés/kenés gondja lehetett mivel ez tud a legnagyobb galibát okozni'

    -Akkor most a tulaj idézte ezt elő?Még mindíg nem értem?

    'elképzelhetetlennek tartok egy ilyen verdánál,ami ekkora multra tekint vissza ilyen hanyag szerelést,vagy tipushibát.'

    '10ből 8nál ilyesmi gondok voltak.ergo 80% körülbelül'

    -hogy képes ilyet egy tulaj előidézni?
  • pszihopata
    #396
    Miért nincsen olajnyomás?Ez természetes?Vagy a helytelen használat miatt?Ezt mégiscsak a kocsi produkálta nem?
  • wardogzombie
    #397
    honnan tudjam b+ nem voltam ott. akármi lehetett keresd meg a leirást és kérdezd meg tőle.most azt akarod kihozni ebböl hogy bármi gondja van egy kocsinak aztért mindig a gyártót kell okolni?
  • wardogzombie
    #398
    az örökmozgót még nem fedezték fel
  • pszihopata
    #399
    Azt akarom leírni hogy a statisztikád egy hülyeség!Ha egy autón elmegy az olajnyomás 300.000 km előtt akkor az szar.Azért szar mert beszart.
    Magyarázhatod hogy a használat,de hülyeséget beszélsz!

    Akkor is ,mikor kijelented,hogy 16000-nél azért kell motorcserélni,mert rosszul használják.
    Egyszerűen szar!Mint az alfák!

    Majd ha öreg leszel,és már a dizájnon kívül más is fontos lesz,majd rájössz hogy igazam volt.Fiatalon én is vettem alfát,de ez többet nem fordul elő!

    Csak az vegyen aki hamar le tudja cserélni,és pénzes,tehát nem számít mennyit bukik az értékvesztésen!

    /nem akartam flémelni,de kihoztad belőlem/

    Ha teóriákat állítasz fel,legalább védd meg az állításod,á te csak beszélsz a levegőbe!

    /Ha műszaki dolgokról értekezel,legalább egy kicsit érteni illene hozzá!/
  • JohnnySmith
    #400
    off:
    Egy Alfa Romeos topikban ne szarozzunk már b+. Ez nem arról szól.
    Volt egy véleményed leírtad mittom én lehet még el is olvasta aki akarta, aztán ennyi.
    Ide meg aztán pláne ne: "Egyszerűen szar!Mint az alfák!"

    Tény és így van nem áll a megbízhatósági listák élén(talán még a középmezőnyben sincs).
    De ne is haragudjál ki a f*szt érdekel?
    Az vegyen Mazdát akinek ez számít. (semmi bajom a Mazdával jó autónak tartom)
  • Taranov
    #401
    1., ez alfa topik, szóval szia.
    2., én meg vagyok elégedve az alfámmal, de nem szeretném örökké használni, mert van még elég modell az alfa palettáján, ami jobb, mint a 147-es, és azokat is szeretném majd kipróbálni ilyen jó tapasztalatok után.