219
Német foci szerelmeseinek
  • Gabe18
    #19
    Lásd reálisan,akkor láthatod hogy ennél jobbat senki nem tudna kihozni belőlük,mert nincs kiből.Az egy dolog hogy ott ülhetne mindn héten a bajnokikon,de ha ennek hiánya kirugást eredményez,azt nem most kéne kitalálni.
  • miccoli002
    #18
    Ezzel teljesen eggyetértek!!!!!!
  • peacyg
    #17
    Nos, én mióta az eszemet tudom Jürgen Klinsmann a kedvenc focijátékosom, klubcsapatban pedig a Bayern München. De Te akkoris nagyon elfogult vagy. Nekem attól még a kedvencem marad, hogy megmondom, hogy igenis nem végzi jól a dolgát. Tényleg az a minimum, hogy elmegy a bajnokikra fürkészni, meg a nemzetközi meccsekre. Remélem lesz ez még jobb is, de most sajna ez van. Reálisan kell tudni látni a dolgokat.
  • miccoli002
    #16
    Ha ezt már egyértelműen ilyen formában kijelentette Klinsi,hogy nem lesz Németországa csak "egy évbe egyszer" akkor meg a szövetséget kellne mindenestől kivágni,mert sztem ez rendkivül felelötlen döntés volt a hazai rendezésű VB elött egy ilyen koncepcióba belemmei.
    Kaiser Franz mindenkit pártol aki a német focin segíteni akar,és Klinsmannt is szerette mindig,de ha már ő is ilyen keményen birálja az már jelent valamit,és nem is keveset.
    Nem csak Klinsmann hanem az egész szövetség elnököstől mindenestől belebukhat ebbe a VBbe.
  • Gabe18
    #15
    A Bayern Milánói meccsén nem volt mit nézni mondjuk,az alapján egy se lenne válogatott többet az tuti,de annál meg valójában csak jobbak...Akkor már inkább a Werderét nézhette volna.
    Az hogy Klinsmann nem költözik haza már az elején bejelentette.Teljessen felesleges most,3 hónapal a VB előtt ezért kikezdeni.
    Ráadásul mint mondtam a németeknél most egyszerüen nincs annyi EGYÉRTELMŰEN válogatottszintű játékos hogy azok között valami eszméletlenül válogatni kellene.Szerintem Klinsmann már rég tudja azt a 20-24 embert akit vinni fog.
    De abban biztos vagyok,nincs olyan szövetség ami 3 hónapal a VB előtt leváltaná a kapitányt,ez szerintem "öngyilkosság" lenne...
  • miccoli002
    #14
    Ohhh Vicky heeeeee-Inkább irj má valamit a jóöreg Jürgenről.
    Bár te nehezen azonosulná vele.hiszen csak egy egyszerő védő vagy ezért megerőletető lehet a helyébe képzelni magadat.
    Azé próbáld meg!!!!
  • miccoli002
    #13
    Kössz Djemba a bizalmat,de megmondom öszintén csalódtam benned,mert azt vártam,hogy meglátván az Új témát,legalább egy a4es oldalnyit idelöksz,és abból majd nagy vitát kerekitünk!!!!!-Dehát ez van bazz öregszel!!!!
  • Viktorio
    #12
    Előre is elnézést kérek mindenkitől, de én most nem kifejezetten az adott témához szólnék, hanem csak kérdeznék vmit a témaindítótól!!!!

    Miccoli kedves!!!!!!Neked péntek este 22,55-kor már rég aludnod kellett volna, h mára rendesen ki tudd pihenni magad!!!!Nem?
    Nagyon jol tudod, h ha nem fekszel le időben és nem iszod meg lefekvés előtt a langyos tejet akkor teljesen kezelhetetlen vagy és csak össze-vissza jártatod a szádat!

    So csak annyit kérnék tőled, h délután dőlj le egy kis időre mert a fiatal, fejlődésben lévő szervezetednek még nagyon kell az alvás!!!!

    P.S.: Csak a te érdekedet veszem figyelembe és elhiheted, hgy csak jot akarok!!!
  • djemba-djemba
    #11
    Én Miccolit ültetném a kapitányi székbe!!!
  • miccoli002
    #10
    A dolgok nagy részével eggyet értek veled,de abba semmiféleképp nem,hogy Klinsamann nem lenne hibás a kialakult helyeztért.
    Eleve azt nem értem,hogy hogy gondolja egy német szövetségi kapitány,hogy 2hónappal a vb elött még mindig az első uta Kaliforniába vezet.
    A minimum az lett volna,hogy ott van a bajnoki meccsek,illetve fordulók 80%án és ott van a német csapatok nemzetközi meccsein,minimum a hazain,de a bayern milánói játékát se lett volna hátrány megnéznie.
    Eggyet értek azokkal akik azt mondják,hogy Klinsmann már most elveszítette a hitelét a játékosaival szemben,hiszem telejesen egyértelmű folyamat az,hogy "amikor egy gyerekre nem foglakozik az apja akkor a gyerek közömbössé válik iránta és nem fogja tisztelni".
    Én továbbra is ugy látom,hogy egy jó összetételű szakmai stábbal,meg egy összefogó német közeggel ki lehetne(lehetett volna) hozni egy igen jószereplést a VBn.
  • miccoli002
    #9
    www.nso.hu
  • miccoli002
    #8
    Az egykor a futballban is világhatalomnak számító Németország egyre többet veszít erejéből, amit az elmúlt időszak eredményei is alátámasztani látszanak. Az okokat keresve kiderült, hogy az általunk megszólaltatott szakemberek a gyengébb utánpótlás és a klubok anyagi helyzete mellett abban látják a gondokat, hogy a német futballisták között mind kevesebb az egyéniség, ráadásul a válogatottat irányító Jürgen Klinsmannt is kritizálják.

    Átfogó feladat a német futball hanyatlásának elemzése, s valljuk be: nem könnyű kideríteni, mi állhat a mélyrepülés hátterében. Vajon az utánpótlással, a klubokkal, a játékosok tudásával, a válogatott irányításával, netán az anyagiakkal van probléma? Vagy egyszerűen csak a németek mellett is szép lassan elszáguld a világ futballja?

    Ha valaki, hát Lothar Matthäus biztosan tudja, mi állhat a dolgok hátterében. A magyar szövetségi kapitányi poszttól az elmúlt év végén búcsúzó szakember ugyanis meghatározó alakja a német labdarúgásnak: játékosként százötvenszer húzhatta magára a német válogatott mezét, aranylabdás és világbajnok lett, a neve pedig egyenesen összefort a Bayern Münchenével.

    LOTHAR MÁS HADRENDET ALKALMAZNA

    Jürgen Klinsmann ebben a 4–4–2-es összeállításban küldte pályára csapatát az Olaszország elleni mérkőzésen, a vége 4–1-es vereség lett. Lothar Matthäus ezzel szemben a magyar válogatottnál is előszeretettel alkalmazott 4–2–3–1-es hadrendet részesítené előnyben, a négy védő előtt Tim Borowskival és Torsten Fringsel tenné stabilabbá a csapat védekezését. Az egyszem csatár mögött pedig helyet szorítana Bastian Schweinsteigernek.

  • jefferson83
    #7
    Csatlakozom, nekem is Jürgen Klinsmann volt a kedvenc játékosom és az akkori német válogatott is, a mai már kevésbé. Még mindig emlékszem arra a góljára amikor az egyik lábával átpörgette maga fölött a labdát a másikkal meg kapásból bezúzta a hálóba, az egyik válogatott meccsen :D
  • Gabe18
    #6
    Nos én hozzászólok,de az a baj hogy nem tudok reálisan,mert nekem Klinsmann volt,és lesz is az örök kedvenc játékos.
    Aki a földön jár,az szerintem nem lehetett meglepve a olaszok elleni 4-1-en.A német válogatott 96 óta válságban van,pont azóta hogy Klinsmann és az "ő nemzedéke" kiöregedett.Azóta semmi jelentős eredmény nincs,a 2002-es VB ezüst mellett,ami ugyan nagy tett (és én azt mondom aki oda jut hogy VB döntöt játszhat az meg is érdemli),de még nekem is el kell ismernem hogy azért sorsolás és más,az akkori németnél jobb csapatok kihullása is kellett hozzá.
    A 2004-es EB totális kudarc volt.Utánna jött Klinsmann és nyáron sikerül döntetlent játszania Argentinával,partiban volt a Brazilokal és kialakitott valamit a válogatottnál,berakott jópár fiatalt,stb,többet nem nagyon tehet.De azt felesleges várni hogy ebből a német csapatból bárki világverő alakulatot fabrikál.
    A VB győzelem is csak a teljes elvakultak szemében lehet reális cél.Ez a csapat még a hazai rendezés mellett is,nagy szerencsével és top formában legfeljebb a 4-be jutásra jó,de reálissan nézve a 16-ba vagy a 8-ba jutva óhatatlanul összekerül egy jobb csapattal,és akkor annyi.
    Én egyébként csodálom hogy Klinsmann elvállalta a kapitányságot,játékosként ennél sokkal reálisabb gondolkodásunak "ismertem".Mert ebbe a német válogatottba most csak belebukni lehet edzőként,mert siker csak a VB győzelem lenne,de annak esélyeit már taglaltam,azon kivül minden kudarc.
    Szerintem leváltani nem fogják,azt már a német szövetség nem vállalja hogy 3 hónap alatt valaki itt ujrakzdje a válogatott formálást.Amugy eleve mit formálna,ezen most nincs mit formálni,azok vannak akiket játszat náluk csak még gyengébbek.
    Fel kell még nőni pár korosztálynak hogy a német futball újra egyértelmű riválisa legyen a Olasz,Brazil,Angol stb... válogatottaknak.Szerintem eljön az az idő is,mert németeknél pénz van bőven,jó szakember bőven,közönség ezekben a gyengébb időkben is tódul,meg most a hazai VB mindenkép megdobja őket akárhogy is végződik.
    De egyenlöre el kell könyvelni az Olaszok elleni 1-4-et,meg hasonlókat.
    Na ebből kitünik,hogy szerintem nincs értelme Klinsmann-t hibáztatni a jelenlegi helyzetért.
  • Kit--Kat
    #5
    Azt tegyük hozzá, hogy 1 nagyon erős csapattól kapott ki 4-1re.
  • miccoli002
    #4
    Kisebb futballforradalom kezd kialakulni Németországban, miután múlt héten a válogatott 4-1-re kikapott az olaszoktól, a napokban pedig mindkét német csapat kiesett a Bajnokok Ligájából. Az újságok botrányról és romokban heverő német futballról beszélnek, véleménye pedig mindenkinek van.

    Itt van például Stefan Effenberg: a Bayern Münchent 2001-ben BL-győzelemig vezető középpályás, akit az 1994-es vb alatt zártak ki a német válogatottból, miután középső ujjával bemutatott a közönségnek. Az azóta is több kisebb-nagyobb botrányt megélt, most 37 éves exfocista is beállt a Jürgen Klinsmann szövetségi kapitányt szidalmazók egyre népesebb táborába.

    „Ha én lennék a szövetség elnöke, most azonnal rúgnám ki Klinsmannt és átadnám a kapitányi posztot Ottmar Hitzfeldnek. A március 22-i, Egyesült Államok elleni barátságos meccset se várnám meg. A fél világ rajtunk röhög, és a másik fele is egyre kevésbé tisztel minket” – jelentette ki a Bild napilapnak az egykor Klinsmannal együtt futballozó Effenberg.

    A Nationalelf első emberét már akkor is érték támadások, amikor nem volt hajlandó Németorszégba utazni amerikai otthonából, hogy testközelből tanulmányozhassa játékosait. Tette mindezt annak ellenére, hogy maga Franz Beckenbauer is a hazatérésre ösztönözte. Sőt, a 2004 augusztusa óta a posztján lévő Klinsmann az olaszok elleni 4-1-es zakó után is inkább visszament a tengerentúlra, pedig a szövetség némi műhelymunkára hívta volna Düsseldorfba.
    Ismerem Klinsmannt, egy jottányit sem hajlandó engedni senkinek. Pedig a kapuskérdésben sincs igaza, hiszen Oliver Kahn egyértelműen a legjobb. Wörnst is kihagyja a csapatból, de ha megsérül még egy védője, mit fog csinálni? És miért nem volt ott a német csapatok BL-meccsein?” – mérgelődött Effenberg. „Elveszíti a hitelességét a játékosok előtt. Folyamatos áldozathozatalra kéri a játékosait, de ő maga semmilyen áldozatot nem hoz értük. Alig beszél velük személyesen!”

    „Ami most van, az nem csapat. Szerintem a csoportkörben, de legkésőbbb a nyolcaddöntőben kiesik a válogatott. Kár, hogy nem a 2010-ben rendezünk világbajnokságot, de persze a remény hal meg utoljára…” – mondta az egykori klasszis.

    Franz Beckenbauer szintén aggodalmát fejezte ki a válogatott szereplése miatt. „Kezdetben Klinsmann jól dolgozott, sikerült változtatnia egy-két dolgon, de azóta nem sok minden történt. Ugyanott tartunk, ahol néhány éve, és kezdünk kifutni az időből.”

    Klinsmann azonban nem hagyja zavartatni magát. „Aimé Jacquet, a francia válogatott kapitánya azt mondta, az 1996-os Eb előtt azon dolgozott, hogy mindenkinek a kedvére tegyen és népszerűséget vívjon ki, de a csapata nem ért el semmit. Az 1998-as vb előtt csak a futballal foglalkozott, katasztrofális volt a megítélése, de világbajnok lett” – mondta el a Kicker sportmagazinnak a tréner. „Otto Rehhagel szerint csak az eredmény számít, és nekem is ez a véleményem.”

  • miccoli002
    #3
    Ugylátom csak nekem kell kezdeni:

    Szóval az utobbi idők eseményei igen megrendítőek az olaszok eleni 1-4 igen kellemetlenül érinti a német közvélemyényt és magáét a világét is.
    Egyértelműszerintem,hogy Klinsmannak óriási érdemei vannak ezen helyzet kialakulásában és ugyan óriási lavinát indithatna el,de megkockáztatom,hogy sztem még most "időben" el kellne gondolkodni a mebesztésén,hiszen még ezen kevés idő alatt is lehetne valamit hozzárakni ehhez az igen szerény produkcióhoz mondjuk HITZFELD vezetésével.
    Persze lehet hogy egy estleges kapitányváltás és egy azt követő kudarc még rosszabúl venné ki magát,tehát eléggé pathelyzet van............
  • miccoli002
    #2
    Még mindig nem jött be hozzánk senki!!!!!!!
  • miccoli002
    #1
    Üdv mindenkinek!!!!!

    Mint a cimből könnyen kiderül ezen oldalon a németválogatottal és magával Jürgen Klinsmann szövetségi kapitánnyal szertnék(nénk) foglakozni.
    Ennek oka rendkivül egyszerű jómagam is német szimpatizáns vagyok,de az utobbi honapok eseményei igen mélyenérintettek és
    úgy gondolom ez nem csak a vállogatottra hanem a német klubfuttbalra is általánositható.
    Azaz nemcsak kizárólag a válogatottal kapcsolatos hozzászólásokra vagyok kiváncsi,hanem mindarra ami történik NÉMETORSZÁGBAN!!!!!!