219
Német foci szerelmeseinek
  • Jeff Gordon
    #59
    teljesen egyetértek.
    és gratulálok a csapatnak.
    ha igy fejlödnek tovább 2év múlva EB arany lehet...
  • Hajnalcat
    #58
    Szép kép!!! :)


    Megnyertük a bronz meccset!!!
    A mai meccs két hőse:


  • Jeff Gordon
    #57
    hát sajnos "csak" a bronzért mehetünk, de portugália az ellenfél úgyhogy remélem ezt hozzák a fiúk. bár nem szabad lebecsülni öket.
    hajrá németek!
  • lord nihilus
    #56
    Hajrá Németország, csak így tovább!

    Nagyszerű hangulat, felfokozott várakozások, nagy fogadkozás: a házigazda német válogatott nyitotta meg a világbajnokság egyenes kieséses szakaszát, a B csoport második helyén végző svédek ellen. Természetesen az Allianz Arena zsúfolásig megtelt, a jelenlévők nagy többsége pedig a németekért szorított…
    Klinsmann gárdája, szokásos összeállításában pályára lépve, nem is okozott csalódást: Ballackék nagy iramban, rengeteg mozgással kezdtek futballozni, és már a 4. percben vezetést szereztek, Klose nagyszerű labdaátvételének és Podolski lélekjelenlétének köszönhetően. Nem állt le a Nationalelf, helyzeteket dolgozott ki, és bár Metzelder hibája után Larsson egyenlíthetett volna, senkit sem ért váratlanul, hogy Podolski megduplázta az előnyt. A svéd orvosok hiába drótozták össze erre a találkozóra Ibrahimovicot, a svéd támadó mindössze egyszer került helyzetbe az első félidőben. Bezzeg a túloldalon: Ballack, Klose, Frings és Schweinsteiger is közel járt a gólhoz egy-egy távoli lövés után. Lucic az első félóra végén gyrosan begyűjtött két sárgát, ezzel gyakorlatilag reménytelenné vált az addig sem sokat mutató svédek helyzete.
    A második félidő korántsem indult akkorra tempóban, mint az első, a németeknek érezhetően megfelelt az eredmény, attól meg nem tartottak, hogy az emberhátrányban lévő rivális valahonnan erőt gyűjt. A lehetőség megvolt a svédek előtt: az 53. percben büntetőhöz jutottak, ám Larsson, talán kissé "idegből" is, a kapu fölé bombázott. Ezzel elszálltak a svédek, a folytatásban a németek magabiztosan őrizték az eredményt, és igyekeztek minél több lövőhelyzetet kialakítani Ballacknak. A csapatkapitány tüzelt is becsülettel, ám a sors úgy akarta, hogy ezen a napon sem ő, sem a remekül játszó Klose ne találjon be. Kétszer a kapufát is eltalálták a németek, de ez is belefért. Könnyedén jutottak a nyolc közé Klinsmann előzetesen lesajnált fiai, a svédekről meg mindent elmond, hogy Andreas Isaksson volt a csapat legjobbja…
    A németek június 30-án, Berlinben, Argentína vagy Mexikó ellen játszanak az elődöntőbe jutásért.
    - bz -

    a meccs eseményei
  • Gabe18
    #55
    Németország-Lengyelország: 1-0
    Gol: O.Neuville 90

    Hát ez óriási meccs volt,nem hittem volna már a 2 kapufa után még egyszer lesz lehetőségünk,de mégis. :-)

    Klinsmann meg egyszerűen elképesztő.Olyan húzásai vannak ami tuti edzőbuktató ha nem jön be,de eddig hála istennek bejöttek.Amikor 0-0-nál behozta a 3. csatárt,azt mondtam magamban,nemkéne ezt még az 1 pont se olyan rossz,de most meggyengiteni ezt az első meccsen is ingatag védelmünket...Hát ehhez képest teljessen bejött.

    A Lengyelek viszont nekem meglepő játékot mutattak,mert ha ez a meccs x,az nekik nem valami jó.Ettől függetlenül nem nagyon vállaltak fel kockázatot,még az idő előrehaladtával a 2. félidőben sem.Persze itt jön elő Klinsmann kockázatvállalása,mert pont abban az időszakban növelte Ő is a támadók számát,amikor a Lengyelek talán elkezdtek volna lassan belerősiteni.

    Ma Lahm megin fantasztikus volt,na meg Klose.Ellenben Podolski eléggé eltűnt,és bár sokat volt játékban Schweinsteiger de rengeteget hibázott is,igy ma Ő sem volt valami jó szerintem.A becserélt Odonkor sem volt rossz,a golpasszán kivül is hasznos lett a szélen.

    Hát szóval eddig minden szép,az utolsó csoportmeccsen gondolom majd a tartalékok jutnak leginkáb szóhoz,azért egy döntetlent mindenképpen kéne hozni Ecuador ellen is.Aztán a folytatást majd meglátjuk.

    Izgalmas és végül szép este volt!
  • miccoli002
    #54
    Teljesen eggyet értek!!!!!!!!!!
  • Gabe18
    #53
    Németország - Costa Rica : 4-2 (2-1)

    Lahm 6,Klose 17,61,Frings 87 Ill.Wanchope 12,73



    Szerintem igen jó nyitás volt ez a Németektől,és ha Friedrich nem torpedóza meg kétszer is a német lestaktikát (amit őt leszámitva mindenki jól csinált) akkor sokkal simább is lehetett volna.Ezzel együtt ez a lestaktika igen (ön)veszélyes...

    Amúgy Borowski egyáltalán nem tudta Ballackot pótolni ezen a meccsen,még szerencse hogy Lahm a védelemből rendre felfutva a szélen szinte maga vezette a német támadásokat.Klose nem sokat csinált,csak rúgott 2 gólt.Frings meg végigrobotolta az egész meccset és a végén rúgott egy akkora gólt hogy csoda.

    Talán a 96-os EB óta nem volt ilyen ötletes a Németek támadójátéka,de sajnos a védelem (főleg az ilyen egyéni hibák miatt) könnyen a vesztünket okozhatja.

    Ettől függetlenül ez sokkal jobb nyitás volt amire számítottam!
  • miccoli002
    #52
    Friedrich rettentően keves volt,de mondjuk a másik 3 ember elég jól nyomta,de ha egy ien balfasz beregad vagy 5ször akkor ez az eredménye,hogy egy ien BUSMAN is golkirály lesz ellenük.
    Borowski,Schinder elég gyengék voltak,viszont a másik 2 középpályás sztem nagyon jól nyomta,Klose pedig életveszélyes!!!!!!
  • miccoli002
    #51
    ISTENEM IEN SZAR VÉDELMET!!!!!!!!!!!!!!
  • lord nihilus
    #50
    Hajrá Németország!!!
    djemba-djemba, Friedrich télleg oda való :D
  • djemba-djemba
    #49
    Nagyon veszélyes ez a taktika... Pengeélen táncolnak!

    Friedrich meg olyan béna, hogy megye 1.-be is kevés lenne!
  • Gabe18
    #48
    Érkező,távozó,és jelenelegi Bayern játékosok góljaival:

    Germany-Columbia 3-0

    Ballack 21,Schweinsteiger 38,Podolski 70
  • R10
    #47
  • R10
    #46
  • R10
    #45
  • R10
    #44
  • Gabe18
    #43
    A NÉMET KERET:
    Jens Lehmann Arsenal kapus
    Oliver Kahn Bayern München kapus
    Timo Hildebrand VfB Stuttgart kapus
    Arne Friedrich Hertha BSC védő
    Robert Huth Chelsea védő
    Marcell Jansen Borussia Mönchengladbach védő
    Philipp Lahm Bayern München védő
    Per Mertesacker Hannover 96 védő
    Christoph Metzelder Borussia Dortmund védő
    Jens Nowotny Bayer Leverkusen védő
    Michael Ballack Bayern München középpályás
    Tim Borowski Werder Bremen középpályás
    Torsten Frings Werder Bremen középpályás
    Sebastian Kehl Borussia Dortmund középpályás
    Bernd Schneider Bayer Leverkusen középpályás
    Bastian Schweinsteiger Bayern München középpályás
    Thomas Hitzlsperger VfB Stuttgart középpályás
    Gerald Asamoah Schalke 04 csatár
    Miroslav Klose Werder Bremen csatár
    Oliver Neuville Borussia Möenchengladbach csatár
    Lukas Podolski 1. FC Köln csatár
    Mike Hanke VfL Wolfsburg csatár
    David Odonkor Borussia Dortmund csatár

  • Viktorio
    #42
    A témaindító!

  • Viktorio
    #41
    érettségi
  • djemba-djemba
    #40
    na meg én is!
  • Viktorio
    #39
    Én is!
  • miccoli002
    #38
    Írok má nehogy lekerüljünk a listáról!!!!!!!!!!!!
  • neménvoltam
    #37
    húzós egy döntés... bár biztos nem lehetett egyszerű. tény, Kahn sajnos már nem véd ugyanúgy mint régen, nem olyan magabiztos mint volt. Ám akárhogy is nézzük, négy éve hasonló helyzet állt fenn, és Kahn akkor a hátán vitte a csapatot majdnem az egész VB-n keresztül, ha jól emléxem az egyenes kieséses rendszerben végig 1-0-kra nyertek. én attól félek, hogy Lehnmann jelenlegi formája kevés lesz Kahn tapasztalata és szíve helyett.
  • miccoli002
    #36
    Jürgen Klinsmann, a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya elszánta magát a döntésre: megnevezte válogatottja első számú kapusát, aki nem más, mint Jens Lehmann, az Arsenal utóbbi időben parádézó hálóőre.

    A szövetségi kapitány pénteken négyszemközt leült volt csapattársával, Oliver Kahnnal beszélni és közölte a 36 éves kapussal a döntését: a világbajnokságon csak mint tartalékot veszi számításba.

    A két kapus már hosszú ideje rivalizált egymással, hogy kivel kezdődjön a válogatott összeállítása, és eddig szinte feltétel nélkül Kahn élvezte a bizalmat. Kettejük versengése Németországban a Toni Schumacher-Uli Stein kettősre emlékeztetett, akik úgy összevesztek a mexikói világbajnokság idején, hogy utóbbit hazazavarta az akkori kapitány, Franz Beckenbauer.

    Klinsmann 2004 nyarán vette át Rudi Völlertől a kapitányi posztot, és akkor hamar döntésre jutott a kapuskérdésben: „Kahn az első számú kapus, Lehmann pedig tartalék!”

    Az egykori kiváló támadó a világbajnokság előtt elbizonytalanodott, mert Oliver Kahn több bakit is elkövetett, míg a sokat kritizált Lehmann élete talán legjobb formájában van jelenleg.

    Az NSO ajánlja:
    Ingyenes focimenedzser játék
    Állítsd össze Te is saját sztárcsapataidat!
    8 bajnokság
    7 millió Ft értékű össznyeremény
    CSATLAKOZZ TE IS!
    Klinsmannt egyébként a Bayern vezetősége élesen bírálta amiatt, hogy nem nevezte meg első számú kapusát korábban. Uli Hoeness menedzser kerekperec kijelentette: Klinsmann hibája az, hogy Kahn ennyi hibát követett el az utóbbi időben, mivel a kapitány bizonytalanságban tartja.

    Kahn 1998-tól, Andreas Köpke visszavonulásától számít első számú kapusnak a válogatottban, a 84-szeres válogatott kapus negyedik vb-jére készül, ám csak a 2002-es, ezüstéremmel végződött tornán volt ő az első számú kapus. Lehmann viszont 36 éves kora ellenére még csak 29-nél jár.
  • Viktorio
    #35
    Miccoli!

    Hol vagy már?????

    Meghal a fórumod!

    Hát semmi felelősségérzeted sincs????

    Irj vmit mert már az utolsókat "rugja " Klinsmann és a Nationalelf!!!!!
  • djemba-djemba
    #34
    MA reggel megnézem a sat1 txt-et:"...beckenbauer ül le a kispadra klinsmann váratlan lemondása után..."

    szétnézek neten, keresem a hírt...sehol semmi... :D

    utána relizálom, hogy bolondok napja van és a sat1 txt beszopatott...

    kell ilyen is...
  • Viktorio
    #33
    Miccoli!

    Ránézhetnél már a fórumodra,mert már rég nem szóltál hozzá!

    Meg azért is mert én iszom a szavaidat!
  • Gabe18
    #32
    Talán mert a Német válogatott az első jelentősebb megbizatása edzőként...
    (az USA-ban volt tudtomal ilyen játékosedző poszton még előtte)
  • Girondins
    #31
    Edzőként nem igen rakhat sok mindent a kirakatba..., a németek meg megmutatták mire képesek az olaszok ellen. nagy csapatot már évek óta nem tudtak legyőzni!
  • djemba-djemba
    #30
    nagyot mondtál, most már öblíthetsz...

    dilettantizmus felsőfokon...
  • Gabe18
    #29
    Ez is egy vélemény.
    Most nem sorolom fel Klinsmann eredményeit játékosként,mert ta azt nyilván tudod ha egyszer ezt a fantasztikus véleményt megalkottad...
  • Girondins
    #28
    Klinsmann és a Nationalelf ---- külön, külön is nevetségesen rosszak, nem így együtt!!!
  • miccoli002
    #27
    NÉMETORSZÁG - EGYESÜLT ÁLLAMOK 4–1 (0–0)
    Dortmund, 64 500 néző
    V: Fröjdfeldt (svéd). G: Schweinsteiger (46.), Neuville (73.), Klose (75.), Ballack (79.), ill. Cherundolo (85.)
    NÉMETORSZÁG: Kahn – Friedrich (Owomoyela, 83.), Mertesacker, Metzelder, Lahm – Schneider (Borowski, 66.), Kehl (Ernst, 83.), Ballack – Asamoah (Neuville, 67.), Klose, Podolski (Schweinsteiger, 46.)
    EGYESÜLT ÁLLAMOK: Keller – Conrad, Berhalter, Gibbs (Pearce, 76.) – Cherundolo, Zavagnin, Mastroeni (Olsen, 74.) – Wolff (Klein, 17.), Convey – Ching (Twellman, 16.), Johnson
  • Gabe18
    #26
    Na a 1-4 után 4-1...
    Második félidőben Schweinsteiger beállt,és az első szabdrugás beivelése gól lett.Klose nyúlt érte ugyan de érintés nélkül ment be.Utánna még Kahn-nak kellett egy hatalmasat védeni egy szabadrúgás utáni fejesnél,akkor még bajba kerülhettek volna a németek.
    De aztán bejöttek a német kontrák.Neuwille kapásból óriási gól,Klose egy amerikai védelmi hibát használt ki és higadtan az utolsó pillanatig kivárva lőtt gólt,Ballack meg beadást fejelt a hosszúba.
    Az amerikai gól nem volt egészen tiszta nekem,Kahn kifutott,de átpattant rajta a labda ,vagy átemelték felette,nem tudom,mindenesetre a támadóval összeütközött,a labda meg betagott az üres kapuba.
    Ez mindenesetre azt hiszem jól jött Klinsmann-nak,meg a csapatnak is.És összességében a játék sem volt rossz.
  • Gabe18
    #25
    Németo.-USA félidőben 0-0.
    Egész jó iramú meccs,kezdetben 2-3 kisebb nagyobb helyzete volt a németeknek (Podolski 5 méterről lőtte mellé...),aztán kiegyenlitődött a játék.De mintha kapkodó lenne az összjáték,sok a pontatlanság.
    Pedig ezt nyerni kéne hogy az Olasz 1-4-et némileg feledtesse a csapat...
  • miccoli002
    #24
    A német kapitány behívta a mainzi Friedrichet a válogatottba.

    Kissé Lothar Matthäusra hajazó lépéssel állt elő Jürgen Klinsmann: a német válogatott szövetségi kapitánya a jövő heti, Egyesült Államok elleni barátságos mérkőzésre meghívta a keretbe Manuel Friedrichet, a Mainz 26 esztendős védőjét. A futballista korábban még soha nem volt válogatott.
    - Egy ideje figyeljük Manuel teljesítményét - magyarázta Klinsmann -, folyamatosan fejlődik, és nagyon ígéretes játékos.
    Az biztos, hogy a kapitány csak óvatosan kísérletezhet, az olaszoktól elszenvedett 4-1-es vereség után aligha engedhet meg magának bármiféle hibát...
  • Gabe18
    #23
    Mert 7 évesen akkor láttam amint a VB döntőben 0-2-ről egyenlitettek az Argentínok ellen,és ez igen megtetszett nekem,aztán igen szomorú lettem hogy végül kikaptak.Onnantól alap volt hogy nekik szurkolok.
  • peacyg
    #22
    miért pont azóta?
    én mióta az eszemet tudom, nekik szurkolok
  • Gabe18
    #21
    NB1.hu:

    "München, március 13., 12.25 A vébéig Németországban maradna a szövetségi kapitány.



    A német szövetségi kapitány, Jürgen Klinsmann felajánlotta, hogy a nyári világbajnokságig szinte minden idejét hazájában tölti. A játékosként világbajnoki címig jutó szakemberen több szaktekintély is számon kérte, hogy miért az Egyesült Államokból irányítja a nemzeti tizenegyet, és csak találkozók idején áll a szövetség rendelkezésére.
    - Tudom, hogy kötelességem az elkövetkező hónapokat Németországban tölteni - mondta Klinsmann. - Most azonban még visszarepülök Kaliforniába, és meglátogatom a családomat. "

    Na ezt is elérték.Etől szvsz egy szemernyivel nem lesz jobb,de hát mindegy.

    És hát mint a 86-os VB döntő óta mindig,én is a németeknek fogok szurkolni.
  • peacyg
    #20
    Viszont: akár így, akár úgy: én Németországnak fogok szurkolni a VB-n az tuti...tudom, hogy nem idevág, de muszáj volt leírnom :)