63
1876. DeadWood Pionír tábor az USA hatóterén kívül ahol a helyi kocsma tulaja Al Swearengen sütögeti pecsenyéjét a \"boldogabb\" jövő érdekében.
  • steep123
    #23
    hello
    az a kérdésem , hogy a torrent oldalakon lehet-e magyar szinkronnal filmet találni?
  • Bucser
    #22
    Én a komplett 3-as season-t látom:D a 2-es kellően durva volt:)
  • B@ldrick
    #21
    Tessék egy banner, ha tecc berakhatnánk, igaz ritka erre a madár megjegyzem méltatlanul. Talán hamarosan beindúl az édzsbíó a S02-vel.
  • Bucser
    #20
    Deadwood-hoz tudtommal a magyar community nem csinált feliratot lévén annyira nehéz a szöveg és néhol rettenetesen érthetetlen a kiejtés, hogy inkább felhagytak vele minthogy silány munkát adjanak ki a kezeik közül. Feliratok.hu fórumon ez van róla.
  • Silvio
    #19
    Hát, én a torrentspyról szoktam leszedni, és eddig jók voltak hozzá...
  • mochee
    #18
    Hály!
    Az első évadhoz nekem vannak jó felirataim, bár az az igazság, hogy némelyiket én igazítottam Subtitle Workshoppal, de mikor beletekertem az epizódba, akkor kisebb pontatlansággal, de időben jelent meg a felirat, szal jók szerintem.
    Persze angol feliratról van szó, magyar feliratokat csak a feliratok.hu-n találsz ha léteznek.

    Viszont a másik dolog, hogy 2 féle Deadwood van. Én csak azt a verziót ismerem, amit pölö az isohuntról lehet leszedni, de azok között vegyesen vannak olyan részek amikhez jók a feliratok és amikhez nem.
    Namost nem tud valami olyan torrentet, amikről olyan részek jönnek le amikhez tuti jók a feliratok?
  • Silvio
    #17
    hi all!
    nem tudja valaki megmondani, az első szezonhoz hol találok feliratokat? 1. részhez találtam, de például 2.hoz már nem:(
  • Bucser
    #16
    hmmmm Ránéztem magyar szinkronnal (most megy az HBO-n) Borzalmas....
  • Iwant2Belive
    #15
    a Carnivale mind2 szezonját kb ilyen sebességgel szedtem le szal no problemó
    thx
  • Bucser
    #14
    Deadwood season 1 angol szinkronnal 7 seedert ír szóval nm lesz jack a villám sebességű de talán jön.
  • Iwant2Belive
    #13
    szezon 1-röl nincs torrent?
  • Bucser
    #12
    Asszem holnap összedobok egy Bannert is.:) remélem hamarosan más is észreveszi ezta topicot és nem csak magammal fogok dumálni:D
  • Bucser
    #11
    2. szezon 9- részbe fogtam ma bele.Eddig a 2. szezonban történtek:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Halad kedvenc vadnyugati városunk is a korral. Létrehozták az első önkormányzatot ahol E.B Farnham a helyi hoteltulajdonos (Swearingen csicskása mellesleg teljesen idióta) lett a polgármester. A mi nagytürelmű Bullockukn a Sheriff egy 2 részen át tartó vívódás miatt. Kedvenc özvegyünk terhes lett bullockól akinek közben megérkezett a családja. megérkezett a táirat lehetősége ami nagyon nem tetszik Swearingennek a régi kis Chicagoi titka miatt. Megérkezett JOhn Hursh egy New York-i iparmágnás geológusa is aki Sy Tolliver segítségével vásárolgatja fel az aranyban gazdag területet Intelligens okos és művelt. Csak van egy nagyon nagy defektje... Ha valaki felhúzza elmegy kurvákat ölni... egyik részben egy alkalommal hármat is így szegény Jodie Stabbes-unk (az első szezon végén kivált Tollivertől és nyitott egy önálló bordélyt) tönkremegy. Érdekes kifejezetten érdekes a törénet alakulása:) Megjelentek a Pinkertonok is a történetben amely helyzet miatt Swearingen nem éppen boldog. ÉS meghalt a érszek folyamán még egy pár tucat ember. Dan, Swearingen helyettese csak 2-t ölt meg Bullock társát meglövik és az özvegy (soha nem jut eszembe a neve) felajánlja nekik, hogy nyissanak egy bankot:)

    Jó lesz ez:) Wild Bill hickok pontosan 16 rész óta halott:(


    És még rengeteg apróság ami viszi előre a storyt.
  • Bucser
    #10
    2. szezon 5. rész.. Hát csúnya dolog volt abban a korban az epekő... Most az egyszer sajnáltam Swearingen-t..
  • DJviolin
    #9
    Köszi! Örök hála.
  • Bucser
    #8
    DeadWood Season 2 Torrent

    (elég friss még hisz csak az iden jött ki)
  • Bucser
    #7
    Torrentspy-on volt egy egész jó torrent fent. (4700 seederrel) de asszem ámr eltüntették:(

    Nagyobb torrent oldalakon biztos találsz majd külön részeket vagy egbyen is az egész sorozatot.. most a 2. széria utan kutatok.
  • DJviolin
    #6
    Szia!

    Honnan töltötted? Melyik torrentről?
  • Bucser
    #5
    NA első sorozat utolsó része...

    Huhhh.. hát sokkal jobb mint a Soppranos

    SPOILER:

    AL Swearingen az egész sorozat alatt egy könnyet nem hullajtott senkiért Majd mikor Doc Cochraine megkéri, hogy az agytumorral hetek óta egyre rosszabb állapotban szenvedő Papot szabadítsa meg szenvedéseitől megkönnyezi, majd 10 percel később az irodájában elvágatja az őt zsaroló bíró nyakát a BÍRÓ saját emberével... NA szóval mit ne mondjak.. sokkoló... A másik meglepetés: Seth Bullock a Jófiú... Kiszalad belőle az állat mikor drága plátói szerelmének (a halott new yorki pasi özvegye) apja megzsarolja, hogyha nem teszi azt amit ő akar feljelenti a saját lányát (a féje megöléséért) fogja magát és Szó szerint a kaszinóban fényes nappal kiveri hat fogát amit a helyi madame visz a fickó után hogyha esetleg New yorkban meg akarja csináltatni. Majd besétál Mr. Bullock Al Swearingen Jointába és felhívja a bérgyilkos/csapos figyelmét arra, hogyha hagyják elmenni a fószert mindannyian nagy szarban lesznek... Majd ezek utan 1 órával felmegy az özvegyhez és jól derékrevágja:D Mindeközben Doc Cochraine (isten útjait fürkészve ópiumos delírium hatása alatt) tombol házában, hogy mégis isten mi a francot akar kezdeni vele és miért kellett szegény papot agytumorral sújtania (persze efelől csak azután érdeklődik, hogy megkérte Al-t vessen véget szenvedéseinek...

    Spoiler vége

    NA ezt nevezem én történéseknek egy sorozat végén:) NAGYOn DÚRVA és csak AJÁNLANI TUDOM MINDENKINEK eredeti Hanggal!!!!
  • Bucser
    #4
    Első sorozatot leszedtem 2. sorozat most jön lefelé mivel eddig csak 2 sorozat van:)
  • MrTressy
    #3
    vagy letöltöd az eddig megjelent összest :))
  • Bucser
    #2
    Nos elkezdtem nézni. Brutális és egyszerűen emberi.. tényleg nincs gonosz nincs jó. Csak egyszerűen túlélni vágyás és boldogulási kényszer... Kezdve az Epilepsziás pappal aki azt hiszi, hogy ez isten áldása és a megvilágosodás felé vezet. A kicsi odafigyelésrevágyó fönöküktől rettegő mégis tisztelő kurvákkal önjelölt hősök akik az esetek egy részében a szívóvégen vannak. ÉS nincs legyőzhetetlen Hős és végletekig Gonosz ember... Csak emberek vannak és azok minden jó és rossz tulajdonságával.. 6. résznél tartok és egyébként az HBO adja.
  • Bucser
    #1
    Deadwood - western, másképpen
    Az HBO mindig tudott jó sorozatokat csinálni (Sopranos, Drót, Sírhant Művek, jön a Róma) és ez alól a Deadwood sem kivétel. Egy, a műfaj szűkre szabott korlátait igencsak feszegető westernről van szó.

    Mielőtt bővebben fejtegetném, egy pár tisztázni való dolog: az USA-ban két nagy sorozat-halmazt lehet elkülöníteni, a network (szabadon fogható, NBC, CBS, ABC, FOX) és a cable (kábel (hehe), Showtime, F/X, HBO) fajtákat. Miért is fontos ez? Azért, mert a kinti prűd hozzáállás miatt a "Hogy b...á meg egy talicska aprómajom!" Tony Soprano mondat még éjfél után sem mehet le egy network csatornán, - nem is beszélve a Rómában rövidesen itthon is látható véres-dugós jelenetekről - míg kábelen azt sugároz az ember, amit akar.
    A Deadwood pedig az a sorozat, amelyik még a kábelen is kiverte a biztosítékot.

    1876-ban kezdődik a történet, Dél-Dakota állam Deadwood nevű "városában", ami tulajdonképpen nem több, mint egy sátortábor, és egy pár összetákolt deszkaépítmény (Saloon, meg Hardware Store feliratokkal, ahogy kell) a Black Hills lábánál. Aranyat találtak a környéken, és minden szerencselovag ide tart, hogy megggazdagodjon, de csak egy párnak sikerül. (Rövid történelmi háttér: ez a terület anno a dakota indiánok tulajdona volt, az USA mint olyan még nem ért el idáig.
    Ez azért lényeges, mert az államok törvényei itt nem érvényesülnek, nincs igazságszolgáltatás és végrehajtó hatalom sem, tehát tulajdonképpen mindenki azt csinál, ami neki tetszik.) A várost kimondva-kimondatlanul Al Swearingen (Ian McShane) irányítja, egy bordélyház/kocsma/kaszinó tulajdonosa. Egy irgalmatlanul sokat káromkodó, brutálisan kegyetlen és aljas figuráról van szó, aki semmitől és senkitől nem riad vissza a céljai elérésében. Fő ellenlábasa a kezdetben makulátlan Seth Bullock (Timothy Olyphant), a Montana államból érkező ex-seriff (konfliktushelyzet #1), aki új életet akar itt kezdeni, stb.

    A 13 részes szezonok sok mellék- és két-három főszálat visznek végig, így ha az ember kihagy egy-egy részt, nem biztos, hogy képbe kerül azonnal, de minek hagyná ki az ember azt a sorozatot, amelyikben ilyeneket szólnak, hogyaszongya "Those who doubt me suck cock, by choice!" És ezzel elérkeztünk a sorozat egyik markáns jellemzőjéhez - a káromkodáshoz. David Milch, a kreátor, évekig kutatatta a Vadnyugat történelmét, és arra a következtetésre jutott, hogy a "Hölgyem, tudna készíteni valami harapnivalót egy megfáradt vándornak?" típusú mondatok csak igen kevés ember száját hagyhatták el egy ilyen vidéken, vett egy nagy levegőt, és olyan dialógusokat írt, melyekben a fuck és a cocksucker többet szerepel, mint bármi más szó vagy kifejezés. Ez a szabadszájúság természetesen megosztotta a közvéleményt, nagyon sokan elborzadtak a minősíthetetlenül mocskos szájú karakterek hallatán, de rengeteg olyan hardcore rajongót is szerzett ezzel a sorozat, akik képesek elfogadni azt, hogy a politically correct angol nyelv, mint olyan, nem volt jelen 1876-ban, és kész.

    Brutálisan nyers és durva világot tár elénk, melyben ha jól megnézzük, igazán makulátlan "fehérkalapos" hős nincs is. Vér, mocsok, könnyek, árulás, tökéletes korrajz, történelmi alakok (Wyatt Earp, Wild Bill Hickock, Calamity Jane, Seth Bullock, Al Swearingen - ezek az alakok mind élő, hús-vér személyek voltak, és meg is fordultak a városban annak idején), mi kell még?

    Csak javasolni tudom mindenkinek, hogy szerezze be ezt a kis gyöngyszemet (2 szezon ment le eddig, nyáron jön a 3. és már a 4.-re is megvan a megrendelés).

    Itthon rövidesen megjelenik az első szezon, ha olyan kiállításban, mint a kinti, akkor különösen érdemes beszerezni, a díszdoboz az egyik legszebb, amit láttam.
    13:00 | kritika | sixx69

    A kritika Itt olvasható.