27
  • blaze
    #27
    HD-DVD, Blue Ray Lemezenkénti költsége: "nem ismert". Vajon miért?
  • MrTressy
    #26
    hát ha jól csinálják ö lehet a nevetö 3. :)
  • shabba
    #25
    A piac messz nem egyenlő a népeséggel. A piacot a fizetőképes kereslet jelenti. Hiába laknak pl. indiában több mint egy milliárdan, ha a lakosság döntő többségének éves jövedelme alig éri el a pár száz dollárt. Az ilyen gyenge vásárlóerővel rendelkező emberekből lehet akármennyi, ők akkor sem fognak több ezer dolláros LCD TV-ket venni házimozi settel, BR lejátszóval, 30 dolláros filmekkel. Egy 200-ad akkora lakosságú Dánia pl. akár nagyobb vásárlóerőt képviselhet mint a milliárd lakosú India.
  • Inquisitor
    #24
    " az NME már számos orosz, kínai, indiai és dél-koreai céggel kötött szerződést."
    Azt a leborult szivarvégit!
    Ez így a Föld lakosságának durván 1/3-a, de az is lehet a fele! És így a piacnak is.
  • BlackRose
    #23
    Hát igen inkább 5 x 300GB mint 64 x 4.7GB (különben a DVD nem 4.7 hanem 4.38 GB, de mindegy). Úgyhogy mindenesetre jobb megoldás. Persze ha a lemez megfelelően van kezelve (nincs összekarmólva meg stb.) akkor nincs gond vele, főleg ha nem a legolcsobb szemét lemezeket használod.
  • adamekp
    #22
    A BRD-ről nekem a Bundesrepublik Deutschland jutott eszembe, mint anno a DDR memóriákról a Deutsche Demokratische Republik...
    Egyébként nem lehet, hogy még a Blu-Ray előtt, a Blue-Ray már elnevezte magát BRD-nek?
  • Librarian
    #21
    Te, szerintetek nem lesznek ugyanúgy könnyen elérhető HD-DVD, és BD kalózmásolatok, mint ma DVD-k és CD-k? akkor meg mit idegelnének azzal, hogy a VMD könnyen feltörhető?
    Ehh... sajnos úgy érzem nem lesz belőle semmi, pedig nekem nagyon tetszik!
  • Szefmester
    #20
    Ahogy az LG tervez egy BD/HD-DVD kombómeghajtó kiadását, úgy akár ezt a formátumot is be lehet vonni... ha már nagyban hasonlítegy mezei DVDhez
    szerintem...
  • dez
    #19
    Ha ugyanolyan író/olvasó, azaz vörös lézeres, akkor hogy fért volna több egy oldalra, tekintve a pitek méretét?
  • Tiberius B
    #18
    Író-lejátszónál a DVD-hez képest.
  • Tiberius B
    #17
    Ez kísértetiesen hasonlít arra, amikor pár éve a számtechtanárom a HD-DVD-ről beszélt. Pont ugyanez: 20 GB/réteg, több réteg/oldal, és tök ugyanolyan író-lejátszó.
  • dez
    #16
    Plusz a BD támogatja a 50p/60p-t is. (Hogy ezt miért nem BRD-nek keresztelték el, nem tudom, ha már a többi is 3 betűs.)
  • dez
    #15
    Viszont itt nagyobbak a pitek - talán kevésbé érzékeny így a lemez.
  • Chriss745
    #14
    "Kérdés persze, hogy a hollywoodi filmstúdiók mennyire gondolják komolyan a VMD támogatását"

    Szerintetek melyiket foglyák választani:

    VMD(DVD): Másolásvédelmének kijátszása már lassan 5 éves kor alatt is lehetséges, olyan egyszerű.

    Blu-Ray,HD-DVD: Másolásvédelme még jelenleg feltörhetetlen, és hardverfüggő, tehár hardvercsere is kell hozzá.

    Amíg olyan világban élünk, hogy agy új procihoz új alaplap kell, meg új memória, meg új videókártya, mert az új XXX funkcióhoz plussz egy láb kell, addig ne is álmodjunk VMD-ről.

    Amúgy 2000-ban olvastam az FMD-ről, ami korlátlan számú réteget tudott írni, első tesztekben 160GB-ot vitt. Lett belőle valami?

    Money, money, money...
  • Gregorius
    #13
    Én csak azt nem tudom, hogy akkor most mi a kérdés?
  • IGAZIWILLIAMS
    #12
    KIcsit sántít ez a táblázat,mégpedig abban,hogy a Sony szerint a BR 8 réteget támogat....
  • Totinkhamon
    #11
    "És én amondo vagyok inkább 4,7GB vesszen el mint 300GB."

    Ez igaz, de ha igazán olcsó lesz, akkor meg lehet csinálni, hogy kiírod 5 lemezre ugyanazt a 300 GB-t, és akkor remélhetőleg nem fog mind az öt tönkre menni.
  • Lame
    #10
    Szerintem inkabb egyik se :)
  • strogg
    #9
    hm.
    Lehet :(
  • arty
    #8
    kicsi a vásárloerő, nem lesz studio aki filmet adjon ki rajta ... :)
  • grebber
    #7
    Na ez már tiszta lol 300GB-os lemez.
    Kibaszott CD-re meg sima DVD-re is alig merek irni bármilyen márkás lemezről legyen szó mert félő hogy albaszodik egy idő után.
    És én amondo vagyok inkább 4,7GB vesszen el mint 300GB.

  • strogg
    #6
    Asszem ide nem kell nagymulti. Kína lakossága elég komoly érv a VMD mellett :))
  • BiroAndras
    #5
    Jó ez a cuccos, csak van két apró hibája:
    1. Most már 3 totál inkompatibilis formátumunk van.
    2. A sok réteg miatt szerintem kevésbbé megbízható.
  • Darth Sith
    #4
    ez kőő nekem!!!!! :D
  • Szefmester
    #3
    addig addig késik a ps3 hogy még a végén ezt is támogatni fogja... bár nem hinném hogy a sony a saját formátuma alatt vágná a fát....
    ha még idén elerjed akkor asszem ebbe ruházok be...
  • mousee
    #2
    Szerintem is egész jó kis dolog... főleg a kapacítás 50 GB / oldalanként, de jövőben 300 GB....na az már azért fincsi... És ez olcsó is...
    De sajna az fogja eldönteni, hogy ki áll ennek a pártjára... mert ha pl 1 MS szintű multi valamelyik oldalra áll, akkor az eléggé erős érv mellette...
  • ttt ttt
    #1
    Tetszik, olcsón jót, akár nagyobb kapacitással. Úgy néz ki nem mindig a multiknak sikerül a legjobban megalkotni. Remélem el fog terjedni és ezzel letöri, emberi szinten tartja a többi formátum árát.