748



Megnyissuk, avagy sem? Témaindító hozzászólás a #1-ben.



Update #605-ben. Nem lesz.


  • Davidus
    #19
    Szerintem ki kellene nyitni és a nácizókat, zsidózókat büntipont nélkül bannolni.
    Kíváncsi lettem volna a tegnapi hüvelykujjas türténet után az sg-s arcok véleményére de ugye nincs polfórum:P
  • Punker
    #18
    azt ad meg kornak amit akar.....
  • DJ Bee18
    #17
    Borzasztó, hogy nálunk a politikai ellentéteket csak anyázással, meg nácizással tudják oldani. Ennek az lehet az oka, hogy sok a túl fiatal, aki nem is ért hozzá ezért anyázik.
    Egy tanács: ha megnyitjátok, meg lehet oldani, hogy a 18 éven aluliak nem léphetnek be? Bár új reg-gel ki tudják kerülni
  • Punker
    #16
    olvastam napi szinten :)
  • Botond #15
    Olvastál te polfórumot anno? Azért a szellemes csípkelődést és a trágár mocskolódást ne vegyük egy kalap alá.

    /edit: hopp most olvasom a másik kommented,ezekszerint olvastál
  • Punker
    #14
    kötetlenebbül flémelhetsz mi? :)
  • Punker
    #13
    ebben ne legyél ennyire biztos, emlékeim szerint a polfórumon ha valaki azt mondta milyen szép kék az ég már az anyázásba és zsidózásba ment át :(
  • Botond #12
    Szerintem sem jó ötlet a választások előtt megnyitni újra politikai fórumot. Én annak idején a polfórum kapcsán kerültem ide, de mióta az bezárt sokkal jobban érzem itt magam. A vicces választási plakátok átphotoshoppolásánál több politika ne kell ide. A pártok kapánya is destruktív, hogy várhatnánk el a táborba tartozó emberektől más viselkedést?
  • Blasta
    #11
    Politika nem kell, vagy max a választások idejére szvsz.
  • Láma!
    #10
    de inkább ott éljék ki magukat, mint hogy a többi topikot szemeteljék tele!
  • NeoMaN
    #9
    Szerintem ne nyissuk meg. Az SG nem erről szól. A politika egy mocskos dolog, és fertőző, és nagyon egymásnak tudja ugrasztani az embereket. Nem kell ide a sok szószátyár, kardoskodó, okoskodó, torzsalkodó téma. Felejtsük el.
  • Láma!
    #8
    szerintem nyitható lenne, megfelelő, és folyamatos moderálás mellett. ha a modik jol végzik a dolgukat, a suttyóság ugyis eltünik rövid idön belül, és lehet kulturáltan is politizálni. szal most kell igazán punker, borg, és a többiek véreskezűsége:P
    vannak normális emberek a forumon, és a választásokig ugyis egyre több ilyen topik fog nyilni általánosban. jobb ha meg lesz nyitva, legfeljebb választások után zárható, de az még messze van.
  • haxoror
    #7
    Oké szóval egy csomó eddig haver ember egymásnak fog ugrani ahogy a politika szóba kerül magyarán jól fel lesz kavarva a szar és a közösségnek ez szerintem nem tesz jót.
  • Pheel
    #6
    Szerintem a két éve romboló tevékenységet végző emberek nem változtak csupán azért, mert eltelt két év. Valószínűleg most is hasonlóképpen nézne ki a polfórum, mint akkor. A választások csak tovább fokozzák ezt az érzésemet.
    Ezzel szemben az indexen például egészen elfogadhatóan megy a politizálás, köszönhető a véreskezű moderálásnak. (már amennyire én tudom)
    Javaslatom a következő: legyen, de csak a választás két fordulója után. A nyáron kiderül, hogy milyen lesz. A tapasztalatok alapján könnyen el lehet majd dönteni, hogy a helyhatósági választások idejére megmaradhat-e még a polfórum vagy sem.
  • Punker
    #5
    most is ott van atöbbi topic-ban is, csak takarítunk.....
  • haxoror
    #4
    Szerintem nem kéne, az Sg-ben szeretem hogy a politika tabu, ha lesz megint akkor be fog szivárogni a többi topicba is.
  • Punker
    #3
    biztos hogy lesznek anyázó stb primitív emberkék, de lehet jobb lenne megnyitini hogy ne a fórum többi részét szemeteljék össze.
  • danióra
    #2
    Továbbra is maradjon így. De most már ne szendjétek le! Oké? Mert szerintem tök jó.
  • St
    #1
    2004 elején zártuk be a politika fórumot. Részben az ott kialakult gyilkos hangulat, részben az offline médiába kiszivárgó (vagy szándékosan elküldött) antiszemita és egyéb hozzászólások miatt, amelyet a média rendre felkapott és állt a bál.
    Akkor azt mondtuk, hogy ebből többet nem kérünk.

    Mára azonban változott a helyzet:

    1.) 2004 elejéhez képes az SG látogatószáma megháromszorozódott a regisztrált tagok száma mára elérte 120e-ret.
    2.) Felmérések szerint az SG-t 2004-hez képest már jóval idősebb látogatókör látogatja, a fórumon is érződik, hogy a suttyóság sokhelyütt csökkent. Persze ez köszönhető a moderátoroknak is.
    3.) A moderálás eszköztára bővült, a büntetőpont rendszer bevezetése egyértelműen minőségi változást indított el a fórumban.

    Felmerült gondolatként, hogy most a választások előtt újra megnyitjuk a 2004-ben lezárt polfórumot.

    Ezzel kapcsolatban 3 választás lehetséges:

    1.) nem nyitunk, elfelejtük ezt a témát
    2.) nyitunk, de bezárjuk a választások után
    3.) nyitunk, és ha nem nácizó, zsidózó fórumozó közösség tapad ott meg (értsd intelligens emberek), akkor tovább is maradhat

    Ennek természetesen az a feltétele, hogy olyan embereket találjunk moderátornak, akik képesek kordában tartani az elszabaduló indulatokat, akár kitiltások, vagy büntetőpont-eső árán is.

    Várom ezzel kapcsolatban a t. fórumozók véleményét, különös tekintettel a moderátorokéra és ex-polfórum ittragadt maradványaira.