748



Megnyissuk, avagy sem? Témaindító hozzászólás a #1-ben.



Update #605-ben. Nem lesz.


  • kakimakifsz
    #748
    Ha itt fogunk politizálni, akkor nem is kell újra megnyitni.

    javaslat:

    1-2 topic zártkörű. Politika topic is lehetne az. Min 3 hónapos, min 900 kommentes regek jelentkezhetnének. A témanyitó/házigazda és 1 moderátor vizsgálná meg (engedélyezné/tiltaná meg), hogy b léphet-e, vagy sem.


  • Insideman
    #747
    Szép napot!
    Miért is kéne befogni szánkat?
    Miért nem lehet nyílt politikai topik?
    Valaki "megtiltja" valakinek, aki megtiltja nekünk?
    "Demokrácia"!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
    Hiába gürizel mint egy állat, vagy megdöglesz itthon, vagy eltakarodsz az országból. Nekem "szerencsém van mert találtam munkát. ennyivel kevesebb hitelt kell felvennem. Kicsit felidegesítettem magam. Miért?
    1999-ben elvégeztem egy könnyűgépkezelői tanfolyamot valamennyi pénzért.
    Egy új rendelet szerint ez nem ér semmit mivel összevonták a gépcsoportokat. Eddig típusvizsgákat kellett tenni mint pl: Elektromos targonca, robbanómotoros......
    Na, ez most ilyenre változott: Vezetőüléses, gyalogkíséretű stb 5t alatt.
    Azt mondják az okosok, hogy 2015 dec. 31-ig jó a jogsim utána hajrá elölről az egész tanfolyam (jelenleg 105.000Ft lenne).
    A következő valószínűleg az lesz, hogy akinek van jogosítványa az 5-10 évente újítsa meg, de teljesen ám!!!
    Egyenlőre ennyi...
    egyébként szólásszabadság van? Nem nekünk!!! Nem a dolgozó rétegnek.
  • Themebuilder
    #746
  • jhetedikj
    #745
    hazudsz
  • Themebuilder
    #744
    az előző topic bezárt itt lehet folytatni
  • gmilan
    #743
    Jobbik. LOL.
    "[...]a Jobbik Radikális változás című programja[...]minden vonatkozásban összhangban van a keresztény elvekkel[...]"(Morvai Krisztina nyílt levele dr. Tarjányi Zoltánnak - http://kuruc.info/r/52/57507/)
    "[...]életellenes bűncselekmények esetében visszavezetjük a halálbüntetés lehetőségét[...]"(A Jobbik programja - http://www.jobbik.hu/sites/jobbik.hu/down/Jobbik-program2010OGY.pdf)
  • jhetedikj
    #742
    Kettőről én is tudok.:)
  • banok
    #741
    3 (minimum) három burkoltan politikai topik. Ami szerintem nem baj.
  • jhetedikj
    #740
    Hamarosan újra itt vannak a választások. 2006-ban le lett szavazva, hogy legyen nyílt politikai topik. Most 2010-ben hogy áll a helyzet?
  • degenerator
    #739
    így is vannak már politikai topikok. másért nem is igen járok az sg-re:)
  • Tetsuo
    #738
    Amerika ne ugasson fuggetlen sajtorol.. a legnagyobb agymosas onnan jon.
  • Wolfsnack
    #737
    http://i232.photobucket.com/albums/ee230/piquiqts/hillary.gif
  • Wolfsnack
    #736
  • SzocsA
    #735
    azt mondják sokan hogy a Jobbik mégse lesz olyan jobb, sőt szarabb lesz mint a két nagy párt együttvéve!

    és mit csinált sólyom lászló a két rádióval!
    visszaküldte a pályázatokat, mondván nincs verseny hogy ez alkotmányellenes, és az ahogy elfogadták a két nyertes rádió pályázatát akik irreális összeget mondtak az nem volt alkotmányellenes

    Kivívtuk a külföld haragját
  • Lteebee
    #734
    Anarchista, vagyis punk, vagyis komcsi XD
  • Willenbrock
    #733
    Nem ez anarchia és szabotázs.Ez is egy politikai vélemény.
  • banok
    #732
    gyerekes
  • Willenbrock
    #731
    Mert megérdemlik
  • Willenbrock
    #730
    Nagy ötlet!Én is így fogom csinálni,ezeknek szabotázs kell:)
  • valt
    #729
    Van rá mód, hogy kilépjünk a parlamentarizmus, a pártpolitika keretei közül és a kezünkbe vegyük az életünk irányítását. A normarendszer, ami meghatározza a mindennapi életünket, megváltoztatható, a hierarchia pedig, ami ebben gátol minket, megszüntethető. Ebben a folyamatban az érvénytelen szavazás természetesen csak az első lépés.

    http://valtozas.org

    "SZAVAZZ ÉRVÉNYTELENÜL!
    (Tegyél x-et minden négyzetbe, rajzolj kedvedre, vagy ráírhatod személyes üzenetedet a szavazócédulára.)
    Adjuk le szavazatunkat a választásokon. Szavazzunk, de érvénytelenül, így adva a világ tudtára, hogy nem váltunk érdektelenné ügyeinket és életünket illetõen, de elutasítjuk a pártpolitikát. Szavazzunk bárkire is, önmagunkon kívül senki nem fogja az érdekeinket képviselni, hát nem választjuk többször a kisebbik rosszat, nem választunk senkit. Így jelezzük, hogy itt az ideje új útra lépni.
    Alakítsuk mi a saját életünket! Ne válassz, szervezõdj!"
  • tommygear
    #728
    jee
  • Desiderata #727
    pár napja (hete?) az a Bokrosos hirdetés főoldalon mókás volt :)
  • Sissy0
    #726
    Sziasztok!
    Szeretettel várok mindenkit Megveretni című topikomban!
    Gyertek!! Gyertek!!
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1222425652
  • Themebuilder
    #725
  • banok
    #724
    jó ötlet.
  • Desiderata #723
    úgy kellene a politika részleg, mint a Saját és a Gumiszoba
    - bejelentkezetten elérhető
    - 1 hónapos reggel
    - 17 éves kort betöltötteknek

    moderálásra nincs szükség, maximum az anyázó userek kiszűrése javasolt

    nem indul be próbaüzemként legalább?
    jönnek az őszi események évfordulói érdemes lenne róla beszélni
  • Dj Faustus #722
    Hogy is tartja a mondás? A tolvaj nyakára kenderkötél, a gengszter nyakára arany-nyaklánc jut?
  • sikura
    #721
    Vajon miért ilyen lassúak ezek a körbetartozós perek ma, Magyarországon?
    Egyszerűen nem értem mi folyik itt.
    Miért nem bűnhődnek a bűnösök?

    egy kétségbe esett fórumozó
  • scorpeeon
    #720
    #636, #645 -> Az ilyeneket azért jó visszaolvasni ilyenkor. Beszopatás^3
  • REALista
    #719
    Ezért kár volt ide regisztrálnod!
  • banok
    #718
    nem kéne már délután is innod...
  • HUNtalicska93
    #717
    ANARCHIÁT!!MI PANKOK TARTSUNK ÖSSZE!!
  • sikura
    #716
    THX!
  • Vlala #715
    Visszaolvastam, az uttsót visszavonom, érdekes gondolatmenet kezdődött el.

  • Vlala #714
    Kiáltvány helyett közlés Felétek:

    AZ SG-n pont az ilyenek miatt nem politizálunk, nem szítjuk az indulatokat, elég nekünk a szerzői jogvédelemmel való harc.

    Az országnnak egyáltalán nem kell felszabadítás, sem rendőrök elleni uszítás. Egy dolog kellene: értelem. Ez az, amely a legrtöbb hocset bity nemzeti hősből hiányzik... csak megy előre, mint a birka.

    Nem kellett volna a #605 után zárni a topicot, vagy csak én estem át a ló túlsó oldalára?
  • angyal016
    #713

    Kiáltvány a józan többséghez

    Mindannyian látjuk hazánk, nemzetünk, népünk helyzetét! Ismerjük a nyirkai jóslatot, de nem kell hozzá jóslat, hogy nyilvánvaló legyen, hogy polgárháború felé sodródunk!
    Arra hívjuk minden igaz szívű honfitársunkat, hogy józan eszére hallgatva segítsen elkerülni a véres harcokat! Látjuk, hogy ősz óta hogyan sodródunk egyre mélyebbre a válságba! A tiltakozások, szavunk felemelése nem talált meghallgatásra! Ez pedig erőszakot szült, s az erőszak további erőszakba torkollott. Nem kell hozzá nagy ész, hogy megértsük, a gumilövedék után már mi következik! A híradóba bejátszott felvételekkel készítenek fel minket arra, hogy mit várhatunk tőlük! Ez nyilvánvaló provokáció is, hogy a kedélyeket még jobban felborzolják, és ismerve a magyarok lobbanékony természetét, belesodorják a háborúba!

    VALÓBAN EGYMÁSRA AKARUNK LŐNI?!
    KI A VALÓDI ELLENSÉG?!

    A józan eszére hallgató többséghez fordulok, hogy ne az indulatainkra hallgassunk! A nyiraki jóslat minden szava bevált eddig, de ez nem jelenti azt, hogy ne változtathatnánk meg jövőnket! Ez csak figyelmeztetés, és nem az egyetlen!
    Forduljunk őseink bölcsességéhez! Természetesen ők sem hagyták magukat kihasználni, ha kellett fegyvert ragadtak! Csakhogy Nagyboldogasszony Anyánk nem hagyott minket magunkra, és most is óva int a meggondolatlan cselekvéstől! Még nincs itt az ideje a fellépésnek! És nem az éles lövedékekhez kell fordulnunk! Leginkább azért sem, mert az újra az idegen haderő behívását fogja magával hozni! Nem volt elég, hogy már mindenünket eladták?! Ne szolgáltassuk ki magunkat, népünket, gyermekeinket idegen katonák kénye kedvének! Láthatjuk, mi folyik máshol!!!!
    Arra hívok fel mindenkit, hogy március 15-én ne menjen az utcákra! Csendben ünnepeljen mindenki az otthonában, legyen ez egy csendes távolmaradás, ezzel fejezzük ki hazafiságunkat, és hogy okosabbak vagyunk ellenfeleinknél!
    Várjuk meg a tavaszt, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepét, az lesz a jeladás! Akkor Lelkünk erejével és az Égiek segítségével kezdjük meg felszabadításunkat!
  • Lteebee
    #712
    Nem te is fizetsz adót, hanem te fizetsz adót.
    Meg valamennyit a munkavállalók.
    Szar a rendszer.
    Ha egyszer jön egy olyan mozgalom, ami akkor is az ország érdekeit nézi, ha hatalomra jut, akkor lehet változás és haladás.
    Addig itt nem lesz semmi.
    Az dönt jól, aki elmegy:(
  • sikura
    #711
    Honnan lehet letölteni a mai Parlamenti felszólalásokat?
    Konkrétan Boross Péternek küldött levél tartalmának felolvasása asszem, de érdemes lenne valahonnan megszerezni
    THX!
  • sikura
    #710
    A körbetartozások ellen keresnek megoldást
    2006. március 22.


    A mai kormányülésen megoldást kerestek arra, hogyan lehetne felszámolni a lánctartozásokat. A tervezet szerint a közbeszerzési törvény módosításával a vállalkozókat köteleznék, arra, hogy időben fizessenek alvállalkozóiknak.


    Büntetnék a tartozót, és pénzügyi segítséget adnának a kisvállalkozóknak. Közbeszerzési eljárásban pedig a fővállalkozó ugyanolyan fizetési feltételekkel alkalmazhat alvállalkozót, mint ahogy neki az állam fizet. A kötelező fizetést előíró törvénymódosítás csak a parlament következő, választások utáni ülésszakán születhet meg.
    forrás: http://www.jogiforum.hu/hirek/14175
    Lassan egy év telt el azóta...
  • sikura
    #709
    Igen, ezzel én is tisztában vagyok!
    Csak elkeserít az ország helyzete, mert a magam bőrén érzem, hogy jobban élek mint 4 év múlva.

    Kb 4-5 éve pereskedünk két céggel is a körbetartozás miatt.
    Az ország keleti részéről a nyugatira kellett utazni évekig, egy 5 fős brigáddal, akiket természetesen etetni, szállásolni, és ami a legfontosabb mindig ki voltak fizetve!
    De elfogynak az ember tartalékjai egy idő után.
    És akkor mit csináljon ? Dögöljön meg a családjával együtt? Mert a felső 10000 nek most így jó?!
    Ezeket a bírósági ügyeket miért nem lehetne felgyorsítani?Az egész BTK -tújra kellene írni ez az ország már csak abból áll, hogy tudná minél jobban meglopni, tönkretenni a másikat!
    Azért írtam ide mert úgy gondolom ,h itt látok valami irányt, h merre mozduljak.
    Nekem ez a legfőbb gondom mégha KözhelyKapitány leszek akkor is!
    Az ilyen kis családi vállalkozásokat semmibe vesz az állam, pedig rengeteg adót fizetek én is ( munkások ,gépek, üzemanyag) fogalma sincs annak aki nem ezzel foglakozik!!!!

    Ki fog munkát adni az embereknek, mert nem lesz mindenkiből diplomás tanár v orvos akinek persze ugyanúgy nincs munkája, mint egy vízvezetékszerelőnek...