49
  • Genin
    #49
    ne aggódj, Chuck Norris ezt nem hagyná, jönne, és egy roundhouse kick-el arcon törölné Billy fiút :)
  • frank3d
    #48
    Nem a keresőbe kell extra szolgáltatás Te eszement!
    Hanem egyéb körítésre gondoltam, mail szolgáltatás, blog, saját web page készítés, ahogy azt a google is csinálja, csak mondjuk sokkal eredményesebb lenne ha 1 oldalba lenne integrálva, feltéve hogy gyors az oldal betöltés, kb annyira mint most a google.co.hu

    Szóval ha csak azért írsz hogy kötekedj, akkor bekaphatod!
  • pistike88 #47
    Rettentő komolyan veszed magad, ezzel válsz nevetség és szánalom tárgyává.Látatlanban kianalizállak: két hozzászólásból az egyikben az okosságot emlegeted, a másikban a hülyeséget.
    A szövegkörnyezetet figyelembe véve szeretnél az okos emberek nem kis csoportjához tartozni, de ennek a legfőbb akadálya te magad vagy.

    Nagyon is jó poén volt a '34-es, ha már ezt is sértőnek érzed akkor vagy gyerek vagy még, vagy pedig kissé korlátolt gondolkodású "felnőtt" ember.
    Aki hovatartozástól függetlenül nem értékeli a humort azzal az emberrel nagyon nagy baj van.
    Na, válaszolva a 45-ös hozzáugatásra: ezek szerint te már tudod merre találhetó a hülyeség!
    Nem igazán tudtak kikezelni belőle, ahogy látom..
  • dez
    #46
    Hmm, te pénteken 17:51-kor még bent vagy a Cégnél...? :P

    ps. amúgy jó lenne, ha nem sértegetnél másokat, csak mert nem akarsz szembesülni azzal, amit írtak.
  • Mo.Organ
    #45
    Itt az emberek egy adott témához szólnak hozzá értelmesen. A hülyeség másik topikban található, te is keresd meg azt.
  • BuzzFuzz
    #44
    bár a mondás ugy tartja, hogy amelyik kutya ugat az nem harap
  • BuzzFuzz
    #43
    tökéletesen igazad van

    a fikázóknak: minden MS topikot telszemeteltek a hülyeségeitekkel, nem kéne ezzel felhagyni végre?
  • pemga
    #42
    'Don't be evil' ezt mondják ők és be is tartják.. Hmmm, ez új :). cenzúra+tüntetések
  • nbj
    #41
    szted biztos jó volt...
  • pistike88 #40
    Miért, poénnak jó volt.
    Nekem legalább is tetszett.
    Neked meg jól esett végre beszólni valakinek, igaz kiscsákó??
  • Ironka
    #39
    Sztem azért sincs esélyük, mert alapvetően különbözik a vállalati moráljuk a guglitól, ami miatt az lett a legjobb. 'Don't be evil' ezt mondják ők és be is tartják. Hiába lenne mondjuk jobb a keresőmotorjuk, ha teleszemetelnék a találatokat fizetett linkekkel.

    Gugli for prez.
  • Mo.Organ
    #38
    Ilyen okos hozzászolást utoljára nyolc évesen hallotam. Csak a karaktereket fogyasztod itt.
  • BiroAndras
    #37
    "Csak nem a Digital Reality-nél dolgozol?"

    Erre a kérdésre nem válaszolhatok.

    "Ez az egy komoly játékfejlesztő csapatot ismerem(bár lehet ez az én hiányosságom, sőt szinte biztos:)"

    Van még pl. StormRegion, Mithis, és még jópár kisebb cég.
  • Ztech
    #36
    hehe poén
  • pemga
    #35
    Hmm, a linkből nekem valami olyasmi jön le, mint amit a Froogle, vagy a spec gugli feature-ök is tudnak (pl. helyi mozira keresni filmcím alapján, helyi olasz étteremre keresni stb.) A különbség annyi, hogy a gugli ezt leginkább US-re tudja csak.
  • messen
    #34
    Áve!

    Már látom a hírt az sg-n:
    "A google bejelentette, hogy nem érzi magát elég erősnek a m$ új keresőjével szenben, ezért az összes szerverét eladja és felhagy ez irányú tevékenységével. A licenc-eit és eredményeit ingyen átadja a hatalmas, erős és legjobb fejlesztőket foglalkoztató mikorfos-nak."

    :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

    Csürsz!
    Én
  • pemga
    #33
    Hát ennek a bejelentésnek így első körben tényleg csak max ilyen lelki hatást kiváltó célja lehet. Demo vagy bármi spec nélkül max erre jó, nagy fenyegető jövő. Esetleg a részvényeseknek valami kis csámcsognivaló. Majd ha lesz kipróbálható demo :). Mi van pl. a nagyon beharangozott saját MS fájlcserélőhálózattal, amiről azt mondták, hogy ez a beszt és nem lesz szükség semmi másra, és az annyival jobb mint bármi más, és satöbbi.
  • rigidus
    #32
    Nem lenne akkora baj az MS-el, ha nem mindenhez úgy állnának hozzá, hogy "lenyomják" a másikat."

    Te ezt nem ertheted. Nekik alapbol ez a dolguk. Ez a kotelesseguk.

    A lenyomas.

    Mi mar csak azert olvasunk ilyen cikkeket, hogy jokat kacagjunk szomoru perceinkbe az uj aranykopeseken, na meg neha a sok emesfan junkie-n akik ezt a szart feltetel nelkul meg is kajaljak.
  • UNREG
    #31
    Nem lenne akkora baj az MS-el, ha nem mindenhez úgy állnának hozzá, hogy "lenyomják" a másikat. Lásd ezt a cikket is, kapásból "beelőzésről" beszélnek. Miért nem mondják azt, hogy megpróbálunk mi is egy jó és népszerű keresőt csinálni. Senki sem szólna egy szót se.
    De említhettem volna Ballmer kijelentését az Xbox360-al kapcsolatban: "lenyomjuk a Sonyt Japánban"- mondta egy hónappal ezelött.
    LOL, kb 1200 darabot adnak el hetente, rajtuk röhög a konzolos világ, kivéve az xbox fanatikusokat persze.

    Szóval lehetne egy kicsit kevesebb agresszivítással is.
  • rigidus
    #30
    "a kezelőfelület megreformálásában"

    Kell egy téglalap ahova gépelhetek, meg egy gomb amire szörcs van írva.


    Itt egy ujabb emes talalmany fog tarolni: Microsoft Search Preview
  • rigidus
    #29
    Egy masik topikban eppen ezt vesezzuk. Nehany aranykopes az MS-tol:

    640 kByte mindenkinek eleg
    a linux csak egyetemistak jatszadozasa
    a windows 98 a legstabilabb operacios rendszer
    2 ev mulva megoldjuk a spam problemat
    megbizhatobb mint valaha
    longhorn meg iden nyaron

    sztiv balmell:
    a google az nem is egy igazi ceg
    az emes egy denszing kompani


    ugy legyen...
  • intrex
    #28
    "Szerintem már most menj el szakácsnak, nincs rád szükség az informatikában."

    Okos vagy :)
  • MEdievil
    #27
    egy keresőbe milyen extra kell neked ami miatt más keresőt használnál? XD
  • dez
    #26
    ...vagy ha a Windowsban ez lesz az "alapértelmezett" kereső... Akkor az sem fogy számítani, hogy jó-e vagy rossz, mennyire manipuláltak (M$ érdekeinek megfelelően) a találatok, stb. Egy idő után csődbe megy a többi kereső, így alternatíva sem lesz. Na ez nem tetszene a gondolkodásra képes embereknek.
  • dez
    #25
    Eltévedtél, ez itt nem a blikk.hu.
  • Mihail
    #24
    féltik a piaci pozíciójukat, mivel már mindenre elég sok alternatíva van, és persze az utóbbi években vérszemet kaptak h meghódítsanak más területeket, eddig nem túl nagy sikerrel
  • immovable
    #23
    Csak nem a Digital Reality-nél dolgozol?
    Ez az egy komoly játékfejlesztő csapatot ismerem(bár lehet ez az én hiányosságom, sőt szinte biztos:)
  • frank3d
    #22
    Amúgy Google marad a BEST.
    Nem fognak áttérni az emberek egy másik keresőre ha már van egy olyan ami bevált.

    Kivéve ha a keresőhöz integrálnak olyan plusz szolgáltatásokat amivel elcsábíthatók.

    Részemről marad a Google.
  • frank3d
    #21
    Látom az SG fórum még mindig a tipikus magyar emberek gyülekezőhelye.

    Tipikus magyar ember = irigy, semmi nem jó neki

    Azért megjegyezném, ha Ti lennétek M$ vezetője ugyan ezt csiálnátok, úgyan úgy a haszon lenne a lényeg és a minél nagyobb piaci részesedés.

    Szóval nem értem mi ez a köpködés minden M$ cikknél!

    Mielőtt valamelyik IQ Light megjegyezné, nem vagyok M$ fan...

    Ennyi. Kérem kapcsolja ki!
  • BiroAndras
    #20
    De hogy a témához is hozzászóljak:
    Nekem is az egyszerűsége tetszik a Google-ben. Még nagyon lassú neten is villámgyorsan töltődik. És ráadásul a keresés is nagyon gyors.
  • BiroAndras
    #19
    "mert PS3-ra bárki kiadhat játékot szabadon mint a PC esetében."

    Hát szerintem ez nem egészen így működik. LEhet, hogy bárki kiadhat játékot, csak éppen devkit nélkül fejleszteni nem egyszerű, azt meg nem kap földi halandó. Én egy nagy magyar játékfejlesztő cégnél dolgozom, és mégis, amikor megkérdeztem a szakikat, hogy mikor lesz PS3 devkit-ünk, azt mondták, hogy ne nagyon reménykedjek.
  • Kaadi
    #18
    :) No Comment...
  • GulaSoft
    #17
    Ébrendjen már fel a viág, és rombolják porig Redmondot!!!
    Lassan minden a szar microfostól lesz hangos!
    Mindenbe beleütik az orrukat ami jó, aztán a sok hülye managgernek meg majd bemagyarázzák, hogy az övék milyen jó, a vetélytárs programja meg biztonsági kockázatot jelent, és kiszorítjáka a piacról!
    Hogy egy lassan klaszikussá váló idézet mondja: Atomot nekik!
  • item
    #16
    Hát ez az MS nem piskóta, mégis kinek képzeli magát ? minden piacon ő akar a legjobb lenni?! Csak az a baj hogy rajtuk kívül még rengeteg okos emberke nyomul a világban ,lásd Google,Altavista,Yahoo, etc. Ez a piac szerintem már telitett! Inkább foglalkozna az operációs rendszerével többet, és ha arról már mindenki ódákat zeng akkor jöhet a másik terep, de addig szerintem csak mindenbe belekontárkodnak!
  • ubuntu
    #15
    ... http://alltheweb.com/ a neve.
    Akkoriban indult mint a Google, és az keresési algoritmusa hasonló elven alapul (linkelések száma szerinti sorbarendezés), a hatékonysága is annyira jó mint a google esetében. Mégis a Google lett a nagy név, talán mert ők USA cég, még az alltheweb.com norvég. Ma már egyébként a yahoo keresőjének alapja lett, miután megvette őket a yahoo. Nyilván rájöttek a yahoo-nál, hogy az Overture féle Inktomi-ra és Altavistára nem alapozhatnak Google-al szemben versenyképes keresőt. Azaz nemcsak az dönt melyik a jobb kereső. Ha a Microsoft új keresője, nem lesz nagyságrendel hatékonyobb mint a Google, akkor nem fogja megelőzni, mert a Google-t már megszokták, és az is elég jó. Megpróbálhatják lenyomni az vásárlóik torkán a windows-ba integrálva szokásuk szerint, de arra is már készen áll a google desktop. Ráadásul az EU újabb csillagászati mértékű büntetésekkel válaszolna rá.
  • archkoven
    #14
    Szerintem már most menj el szakácsnak, nincs rád szükség az informatikában.
  • ubuntu
    #13
    Jelenleg valóba az X-box 360 a legnagyobb számítási kapacitású konzol. De a PS3 megjelenésekor, át kell adnia a kölcsönkapott koronát. Miért? A PS3 nemcsak konzol hanem blu-ray lejátszó is egyben. Mint ilyen a legolcsóbb lesz megjelenésekor, bár a végleges ár nem ismert, kicsi az esélye, hogy 1000 USD lenne, mint egy blu-ray asztali lejátszóé. Így ha másért nem is ezért még az addigi X-box 360 vásárlók nagyrésze is venni fog egyet. És ha már megvette, akit érdekelnek a játékok, azt nem fogják hidegen hagyni a PS3 képességei. Sőt feltehetően még a játékok is olcsóbbak lesznek, mert PS3-ra bárki kiadhat játékot szabadon mint a PC esetében. Az X-box esetében ez nem így van. Ott kell a Microsoft jóváhagyása. A Cell számítási teljesítménye miatt még a tudományos szférában is érdekes lesz a PS3.
    Google-hoz hasonlóan jó képességű kereső már régóta létezik. Az
  • Troll
    #12
    Vagyok annyira sznob, hogy sose használjam.
  • BuzzFuzz
    #11
    Nagyon elfogult vagy, az X-box sikeres, még ha PS-ből többet is adnak el a többi vetélytársat simán megelőzi!! A PS3 csúszása megintcsak a MS malmára hajtja a vizet...

    A kereső tekintetében én nem írnám le őket ilyen hamar... bár a Google-t nehéz lesz beelőzni
  • Kaadi
    #10
    ...és ha újdonságokat akarsz keresni akkor kattintasz a fakanállal (a hűtőszekrény monitorján) a receptek.microsoft.com - ra :)