13
  • Neurotoxin
    #13
    Sztem meg igenis adózatassák meg a büdös k*urva spammereket. Már máskor is volt erről szó. Ma kb 6ot törötem ki(kivétel ez alól a ZDnet), nem akarok viagrát venni, bonsai cat betiltsához csatlakozni kamu levelező listákhoz ,szóval semmit. A magánemberkéket meg hagyják békén...
  • norti
    #12
    Adj példát arra, hogy egy magánszemély mikor küld _nagy_ mennyiségű levelet? Ez kb. ugyanaz, mint amikor a lakosság felzúg, mert a nagyáramfogyasztókat emeléssel sújtják. Mégis hol van köze a magánembernek a "nagy" szóhoz? Mindig felfújják az ilyen híreket, pont azok, akiknek okuk sincs félni attól, hogy akár rájuk terhelnének valami új költséget...

    Azt, meg hogy melyik levél reklám tartalmú ugyanúgy eldönthetik a felhasználók, mint ahogy a spammel tehetik manapság. Így visszajelzést is kaphat az adott cég, honnan szedhetne be még pénzt...

    Mice: ez egy árbevételi stratégia, ami befolyásolhatja a reklámlevelek csökkenését. Így kell felfogni, nem úgy hogy de geci a cég, mer adóztat. Szabad világban élünk, senki se fogja megmondani, hogy AOL-t használj, ugyanúgy, ahogy nem muszáj Tés "korlátlan" csomagra előfizetned kedvenc társaságunknál.

    Nem azzal kéne már 2006-ban foglalkoznunk, mit találnak ki az amerikaiak, és azon izgulni, jaj mi lesz most velünk, hanem hogy rendbe tegyük a saját országunkat. Kurvára nem befolyásol senki földi halandót - legalábbis az esetleges minimális kivétellel - mi történik Amerikában. Szerintem.
  • Mice
    #11
    a kutya ott van elásva, hogy ezt azért nem szabad hagyni, mert elég csak egy nagyobb cégnek kivitelezni ezt és követi a többi...már most se nagyon tudsz olyan email handlert választani ami alapulása után alig 1-2 évvel ne dugulna be.., hát még ha az ilyen nagyobbakról is szétsézled a nép...
  • Hegyikecske
    #10
    hagyják a csúdába ezt, nekem nem kéne he átvizsgálják a leveleim (ehhez tudni kell h általába csak hivatalos vagy fájlküldésre használom a mailt) de ha jól értettem ez mást se tesz csak megadóztatja de ha kifizették a pénzt, utána úgyanugy küldhetnek akármint mint előtte... szal az egész semmire nemjó csak h acég megszedje magát.. amugy meg van más mailszolgáltató is nem? mért nem mennek át oda ahol nincs adó? akkor egyből rájönne az AOL h nemjó üzlet :D
  • irkab1rka
    #9
    ez email tax, és semmmi köze a spam-hez, mivel ez bekalkulálható költség.
    Egész pontosan legalizálná az email spam-et (yahhomail és aol előfizetőknek (fél amerika))
  • Mice
    #8
    "emailers could pay AOL a fee that amounts to an "email tax" for every email sent, in return for a guarantee that such messages would bypass spam filters and go directly to AOL members' inboxes. "

    :)szóval hogy is csökkenti ez a spamet?
  • Sanyix
    #7
    ezek be vannak kattanva...
  • Mice
    #6
    meg egyáltalán milyen alapon kér el tőlem egy email-ért bki is manit amikor kiperkálom a havi pénzt a netemért?
  • Dj Faustus #5
    "Nem egyébről van itt szó, mint a nagy forgalmat lebonyolító cégek, magánszemélyek megadóztatásáról"
    Szóval ha van egy céged, ami nagyforgalmú e-mail forgalmat bonyolít le, külön kéne fizetnie spam-adót attól függetlenűl, hogy tényleg spam-et küld-e (vagy csak hírlevelet, vagy felhasználói kérésre küldött termékbemutatót).

    Másrészt ha van egy egyszeri felhasználó - aki nagyforgalmú levelezést folytat (például mert tanár, pap, rendezvényszervező, vagy egyszeri tizenéves) - annak s külön díjat kell fizetnie?

    Ok egy bizonyos mennyiség felett már gyanús az e-mail forgalom. De ha tényleg van olyan, aki ennyi levelet forgalmaz - nem spamként - akkor minek külön díjat fizetnie?

    Szóval összegezve: mi/ki dönti el hogy valóban kéretlen vagy kért a levél, és hogy reklám-e?
  • norti
    #4
    Ne keverd össze a reklám tartalmú leveleket az egyszerű júzer által küldött levelekkel, itt ugyanis az elsőről van szó...
  • roliika
    #3
    Szerintem meg a reklám azért reklám mert nem kiváncsi rá mindenki, és valaki fizet értük. És aki mailbe reklámoz fizessen az is! Amúgy is útálom a spameket. Ha 1db-al is kevesebb lesz naponta már megérte!
  • Dj Faustus #2
    Adóztassák meg még:
    * A HTTP/HTTPS protokollal küldött adatokat (weboldalak)
    * Az FTP protokollal küldött adatokat (warezsite-ok visszaszorítása)
    * Az ICMP protokollt (ping, traceroute)
    * A DC++/eMule/Torrent hálózatokra irányuló forgalmat
    Így csodás bevételekhez juthatnak... [ ...a felhasználók felháborodása meg kit érdekel?

    Szóval ez nem éppen egy jó megoldás...
  • gakoska
    #1
    Ez jó kezdeményezés lenne, és sztem az lehetetlen, hogy ne tudják megállapítani h spam vagy nem spam egy email... Ennél sokkal nagyobb problémákat is megoldottak már.
    Sztem a háttérben a spamküldők állnak...