63
DirectX 10 és az azt használó programok
  • bat777
    #63
    hali srácok.

    nekem van egy radeon 4830-as kártyám, a vista directx 10-et ír ki, de a kártya 10.1 est is tud, külön le kell tölteni hozzá a 10.1-t vagy mi újság? vagy így is az lehet, csak a vista nem írja ki? a legfrissebb directx-et töltsem le hozzá és abba benne lesz a 10.1?

    segítsetek, vagy világosítsatok fel, h hogy megy ez a dolog.
  • JaSoN HuNTeR #62
    DX10
    Tessék
  • Alexandra888888
    #61
    Sziasztok
    Tudtok nekem adni olyan linket ahol le tudok tolteni directx10et?
    segitsetek
  • JaSoN HuNTeR #60
    mikor jön a DX11?
  • r4pt0r
    #59
    Na látom nem nagyon érted 1-2 dolog.
    1. Mint mondtam, lehet tölteni a Microsoft oldaláról, sőt minden mai játék cdjén rajta is van, mivel mind a 2őt tartalmazza a telepítő. De csak Vistan frissül mind2, mivel csak abban van.
    2. Különbség:
    - Még nem tudták kihasználni ami benne van
    - új effektet nem tartalmaz, hanem csak a fizikai támogatást, és az eddigi effektek ha dx10ben megírják akkor gyorsabb, ergo több effektet lehet írni és így lesz szebb

    Szóval van teljes értékű dx10, sőt lassan jön a dx10.1.

    Ennyi én már jobban nem tudom elmagyarázni, vagy Vista fórum, vagy winportal.net
  • Mokus1
    #58
    Most nem azért de a dx9 és a dx10es játékok egyenlöre mért hasonlitanak anyira egymásrA?meg ha lenne microsoft-rol le lehetne tölteni.Ez még csak ilyen átmeneti verzió!
  • r4pt0r
    #57
    Nem tudom miről beszélsz, mert az van benne. És képzeld minden DirectX telepítőben benne is van, de csak vistán updateli magát. Ha nekem nem hiszel kérdezd meg a Vistas topikban ha már ott sem hiszed akkor nem velünk van a baj. :D
  • Mokus1
    #56
    Persze az van cska elfelejteték közben kiadni...
  • r4pt0r
    #55
    A Vistaban DX10van nem tudom honnan vetted hogy nincs benne.
  • Mokus1
    #54
    Csak annak hívják de ténylegesen nincs még a Microsoft be se jelentetee h van!Akkor hogy lenne csak folyamtosan tolja mindenki hogy azt irja ki meg h a játék is az de ha nincs DX10.Azért néz ki ugy egy dx10es játék mint egy ugyanolyan dx9es biztos szebb lesz ha kiadják végre!
  • BaziJoe
    #53
    Sziasztok most akkor Vista alatt van már DirectX10 vagy nincs???
  • kollektor
    #52
    az úgy nem jó

    olvasd el
  • Kaptár
    #51
    Mi lessz ha az eredeti DirectX10-et feltelepítem xp-re?
    Valaki próbálkozott már vele?
  • Dzsí Pí
    #50
    Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy szerintetek mennyire használható az a
    DirectX 10 amit egy amerikai csávó írt át, csupán annyira, hogy xp alatt is lehessen futatni?
    Én az oldaláról már leszedtem a cuccot ill. torrenten is láttam...
    A lényege annyi hogy miután 5-6 db módosított dx10 dll file-t bemásolsz a syste 32 mappába, futtatnod kell a directx SDK-t(ez ilyen minden az 1ben directx install, a maga 441 mb-val)
    Szal írjatokmár néhány vélemény esetleg aki már próbálta is a cuccost...
  • Inquisitor
    #49
    DirectX 10 Preview - The Future of PC Graphics and Gaming - Firingsquad
  • Gerisone
    #48
    Akkor ezek szerint csak a vga-t kell lecseélni! monnyuk mindegy mer uj gép sem ártana!
  • DjDano
    #47
    DirectX 9.0L: mégsem lesz DX10 Windows XP-re

    DirectX Újabb információk láttak napvilágot a DirectX 9.0 legújabb változatáról.

    Múltkori írásunkban még arról számoltunk be, hogy a DirectX 9.0L lehetővé teszi majd a DirectX 10-re írt játékok futtatását Windows XP alatt. Sajnos ez nem igaz, csupán egy frissített verzióról van szó, mely a Windows Vista mellett párhuzamosan készülő Windows Server Longhorn rendszeralkalmazása lesz.

    Mindez azt jelenti, hogy a DirectX 10 kizárólag a Windows Vistában lesz megtalálható, és az arra optimalizált játékok teljes pompájukban csak az új operációs rendszer alatt lesznek futtathatóak, melyhez természetesen szükség lesz egy megfelelő DX10-es grafikus vezérlőre is.

    Forrás: Hardwareoc.hu
  • Gerisone
    #46
    most ezt télleg?
  • Boba
    #45
    nov9.
  • Cujo01
    #44
    jah.. a gépet :D
  • Gerisone
    #43
    halli! a direkt10-hö ki kell cserélni mást is a vga-n kivül?
  • Inquisitor
    #42
    Beyond DirectX 10 - A glance at DirectX 10.1 - Rage3D

    It may be a little early in the day to be talking about what happens after DirectX 10 and its supporting hardware becomes available, but seeing as much of the features and principles that will be making their way into the first point release of Direct3D 10 have already been decided upon, Elite Bastards have taken a brief foray into what we'll be seeing in the GPU world a little further down the line.

    Just by reading this article title, it may seem rather like we're getting ahead of ourselves here - After all, we still have another handful of DirectX 9 boards to come from ATI, never mind being a fair few months away from the launch of Windows Vista, and with it the latest iteration of the DirectX API, DirectX 10.

    Nonetheless, despite all this, DirectX 10 is likely to see a number of point revisions during its lifespan and the first of these, imaginatively titled DirectX 10.1, will be the first of these. It may surprise some of you reading this, but the features which will be added by DirectX 10.1 have already been decided upon and information made available about them, so in this article we'll be taking a look through what we can expect to see in DirectX 10.1 compliant hardware.


    The full article can be found at Elite Bastards.

    Szóval nem pletyka volt a Dx10.1
    Most kérdés, hogy egyáltalán az ATI R600 vagy az NVidia G80 az mit is fog támogatni akkor?
  • vg
    #41
    Ha ez igaz, akkor meghülyültek MS-nél a vezetők... tuti bukás lesz a Vista! Ráadásul ezzel csak a konzolosok segge alá teszik a lovat! Én tuti nem fogok több 100e ft-ot kiadni felesleges gépfejlesztésre, inkább veszek egy PS3-at majd.
  • ReTeK
    #40
    ráadásul (remélem kamu):

    "Microsoft has decided that backward compatibly with DirectX 9,8,7 isn't really necessary as there will probably will be even less compatible with Vista"

    lehet hogy kell majd egy külön partició az XP-nek a dx9-es "régi" játékoknak és külön a Vistának egy ... piff
  • lck
    #39
    Itt írják.
  • vg
    #38
    Ez badarság!
  • Boroskóla
    #37
    A köcsög b*zi MicroFOS rákényszeríti az embereket a Vistára még akkor is ha rohadtul nemérdekel,csak fizess.
  • ReTeK
    #36
    "csak a Windows Vistában lesz elérhető, a Windows XP-hez már nem adja ki a cég"

    - hát ez remek
  • SamFisher90
    #35
    Nem tudjátok h mikor jön ki az első DirectX 10-es videókártya??
  • SamFisher90
    #34
    Értem h mit mondasz, de nincs feltétlenül igazad. Jó lehet h egy directx 9.0d-vel vagy 9.1-el el lehetne érni ezt a teljesítméényt, de akkor már inkább más nevet adnak neki a fejlesztők, h nagyobb felhajtást csináljanak.
  • Sanyix
    #33
    De csak azért, mert gondolom ezt is meg lehet csinálni régebbivel is, csak hát akarni kell, és úgy nem lenne nagy haszon. Így megy ez, pénzlehúzásért csinálják :)
  • Sanyix
    #32
    És akkor mivan? Asszed nem lesz? :D
  • SamFisher90
    #31
    Sanyix! amit Fritz dobott linket, ott megtalálod azt a videót ami bemutatja a Dx10-et, és az azt használó Crysis-t. Szal nem csak a pénzlehúzásért fejlesztik ki a DX10-et.;-)
  • Dying Soul
    #30
    Úgy tudom nem lesz DX10. Új neve lesz
  • Punker
    #29
    kártya sincs :)
  • Sanyix
    #28
    Nincs, de minek az? Ja lehúzásnak, hogy mindenki vegyen direktiksztizettmáogató kártyááát.
  • Sas6
    #27
    Már van directX 10??
  • NEOreg3
    #26
    a fejlődő országok GDP emelkedéséről:O

    a címből kitalálhattad volna...
  • Vegas
    #25
    mért ez miröl szól?
  • akyyy
    #24
    :DDDDDDDDDDDDDDD