170
Dobolás
  • mikusmate
    #50
    Joey valóban jó (régen a kedvencem volt), de szerintem messze van azért a kissráctól, vagy azoktól akiket linkeltem, vagy akár az Opeth dobosától. Ő gyors és precíz ezért sokan becsülik, de azért szólónak jobbat is ki lehetne találni. A látványon több a hangsúly általában mint magán a zenén.
  • sorti
    #49
    Nekem is nagy szerelmem a dob. Buszon-vonaton-metrón, mindenhol verem az ütemet. Űzném is a dolgot, csak a piszkos anyagiak visszafognak...
    Személyes kedvencem Joey Jordison.
  • mikusmate
    #48
    ehh... kicsit értelmetlen lett :D úgy gondoltam hogy a videó egy része Steve Gadd, érdemes ezt is végignézni, bár nem mai videó :P
  • mikusmate
    #47
    Nagyon király...irigylem az ilyeneket :D
    egyébként meg:
    Steve Gadd egy része... nekem ez a kedvencem
  • Verseghy
    #46
    Dobolni a legkönyebb, én saját erömböl fél év alatt olyan szintre értem, hogy ha nincs a dobosunk én dobolok:P Ha ezt tanárral csinálod még hamarabb, szóval nyugodtan!
  • McGrady
    #45
    persze :)
    nyugodtan kezdd el, a zenekarba a dobosunk 16 éves, őis 15 éves korába kezdte, és kurvajól nyomja :)
  • visiter
    #44
    Hello!
    Érdemes elkezdeni 15 évesen 0 zenei előképzettség nélkül dobolni?
  • VinylToy #43
    A DJ-k is tudnak dobolni :D
  • Goth
    #42
    a kis rohatt xD
  • Pistike 007
    #41
    tök kiráy
  • mod
    #40
    Tony Royster, remélem ismeritek ezt a videót... :-|
  • PaI2tizán
    #39
    Köszi kipróbálom majd

    Nincs saját szerkóm próba terembe járunk haveromékkal "zenélni" még nem tanultam igazából csak van egy dobos haverom akitől eltanultam az alapokat.

    De majd holnap megint megyünk zörögni
  • mikusmate
    #38
    Ja persze ez a cin minőségétől is függ...Pl. egy noname cintől nem lehet csodákat várni.
  • mikusmate
    #37
    Helló!
    Egy tipp (persze ez nem tom, hogy szakszerű-e): Én úgy csinálnám, hogy simán a lábcin felső darabját kilazítod, és ráengeded az alsóra. Ezzl sztem meglesz a hangzás amit akarsz, utána pedig max 1-2 mm-t lenyomod a pedált és rögzíted a felső cint. Amúgy én úgy használtam, hogy volt kb 1,5-2 cm hely, de nekem nem volt duplázóm, úgyhogy a bal lábammal "játszadoztam" a lábcinnel (ezzel színesebbég lehet tenni a játékot, mert többféle hang-ot lehet kicsikarni). Mellesleg szabály sztem nincs, ahogy tetszik, úgy használod :)
  • Verseghy
    #36
    Üdv.
    Hát, nekem olyan a nyitott cinem ránézésre, mintha be lenne zárva, annyira közel van, de nincs összezárva és egész jól szól. De hát valaki nagyon szétnyitja, ez szokások kérdése szerintem.
  • PaI2tizán
    #35
    üdv

    Valaki tudna nekem segíteni?

    hogy kell beállítani a láb cintányért hogy nyitott állapotban is rendes hangzást lehesen ütni rajta?

    mert ha túl közel rakom a két cintányért akkor zárt hangzást add ha egy kicsit is felemelem akkor olyan mint egy beütő tányér

    Kábé hány centi legyen a két tányér között van erre valami szabály?

    (rock hangzáshoz sokszor kell így használni)

  • mod
    #34
    Ysmerem. -.-
  • Kaszi46
    #33
    én csak hallgatni szeretem:)) itt van egy jó kis oldal, majd minden neves dobos megtalálható rajta, sok videó és kép is van. egy két mester még különleges technikákat is megmutat videon. szoval az oldal: www.drummerworld.com

    ha ismeritek sry
  • blackgamer
    #32

    én is nagyon-nagyon szeretnék dobolni
  • mod
    #31
    Na mostjó. -.-
  • Verseghy
    #30
    Nekem behozza.. Talán igy:
  • mod
    #29
    Nemlátszik!!4 :C
  • Verseghy
    #28
    Ma beülhettem a dobok mögé, már hiányzott:) És képet is hoztam nektek!
  • Christiansen
    #27
    Ha valaki szeretne Pesten (Árpád-híd) dobtanárt, írjon privit!
  • Verseghy
    #26
    Anyukádék örülni fognak:)
  • Goth
    #25
    ehh...

    dobolni akarok =)
  • Verseghy
    #24
    Nem értek annyira a dobokhoz, én ezen a régi premieren szoktam játszani. Dobosunjknak van otthon egy CB Drums-a ami még az én hozzánemértő véleményemmel is szar..:D Pearl-röl csak jót hallottam.
  • mod
    #23
    Milyen dobod van? Nekem Pearl Export Select.
  • Verseghy
    #22
    Csak a szerény véleményem..:)
  • praksi
    #21
    mindezt 1 hónapnyi dobolás után ki mered jelenteni? :-)))

    Chirstiansen, szerintem ő se tud tremolo-zni a dobverővel.. :-)
  • Verseghy
    #20
    Dobosunknak van egy hangszigetelt szoba a pincébe. Ki nem hallaccik csak a kertbe egy picit, fel is egy picit és az ösei azt mondják hogy szeretik hallgatni.
  • leveskocka
    #19
    a masik,ha otthonra dobszerkot veszel,lehet,hogy a szomszedok akarjak majd elhuzni a notadat:)
  • Verseghy
    #18
    Elmehetek egy kocsmába is a zenének az ütemjére mozggahtom a lábam:D Közbe iszogatom a söröm.. Bár ezt csinálom régóta a zenére, ha azt nézzük..:)
  • Vaxi
    #17
    azért mondtam hogy a lábadon kezd :)
  • Verseghy
    #16
  • Christiansen
    #15
    Azért ez tanulságos (egy dobos visszaemlékezése) :
    "Amikor elmentem hozzá, leültetett a gumilap elé, és azt mondta, játsszak valamit. Úgy tettem. Akkor azt mondta, játsszak valamit, amiben szünet is van. Ezt is megcsináltam a magam szintjén (már két év dobtanulás után). Bólintott és azt mondta: -"Jó. A verőfogásnál kezdjük..."
  • mod
    #14
    Az tényleg jó, hogy olyan zenéket hallgatsz, amiket úgymond, meg kell fejtened ritmusilag, mert így tanulsz. :|
  • Verseghy
    #13
    Most dobrol beszéltem:)
  • McGrady
    #12
    hát lehet...annyi biztos hogy mindegyik hangszernek ez a fő alapja....de pl. berögzült rossz szokás lehet az is ha folyton kitérsz az ujjrendből gitárnál, aztán csak nézel amikor a tanárod közli veled, hogy ezt nem így kellettvolna
    visszatérni meg már nem könnyű :)
  • Verseghy
    #11
    Rossz szokás.. Erröl én is csak hallottam, de nem tapasztaltam. Ehhez egyszerüen ritmusérzék kell, meg kreativitás. Szerintem tanulni lehet egyszerüen zenékböl, kihallja mit üt, és ezekez a ritmusokat megtanulja, ha sokat ismer, tud kreálni egyénit. Onnan már 1 lépés hogy összekösse ezeket.