170
Dobolás
  • pajti
    #170
    Ensiferum - Tale of Revenge (Drum Cover)
  • Christiansen
    #169
    Dobtanár doboktatást (konga, djembe és perka oktatást is) vállal kezdőknek, haladóknak, személyre szabottan. Kovács Gyula- és amerikai kottákból tanítok, minden stílusban (rock, tánczene, jazz, funky, latin, blues stb.) Tel.: 06-20/3965321
  • Messi940
    #168
    Javítás:

    -Életkor: 13-14 év
  • Messi940
    #167
    Hello Mindenki !

    Dobost keresünk Heavy Metal zenekarba !

    Feltételek:

    -Életkor: 12-13 év
    -Tapasztalat: 2-3 év
    -Heavy Metal stílus, érdeklődési kör. Pl: MetallicA stílusú együttes
    -Saját számok írása, szövegírás--->ez a két feltétel nem kötelező)

    Csepelen, a Csepel Művek területén belül bérlünk próbatermet felszereléssel.

    Jelenleg egy énekes-gitáros, és egy szólógitáros a felállás.

    Basszusgitárost szintén keresünk, de az már egy másik téma :) (SG fórum-Bassgitározás topikban megtalálható)

    Telszám: 06-30-654-12-84 Várjuk jelentkezéseteket
  • JoeFromHun
    #166
    Nah ez:
  • mcdrusza
    #165
    üdv!
    olyan oldalt keresek ahol találok csak gitár és ének instrukat. nyilván aládobolás céljából. aki tud ilyet legyen szíves ossza meg velem.:)
  • JoeFromHun
    #164
    Bocsi elszúrtam!
  • JoeFromHun
    #163
    Sziasztok!

    Nem tudom ki hogy van vele de nekem tetszik a játéka:
  • Gvik
    #162
    Az az elvetemült ötletem támadt, hogy ha minden jól megy a közel jövőben lesz egy kisebb megtakarításom és abból beruháznék majd egy dobszettre. Az egyedüli és sajnos egyáltalán nem elhanyagolható probléma hogy panellakásban lakok. Helyet tudok kialakítani neki, azonban a hanggal is kezdeni kellene valamit.
    Lehetőség szerint mindenféleképpen akusztikus dobot szeretnék (játékérzet, későbbi esetleges felvételhasználat, stb. miatt is), az elektromosra sok rossz tapasztalatot halottam (legalábbis a számomra megfelelő árkategóriákban lévőkről) azt viszont nem tudom hogy lehetne tompítani. Halottam valami hálóbőrnek nevezett megoldásról, ami során a dobbőr helyére ilyen lyukacsos sűrű szövésű szúnyogháló szerű anyagot tesznek. Ez mennyire hatékony? Ugyanis ma voltam a közeli hangszerboltban, és a dobos csávó meg érdeklődésemre egyből elektromos dobot mondott, az utóbbiról viszont semmit, és nem mertem rákérdezni mert olyan megalázottnak éreztem magam az információhiányommal.

    Ha valaki esetleg többet tud a témáról mint én (amit őszintén remélek), az megosztaná velem tapasztalatait? Mondjuk ahogy látom eléggé behalt a fórum, és ez a vásárlás a legjobb esetben is kb. még fél év mire aktuális lesz, de gondoltam elkezdem gyűjteni az információt.

    Előre is köszönöm az esetleges észrevételeket, megjegyzéseket, segítséget!
  • csgery
    #161
    Sziasztok!
    hogy hívják azt dobolásnál, amikor úgy ütök valamit hogy egy ütés alatt többször ér hozzá?:D vmi pressure valami, vagynemtudom.
    aki tudja annak megköszönném:D
  • tigeroo
    #160
    háát nemnagyon. fülre tessék levenni!:P
  • liverpool123
    #159
    senki se ismer egy oldalt sem?
  • liverpool123
    #158
    Sziasztok!

    Nem ismertek olyan oldalt, ahol lehet találni magyar együttesek dobkottáit?
  • gyuri12
    #157
    Azért nem értem,mert itt hallgatok mindenfélét,és közben minden komolyabb nehézség nélkül "dobolom" el őket(úgy ahogy,ofkorsz)(pl Metallica,Pink Floyd, Deep Purple) és akkor jön egy nagyon egyszerű Zeppelin szám,és tessék.:D
    A Good Times... meg nagyon nehéz,két éve azt hittem,hogy dupla lábgéppel csinálja...:|
  • V4ZZ4
    #156
    ha egy ledzep számot nem tudsz ledobolni, azon sose lepődj meg :D viszont mindenképpen értemes csinálni, bonzo stílusából rengeteget lehet tanulni ;)
    én a good times bad times lábdobtémájával küszködök, csak épp egy ősrégi, össztalpas, bőrhuzalos amati lábgépem van, amit szerintem érdemes lenne cserélnem mostmár :D
  • gyuri12
    #155
    Gáz az,ha még az Immigrant Songot sem tudom eldobolni? A jobb kezem mindig felgyorsul, és ha visszalassítom,lassul vele a lábam is.:(
  • fabtib
    #154
    Nálunk van elektromos dob, amit ki lehet próbálni!!:)
    Műhely Próbaterem! A belváros közepén (Kodály körönd),jó közlekedéssel, felső kategóriás felszereléssel(Vox Ac30, Fender Blues Deluxe, Tama Superstar, Gretsch Catalina-rendes bőrökkel, behangolva-Ashdown,Gallien krueger,Roland TDW20 elektromos dob, stb...TÖKÉLETES AKKUSZTIKA (nincs fülzúgás 2 óra után),3 TEREM.Zenész Barátaim: magam is zenész (dobos) vagyok, így tudom mi szükséges a minőségi próbához, ezért eszerint készült el NEKTEK ez a próbaterem!Érdemes kipróbálni! www.muhelyprobaterem.hu
  • drowns41
    #153
    engem is elkezdett érdekelni az elektromos dob, mert panelban csak erre van lehetőség. szerintetek mi az az ár, amiért megéri venni és nem szar?
  • gyuri12
    #152
    Nem hagyom,hogy ez a topik elsüllyedjen.:D
    Elektronikus dobokról mi a véleményetek? Most láttam egyet 300dolcsiért. Viszont a szívem egy Ludwigért dobog... Kezdőknek melyik a jobb?

    Azonkívül: Phil Rudd-ról mi a véleményetek?
  • fabtib
    #151
    Műhely Próbaterem!
    A belváros közepén (Kodály körönd),jó közlekedéssel, felső kategóriás felszereléssel(Vox Ac30, Fender Blues Deluxe, Tama Superstar, Gretsch Catalina-rendes bőrökkel, behangolva-Ashdown,Gallien krueger,Roland TDW20 elektromos dob, stb...TÖKÉLETES AKKUSZTIKA (nincs fülzúgás 2 óra után),3 TEREM.Zenész Barátaim: magam is zenész (dobos) vagyok, így tudom mi szükséges a minőségi próbához, ezért eszerint készült el NEKTEK ez a próbaterem!Érdemes kipróbálni!
    www.muhelyprobaterem.hu
    tel.:06/702797617
    1500Ft/óra
  • gyuri12
    #150
  • nagydobraverem
    #149
    Szevasztok! Én közel két éve kezdtem el dobolni, és sajnos, azt tapasztaltam, hogy kifejezetten kezdők számára nem sok honlapot lehet találni. Ezért kezdtem el blogot írni, ahova megpróbáltatásaimat, felfedezéseimet jegyeztem fel. Kíváncsi lennék véleményetekre, például azzal kapcsolatban, hogy a megfelelő cint hogyan választjátok ki magatoknak. Vagy a dobokat. Kommenteljetek bátran, mert abból mások is tanulhatnak! A cím: http://nagydobraverem.blog.hu
  • lehiakos
    #148
    ÁHOJ!

    Egy lehetőséget szeretnék kínálni minden zeneszerető és (vagy) zenével foglalkozó embernek.
    Ha fel szeretnéd venni a zenédet (akár a zenekaroddal akár egyedül) vagy felénekelnél egy régi kedvenc számodat,
    akkor én ebben tudok neked segíteni. Profi minőségű
    technikával és több éves tapasztalattal
    állok az érdeklődők rendelkezésére. Az árak rugalmasak, NINCS ÓRADÍJ... a részleteket minden komolyabb érdeklődővel e-mail-ben szívesen megosztom.
    E-mali: [email protected]
  • V4ZZ4
    #147
    nem volt sértő, cska nem ez a lényeg.
  • gyuri12
    #146
    Nem bántásból mondtam, csak mint újonc a dobolásban nem tudtam,hogy így is lehet,vagy legalábbis hogy így is van értelme.(A legelején én is így tartottam, két nap után tértem át a "helyesre",de a "Pridgen-féle" sokkal kényelmesebb volt).
    Bocsánat,ha sértő volt,vagy ilyesmi, nem annak szántam.
  • V4ZZ4
    #145
    most BAZDmeg.
    igaz, hogy dobtanárnál ezzel kezdenek, hogy verőtartás, meg helyes ülés stb. de igazából ennek szerintem nincs nagy jelentőssége..
    pridgen furán tartja a verőt... ÉS? hogyan dobol?? a játékstílusához elengedhetetlen a laza csukló.. nem a látvány a lényeg.. van aki grimaszol (taylor hawkins, foo fighters), van aki kiabál, de kit érdekel. a zene a lényeg.
  • gyuri12
    #144
    Cozy Powell is nagy dobos volt.
    Pridgen meg nagyon furán tartja az ütőt.
  • V4ZZ4
    #143
    a slipknot zeneiség tekintetében szerintem = 0.
    portnoy meg ezek tudnak gyorsan játszani, de én többre értékelem azokat a dobosokat, akik szívből, érzésből nyomják, ahogy itt írtátok, bonham, paice (mindketten balkezesek vagyunk :P), chad..
    nézzetek utána thomas pridgennek.. megéri ;)

    bandát alapítanék csak az a gáz, hogy nincsenek nekem megfelelő zenei képzettséggel rendelkező fiatalemberkék a környékemen... hiába, nem vagyok egy nagyvárosi gyerek.. :) egyszer volt egy ütős zenekarunk (ott bongós voltam :D), de már feloszlottunk..
  • gyuri12
    #142
    http://www.metronomeonline.com/

    Nem kell nekem metronóm.:D
  • Verseghy
    #141
    Hát igen:) Rossz nekem egyedüli jobbkezesként:)
  • gyuri12
    #140
    2 db balkezes ember, és női énekes?:D
    Érdekes. Amúgy nem rossz.
  • Verseghy
    #139
    Igazad van!

    #132: Gyuri12: Van egy szám MySpace-en. Amúgy pénteken a Ladánybene 27-el játszunk Ladánybene falunapokon, jövőhét csütörtökön pedig valami tiszakécskei rockfeszten nemtom.
  • gyuri12
    #138
    Ez is csak annyit jelent,hogy a többiek nem éppen egy Dream Theater.:)
  • tigeroo
    #137
    hát igen, de sztem csak annyi hogy joey a legképzettebb a slipknoton belül:P
  • gyuri12
    #136
    Azért Mike Portnoy az egyik legjobb dobos mégis duplázik,és metál dobos...(Személyes kedvenc,pedig Piece-en és Bonham-en nőttem fel)
    Egy joey jordison elmehet a picsába, mert ő az a dobos,akinél nincs rendes ütem. (Nem értem,hogy mit esznek rajta a népek)
  • Fbn Lx
    #135
    utolsó két soroddal erősen egyetértek
  • tigeroo
    #134
    chad smith tényleg érzi a grooveot
  • V4ZZ4
    #133
    a dobolás szintje csak egyvalamitől függ szerintem (jómagam is dobolok 6 éve..): a sok zenehallgatástól. minél többet hallgatsz, annál kézenfekvőbbnek tűnnek a dolgok..

    kezdők: green day :D, foo fighters
    haladók: red hot chili peppers
    pro: the mars volta :P

    persze ha metált akartok dobolni akkor vegyetek duplázót meg gázmaszkot és hokizzattok a dobok mögött, hogy fákk evribádi.. bocsi, de a dobolás ezen részét nem tartom nagy művészetnek.. :)
  • gyuri12
    #132
    Upsz, pedig teljesen úgy beszéltél,mintha Te lennél a dobos,na mindegy.
    Melyik együttes ez? Hol lehet titeket megnézni?:)
  • Verseghy
    #131
    Én nem vagyok dobos:) Gitározom, csak hobbiszinten dobolok. De Guitar Hero megy Expert+on^^
    3 éve gyakorlok amúgy dobolni, de csak dob nélkül asztalon meg most gh-n meg ha próbán van energiájuk a többieknek engem hallatni (ami általában nincs) akkor ott gyakorlok.
    De azért tudok véleményt alkotni erről, mert látom a mi dobosunkat is meg én is próbálgatok:)