213
Zen Bu Kan Kempo-s tapasztalatok, élmények
  • peacyg
    #213
    Állóharc vagy földharc? Kesztyűs küzdelem vagy pusztakezes küzdelem? Formagyakorlat vagy önvédelem? Kés vagy kard? Ha nem akarsz ezek közül választani, hanem mindet szeretnéd csinálni, gyere el Kempozni!

    A küzdősportpaletta egyik legkomplexebb ága, a Zen Bu Kan Kempo gyakorlására nyílik lehetőséged, ráadásul egy nagyon jó hangulatú társaságban. Ugyanis folyamatos jelentkezésket vár a Rakéta SE Kempo dojo.

    Cím: VII. ker. Madách Imre út 5.

    Edzésidőpontok: kedd, csütörtök, péntek 19:00-21:00

    Edző: Kormos László, 1 DAN
  • peacyg
    #212
    2007. április 28., Seregélyes: Ifi-junior Kempo OB
    2007. május 6., Vác: Felnőtt Kempo OB

    Versenyszámok:
    Formagyakorlat, Fegyveres formagyakorlat, Szinkron formagyakorlat, Önvédelem, Földharc, 3 pontos küzdelem, Full-Contact B, Full-Contact A, Pusztakezes Viadal stb...
  • peacyg
    #211
    köszönöm :) Egyébként full-B-ben indulok
  • nikye
    #210
    tök jó:) sok sikert:) sajnos én nem mehetek, de biztos jó lesz
  • peacyg
    #209
    2007. február 3.: Kempo-verseny, Jákóhalma. Szabályrendszerek: földharc, pusztakezes viadal, full contact-B. Én ott leszek ;)
  • bens
    #208
    nem tudom, majd még beszélek Csabával.
  • nikye
    #207
    grétától tudom... miskolcon, dec. 9én lesz. WK verseny, no kontakt
  • bens
    #206
    miféle mikulás kupára?

    hol lesz és mikor és ki rendezi?
  • nikye
    #205
    ti mentek a mikulás kupára?
  • nikye
    #204
    még tudnék írni pár dolgot:)))
  • nikye
    #203
    ja igen... az is elmaradt, h 3 ippon (egész pont) vagy 6 wazari (félpont) elérésénél automatikusan az a fél nyer, aki előbb eléri ezt a pontot,akkor nem megy tovább a küzdelem:)
  • nikye
    #202
    hoppá ez elmaradt...:)
    ó de nagy hiba:D
  • bens
    #201
    igen, sőt gyerekeknél is 2 perces a meccs ;-)
  • nikye
    #200
    legalább látod ezt a megfigyelőképességet:)
    azt elfelejtetted, h lányoknál/nőknél 2perces, fiúknál/férfiaknál 3perces 1 meccs, és lehet még egyéb védőfelszereléseket is használni, de (szerencsére) nem kötelező:)
    csak 1 kis kiegészítés a részemről:P
  • peacyg
    #199
    igen így sokkal érthetőbb :)
  • bens
    #198
    pontozásos rendszer van, fejre nincs KO. vagy ha van, akkor kizárás jár érte, feltéve ha nem az ellenfél hibájából történt (belehajol a rúgásba/ütésbe). földrevitel van, dobások vannak, de csak akkor érnek pontot, ha a földön még elérsz az ellenfélen találatot ütéssel/rúgással. védőfelszerelés minimális, fogvédő, ökölvédő. 3 perces a meccs.
    csak gondoltam hátha így érthetőbb :)
  • bens
    #197
    :) mondom én nekik soxor, csakhát mondani könnyebb mint kivitelezni. de majd idővel. ő közülük a legtapasztaltabb is csak 1.5 éve karatézik.
  • nikye
    #196
    ezen a versenyen kumiteben a hagyományos Shobu Sanbon, ill. Sanbon Ippon szabályok szerint volt. nekem a Shobu Sanbon szabály szerint kellett küzdenem, általában mindig így van...
  • peacyg
    #195
    wadoryu versenyen milyen szabályok vannak? Illetve azon, amin indultatok?
  • nikye
    #194
    tudom, h hülyén néz ki, de én akarok tanácsot adni... :)
    93-94- ben született tanítványaidnak próbáld megtanítani, h ha hözel van az ellenfél, akkor ne mawashigerivel támadjanak, hanem sokutoval lökje el magától az illetőt;)
  • nikye
    #193
    holnap verseny.....:)
  • bens
    #192
    értem...
  • nikye
    #191
    jobban szeret katázni, mint bunyózni-> ezért nem indul
  • bens
    #190
    miért?
    amúgy bunyózni nem szeret?
  • nikye
    #189
    a külföldi versenyeken katázik, belföldön meg nem akar indulni...
  • bens
    #188
    ő miért nem szokott versenyezni?
  • nikye
    #187
    hamár ti is,akkor én is leírom edzőm nevét, Major Tamás(3. DAN)
  • peacyg
    #186
    Azt hiszem adós vagyok edzőim mestereim nevével :)
    Shotokan: Németh László (akkor 3. DAN, most nem tudom)
    Kempo: volt Borbáth András (akkor 3. kyu, most 2.), jelenlegi: Kormos László (1. kyu)
  • bens
    #185
    én szegeden edzek. kick-boxból Temesi Laci (team devils), karatéból Erdei Csaba az edzőm.
  • nikye
    #184
    bajai vagyok, eddig csak ez az egy és első küzdősportom:)
  • peacyg
    #183
    A karate-t Székesfehérváron edzettem sárbogárdi edzővel, a kempo-t Budapesten csinálom. Te a kickboxot és a karate-t is Szegeden? És Nikye, Te?
  • nikye
    #182
    óha...:)
    én 98ban kezdtem el karatézni és azóta is wado ryuzom
  • bens
    #181
    melyik városban edzel?
  • peacyg
    #180
    Te?
  • peacyg
    #179
    én még nagyon új vagyok: 2,5 évig volt shotokan karate, aztán most másfél éve Zen Bu Kan Kempo.
  • bens
    #178
    8 évesen kezdtem jujitsuval. kissebb nagyobb megszakításokkal 13 éve. a wadot 6 éve csinálom.
  • nikye
    #177
    hány éve sportolsz?
    peacyg tőled is kérdezem....
  • nikye
    #176
    akkor oda neveztem... mind1:)
  • bens
    #175
    88as
  • nikye
    #174
    a vivi ugye '89-90-es? - mert az utánpótlás versenyen felnevezetem az idősebbek közé...