43
analóg ill digitális
  • Cat #3
    Volt pofájuk még reklámkampányt is nyomni hozzá, hogy a Pulp Fiction újra megtekinthető a filmvásznon, ezen és amúgy is meglévő rajongásunkon felbuzdulva naivan jegyet váltottunk a MOM- park béli egyik előadásra. Bár a főcím zene, vászon mögül jövő mono hangja már némi gyanakvásra adott okot, de azért az első kockáknál elénk táruló 80'évek alámondásos Ágyúgolyó futam-elmosódott képi világán azért meglepődtünk. Nagy naivan jeleztük a problémát a hosszas keresgélés után megtalált illetékesnek, aki megnyugtatott hogy ne aggódjunk nincs semmi technikai malőr, ez bizony ilyen lesz végig, ugyanis a film dvd-ről megy és abból is csak egy rossz minőségű jutott.


    http://index.hu/homar/index.php?title=travolta_forog_a_sirjaban&more=1&c=1&tb=1&pb=1

    Egyébként olvasd végig alatta a hozzászólásokat, megéri. (Újabb ok hogy ne járjak moziba, mint azt tettem az utóbbi három évben)
  • Cat #2
    Hehe. Egy 10 méteres mozivásznon még a legkirályabb blu-ray film is kockás, egyszerüen kevés hozzá.

    Egyébként ha akarsz ilyen kakit nézni, indexes homáron azt olvastam, hogy a nagyon gagyi filmeket a MOM parkban DVDről vetítik - a gyerek vissza akarta kérni a jegy árát (voltak 5en a teremben kb.), de aztmondták neki hogy ez szokványos kisszériás filmeknél.
  • Tetsuo
    #1
    A kérdésem az h a hagyományos analóg mozifilm rendszerekhez képest mint pl a Panavision, milyen az új digitális mozi kamerák minősége ill a TVhez alkalmazott HDTV szabvány?
    Másik kérdés: A Blu-Ray-en v HD-DVD-n megjelenő filmek (bár veszteséges tömörítést használnak) közel azonosak lesznek a moziban látottakhoz, v teljesen azonosak, v mi?
    (Tudom h neten utána lehet járni, de nincs időm.., meghát sokan tudjátok ti ezt :)