22
  • Ulkesh
    #22
    Butasag..
    A fan-ok Apple gepet hasznalnak, ahol nem kell megtorni az Os-t..

    Az OSX PC-n valo elterjedese tonkretenne az Apple-t, mivel az elsosorban hardvergyarto, ezert teljesen jogos, hogy tuzzel-vassal fellep ez ellen..
  • Tetsuo
    #21
    Az Apple-nek nem ez az első húzása, ilyen hozzáállással pont a fanokat írtja.
  • Ulkesh
    #20
    "Igen, fél év múlva. IT-ben ez nagyon nagy idő..."

    Nagy ido, de jelenleg meg nem igazan tud az Intel olyan piacon levo CPU-t felmutatni, ami a PowerMac-ek kivaltasara alkalmas lenne (azert egy 64 bites Quad-ot nem olyan egyszeru lehagyni :) ), nem veletlen, hogy a Pro desktop gepeket 2007-re dataljak..
    A kisebb gepeket, notebookokat folyamatosan hozzak majd ki, a kovetkezo gep bemutatasa pl. februar 28-an lesz..
  • Ulkesh
    #19
    "minek ehhez almás logó dupla áron?"

    Milyen dupla arrol beszelsz ember?

    Legalabb lennel tisztaban alapveto dolgokkal..

    Nezz meg egy iMac 20"-os gepet.
    465 eFt-ba kerul.
    Ultesd at ezt a konfigot PC-s vasra..
    Csak a 20"-os monitor 200 eFt felett mocorog.
    Egy megkozelitoleg sem ennyire kompakt megoldasu barebone PC ami nem tartalmaz semmit, csak alaplapot es tapot 150-160 eFt, egy 2 GHz-es CoreDuo-nak megfelelo proci 100-150 eFt, adjal hozza meg vinyot, ramot, jogtiszta OS-t, egy komplett kreativ programcsomagot es mar jo 100 rugoval tullepted az iMac arat..

    De veheted a MacBook Pro-t is, egy hasonlo Core Duo-s PC semmivel sem olcsobb, csak nagyobb :)

    "RIP apple, hál istennek! :)"
    En meg varnek egy kicsit ezzel a temetessel, elobb kezdenek gyujteni koszorura MS ugyileg :) ahogy ezt a Vistas szenvedest elnezem..
  • asysoft
    #18
    Igen, fél év múlva. IT-ben ez nagyon nagy idő...
    Amúgy nem értem, miért lenne jó, ha "megbukna" az Apple. Vagy te úgy gondolod, hogy valóban ki akarják dobni az OS X-et a Vistáért?:) Akkor nemhiszem, hogy ennyit öltek volna a szoftver-átírásokba...
  • Macc
    #17
    Semmi kozod hozza, de azert szeretned ha megbukna -> ertelmes!
  • LaPalma
    #16
    kérdem én, ez a hálistennek minek? ártott neked az apple, vagy csak nagyfiúnak szeretél látszani?

    (és olvasd vissza mekkora hülyeséget írtál: "intel procin nemsoká windows fog futni")
  • MacrosTheBlack
    #15
    De fél év múlva lesz. Úgy hívják: Merom.

    Nem baj, hamarabb megbukik a mek, intel procin nemsoká windows fog futni, minek ehhez almás logó dupla áron? RIP apple, hál istennek! :)
  • Kelt
    #14
    Pillanatig se akarom megtörni a lincshangulatot, de az OSx86 Project tegnap óta ismét működik, csak a Maxxuss-féle patchekre való hivatkozásokat távolították el.

    Szóval ez a hír a kikerülésének pillanatában már pontatlan volt. És akkor még jóindulatú vagyok. ;)
  • asysoft
    #13
    Mivel Intel mellett kötelezték el magukat, elsősorban a laptopok miatt. 64 Bites Pentium M/CoreDuo pedig nincs...
  • [NST]Cifu
    #12
    Mondjuk azt nem értem, hogy miért x86-ra, és miért nem 64bitre fejlesztettek alapból almék...
  • Macc
    #11
    Webfejlesztes alatt magambol kiindulva flash-re gondoltam:) na mindegy ez ugyis off.

    Szoval az Apple-nek nyilvan nem erdeke a minel szelesebbkoru HW tamogatas, mivel a sajat gepeihez keszit OS-t. Max abbol szarmazhat elonye a feltoreseket illetoen, hogy ha esetleg valakinek megtetszik a rendszer, es nem sikerulne 100%-osan feltorni, akkor vesz egy Mac-et. De ez csak akkor mukodne, ha tenyleg vedve tudna maradni.
  • strogg
    #10
    nagyo jo volt. csak a mac gondolkodas x86 -on a veget okozta. tod: tamogatva 3 halokari, es majd azt veszik, mert beos-hoz az a jo. Magyaran sw komp hardverre szamitott, es nem hw komp. sw-t keszitett.

    x86 -on ez nem muxik....
  • blackeagle
    #9
    pedig nem volt rossz a be os-se
  • strogg
    #8
    Mellesleg a Be Inc próbálkozott hasonlóval. (BeBox) csúfos bukás volt. (többek között az apple miatt)
  • strogg
    #7
    Dehogynem. Minnél jobban terjed az sw, annal ismertebbek leszenk. Ez jol bevalt taktika. (mit gondolsz, miert nem mer az m$ hardcore masolasvedelmet, meg hasonlot ratenni a win cd-re? Pistat megbuktatna egy huzas.) A Hw eladások majd jönnek maguktól, ha ismert az sw. Minnél ismertebb az sw annál könyebb hw-t eladni.
    Egy teljesen új hw platformra akarnak versenyzőként belépni, ahol nemcsak egy ultra erős m$-el kell harcba szállni, hanem a nyílt forrásnak is melegágya, ami az m$ fölénye ellenére minden nap több borsot tör az orra alá. (sőt ázsiában már tökön is van rúgva) Itt speckó x86 hardver+sw kombót asztali usernek eladni nagyon veszélyes üzleti próbálkozás.

    Örülniük kéne, hogy van aki zet buzerálja, mert minnél több x86 hardverrel müxik együtt annál nagyobb lehet a sikere.

    A másik: x86-on meggyőződésem, hogy sokkal nyíltabban kell hozzáállni. Rögzített hw architektúra komoly lépéshátrányból indul...

    Szó sem volt itt a linuxról:)
    Mellesleg webes fejlesztéseimet énis linuxon végzem. persze ez alatt ne a flash-t értsd, mert flash heggesztö telleg nincs linuxra :) Én momentán nem is bánom.

  • Macc
    #6
    Mondjuk az a velemenyem, hogy ha ragaszkodnak ahhoz hogy sima PC-n ne fusson, akkor jobban is megoldhatnak a vedelmet. Amugy konkret anyagi kart nyilvan nem okoznak a cegnek, csakeppen nyiltan a feltoresen ugykodnek. De hogy miert oruljenek azt meg en nem ertem. A warez ugyan nem fogja a hatan vinni oket, mivel HW eladasbol el a ceg, amit ezen probalkozasok nyilvan nem segitenek.

    A Linux-szal nekem az eg vilagon semmi bajom, sot, viszont az hogy megcsinalod jobbra az egy szubjektiv dolog. Objektiv meg az, hogy sajnos Linuxra meg mindig nem leteznek olyan kereskedelmi programok, amikkel grafikai ill. webes (es meg sok mas) teruleten dolgozok kenytelenek dolgozni.
  • strogg
    #5
    Sajat maguk alatt vagjak a fat szvsz
    Ahelyett, hogy örülnének, hogy a warez viszi majd a hátán őket. (a'la új win OS-ek)

  • blackeagle
    #4
    Jobb is. Maradok a linuxnál ,ami harmad annyi pénzért megcsinálok jobbra.
  • arty
    #3
    most őszintén, szted ezek a "buherátorok" milyen kárt okoznak az apple-nek ?

    ugyanmár...
  • Macc
    #2
    lopjak a cuccat, te mit tennel a helyeben? Amugy ne is vegyel, jobb lesz mindenkinek!
  • blackeagle
    #1
    Egyre undoritóbb az apple, most már biztos nem fogok venni.